• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 5273)
دوشنبه 20/6/1391 - 20:35 -0 تشکر 557672
راه های مثبت اندیشی و شادکامی در زندگی اجتماعی

بعد از نماز بزرگترین پاداش از آن کسانی است که دل مومنان را شاد می کنند ( حضرت محمد ص) انسان همواره می کوشد چگونه زیستن را بیاموزد، و اگر توانست به این نکته مهم و حیاتی دست یابد، زندگی شیرین و لذت بخش را تجربه خواهد نمود، مثبت اندیشی در جامعه فواید بسیاری دارد و در آن فرد به موفقیت های چشمگیر نایل خواهد شد. آفرینش انسان بیهوده نبوده،او دارای تکالیف و وظایف معینی می باشد اگر راه و روش خوب زیستن را بیاموزد، می تواند به خوبی این تکالیف را به دوش گرفته و به سر منزل مقصود برساند، اگر زندگی با مثبت نگری و اخلاق قرین شد و اگر انسان توانست با خود سازی و خدا محوری زندگی اش را آنچنان که پیشوایان و دانشمندان و متفکرین فرموده اند اداره کند موفق می شود و از زندگی لذت می برد.
اگر آماده اید که بسوی مثبت انیشی و شادکامی و عظمت و بزرگی گام بردارید و به نتایج شکوهمند برسید،بدانید که نقشه راهنمای مناسبی را در دست گرفته اید. شما دی ان ای آینده تان را در اختیار دارید. به تنها چیزی که برای رسیدن به یک آینده شکوهند احتیاج دارید همین کتاب است. تصمیم بگیرید چگونه می خواهید از مطالب کتاب در آینده خود استفاده کنید. برنامه ای بنویسید و با شور و اشتیاق کتاب را بخوانید و آینده خود را تحقق بخشید.
به لحاظ مثبت اندیشی ما به سان تشنگان لب دریاییم و تبدیل گوهرهای نهفته در این پیشینه به تزیینات قابل معرف برای غیر متخصصان، همت بلندی را می طلبد. آنچه در این کتاب ملاحضه می شود آغاز گام نهادن و معروفداشتن همت نگارنده آن است تا به این رسالت جامعه شناسی و تربیتی اقدام کنم. بنده پاسخگویی به یک نیاز جدی جامعه را سرلوحه کار خود قرار داده ام و امید است که مورد توجه قرار گیرد.
در این کتاب با برنامه قدم به قدمی برای رسیدن به مثبت اندیشی و شادکامی روبرو می گردید

دوشنبه 20/6/1391 - 20:36 - 0 تشکر 557677بخش یک
نگرش مثبت اندیشی خود را بشناسید
تصور کنید تلسکوپی در دست دارید. اگر از عدسی کوچک آن نگاه کنید، اشیاء دور را نزدیک می بینید و اگر از عدسی بزرک آن نگاه کنید اشیاء نزدیک دور می شوند. نگرش شما به دنیا مانند همین تلسکوپ است. انتخاب با شما است که از کدام عدسی به جهان پیرامون تان نگاه کنید.
می توانید مشکلات را بزرگ ببینید و شادی را کوچک یا شادی ها را بزرگ ببینید و مشکلات را را کوچک، این به طرز فکر شما بستگی دارد. اگر دائم تنها باشید و در خود فرو روید، عوامل منفی در چشم شما بزرگ می شوند و افکار منفی سایه گسترده ای بر روی افکار مثبت شما می اندازد. ولی اگر در جمع و در میان دوستان خود باشید، ممکن است صدای خنده شما از همه بلندتر باشد.
شما همان چیزی را می بینید که می خواهید. با این حال، برخی حتی در بیابان برهوت هم ریبایی می بینند و برخی دیگر در دل مزارع سر سبز، دلتنگ می شوند. برخی قادرند یک مشکل کاری را به یک موقعیت مناسب تبدیل کنند و برخی دیگر یک فرصت پیشرفت را به یک مشکل مبدل می کنند.

دوشنبه 20/6/1391 - 20:37 - 0 تشکر 557680


درست فکر کنید
داستان قدیمی حکایت می کند: روزی زنی برای بیماری نزد حکیمیرفت. حکیم به او دارو داد و دستورالعمل هایی تجویز کرد. سپس گفت: بعد از انجام دادن تمام اینکارها باید پاهایت را تا زانو در آب دریا خیس کنی.
فقط مراقب باش در آن لحظه به میمون فکر نکنی؟!
بعد از مدتی زن دوباره به نزد حکیم آمد و گفت: اگر اسم میمون را نیاورده بودید محال بود به یاد آن بیوفتم، ولی حالافکر میمون لحظه ای از سرم بیرون نمی رود!
تمرکز کردن روی هر مسئله ای، حتی اگر آن مسدله جالب نباشد، باعث می شود تا نیرو و انرژی شما بیش از اندازه درگیر آن موضوع گردد و ناخودآگاه جذب آن مسئله شوید. دوستی داشتم که همیشه می گفت: من زمستان ها همیشه مریضم! و واقعا هم همینطور بود از شروع هر زمستان او بیمار میشد و تا اول بهار رنج میبرد. در واقع او با جمله ای که به گفتن آن عادت کرده بود تکلیف تمام زمستان خودش را روشن می کرد.

دوشنبه 20/6/1391 - 20:38 - 0 تشکر 557682


تخیل خود را باور کنید
در تخیل خود، راجع بع آنچه که می خواهید دقت کنید. نگویید: من تصادف نمیکنم! زیرا این جمله تصادف را در ذهن شما زنده میکتد در عوض بگویی: من سالم به مقصد میرسم. با این جمله سفری آرام و بی خطر در ضمیر و باطن شما شکل می گیرد.
همان گونه که جسم خود را ورزش می دهید، نیروی تخیل خود را نیز به تحرک و عمل وادار کنید. هر قدر بیشتر آن را رشد دهید، بهتر می توانید مسائل و مشکلات خود را حل کنید.


دوشنبه 20/6/1391 - 20:38 - 0 تشکر 557683

قانون جاذبه
آیا تا بحال برایتان اتفاق افتاده به یاد دوستی بیفتید که ماه ها او را ندیده اید و اندک زمانی بعد ناگهان او را در خیابان ببینید؟ یا به کسی فکر کنید و او به شما تلفن بزند؟ در حقیقت، ذهن و ضمیر شما بصورت یک آهن ربا فکرتان را واقعیت می بخشد.
نوع فکری که در سر می پرورانید از اهمیت ویزه ای برخوردار است. هر فکری که در سر دارید، عواقب و نتایج مختص به خود بر جای می گدارد که بستگی به چگونگی آن فکر دارد. افکار خود را بصورت ابرا هایی نامرئی در نظر بیاورید که از سر بیرون می آیند و باران هایی در زندگی شما فرو می ریزند. با نظم بخشیدن به افکار و زیباسازی آنها، به هر آنچه دوست دارید برسید.

دوشنبه 20/6/1391 - 20:38 - 0 تشکر 557687

مراقب کلمات باشید
کلماتی که به زبان می آورید برحسب نحوه تفکر و احساس تان شکل می گیرند. افکار گفته ها و احساساتان را تحت تاثیر می دهند. احساستان بر گفته هایتان تاثیر می گذارند. بنابراین باید مثلث گفتار احساس و افکار را مورد توجه قرار دهید تا از سلامت روان واقعی برخوردار شویم. حال منش خود را بررسی کنید:

آیا در هنگام صحبت از کلمات مثبت استفاده می کنید؟

آیا به آنچه می خواهید می اندیشید؟
آیا شادی و موفقیت را بسوی خود جذب می کنید؟ یا شکست و بد شانسی را؟

اگر پاسخ مثبت باشد از عدسی کوچک به جهان می نگرید و می توانید مشکلات و نگرانی هار ا دور ببینید. اما اگر پاسخ شما منفی است فورا در افکار خود تجدید نظر کنید.
نیکوس کاز انتزاکیس- نویسنده یونانی- می گوید:
قلم مو و رنگ ها در دستان شما هستند، حال با خودتان است که بهشت را بکشید یا جهنم را.


دوشنبه 20/6/1391 - 20:40 - 0 تشکر 557698معجزه نگرش مثبتممکن است با خود فکر کنید که مثبت اندیشی ویزگی بسیار خوبی است و کسانی که از این ویژگی برخوردارند خیلی شاد هستند. اما من به شما میگویم که فواید مثبت اندیشی نه تنها شادی بلکه پیامدهای دیگری هستند که می توانند زندگی شما را از این رو به آن رو بکنند. مثبت اندیشی قدرتی است که می تواند زندگی شما را در جهتی مثبت قرار دهد. سلول های بدن شما- از فرق سر گرفته تا نوک انگشتان پا به هر فکری که در ذهن شما شکل می گیرد واکنش نشان می دهند. اگر از کسی متنفر باشید بدن شما بلافاصله واکنش نشان می دهد. دانشمندان دستگاهی را اختراع کرده اند که گیرنده های حساس و صفحه نمایشگر دارد. به کمک این دستگاه می تواند به تمام مردم نشان داد که که چگونه یک فکر می تواند روی سلول های بدن تاثیر بگذارد. جسم شما کاملا فرمانبردار مفز و ذهن شماست. با افکار شاد احساس شادی و با افکار ناخوشایند احساس ناراحتی می کند.

دوشنبه 20/6/1391 - 20:40 - 0 تشکر 557700

افکار منفی را باور نکنید
متاسفانه در اطراف ما همیشه کسانی هستند که می گویند: نمی توانم فلان کار را انجام دهم.
ما همچون به آنها اطمینان داریم، حرفهایشان را می پذیریم. پس چگونه باور کنیم به چیزی که می خواهیم میرسیم؟ ساده است، ابتدا برنامه ریزی ذهن خود را مرور کنید و ببینید افکار منفی را باور کرده اید یا نه! حالا سعی کنید یک فکر جدید درباره خود ایجاد کنید. تفکری مثبت، تفکری که در برگیرنده تمام اهداف و خواسته های شما هستند. ممکن است ذهن تان با شما بجنگد و فکر کنید چنین کاری ممکن نیست، چرا که ذهن شما به تفکر منفی خو گرفته است.
ولی به آن اعتنا نکنید و مرتب افکار مثبت را برای خودتان تکرار کنید تا هر چه زودتر ذهن شما آن را بپذیرد. با نیروی مثبت اندیشی است که به اهداف خود دست می یابید و آن وقت زندگی لذت بخشی انتظار شما را خواهد کشید. می توانید برای الهام گرفتن اشخاص را الگوی خویش قرار دهید که مثبت فکر می کنند.
به فکری که دیگران در مورد شما دارند اهمیت ندهید. مطمئن باشید آن ها نیز نگران هستند که شما در موردشان چگونه فکر می کنید. به تمرین مثبت اندیشی ادامه دهید. سعی کنید روزانه اطلاعات جدیدی به مغزتان بدهید و بدین ترتیب روش جدیدی برای تفکر ابداع کنید. با این روش به سرعت تفکرات منفی را دور کنید و هم زمتن مثبت فکر کردن را بیاموزید. وقتی ذهن ناخوآگاه شما آن را دریابد این تفکر به باور تبدیل می شود و شما نحوه خلق یک باور جدید و رسیدن به اهداف تان را تجربه می کنید. تکرار می کنم: به افکار منفی دیگران توجه نکنید. آنها به جای شما زندگی نمی کنند که بدانند قادر به انجام چه کاری بوده و از عهده انجام چه کاری بر نمی آیند

دوشنبه 20/6/1391 - 20:41 - 0 تشکر 557705


مثبت اندیشی و سلامتی:
مثبت فکر کردن میتواند عاملی برای سلامتی شما باشد. باور نمیکنید؟ بسیاری ازپزشکان معتقدند که تمرین روزانه مثبت فکر کردن روی سلامتی افراد موثر است.بررسی بر روی بیماران جراحی شده نشان داده است بیمارانی که معتقد بودند بعد ازجراحی بهبود مییابند، بهبود یافتند و بیمارانی که چنین عقیدهای نداشتند، به سختیخوب شدند یا هیچوقت بهبودی پیدا نکردند. مطالعات اخیر ثابت میکنند که تشویش وافسردگی بیماریزا هستند. وقتی بدن تحت فشارهای عصبی شدید است، هورمونیترشح میکند که ایمنی را بشدت پایین میآورد. سلامت روح تاثیر حیاتی و بسزاییروی سلامت جسم میگذارد. قدرت فوق العاده ای به نام تفکر مثبت، پشتوانهای محکماست که میتواند جسم و روح ما را در توازن نگهدارد. اگر نگرش وتفکری مثبت درباره
بدن خود و سلامتی آن داشته باشید، این تفکر روی سیستم بدنی شما تاثیر میگ
ذارد وشما واقعاً از سلامت برخوردار خواهید شد. گاهی اوقات تفکرات منفی نسبت به زندگی،دوستان و یا حتی احساس گناه هم میتواند تاثیری منفی روی سلامت بدن بگذارد.آقایی بود که اصطلاحا سًر شریک خود را کلاه گذاشته بود. ابتدا از پول زیادی که بدست آورده بود شاد بود، ولی طولی نکشید که دچار یک بیماری پوستی وحشتناكشد. به دکترهای زیادی مراجعه کرد ولی هیچ دارو اثری نکرد و پوست بدنش پوشیده ازجوشهای بزرگ و چرکی شده بود.بالاخره پیش یک روانشناس رفت و فهمید که ضمیر ناخودآگاهش از مسئلهکلاهبرداری بسیار آزرده است. او فوراً دست به کار شد، ضرر و زیان شریکش را جبرانکرد و دوباره سلامتی خود را بدست آورد.


دوشنبه 20/6/1391 - 20:41 - 0 تشکر 557707

خلاقیت:
افراد مثبت اندیش، خلاق هستند. میدانید که مغز شما به درون شما و محیطاطرافتان انرژی میفرستد و هر چیزی که بیشتر ذهن شما را مشغول کند انرژیبیشتری مصرف میکند و قسمت اعظم وجودتان را در برمیگیرد. مثلاً به باغبانی علاقهدارید. ذهن شما مدام به این امر میپردازد و وقتی در باغ هستید همه چیز را فراموشمیکنید. شما برای خودتان تصویری از باغ خلق کرده اید و میتوانید آن را به میل خودتغییر بدهید. همچون باغبانی که میتواند به دلخواه خود باغ را تغییر دهد، شما نیزمیتوانید وضعیت زندگی خود را تغییر دهید.تفکرات شما، چهارچوب ذهن ناخودآگاه را پایهریزی میکند. اگر همه مطلع شوندکه چگونه با تغییر فکر میتوان واقعیات ذهن را تغییر داد، تحولی در آنها بوجود خواهدآمد.نسبت به زندگی خود و آینده تان مثبت اندیش باشید. خواهید دید که بر اساس قانونجاذبه آن چیزی را که فکر میکنید بدست خواهید آورد. سعی کنید هنگام تفکر،احساس نیز داشته باشید. چرا که احساس، انرژی انجام کار را فراهم میکند. احساسات
خود را کنترل کرده و بر روی آن چیزی که می خواهید متمرکز سازید.باغبانی که عاشق گیاهان و درختان است، سرانجام گل جدیدی را پرورش میدهدیا از قلمه دو درخت به نتایج جالبی میرسد. اگر شما عاشق زندگی وکارتان باشید میتوانید نهایت خلاقیت را در آن بکار برده و از ثمره آن بهرهمند شوید.

دوشنبه 20/6/1391 - 20:42 - 0 تشکر 557711

خلاقیت:
افراد مثبت اندیش، خلاق هستند. میدانید که مغز شما به درون شما و محیطاطرافتان انرژی میفرستد و هر چیزی که بیشتر ذهن شما را مشغول کند انرژیبیشتری مصرف میکند و قسمت اعظم وجودتان را در برمیگیرد. مثلاً به باغبانی علاقهدارید. ذهن شما مدام به این امر میپردازد و وقتی در باغ هستید همه چیز را فراموشمیکنید. شما برای خودتان تصویری از باغ خلق کرده اید و میتوانید آن را به میل خودتغییر بدهید. همچون باغبانی که میتواند به دلخواه خود باغ را تغییر دهد، شما نیزمیتوانید وضعیت زندگی خود را تغییر دهید.تفکرات شما، چهارچوب ذهن ناخودآگاه را پایهریزی میکند. اگر همه مطلع شوندکه چگونه با تغییر فکر میتوان واقعیات ذهن را تغییر داد، تحولی در آنها بوجود خواهدآمد.نسبت به زندگی خود و آینده تان مثبت اندیش باشید. خواهید دید که بر اساس قانونجاذبه آن چیزی را که فکر میکنید بدست خواهید آورد. سعی کنید هنگام تفکر،احساس نیز داشته باشید. چرا که احساس، انرژی انجام کار را فراهم میکند. احساسات
خود را کنترل کرده و بر روی آن چیزی که می خواهید متمرکز سازید.باغبانی که عاشق گیاهان و درختان است، سرانجام گل جدیدی را پرورش میدهدیا از قلمه دو درخت به نتایج جالبی میرسد. اگر شما عاشق زندگی وکارتان باشید میتوانید نهایت خلاقیت را در آن بکار برده و از ثمره آن بهرهمند شوید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.