تعلیم و تربیت (بازدید: 127)
جمعه 17/6/1391 - 12:2 -0 تشکر 547067
کودکان خودتان را دست کم نگیرید آنها سرمایه‌های آینده شما هستند

ببینید که پدر مدیریت، پیتر دروکر در کتاب **مدیریت در جامعه‌ی آینده** چه می‌گوید: ... اثر و پی آمد روان‌شناختی انقلاب اطلاعات، همچون آثار و نتایج روان‌شناختی انقلاب صنعتی، فوق‌العاده بوده است. به احتمال زیاد بیشترین پی‌امد روان‌شناختی این انقلاب در روش و نحوه‌ی یادگیری کودکان است. امروزه کودکان از آغاز چهار سالگی (و اغلب زودتر از آن) به سرعت مهارت‌های رایانه‌ای خود را توسعه داده‌ و به زودی بزرگتر‌های خود را پشت سر می‌گذارند؛ در واقع رایانه‌ها به صورت عروسک‌ها و ابزارهای آموزشی آنها درآمده‌اند. ...

جمعه 17/6/1391 - 12:2 - 0 تشکر 547069

تا حالا شاید متوجه شده‌ باشید که چرا من تا این حد مجذوب دروکر، این مرد بزرگ هستم. حال اجازه دهید که این مطلب را بگویم و اضافه کنم که من نیز چون دروکر معتقدم **دنیای آینده** هم اکنون وجود دارد و در جریان است. در تئوری‌ام می‌گویم بیایید نام آن را بگذاریم **گرداب گسترده‌ی گیتی**، می‌گویم هم‌اکنون، بیش از یک میلیارد انسان - انسانهایی که از تمام فن‌آوری‌های نوین اطراف خود استفاده می‌کنند، درون این گردابند و این گرداب در اطراف ما، در شیوه‌ی زندگی و کار ما کاملاً فعال است و روی ما، کیفیت امروز و آینده‌ی ما تاثیرات بسیاری دارد. کودکان نه فقط با رایانه‌ها مثل اسباب بازی‌هایشان برخورد می‌کنند، بلکه با همه‌ی ابزارها و فن‌آوریهای نوین، مثل تلفن‌های همراه و شبکه‌های ماهواره‌ای و ... اینگونه‌اند.

جمعه 17/6/1391 - 12:2 - 0 تشکر 547072

آنها ابزارهای فوق‌العاده پیشرفته‌ای در اختیار دارند که می‌تواند رویاهایشان را تحت تاثیر قرار دهد. کودکان خودتان را دست کم نگیرید آنها سرمایه‌های آینده شما هستند که می‌توانند در مقاطعی زندگی یا کسب و کار شما را از این رو به آن رو کنند. آنها تغییرات را به سرعت می‌پذیرند و انعطاف‌پذیری فوق‌العاده‌ای دارند، به زمین می‌خورند اما برای راه رفتن دوباره و دوباره از جا بر می‌خیزند و بی آنکه خم به ابرو بیاورند ادامه می‌دهند. در عصر **گرداب گسترده‌ی گیتی**، اگر می‌خواهید دوام بیاورید باید هرچه سریعتر **مهارت‌های رایانه‌ای و اینترنتی** خود را توسعه دهید. یادبگیرید و هر چه **سریعتر** و **حرفه‌ای‌تر** به دیگرانی که در مقابل فراگرفتن آن مقاومت می‌کنند آموزش دهید. ببینید که بچه‌ها با چه **لذتی** آن را فرا می‌گیرند و دنبال می‌کنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی