انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 302)
دوشنبه 20/6/1391 - 18:11 -0 تشکر 557218
قدم اول در دینداری چیست؟

- به نظرشما قدم اول در دینداری چیست؟ کسی که میخواهد دیندار شود ازکجاشروع کند؟ خود شما چه پیشنهادی دارید؟ ابتدا ازاصول عقاید و برهان نظم و ...؟یا ابتدائا بیاییم از نحوه وضو گرفتن شروع کنیم؟ یا اینکه یک موضوع اخلاقی را بحث کنیم که نباید عاقّ والدین شد؟ حتما قبول می کنید که هرکسی برای خود در جهت اموزش دین سبکی را برمی گزیند بنا برسلیقه شخصی خودش! و بنا بر اطلاعاتی که دارد!؟ و بعضا بدون توجه به مقام و موقعیت روحی و فکری شخص مقابل !؟

دوشنبه 20/6/1391 - 18:13 - 0 تشکر 557219

_ تا وقتی اصل دین همچون اکسیژن (که بدون آن زندگی محال است)برای آدمی مهم نباشد و مانند آب برای تشنه در راه مانده، گوارا و شیرین نباشد دین درجای والای خود قرار نخواهد گرفت. اصلا کسی که نیاز به دین در خود احساس نکند چه دلیلی دارد دیندار شود؟


_ مشکل از جایی شروع می شود که اولویت ها لحاظ نشود! وقبل از خود دین ، متن و محتوای درون دین مطرح شود. آیا کسی که نه عقلش از وجود دین و برنامه هایش اقناع شده و نه قلب و دلش احساسی شیرین از دینداری پیدا کرده در این زمانۀ لذت پرستی به دنبال دین می رود؟ برای کسی که اصل دین را دوست ندارد و  برخی رفتارها و عقاید ناپسند برخی دیندارها راهم به پای دین می نویسد چه جای صحبت از روزۀ دراز روزهای گرم تابستان!؟شما بگویید: کسی که دین را باری میداند از سوی دیگرانی که برای منافع خودشان آن را بر او تحمیل کرده اند ! آیا قدمی برای دیندانی و دینداری خود بر میدارد؟ شما به این گروه اضافه کنید کسانی که سختی های دینداری را بدون آنکه در انها رشدی ببینند مانع خوشی های خود می دانند!؟

_ شما چگونه می اندیشید؟ قدم اول دینداری چیست؟

بنده نامه

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی