فرهنگ پایداری (بازدید: 121)
يکشنبه 9/7/1391 - 10:45 -0 تشکر 563382
حجاب را خیلی زیاد رعایت كن . . .

حجاب را خیلی زیاد رعایت كن . . .بخشی از نامه ی شهید بابایی به همسرش، چند روز پس از مراسم نامزدی:

ملیحه جان! همان طوری كه می دانی احترام مادر واجب است.

اگر انسان كوچكترین ناراحتی داشته باشد، اولین كسی كه سخت ناراحت می شود مادر است؛ كه همیشه به فكر فرزند، یعنی جگرگوشه اش می باشد . . .


ملیحه جان! اگر مثلاً نیم ساعتی فكر كردی راجع به موضوعی، هرگز به تنهایی فكر نكن. حتماً از قرآن مجید و سخنان پیامبران و امامان استفاده كن و كمك بگیر.

نترس هر چه می خواهی بگو. البته درباره ی هر چیزی اول فكر كن. هر چه كه بخواهی در قرآن مجید هست. مبادا ناراحت باشی. همه چیز درست می شه ولی من می خواهم كه همیشه خوب فكر كنی. مثلاً وقتی یك نفر به تو حرفی می زند زود ناراحت نشو، درباره اش فكر كن ببین آیا واقعاً این حرف درسته یا نه البته بوسیله ایمانی كه به خدا داری.


ملیحه جان! به خدا قسم مسلمان بودن تنها فقط به نماز و روزه نیست. البته انسان باید نماز بخواند و روزه هم بگیرد. اما برگردیم سرحرف اول؛ اگر دوستت تو را ناراحت كرد بعد پشیمان شد و به تو سلام كرد و از تو كمك خواست حتماً به او كمك كن. تا میتونی به دوستانت كمك كن و به هر كسی كه می شناسی و یا نمی شناسی خوبی كن. نگذار كسی از تو ناراحت بشه و برنجه.

هر كسی كه به تو بدی می كند حتما از او كناره بگیر و اگر روزی از كار خودش پشیمون شد از او ناراحت نشو. هرگز بخاطر مال دنیا از كسی ناراحت نشو.

 

ملیحه جان! در این دنیا فقط پاكی، صداقت، ایمان، محبت به مردم، جان دادن در راه وطن، عبادت باقی می ماند. تا می توانی به مردم كمك كن.

حجاب! حجاب را خیلی زیاد رعایت كن . . .

يکشنبه 9/7/1391 - 11:27 - 0 تشکر 563404

سلام 

کاش منبع رو هم ذکر می کردید


خدا در همین نزدیکی است
يکشنبه 9/7/1391 - 12:17 - 0 تشکر 563415

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی