سينما و تلویزیون (بازدید: 1671)
پنج شنبه 30/6/1391 - 0:49 -0 تشکر 561162
کلاه پهلوی یا نمایش مانکن؟؟

این‌همه‌هزینه‌برای‌نشان‌دادن‌مانكن‌ها؟


به نظر می رسد شورای نظارت بر سیما حیفش آمده تا قسمت های عمده این سریال پرخرج را كه در همان اولین شب پخش به مسائل عشق و عاشقی جلف و زننده پرداخته بود حذف كند.

به گزارش آوینی فیلم، قسمت سریال درجه الف و پرخرج كلاه پهلوی روی آنتن شبكه اول سیما رفت. این سریال كه زمان پخش سریال هایی نظیر مختارنامه، مدار صفر درجه، در چشم باد و شوق پرواز را در اختیار دارد قرار است به مدت یك سال هر جمعه شب ساعت ۲۲ مخاطبان را پای تلویزیون قرار دهد. شب گذشته سید ضیاالدین دری به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه توضیحاتی را قبل از شروع پخش سریال ارائه داد كه بیشتر سعی در اثبات واقعی بودن داستان سریال داشت و اینكه بودجه حكومتی و دولتی باعث نشده حقیقت یا واقعیت گفته نشود.

جدیدترین عکس های سریال کلاه پهلوی

 اما از تیتراژ سریال كه شروع كنیم باید گفت كه هیچ جدیتی برای طرحی نو و جدید در آن دیده نمی شد و این هم موسیقی تیتراژ را دربرمی گیرد و هم شیوه نگارش و یخش اسامی بازیگران و عوامل در ابتدا و انتهای سریال. این در حالی است كه ما سابقه تیتراژهای موفقی نظیر شوق پرواز و مختارنامه را داریم بنابراین انتظار می رفت چنین سریال پرخرجی به نكات حداقلی توجه می كرد.

اما آنچه كه در قسمت اول این سریال دیدیم قطعا نتوانسته مخاطب را پاگیر كند. دیالوگ های بسیار ضعیف و فیلم نامه بدون چفت و بست بیننده را دچار سردرگمی كرده و با وجود آنكه دقایقی قبل با كلی توضیحات و پیش فرض وارد داستان شد اما باز هم نتوانست سرنخ را در دست بگیرد. وارد كردن یكسری اتهامات از سوی فردی فرانسوی به ایرانی ها كه دائم می گفت ایرانی ها همگی...، نوعی احساس زدگی در همان قسمت اول ایجاد كرد.
 اما آنچه كه بیش از همه در ذوق می زد توجه بیش از اندازه به موضوع رابطه چند مرد و چند زن در قسمت اول بود. عشق مثلثی و اینكه یك دختر عاشق پسری می شود كه آن پسر عاشق دختری است كه آن دختر نیز عاشق پسر دیگری است و ...! نگاه های رد و بدل شده میان زنان و مردان در یك جلسه مهمانی كذایی همگی نه تنها حس خوبی به انسان دست نمی دهد بلكه با قرار گرفتن در كنار طرز لباس پوشیدن و نوع پوشش دختران و بانوان كه به نظر مانكن بودند! مخاطب را از دیدن ادامه سریال منصرف می كند.

گرچه به نظر می رسد شورای نظارت بر سیما حیفش آمده تا قسمت های عمده این سریال پرخرج را كه در همان اولین شب پخش به مسائل عشق و عاشقی جلف و زننده پرداخته بود حذف كند اما باید گفت اگر قرار است با چنین سریالی خانواده های مسلمان و ایرانی دچار تشویش شوند بهتر است كلا جلوی پخش آن گرفته شود چرا كه به اندازه كافی دختران لنز رنگی گذاشته و بوتاكس كرده در سینمای كشورمان هستند و دیگر نیازی به آرایش های هفت قلم و چشم رنگی های مانكن نداریم.
 

 

 

 

 

پنج شنبه 30/6/1391 - 1:26 - 0 تشکر 561167

«كلاه پهلوی یا اشاعه اباحه‌گری!»


سید حسین مبینی- چندی است كه در سیمای جمهوری اسلامی ایران در شبكه‌های مختلف تبلیغات گسترده‌ای در مورد سریال كلاه پهلوی می‌شود از موضوع فیلم گرفته تا صحنه‌آرایی، نحوه فیلمبرداری، گریم و غیره... اما آنچه در قسمت اول این سریال سخیف پخش گردید با موارد ادعایی بسیار فاصله داشت البته از لحاظ لباس، گریم و غیره... خیلی هزینه‌های گزافی صرف آن گردیده است كه تأسف انسان را چند برابر می‌كند ظاهراً از بابت دسته بندی رتبه سریالها نیز، رتبه الف را دارا می‌باشد كه بابت هر دقیقه آن چند میلیون تومان محاسبه می‌گردد. حال به اصل موضوع سریال كه در قسمت اول پخش گردید، باز می‌گردیم. سریال از توقف یك ماشین كه وسایلی در آن حمل می‌شد و در یك پاسگاه متوقف گردیده بود، آغاز شد. مأمور گمرك دائما اصرار دارد كه باید كل وسایل بازرسی شود و به افراد خود دستور می‌دهد كه كار را شروع كنند در این میان به چیزی در جعبه برخورد می‌كنند كه نمی‌دانند چیست؟

صاحب وسایل كه جوانی است می‌گوید این ماتیك است! مأمور گمرك می‌گوید ماتیك چیست؟ جوان نیز كه همسرش فرانسوی است از او درخواست می‌كند كه به مأمور گمرك نشان دهد كه ماتیك چیست و به درد چه كاری می‌خورد؟

سریال صحنه‌ای را نشان می‌دهد كه خانم بازیگر در حال مالیدن لبهای خود مقابل آینه است!


سكانس بعدی مربوط به خاطره این خانم از نحوه آشنایی و ازدواج با جوان ایرانی است. مجلس بسیار مجللی كه چند بازیگر خارجی نیز در آن سكانس به ایفای نقش می‌پردازند جالب آنكه بازیگران مرد و زن خارجی به راحتی دست یكدیگر را می گیرند با هم شوخی می‌كنند اما شاید گفته شود اینها خارجی هستندو قید و بندی ندارند! پس بازیگران ایرانی كه در یك صحنه آقایی به خانمی برخورد می‌كند و سپس عذرخواهی می‌كند و یا لباسهای تنگ و آرایش‌های زننده، عشق های مثلثی و غیره... آنها چگونه توجیه می‌شود؟ قبل از پخش سریال كارگردان آن اصرار داشت كه این وقایع كاملاً واقعی است و كسی در آن دخل و تصرفی نكرده است. برادر عزیزی كه به عنوان كارگردان این سریال را ساخته ای و ظاهراً قیافه مذهبی داری (محاسن، انگشتر عقیق...) این صحنه های زشت چه چیزی را جز اباحه‌گری به بیننده القا می كند. چند سال قبل به اتفاق تعدادی از همكاران در نشریه به دیدار مراجع معظم تقلید رفتیم یك نفر از آن بزرگواران نسبت به وضعیت خانمها در سیمای جمهوری اسلامی انتقاد شدید داشتند جالب بود كه در آن زمان از این صحنه‌ها خبری نبود نمی‌دانم در حال حاضر اگر ایشان چنین سریالی را دیده باشند چه خواهند گفت؟ نكته‌ای لازم است تذكر داده شود این است كه ممكن است در تاریخ ایران اتفاقات بسیار تلخ و ناگواری رخ داده باشد ولی نشان دادن آنها امكان نداشته باشد مثلاً محله‌ای در تهران درگذشته وجود داشت كه مركز فساد و فحشاء بود آیا می‌توان سریالی یا فیلمی در رابطه با آن محله بدنام تهران ساخت و نمایش داد! آیا هر راستی را باید گفت در اینجا به یاد خطبه همام امیرالمومنین علیه السلام در نهج البلاغه می‌افتم كه در اوصاف متقین فرمودند: منطقهم الصواب یعنی منطق متقین بر اساس دوستی است. خداوند حفظ كند یكی از بزرگان را كه در این رابطه می‌گفتند چرا مولای متقیان (علیه السلام) در اینجا نفرمودند. منطقهم الصدق و توضیح می‌دادند چون هر راستی را نمی‌توان گفت. به نظر می‌رسد چنانچه این سریال قصد داشته نفوذ استعمار پیر و پیروی بی چون و چرای رضاخان را به نمایش در آورد باید گفت متأسفانه نقض غرض شده و دقیقاً یكی از راههای شیطان كه اباحه‌گری است را به تصویر كشیده است. لازم است كسانی كه مسئولیتی در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران دارند به وظیفه خود عمل كنند كه فردا دیر است و باید در پیشگاه عدل الهی پاسخگوی این اعمال و رفتار باشند.

والعاقبه للمتقین

جمعه 31/6/1391 - 1:55 - 0 تشکر 561278

سلام

به نظر من برای انتقاد کردن خیلی زوده
نمیشه تو 60 دقیقه ، چهل قسمت رو زیر سوال برد
باید صبر کرد

لبخند تنها گلی است که خار ندارد .
-------------------------------------------------

 

جمعه 31/6/1391 - 20:20 - 0 تشکر 561559

سلام
با اینکه علاقه مند بودم ولی موفق به تماشا نشدم
ولی اگر آنچه اینجا اشاره شده است صحت داره
صداو سیما کلاهش را بندازه هوا
هر روز یه...
:|

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
دوشنبه 4/10/1391 - 14:32 - 0 تشکر 581135

و با تشکرتر از کلاه پهلوی


=بیا کار فرهنگی بکنیم.


÷ باشه موافقم، بیا.


= خب من میگم یه کاری کنیم که هم به درد دنیامون بخوره هم آخرتمون.


÷ باشه موافقم.


= من نظرم اینه از فرمول «ادب از که آموختی ...» استفاده کنیم.


÷ اگرچه منم موافقم اما توضیح بیشتر!؟


= خب خیلی راحت ما میایم یه چیز بد و نشون میدیم بعد میگیم ببینید این کار چقدر بده و چه خون دلی براش خوردیم. شما دیگه انجامش ندید و برگردید به ارزش ها ... برگردید.


÷ خب خیلی خوبه موافقم!


= طبیعتا وقتی یک چیز بد و بخوایم نشون بدیم مجبوریم خودشو نشون بدیما. یعنی همون چیز بدا رو به ملت نشون میدیم که بفهمند چقدر بده. شما مشکلی نداری؟


÷ نه بابا من که گفتم موافقم.


= یعنی ببین ... مجبور میشیم از یک سری از خطوط قرمز بگذریما. مطمئنی مشکلی نداری؟


÷ هدف مهمه عزیز من. مهم برآیندشه که بحمدالله هم خدا از ما راضیه هم خلق خدا.


= ببین من دارم باهات اتمام حجت می کنما. پس فردا نیای بگی اینو خانواده ها هم دارن می بیننا.


÷ منم موافقم. خانواده چیز خوبیه.


= آقا ما این چیزارو تو سینما هم نشون نمی دیما. شما اوکی هستی دیگه؟


÷ اتفاقا من زبان عمومی دانشگاه 18.5 شدم. انگلیسی خیلی به درد می خوره. منم موافقم.


= ببین بعد مثلا من بخوام زن فرانسوی نشون بدم مجبورم زن خوش هیکل و قلمی و اینا بیارما. اتفاقا دکتر پژمان نوروزی هم که قشر تحصیلکرده و محبوب جامعه به حساب میاد و کلی برنامه تلویزیونی داره در این پستش نظر منو تایید کرده که باید زنان فرانسوی را قلمی نشان داد. ( پست نهم آذر 1390در وبلاگ کاکلی)


÷ اره دکتر نوروزی اتفاقا هفته پیش اینجا بود. می خواستیم یه برنامه جدید باهاش کلید بزنیم. خیلی ادم خوبیه.


= عشوه و طنازی و لباس تنگ و لاک و ...
÷ اه چقدر شما حرف میزنی. برادر من صد بار گفتم موافقم دیگه. برو سریالتو بساز. حالام برو بزار یه نقد تپل درباره این فیلم جدید جیرانی بنویسم. مردک برداشته به دین توهین کرده. فک کرده شهر هرته هر غلطی می خواد بکنه مام همین جوری ساکت بشینیم.


(منبع:http://moha.persianblog.ir)خدا در همین نزدیکی است
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی