انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 106)
يکشنبه 19/6/1391 - 22:41 -0 تشکر 554387
رنگی نشوید

آدم ها ناچار از روابط با دیگرانند، اما وقتی این روابط عاطفی، دوستانه یا کاری عمیق تر شود و با عدم شناخت اختلال های رفتاری افراد توأم گردد، دردسرساز خواهد بود.
اگر می خواهید از دردسرهای اینچنینی دور باشید، از چنین آدم هایی دوری کنید:

 

▪ شکاک ها: به سبب احساس ناامنی، تمایلات عاطفی، ترس و حسادت، با حساسیت زیاد قصد مچگیری از طرف مقابلشان را دارند. در نقابی دلسوزانه، با همسر و دوستان خود رفتاری مالکانه دارند: کجایی؟ چی کار می کنی؟ با کی رفتی؟ با کی اومدی؟ از ریزترین و خصوصی ترین کارها سوال می کنند و تخریبگر ذهن و آسایشتان می شوند.
▪ توجه طلب ها: عاشق تایید و تمجید مداوم دیگرانند. همه چیز، از قیافه، ادا و اصول و حتی صدا و طرز بیانشان را وسیله ای می کنند برای کسب توجه به خود. مدام با این سخن که تو دیگه به من توجه نداری، من دیگه برات ارزش ندارم، خوره روان می شوند.
▪ بی مایگان ظاهراً موفق: همه را به شکل پله و نردبان می بینند! ارتباطاتشان را گسترده می کنند تا اگر کسی از دستشان رفت، کسی دیگر باشد. وفاداری در ذهنشان معنایی ندارد. در برخورد با کوچک ترین مشکل، خوبی ها و کمک هایتان را فراموش می کنند. بده و بستان نمی دانند و گرفتاری ها و مشکلات دیگران به آنها مربوط نیست؛ خودشان که از دیوار رد شوند، شما را تنها می گذارند.
▪ همیشه خوب ها: «نه» گفتن بلد نیستند؛ به همین سبب در معرض سوءاستفاده دیگران قرار می گیرند. آدم های مناسبی برای بی مایگان ظاهراً موفقند. از انگ بی معرفتی می ترسند. مشاور و کیسه زباله همه نوع گرفتاری دیگرانند، اما از مشکلات خودشان غافلند. حتی اگر کسی کمکی نخواهد، در انتظار لحظه ای هستند که در نقش ناجی بالفطره ظاهر شوند!
▪ خودشیفته ها: هر چیزی را برای خود می خواهند. صدای دیگران را نمی شنوند و مدام از سلیقه و اشتباه دیگران بد می گویند، اما سلیقه خودشان را از دیگران برتر می دانند و اشتباهاتشان را نمی بینند. فکر می کنند همه چیز باید همان طور باشد که آنها می خواهند. خود کم بین ها طعمه های خوبی برای آنها به شمار می روند. ابتدا احتمال وجود این اختلال ها را در خود بجویید تا با اصلاح آنها، دیگر باعث آزار خود و دیگران نباشید، سپس سراغ شناخت دیگران بروید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی