انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 1077)
شنبه 18/6/1391 - 23:50 -0 تشکر 551695
ایا شغل ما با خانوده مان در تضاد است؟

 

علاقه به شغل یکی از عوامل پیشرفت فردی و اجتماعی است

 

ما چگونه میتوانیم این تعادل را ایجاد کنیم؟ 

 

 

يکشنبه 19/6/1391 - 0:53 - 0 تشکر 551903

وقتی به تعادل واقعی می رسیم که مطابق خواسته ی درونی مان زندگی کنیم. احساس تعادل هنگامی به ما دست می دهد که نوعی مرکزیت در خود حس کنیم ؛ احساس کنیم از درون ، به کاری که انجام می دهیم، اعتماد داریم. هرکدام از ما ترکیب منحصر به فردی از احساسات ، افکار ، عقاید ، توانایی ها ، خاطرات و خواسته هاییم. آنچه یکی از ما را به تعادل می رساند ، حتما ً نباید دیگران را نیز به تعادل برساند. من عاشق موسیقی سنتی ام ، تو موسیقی پاپ و بزن و بکوب را می پسندی . من علاقه ی زیادی به زیتون دارم ، تو از آن متنفری . من تنهایی را دوست دارم ، تو دوست داری همیشه در میان جمع باشی ...

يکشنبه 19/6/1391 - 10:59 - 0 تشکر 552881

سلام

به نظر من این تفاوت عقاید و روحیات در خانواده فقط و فقط در پدر و مادر مهمه که عقاید یکی باشه و اون هم میشه درست کرد وقتی میخواهیم ازدواج کنیم به کسی بله بگیم که حداقل بیشتر اخلاقیات و روحیاتمون با هم سازگاری داشته باشه ولی در بچه ها شاید مشکلاتی به وجود بیاره و باعث بحث بین فرزندان بشه ولی این تفاوتها اثرات مخرب نمیگذاره و گذراست چون هر کدومشون بلاخره یک روز مستقل میشه فقط باید سعی کنیم به علایق و عقاید هم احترام بگذاریم.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

دوشنبه 20/6/1391 - 16:31 - 0 تشکر 556905

بله.درست می فرمایید.ولی این مقاله بیشتر به این که یکی از والدین به شغلش بیشتر از خانواده اهمیت می ده و مشکلاتی رو برای خانواده ایجاد می کنه متمرکزه.

دوشنبه 20/6/1391 - 16:34 - 0 تشکر 556913
معیارهایتان را مشخص کنید.
ما بیشتر عمرمان را صرف رسیدن به معیارهای دیگران می کنیم. سعی می کنیم از روش زندگی آنان تقلید کنیم ، چون به ظاهر ، زندگی موفق و رضایت بخشی دارند ، اما باز هم ته دلمان راضی نمی شود.
● دادستانی از رشته ی حقوق نفرت دارد ، اما نمی تواند پدر و پدربزرگش را که حقوقدان بوده اند ناامید کند و دست از کار بکشد. او قطعا ً به آنها نخواهد گفت که دوست داشته بازیکن گلف شود.
برداشت من از توازن شخصی این است که نیمه وقت کار کنم و در بقیه ی اوقات به خانواده ام رسیدگی کنم.

دوشنبه 20/6/1391 - 16:34 - 0 تشکر 556915

دوست دارم در زندگی ، دوستان زیادی داشته باشم ، بیشتر اوقات با دوستانم باشم و خلاصه تمام اوقاتم پر باشد.
زندگی ای را می خواهم که به من مجال رشد دهد ؛ مطالعه ، تفکر ، بحث های روشنفکری با همکاران !

دوشنبه 20/6/1391 - 16:34 - 0 تشکر 556917

عبور از موانع
قبل از هر کاری ، خونسرد و صبور باشید و استراحت کنید. در یک صندلی نرم و راحت بنشینید. بارها را از دوشتان بردارید و به زمین بگذارید. آهسته نفس عمیقی بکشید. اجازه دهید تا افکار و نظرهای مختلف ، آزادانه به ذهنتان وارد شود و از این که ببعضی از آنها به اندازه ی کافی عملی ، منطقی و معقول ، یا به عبارتی قابل اجرا نیست ، هیچ نگران نباشید. حال شروع به یادداشت آنچه به ذهنتان وارد می شود ، بکنید و شاهد به جریان افتادن ذهنتان در ارائه ی راه حل های مختلف باشید :
کمک خواستن از فامیل و دوستان ، شرکت در میهمانی های و مراسم مختلف ، کمک گرفتن از همکار یا همکلاسی و ...

دوشنبه 20/6/1391 - 16:34 - 0 تشکر 556919

بعضی از راه حل ها شاید نامعقول و غیر منطقی باشد . همه ی آنها را بنویسید.
دوستان و همکارانتان را نیز در این روند وارد کنید و ببینید که راه حل ها و پیشنهادهای مختلف چگونه فقط باید از این که دوستان و همکارانتان افراد مثبتی اند اطمینان حاصل کنید.
مشکلات و موانع هر قدر هم مهیب باشد همیشه به نوعی قابل مواجهه و حل شدنی است . بی پولید؟ شغلی را پیدا کنید ، کاری را شروع کنید ، از دوستانتان قرض بگیرید ، دستفروشی کنید.

دوشنبه 20/6/1391 - 16:35 - 0 تشکر 556921

تصویری از موانع
وقتی فقط به موانع فکر کنید و روش های از میان برداشتن آنها ، مانند حرکت کمی ناامید می شود. اما هنگامی که از موانع و مشکلات به منزله پله ای برای صعود استفاده کنید ، آنها مسیرهای جدیدی را پیش روی شما خواهند گذاشت و کمبودهای شما را نمایان خواهند کرد. زمانی که متوجه شدید چیزی را ندارید ، ولی دوست دارید که داشته باشید ، به نوعی خودآگاهی از آنچه می خواهید ، و نحوه ی دست یافتن به آن ، رسیده اید. بنابراین برای آنکه به گونه ای موثر بتوانید موانع را از سر راهتان بردارید ، ابتدا آنها را تعریف کنید.

دوشنبه 20/6/1391 - 16:35 - 0 تشکر 556922

زندگی همه ی انسان ها همیشه با انواع مختلفی از مشکلات همراه است.
از بسیاری جهات ، زندگی به معنای برخورد با مسائل و حل آنهاست. بنابراین همیشه به مشکلات به مثابه تابلوهای راهنمایی نگاه کنید که شما را در مسیر حرکتتان به جلو و هنگام حرکت آزاد ذهنی ، راهنمایی می کنند.
تسهیل در رفع موانع
زمانی که بتوانید موانع و مسائل موجود در زندگی تان را تعریف کنید ، رفع و حل آنها فقط به ایمان و تفکر مثبت شما بستگی خواهد داشت. شما می توانید هر مانعی را ، هر چند سخت و بزرگ ، از سر راهتان بردارید. غیر از این هر فکری بکنید ، همان طور که قبلا ً گفتیم فقط بهانه ای برای سعی نکردن است. یک روش ساده ی سه مرحله ای برای رفع موانعیم. هر چند ساده بودن همیشه به معنای راحت بودن نیست .

دوشنبه 20/6/1391 - 16:35 - 0 تشکر 556924


باور کنید که می توانید
سعی کنید به توانایی تان در رفع موانع ، اعتقاد نداشته باشید و ببینید که آیا در آن صورت پیشرفتی خواهید کرد ؟ دکتر چارلز گارفیلد ، متخصص ایجاد و پرورش انگیزه و محقق اثری درباره افرادی که در رده های بالا فعالیت می کنند ، معتقد است تنها مشخصه ی اصلی آنهایی که به اهدافشان
می رسند ، این امر ساده است که (( به توانایی انجام کارها و رسیدن به هدفشان اعتقاد راسخ
دارند. )) او تاکید می کند که تحصیلات ، زن یا مرد بودن ، قدرت بدنی ، هوش ، داشتن آشنا در میان مقامات ، هیچ کدام به اندازه ی این باور اهمیت ندارد. نتیجه ی تحقیقات وسیع وی بر روی افراد کاملا ً موفق ، این امر بدیهی است که خودباوری مهم ترین اصل است.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی