تعلیم و تربیت (بازدید: 214)
پنج شنبه 16/6/1391 - 9:32 -0 تشکر 545197
کودکان و امنیت دوچرخه سواری

آیا تاکنون برای کودک تان دوچرخه نو خریده اید؟ اگر این کار را کرده اید، قاعدتا باید مراقب امنیت او بوده و از او بخواهید مراقب خودش باشد.

اغلب هنگامی که کودک برای اولین بار صاحب دوچرخه می شود، به نظر نمی رسد مسئولیتی در قبال مراقبت از دوچرخه اش بر عهده گیرد. در این گونه مواقع کودک نیاز به نصیحت دارد و شما می توانید با کمی صبر و حوصله او را در مقابل دوچرخه اش مسئول بار آورید.

پنج شنبه 16/6/1391 - 9:32 - 0 تشکر 545198


قبل از هر چیز، کنار کودکان تان بنشینید و فهرستی از کارهایی را که او در مورد دوچرخه اش باید انجام دهد و کارهایی را که نباید انجام دهد تهیه نمایید.


کودک ممکن است لیست را در جایی از دوچرخه، درون جیب یا حتی درون کیفش بگذارد.


بنابراین به راحتی به آن مراجعه کرده و پی می برد برای آنکه دوچرخه داشته باشد و اصول ایمنی آن را رعایت کند باید این رهنمودها را به کار برد.پنج شنبه 16/6/1391 - 9:33 - 0 تشکر 545199

برای کودکان تان توضیح دهید برای اینکه شخصی با یک هواپیمای بزرگ بپرد، لازمه اش دانستن مواردی است که بدون آنها او قادر نخواهد بود از زمین بلند شود.

پنج شنبه 16/6/1391 - 9:33 - 0 تشکر 545200

به کودک بفهمانید در صورتی که دوچرخه اش آسیب ببیند، شما قادر نخواهید بود دوچرخه دیگری برایش بخرید، حتی او نباید دوچرخه را به عنوان هدیه از کسی قبول کند.
بنابراین کودک متوجه می شود که باید مراقب دوچرخه اش باشد.

پنج شنبه 16/6/1391 - 9:35 - 0 تشکر 545201

شما باید در مورد اصول ایمنی دوچرخه با کودک تان صحبت کنید. این مورد بسیار اهمیت دارد و نباید بی تفاوت از کنار آن گذشت. زیرا ممکن است زندگی کودک تان به خطر افتد و شما قاعدتا نمی خواهید او را در وضعیت خطرناکی ببینید و به دلیل آنکه با او در این مورد صحبت نکرده اید و او دچار آسیب شده، احساس پشیمانی کنید.

پنج شنبه 16/6/1391 - 9:35 - 0 تشکر 545202

اگر به کودک اجازه دهید هر طور که می خواهد با دوچرخه بازی کند ممکن است یا خودش آسیب ببیند و یا به کودکان کوچک تر آسیب برساند. اگر شما کودک خود را در حالتی دیدید که با بی احتیاطی دوچرخه سواری می کند، فورا او را وادار نمایید از دوچرخه پیاده شود و زمان مشخصی را برای دوچرخه سواری او معین کنید. هرگز نگران نباشید که کودک تان دوچرخه سواری را یاد نمی گیرد، او خیلی راحت یاد می گیرد به شرط آنکه شما صبور باشید و به او کمک کنید.

پنج شنبه 16/6/1391 - 9:36 - 0 تشکر 545203


حال وقت آن است که در باره کلاه ایمنی صحبت کنیم. اگر کودک بداند که کلاه ایمنی برای دوچرخه سواری ضروری است، به راحتی این موضوع را می پذیرد. بنابراین از روز اول به کودک بقبولانید که به کلاه نیاز دارد، علی رغم اینکه کلاه باید اندازه اش باشد. بگذارید کودک خودش کلاهش را انتخاب کند. او را با خود به فروشگاه ببرید و اجازه دهید مناسب ترین و ایمن ترین کلاهی را که می بیند انتخاب نماید، حتی اگر کلاه کاملاً شبیه کلاه دوستش باشد.


مطمئن باشید با رعایت این رهنمودها مشکل خاصی در مورد دوچرخه سواری کودک تان نخواهید داشت به شرط آنکه به خوبی او را راهنمایی کنید و او نیز به خوبی رهنمودها را به کار بندد.


پدید آورنده : مترجم: پگاه امیردیوانی


مجله حوزهچهارشنبه 3/8/1391 - 17:20 - 0 تشکر 568749

با نامخدا و سلام

موارد زیبایی در این مقاله آمده است فرصت نشده بود در ان ایام شلوغی مسابقه بخوانمش سعی می کنم مطالب ثبت شده توسط شما و سایر دوستان را به مرور مطالعه کنم.

ممنون بابت ایجاد این بحث.

«اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم» 

رواق منظر چشم من آشیانه توست         کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

انجمن تعلیم و تربیتیها 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی