پاسخ به شبهات (بازدید: 608)
يکشنبه 9/7/1391 - 16:59 -0 تشکر 563519
مرگ بر...!

سلام
سالهاست كه ما در راهپیمایی هامون شعار میدیم مرگ بر اسرائیل ،درسته كه صهیونیسم ها اسم دولت اشغالگر خودشون رو اسرائیل گذاشتند اما معنی لغوی اسرائیل میشه بنده خدا(اسرا=بنده، ئیل=خدا)
 پس بهتر نیست توی شعارهامون بگیم مرگ بر صهیونیسم؟؟

گاهي به آسمان خيالم عبور کن

شعر مرا نيم نگاهي مرور کن

دل مرده ام،قبول . . .!

تو اما مسيحا باش،

يک جمعه هم زيارت اهل قبور کن.

جمعه 14/7/1391 - 9:59 - 0 تشکر 564443

به نام خدا
عرض سلام ودرود
و تشکر از سوال خوبتون

اگر مسلمانان در سراسر جهان ندای مرگ بر اسرائیل سر می دهند نه از جهت بی احترامی به پیامبری پاک است زیرا که بدیهی است مسلمانان ایمان به تمامی پیامبران الهی دارند و کسی نیز در ذهن خود خطور نمی دهد که چنین لفظی ارتباطی با حضرت یعقوب علیه السلام داشته باشد؛ بلکه اگر چنین لفظی قداست پیدا می کند آنجاست که از طرف خداوند متعال به بنده خویش داده می شود اما زمانی که همین لفظ از سوی دشمنان اسلام بر زمینی مغصوب وضع شده و این لفظ نام آن کشور جعلی، که غدۀ سرطانی و محور شرارت در جهان است می گردد، دیگر هیچ واژه ای جز مرگ ، تناسب با ماهیت آن نخواهد داشت.

توضیح اینکه در الفاظ مشترکی که در استعمالات ما وجود دارند از سوی وضع کننده به دو صورت مورد اراده می باشند:
صورت اول به شکل مشترک معنوی، که در این استعمال، لفظی بر معنایی کلی و وسیع وضع می گردد که دارای مصادیق متعدد است و بر همه آنان صادق است همچون لفظ «شى‏ء» که به معنى چیز به طور مطلق است و در لغت به معنى موجود می باشد و نه معدوم که این لفظ با کلیت خود شامل جواهر و اجسام و اعراض همه گردد چون بر همۀ اینها چیز اطلاق می گردد؛ گر چه هر كدام نام مخصوص و روشنى دارند كه جز خود را شامل نمی شوند.

صورت دوم به شکل مشترك لفظى و آن در جایى است كه لفظ براى یك معنى وسیع و گسترده وضع نشده است بلكه لفظ در چند معنى مختلف به كار برده شده است؛ یعنى یك معنى وسیع براى همه نداریم؛ بلکه چند معنى مختلف داریم كه این لفظ را گاهى در این مورد به كار برده‏اند و گاهى در آن مورد و گاهى در مورد دیگر، بدون آنكه میان این معانى یك معنى مشترك وجود داشته باشد، مثل لفظ «عین» در عربى و لفظ «شیر» در فارسى.

در عربى به چشم انسان «عین» گفته شده است، به زانوى انسان هم «عین» گفته شده است، به چشمه آب هم «عین» گفته شده است، که عین یک لفظ بیشتر نیست ، ولی در موارد مختلف به كار برده شده است.

لفظ «شیر» در فارسى اینگونه است، كه به شیر گاو و گوسفند و... که خوردنی هستند شیر گفته می شود و هم به حیوان درنده در جنگل شیر گفته می شود و هم به ابزارى كه براى كنترل آب از آن استفاده مى‏شود «شیر» گفته مى‏شود. این‏طور نیست كه لفظ «شیر» براى یك معنى وسیع وضع شده است كه آن معنى شامل اینهاست. هیچ معنى عامى كه شامل این سه‏ معنى باشد نداریم كه به اعتبار آن معنى این لفظ وضع شده باشد، بلكه یك لفظ را یك بار براى آن معنى وضع كرده‏اند، یك بار براى این معنى و یك بار هم براى آن معنى دیگر .

لفظ اسرائیل نیز اینگونه است که یک بار از سوی خدا بر پیامبرش اطلاق شده و بار دیگر از سوی مؤسسین کشوری جعلی مورد استعمال واقع شده که هیچ وجه اشتراکی با هم ندارند و قداست یکی به دیگری سرایت نمی کند.
وبه قول مولانا:

کار نیکان را قیاس از خود مگیر
گرچه باشد در نوشتن شیر شیر
آن یکی شیر است اندر بادیه
آن دگر شیر است اندربادیه
آن یکی شیراست کآدم می‌خورد
وآن دگر شیر است کآدم می‌خورد
موفق باشید.

توضیحات:
قبلا همین مطلب در انجمن بحث شده
اینجا
منبع مطالب محتوا

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 17/8/1391 - 17:7 - 0 تشکر 572310

بسم الله
اینکه می گوییم مرگ بر  اسراییل ، از بابت توهین به بنده ی خدا که نیست.از آنجا که اسراییل اسم خاص یک گروه صهیونیسم شده میگیم:مرگ بر اسراییل

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی