انجمن ها > انجمن کارآفرینی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
کارآفرینی (بازدید: 8789)
يکشنبه 10/6/1387 - 21:25 -0 تشکر 54888
مرجع مقالات کارافرینی انجمن

به نام خداوند بخشنده مهربان

مرجع مقالات / مصاحبه / مطالب آموزشی کارافرینی انجمن کارآفرینی تبیان

 

به منظور تسهیل در جستجو و یافتم مطالب مورد نظر کاربران اقدام به ایجاد این تاپیک کردم. در اینجا یک خلاصه از مقاله قابل دسترس در انجمن / سایت به صفحه مربوله لینک داده می شود .

  خواهش می کنم دوستان در این تاپیک از قرار دادن مقاله بصورت کامل خودداری کنند(اینجا فقط خلاصه مقاله را قرار دهید).

                                                                                                            سعیدی

                                                                                                                           جانشین انجمن کارافرینی

يکشنبه 10/6/1387 - 21:26 - 0 تشکر 54889

فرهنگ‌ها باید برای كارآفرینی احترام قائل شوند!

آقای دیوید برچ نام شناخته شده‌ای در میان اكثر كارشناسان كارآفرینی و همچنین برخی از سیاستگذاران این رشته محسوب می‌شود. با این حال بسیاری از آنها هرگز او را از نزدیك ملاقات نكرده‌اند. تحقیقات او در زمینه توسعه مناطق و جوامع در اواخر دهه 70 میلادی راه را برای بسیاری از كارشناسان امروزی كارآفرینی باز كرد. در ضمن یافته‌های او برای سیاستگذاران بسیار ساده و قابل فهم بود: كسب و كارهای كوچك و جدید بخش عمده‌ای از مشاغل جدید را پدید می‌آورند.

يکشنبه 10/6/1387 - 21:27 - 0 تشکر 54891

کارآفرینی، پلی است که نوآوری را به شکوفایی تبدیل می‌کند!

محمدرضا زالی عضو هیئت علمی دانشگاه تهران معتقد است که: کارآفرینی، پلی است که نوآوری را به شکوفایی تبدیل می‌کند.از نامگذاری امسال به نام نوآوری و شکوفایی برای توسعه کارآفرینی می‌توان بهره‌های فراوانی برد.در این گفت‌وگو به بررسی شرایط، موانع و مشکلات کار آفرینی در کشور پرداخته‌ایم.
واژه کارآفرینی از کلمه فرانسوی
«Entreprendre» به معنای " متعهد شدن " اسـت. بنابـر تعریف واژه‌نامه دانشگـاهی وبستر : کارآفرین کسی است که متعهد می شود مخاطرات یک فعالیت اقتصادی را سازماندهی ، اداره و تقبل کند. کارآفرینی عبارتسـت از فرآینـد ایجـاد ارزش از راه تشکیل مجموعهُ منحصر به فردی از منابع به منظور بهره‌گیری از فرصت‌ها. کارآفرین فردی است که یک شرکت را ایجاد و اداره می کند و هدف اصلی‌اش سود آوری و رشد است

 ادامه مطلب ... 

يکشنبه 10/6/1387 - 21:28 - 0 تشکر 54893

مشاوره شغلی !

مشاوره شغلی عبارت است از تعیین یک حرفه که با استعدادها و امکانات و خصوصیات روانی و جسمی فرد سازگار و هماهنگ باشد. به عبارتی در این شاخه راهنمایی و مشاوره دو دسته اطلاعات مورد بررسی قرار می‌گیرند. یک دسته اطلاعات مربوط به مشاغل و دسته دیگر اطلاعات مربوط به ویژگیها و استعدادهای فرد و در جریان مشاوره تلاش می‌شود تا هماهنگی و تناسب بین این دو دسته اطلاعات مشخص شود و تعیین گردد تا چه اندازه‌ای شرایط مربوط به یک حرفه با تواناییها و ویژگیهای فرد سازگاری دارد.

ادامه مطلب ... 

يکشنبه 10/6/1387 - 21:33 - 0 تشکر 54898

مقاله کارآفرینی برای تازه فارغ التحصیلان دانشگاهی!

*این مقاله درجشنواره دیجیتالی کارافرینی به عنوان مقاله برتر انتخاب شده است. توضیحات از زبان نویسنده:

مسلماً دغدغه اصلی من و همه کسانی که تو این جشنواره شرکت کردن،ارائه راهکارهایی برای حل مشکلات موجود در زمینه اشتغال و کارآفرینی بوده و امیدواریم هر چه سریعتر زمینه اجرایی شدن راهکارهای مفید و عملی ایجاد بشه و کم کم شاهد برطرف شدن این مشکل بزرگ باشیم.

من در این تاپیک سعی می کنم مقاله رو به چند بخش تقسیم کنم و در هر پست یک قسمت از اونو قرار بدم.انشاءالله که مورد استفاده سایر دوستان قرار بگیره.

ادامه مطلب ... 

يکشنبه 10/6/1387 - 21:36 - 0 تشکر 54900

آموزش طرح کسب و کار

طرح شغلی!

این بخش مجموعه ارزشمند و مفید با زبانی ساده شمای کلی ایجاد یک کسب و کار را توضیح می دهد. این مطلب برای کسانی که در فکر راه اندازی شغلی برای خود هستند مفید خواهد بود.

*برای دسترسی به این مطلب باید به اینترت متصل بود و نرم افزار Adobe Acrobat reader pro از قبل روی سیستم شما نصب شده باشد.

دانلود نرم افزار

آنچه در این جزوه می خوانیم

هدف از اجرای یک طرح شغلی،تصویر شغل ،توضیحی در مورد صنعت،اهداف شغلی ،پیشبینی فروش،طرح تولید ساختار شرکت ،مسائل مالی و موارد جذب سرمایه و دهها مطلب دیگر همراه با مثال

ادامه مطلب ... 

يکشنبه 10/6/1387 - 21:38 - 0 تشکر 54903

فرصتهای کارافرینی در ایران!

مقاله حاضر اشاره به مطالعه ای دارد که به یک رشته مسایل اقتصادی ایران از زاویه کارآفرینی پرداخته است . در این مقاله نشان داده می شود که کارآفرینها از چه ویژگیهایی برخوردارند و از اینرو می توانند موتور حرکت توسعه باشند. این افراد به شرایطی محیطی مطلوب نیاز دارند تا استعدادهای خود را بروز دهند. این شرایط شامل ساختار اقتصادی وبویژه وفور بنگاههای خرد و متوسط، و وجود اقتصاد آزاد می شود. در ایران ساختار در هرسه بخش مناسب به نظر می رسد درحالی که سیاستهای دولت فاصله ای ملموس با کارکرداقتصاد آزاد دارد. مطالعه اجمالی کشورهای دیگر نشان می دهد که بنیان کار آنها متکی بر اقتصاد آزاداست .

ادامه مطلب ... 

يکشنبه 10/6/1387 - 21:39 - 0 تشکر 54905

تأثیر متقابل IT بر کارآفرینی!

بی‌شك كارآفرینی سهم عمده و نقش ویژه‌ای در توسعه فناوری‌های نوین از جمله فناوری اطلاعات داشته و دارد؛ اگرچه این فناوری‌ها نیز خود بر كارآفرینی تاثیر گذار بوده و به عبارتی كارآفرینی مدرن را بوجود آورده‌اند. همچنین در رابطه با مشاغل ایجاد مشاغل جدید و متنوع در عصر اطلاعات و ارتباطات، با توجه به تحولات فناوری و بخصوص فناوری اطلاعات، مستلزم شناخت ماهیت این مشاغل است. آگاهی از تأثیرپذیری مشاغل از تكنولوژی یا اثرگذاری بر توسعه آن، نتیجه درك ماهیت مشاغل خواهد بود.

این مقاله به بررسی روابط متقابل كارآفرینی و فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداخته است و همچنین سعی نموده برای سؤالات اساسی در مورد تاثیر فناوری بر مشاغل، پاسخ مناسب بیابد.

ادامه مطلب ... 

يکشنبه 10/6/1387 - 21:40 - 0 تشکر 54907

تعریف کارآفرینی و تاریخچه آن!

كارآفرینی، واژه ای است نو كه از معنی كلمه اش نمی توان به مفهوم واقعی آن پی برد. این واژه به جای كلمه Entrepreneurship به كار می رود كه در اصل از كلمه فرانسوی ENTREPRENDER به معنای متعهدشدن نشأت گرفته است. بنابر تعریف واژه نامه وبستر كارآفرین كسی است كه متعهد می شود یك فعالیت اقتصادی را سازماندهی، اداره و تقبل نماید.

مطالبی که در این مقاله خواهید خواند

تعریف کارافرینی - سابقه كارآفرینی در دنیا - سیر تاریخی مفهوم كارآفرینی - سابقه كارآفرینی در ایران

ادامه مطلب ... 

يکشنبه 10/6/1387 - 21:41 - 0 تشکر 54908

کارآفرینی دیجیتالی (Digital Entrepreneurship)!

کارآفرینی دیجیتالی از مهم ترین زیر ساخت های اشتغال مولد در هزاره سوم تلقی شده است و کشورهای صنعتی جهان، به کشورهای گروه هشت، در این زمینه رفتار های سازمانی ارزنده ای در اختیار دارند. کارآفرینی دیجیتالی امروزه در روش های کسب و کار بیل گیتس ، رهبر مایکروسافت به عینیت یافته است. روشی که " گیتس" جوان را به همراه همکارش، ظرف دو دهه به ثروتمندترین انسان کره زمین تبدیل کرد. مزیت رقابتی و پتانسیل ممتاز تولید در عرصه IT ، مولفه های اصلی رونق کسب و کار در این حوزه به شمار می رود. کارآفرینی دیجیتالی اکنون به نوعی در مراکز آموزش عالی کشور در حال بررسی و آموزش اولیه است و امید است زمینه های بروز واقعی آن در کسب و کار كشور، روز به روز افزایش یابد.

آنچه در این مقاله می خوانید

- نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) در کارآفرینی

- نظریه شبکه های اجتماعی در رابطه با کارآفرینی - کارآفرینی، موتور توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات

- نقش دولت در کارآفرینی فناوری اطلاعات

- عوامل تسهیل كننده در رشد کارآفرینی و ...

ادامه مطلب ...

يکشنبه 10/6/1387 - 21:42 - 0 تشکر 54910

کارآفرینی سازمانی!

علاوه بر افرادی كه مایلند كارآفرین شوند و سرمایه گذارانی كه مایلند آنها را حمایت كنند، افراد زیادی به آنچه كه به عنوان كارآفرینی درون سازمانی یا كارآفرینی در بستر یك شركت سهامی بزرگ از آن یاد می‌شود تمایل دارند. از اوایل دهه 1980 با اهمیت یافتن كارآفرینی و تاكید شركتها بر نوآوری برای بقا و رقابت با كارآفرینانی كه بیش از پیش در صحنه بازار ظاهر می شدند، موجب هدایت فعالیتهای كارآفرینانه به درون شركتها شدند (وانكن و دیگران، 1988، ص 16).

آنچه در این مقاله ذکر می شود

- چارچوب كارآفرینی سازمانی

- آموزش كارآفرینی سازمانی

- پرورش كارآفرینان سازمانی

- ابعاد ساختاری كارآفرینی سازمانی

- عوامل تسهیل كننده در رشد کارآفرینی

ادامه مطلب ...

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی