• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
فرهنگ پایداری (بازدید: 2292)
جمعه 15/6/1387 - 6:36 -0 تشکر 55571
اگر جنگ و شهید نبود

با سلام فکر می کنید اگر جنگی نبود و تمام شهدا در کنار ما بودند چه اتفاقاتی می افتاد؟

شنبه 16/6/1387 - 15:23 - 0 تشکر 55817

سلام

به نظر من در این صورت وضعیت ما چه از نظر کشورداری وچه از نظر پیشرفت علم در بالاترین سطح خود بود چون اکثر شهیدان به اصطلاح مغز متفکر بودند ومی توانستند برای رشد کشور مفید واقع شوند حالا من یک سوال می کنم حالا که شهیدان در کنار ما نیستند ما چگونه باید جای خالی آنها را پرکنیم؟

موفق باشید 

فی امان الله  

الهی و ربی من لی غیرک... 

شنبه 16/6/1387 - 15:59 - 0 تشکر 55824

دوست عزیز از نظرتون تشکر میکنم ولی خواهش میکنم از بحث خارج نشید

شنبه 16/6/1387 - 18:3 - 0 تشکر 55849

سلام

خسته نباشید

وقتی سوالتون رو دیدم چشمام رو بستمو سعی كردم 8سال از تاریخ ایران رو حذف كنم.

خودتون بهتر می دونید كه بعد از انقلاب اون اتحادی كه بین مردم بود و باعث شد تا رژیم طاغوتی از بین بره به دلیل ایجاد گروه ها و حزبهای جدید و وجود یك سری از آدم ها تا یه حدی از بین رفت و اگر امام نبود چه بسا جنگ داخلی هم شروع میشد اما این اتجاد از دست رفته با شروع جنگ كم كم دوباره بدست اومد حالا اگر جنگ نبود نمی دونم اون اختلافات بعد از گذشت30 سال به كجا میكشید.

و اگر شهید و شهادت نبود .... فكر می كنم دیگه ایثار و گذشت به معنای امروزی وجود نداشت.....دیگه این همه الگو ی ایثار و مردانگی نداشتیم ....شهدا فقط گوشتهای دم توپ نبودن كه امروز تا ازشون حرف میشه بگیم اونا رفتن تا ما بتونیم توی كشور خودمون راحت زندگی كنیم اونا رفتن چون اگر نمیرفتن این همه معنا و ارزش نداشتیم كه حالا با اونا ایران رو زنده نگه داریم اونا رفتن تا بگن همیشه باید مواظب ایران باشیم حتی وقتی تازه انقلاب كردیم،حتی وقتی اینقدر قدرت داریم..... .

یاران مردانه رفتند؛ اما هنوز تکبیر وفاداری‌شان از مناره‌های غیرت این دیار به گوش می‌رسد. یاران عاشقانه رفتند؛ اما هنوز لاله‌های سرخ دشت‌های این خاک به یمن آنان به پا ایستاده‌اند.

 انجمن فرهنگ پایداری


دوشنبه 18/6/1387 - 18:9 - 0 تشکر 56314

من برعکس shine month معتقدم که ما هر چی داریم بواسطه خون این شهیدان داریم . اگه اونا نبودن الان ما یه کشوری مثل افغانستان یا عراق در سلطه بودیم

دوشنبه 18/6/1387 - 18:38 - 0 تشکر 56321

بسم رب المهدی

سلام.

به نظر من اگه جنگی نبود کشور ما تا نمی توانست پیشرفتی بکند. درست است که اکثر شهدای ما باهوش بودند اما اگر جنگی نبود ملت ایران نمی توانست خودکفا شود و آمریکا نمی گذاشت ایران پیشسرفت بکند و تمام نابغه های ایران رو برایخودش بر می داشت! ما باید از شهدا متشکر باشیم...

دل آرام گیرد با یاد خدا

یاعلی مدد

 

 

خدایا ریشه ی شادی های مرا در غم دیگران قرار مده... 

 

چهارشنبه 20/6/1387 - 12:24 - 0 تشکر 56682

به نام خدای من و تو

سلام

من هم مثل اکثریت دووستان معتقدم هشت سال دفاع مقدس بوود که ما رو به اینجا رسوونده...نمیخوام بگم من معتقدم جنگ چیز خووبیه اما میخوام بگم صلاح این بوود که در کشور ما جنگ رخ بده و برکت اوون ایثارها در اوون دوران تا امرووز هم احساس بشه...امرووز دل جوونای ما با حرف زدن درمورد یکی از اوون شهدا پر میزنه به سووی نوور معنویت...امرووز به واسطه ی خاک جبهه و حال معنوی مناطق عملیاتی مسیر زندگی جوونای ما عوض میشه و چه بسا غیرمسلموونا مسلموون میشن...درسته که ما در جنگ همت،باکری،چمران،خرازی،کاوه،متوسلیان،پلارک...ها رو از دست دادیم و اثار جنگ بوود که اوینی ها رو از ما گرفت اما حال و هوای جنگ بوود که خیلی ها رو به مرام همت و باکری نزدیک کرد...

تا بعد

جمعه 22/6/1387 - 18:52 - 0 تشکر 57325

سوالی که هر وقت توی گلستان شهدا قدم میزنم تمام بدنم میلرزه که این همه ادم رفتند زیر خاک ...

تا چشم میبینه و کار میکنه مزار شهید و شهدا پیداس .....

تا چشم میبینه عکس و نام و خاطره های پونزه شونزده ساله ها رو میبینیم که ... همش فقط تاسف .... تاسف به حال خودمون که ...... بهترین و خالص ترین افراد رو از دست دادیم ....

بعد از اونها هم بشینیم فقط شعار بدیم و هیچ به هیچ ....اتفاق خاصی نمی افتاد !!

شاید به حال بعضی ناخوشایند میبود که فرزند دارند !! پسر جوان دارند! شاید ناراحت میشدند اگه میدیدند پسرشون ازدواج میکنه!

شاید براشون قابل تحمل نبود فرزندشون رو میبینند که راه میره !!

مشکل رفع میکنه!

شاید نمیتونستند ببیند فرزندشون بعد اون همه مشقت و زجر روزگار که برای بزرگ کردنش کشیدند حالا به دردشون میخوره !

شاید سخت بود اگه فرزنشون میبود تا تکیه گاه پیریشون باشه!

شاید شاید شاید ........

پس بهتره که رفتند ...بهتره که شهید شدند . بهتره که الان نیستند یا به قولی چلاق شدند......

ما هم این وسط بشینیم شعار بدیم ..........

البته برای یه عده ای خوب شد ........ اونهایی که الان چشم و گوششون بسته است .... فقط خودشون رو میبینند .... دوست داشتند راحت زندگی کنند و الان هم همین طور هستند ... دوست داشتندعده ای فدای خودشون بشند ..... عده ای برند تا .......

آقا جان اگر قرار باشد من هم مثل ژول ورن دور دنيا را درهشتاد روز بچرخم ،
ترجيح ميدهم دور تو بچرخم
چون تو هم دنياي مني هم عقبي مني
شنبه 23/6/1387 - 1:15 - 0 تشکر 57382

"اگر بگم امثال شهدا در میان ما الان کم نیستند تعجب می کنید؟"

با سلام

بعضی ها فکر میکنند من از طرح این سوال غرض بدی داشتم نه دوستان اینطور نیست منظور من از طرح این سوال اینه که ما واقعا فکر کنیم و با خودمون رو راست باشیم شهدا خیلی گل بودند خیلی عزیز بودند خیلی مظهر علم و تفکر بودند اما این وسط خدا ما رو مورد امتحان قرار داد جنگ برای ما راحت نبود از دست دادن عزیزانمون هیچوقت برای ما ساده نبود ولی باید قبول کنیم که اگر شهدا نبودند ما الان از این نقطه از اعتماد و خود باوری ملی نبودیم

"کسی نمیتونه شهدا رو از ما بگیره به شرطی که ما خودمون شهدا رو نفروشیم !! "

شنبه 23/6/1387 - 21:39 - 0 تشکر 57579

به نام خدا

سلام

من معتقدم هر شهیدی با رفتنش ممكنه چیز با ارزشی رو از این مملكت دور كنه ولی چیز هایی برای كشور و از اون مهمتر اسلام به دست آورده كه در هیچ صورتی نمی شه اون چیز ها رو به دست آورد مگر با رفتن یك عزیز ... .

♫♫ باغچه ♫♫(کلیک کنید)

هر آمدنی رفتنی هم دارد...

ولی ایکاش رفتن ها زیباتر از آمدن ها بودند.....

خدانگهدار همگی

شنبه 30/6/1387 - 1:15 - 0 تشکر 59041

اگر شهدا نبودند، ما الان نسخه دوم فلسطینیان بودیم. دربند و بدبخت و آنچنان بد بختی که گیر دست عراق و آمریکا بودیم. اگر شهدا نبودند مطمئن باش ما الان این کامپیوترها را هم نداشتیم چه رسد به سایت تبیان که بخواهیم از طریقش با هم در این مورد بحث کنیم. اگر شهدا نبودند ما هم الان مثل جوانهای فلسطی داشتیم سنگ جمع میکردیم تا به دشمن بزنیم نه اینکه بشینیم و در مورد نبود شهدا صحبت کنیم. اگر شهدا نبودند مطمئن باش من و تو الان موجودیتی نداشتیم چون همون اول عراقیهانسل ما را منقرض میکردند.

اگر شهدا نبودند اصلاً دفاع مقدسی نبود که ما بخواهیم در موردش صحبت کنیم. اصلاً خیالت را راحت کنم که در آن صورت تو نبودی که بحث به اجرا بذاری و من نبودم که بخوام به بحث تو پاسخ بدم...یک کلام!!! 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.