ورزش و تندرستی (بازدید: 209)
پنج شنبه 6/7/1391 - 17:3 -0 تشکر 562859
این برنامه همچنان قربانی می گیرد؟

آنچه همه جا پیچیده این است که برنامه نود برای بازیکنان نحس است .هدف ما تنها برشمردن گوشه هایی از این ماجرا و کالبد شکافی چرایی این قضیه است.این گزارش نشان می دهدکه اهمیت برنامه نود در آن است که بازیکنان فوتبال برای رفتن به این برنامه بسیار مشتاق هستند.مانند امین منوچهری که گفته بود روزی آرزوی حضور دراین برنامه را دارد.البته نمی توان تاثیرات بعضی سوالات فردوسی پور از یک سو که همراه با انتقادات وطعنه های فراوان و و از سویی دیگر با تعریف و تمجیدهای زیاد هم همراه است را در رکود کار یک بازیکن نادیده بگیریم. اما باید مشکل اصلی را در جوی که بسیاری از فوتبالیستهای ایرانی به محض دیدن لنز دوربینهای تلویزیونی دچار آن می شوند جستجو کرد .شاید بازیکنان جوان بعد از خواندن این گزارش به این نتیجه برسند که نود نحس نیست این خودبازیکنان هستند که تحت تاثیر حضور در این برنامه قرار می گیرند

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:6 - 0 تشکر 562860

همه ملی پوشان در تلویزیون

قبل از آنکه به برنامه نود بپردازیم  این گزارش را با خاطره ای قدیمی تر آغاز می کنیم تا بدانیم که جو یک رسانه تا چه حد بر روحیه بازیکنان فوتبال تاثیر گذار است ؛در سال 1997 که تیم ملی فوتبال ما توانست تیم چین را در بازی4 به 2 شکست دهد ، همه بازیکنان تیم بلا استثنا  به همراه کادرفنی قبل از بازی با عربستان به تلویزیون دعوت شدند و ساعات زیادی به خنده وشوخی و کری خواندن با عربستان گذشت.اما کل این برنامه تبلیغاتی نتیجه ای جز یک بازی احساسی با عربستان و نتجه یک –یک در برنداشت  .بعد از آن دیگر هیچ وقت از این نوع برنامه های  تبلیغی منفی  در تلویزیون شاهد نبودیم.اکنون احتمالا بهتر می توانیم تاثیر یک برنامه تلویزیونی را نسبت به  ادامه راه یک بازیکن بهتر درک کنیم

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:7 - 0 تشکر 562861

آرمناک پطروسیان

داستان بدبیاری ها بازیکنان در نود را می توانیم ار آرمناک پطروسیان آغاز کنیم .بازیکنی که در مدت 704 دقیقه دروازه اش را بسته نگه داشته بود.همین موضوع باعث شده بود که در فصل 80-81 لیگ برتر به برنامه نود دعوت شود .نتیجه این دعوت در برنامه  تعریف و تمجیدهای زیادی فردوسی پوراز او بود که اگر جا داشت همان شب پیراهن تیم ملی ایران را بر تن او می پوشانید.اما آنچه بعد از آن شب در زمین فوتبال اتفاق افتاد  گل خوردن دربازی با استقلال  دربازی بعدی و افت پس از آن بود.

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:7 - 0 تشکر 562862

حسین بادامکی

بادامکی در فصلی که به عنوان ستاره ابومسلم  بازیهای فوق العاده ای از خود نشان می داد  به نود دعوت شد و در همان برنامه اعلام کرد در پایان فصل برای پیشرفت بیشتر از ابومسلم  می رود.اما باید بدانید تا همان شب  را باید اوج بازیهای بادامکی بدانیم. بادامکی البته چند هفته اول فصل با پرسپولیس را نیز خوب بازی کرد اما هیچ وقت بازیکنی نشد که قرار بود به قول خودش پیشرفت بیشتری بکند

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:8 - 0 تشکر 562863

غلامرضارضایی

بازیکن شیرازی پیشین  فجرسپاسی بعد از درخشش دربازی با پرسپولیس و زدن دو گل  به نود دعوت شد.سادگی و خجالت در چهره رضایی درآن مصاحبه کاملا معلوم بود.کاملا مشخص بود که او تحت تاثیر حضور دربرنامه قرار گرفته است .دیگر بعد ازآن  در تیم سپاسی کمتر او را در مقام گلزن دیدیم .به طوری که  از کورس مدعیان اقای گلی بعداز  حضور در نود خارج شد .رفتن او به صبا و علاقه مندی مربیان تیم ملی به او البته کمی توانست این بازیکن  را بزرگ کند!

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:8 - 0 تشکر 562864

علی رضا محمد

بعد از یکی از بازی های آسیایی پرسپولیس در لیگ قهرمانان که منجر به به پیروزی 3 بر1 پرسپولیس شد علی کریمی که به عنوان بهترین بازیکن میدان انتخاب شده بود به این انتخاب اعتراض کرد و حق را به علی رضا محمد داد.همین حرف باعث شد محمد به برنامه نود دعوت شود .همه از کشف یک مدافع راست بزرگ خبر می دادند اما  علی رضا محمد هم بعد از آن حضور در نود هیچ بازی خوبی انجام نداد تا امسال که جزو اخراجیهای پرسپولیس شد.

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:9 - 0 تشکر 562865

کریم انصاری فرد و امین منوچهری

شاید  با خود بگویید جای انصاری فرد در این  گزارش چه می کند.اما باید گفت که او در آذر 88 به برنامه نود دعوت شد و در حالی که با 9 گل جزو بهترین گلزنان آن فصل بود بعد از حضور در برنامه در طول فصل 88 کلا  تنها چهار گل دیگر توانست بزند و از کورس مدعیان گلزنی خارج شود(هرچند هفته بعد از حضور در نود گل زد). آمار گلزنی بالای انصاری فرد در دوفصل بعدی نشان داد که جو حضور در  ان برنامه هم روی عملکرد وی در آن فصل بی تاثیر نبود.شاید این مساله را محمد مایلی کهن به خوبی فهمیده بود که  بعد از اینکه امین منوچهری  با دوازده گل زده به نود دعوت شد او را مدتها روی نیمکت نشاند. هرچند منوچهری هم دیگر منوچهری بعد از حضور در نود نشد به  طوری که بعد از 12 گلی که قبل از حضور در نود زد  تنها شش گل پس از آن حضور در 90 زد.

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:10 - 0 تشکر 562866

علی نظر محمدی

دراوزه بان تیم داماش بعد از صعود این تیم به لیگ برتر سال قبل  به عنوان کاپیتان تیم  به برنامه نود دعوت شد.او که با اعتمادبه نفس فراوانی مصاحبه می کرد به همه  زرنگیهایش و جنجالهایش و مصدومیتهای نمایشیش  به نحوجالبی پاسخ داد.همه فکر می کردند کاپیتان سال آینده تیم هم او خواهد بود اما  اگر شما از او بعد از آن  مصاحبه خبر دارید ما هم خبرداریم!

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:11 - 0 تشکر 562867

سپهر حیدری

بعد از گل خاطره انگیزی که به سپاهان زد و پیام آور قهرمانی سرخپوشان شد به نود دعوت شد.در ان شب حتی جزو 5 کاندیدای برتر پرسولیس به عنوان بهترین بازیکن فصل هم انتخاب شده بود .اما  مساله اینجاست سپهر حیدری بعد از آن فصل فوق العاده رو به ضعف نهاد و اشتباهات بسیاری انجام داد.شایدباید  پایان او را با گلش به سپاهان و حضور در نود اعلام کنیم!

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:11 - 0 تشکر 562868

ایمان موسوی

مهاجم نفت تهران بعد از 7 گلی که در همان ابتدای فصل گذشته  به ثمر رساند به برنامه نود دعوت شدو حتی در این برنامه  اعلام کرد که برای اقای گلی و جایگزینی با فرهاد مجیدی آماده می شود.اما جو برنامه به طوری او را گرفت که تا هفته ها گویی او در میدان حضور نداشت.او بعدهانحسی در نود را رد کرد ولی اعلام کرد جو سنگین بعد از این برنامه روی تاثیر گذاشته است.

پنج شنبه 6/7/1391 - 17:12 - 0 تشکر 562869

روح الله عطایی

شاید خیلیها دیگر این مهاجم کوچک اندام  سابق شیرین فراز را یادشان رفته باشد.بازیکنی که در این تیم در هفت بازی هفت گل به ثمر رساند .پس باید حتما در نود شرکت می کرد.اما نتیجه آن این بود که بعد از آن هم تیمش و هم او گلزنی را فراموش کردند. به طوری که با اختلاف فاحشی تیم به  دسته اول رفت.عطایی در این فصل  در تیم پیکان حتی یک دقیقه هم بازی نکرده است!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی