ورزش و تندرستی (بازدید: 263)
سه شنبه 14/6/1391 - 20:3 -0 تشکر 543414
14 راز محبوبیت، شهرت و پولدار شدن از زبان کریم انصاری فرد

موفقیت از سر و رویش می‌بارد. فوتبالیست حرفه‌ای نیست که هست. در لیگ برتر توپ نمی‌زند که می‌زند. ملی‌پوش نیست که هست. بازیکن پرسپولیس پرطرفدار نیست که هست. محبوب و مشهور نیست که هست. قرارداد میلیاردی نبسته که بسته. خوش‌تیپ و خوش قد و بالا نیست که هست. خانواده‌دوست و تحصیلکرده نیست که هست. بله؛ از هر عضله کریم انصاری‌فرد، یک هنر می‌بارد. شاید همین فستیوال محاسن، باعث شد سراغش برویم و از رمز و راز موفقیتش سر دربیاوریم. پسر آرامی است و اگر او را نشناسید، امکان ندارد احساس کنید در زمین فوتبال می‌تواند غوغا به پا کند.

سه شنبه 14/6/1391 - 20:5 - 0 تشکر 543420


رمز دوم: علی دایی


همان موقع که اردوی تیم‌ملی جوانان بود فرصتی دست داد تا با علی دایی صحبت کنم و ایشان هم از من خواست تا به باشگاه سایپا بروم. علی دایی اسطوره فوتبال ماست و هیچکس نمی‌تواند آن را کتمان کند. در سایپا فرصت بیشتری برای ظهور توانایی‌هایم وجود داشت. سایپا در آن سال قهرمان لیگ شده بود و من هم برای رقابت‌های آسیایی‌ به این تیم رفتم. علی دایی تا فصل قبل از آن، بازیکن و مربی بود، اما بعد از قهرمانی سایپا، فوتبال را کنار گذاشت و سرمربی‌گری را شروع کرد. من در نیم فصل اولی که به سایپا آمدم، با تلاش و تمرین موفق شدم در فوتبال ایران پیشرفت کنم و حتی به ترکیب اصلی تیم‌ملی هم برسم. حقیقت این است که توسط ایشان به سطح اول فوتبال رسیدم. شاید اگر همان زمان، به جای سایپا به سپاهان می‌رفتم، نمی‌توانستم تا این حد رشد کنم، ولی در سایپا هم لطف خدا بود و هم کمک علی دایی تا بتوانم نسبت به سایر مهاجمان سایپا عملکرد بهتری داشته باشم. مثلا عیسی ترائوره و آدریانو آلوز از من مشهورتر و مهمتر بودند و سنشان هم بیشتر بود، ولی بازی به من رسید و خدا را شکر که توانستم خودم را نشان دهم. باز هم می‌گویم که ایشان همیشه به من لطف داشتند. امروز نسبت به 6 سال قبل، بها دادن به بازیکنان جوان آسان‌تر شده. علی دایی پشت من ایستاد و حسابی مرا حمایت کرد.
.

سه شنبه 14/6/1391 - 20:5 - 0 تشکر 543422


رمز سوم: درسخوان بودن


خانواده‌ام تاکید زیادی داشتند تا در کنار فوتبال به درس و مدرسه‌ام هم برسم. الان هم با اینکه مشغله زیادی دارم، ولی دانشجوی رشته تربیت‌بدنی هستم. خانواده‌ام مدام می‌گفتند اول معدلت باید 20 شود و بعد اجازه داری فوتبال بازی کنی. خدا شاهد است که پدرم اول در مورد درس و دانشگاه از من می‌پرسند و بعد از آن راجع به فوتبال! جالب است برایتان بگویم یک روز برای رفتن به دانشگاه خواب مانده بودم، همان روز پدرم به گوشی موبایلم زنگ زد و پرسید که رفتی دانشگاه؟ من هم گفتم نه، خواب ماندم. پدرم بدون کوچکترین حرف دیگری، گوشی تلفن را روی من قطع کرد! مادرم هم روی درسم بیشتر از فوتبالم تاکید دارد.

سه شنبه 14/6/1391 - 20:5 - 0 تشکر 543423

رمز چهارم: گذشتن از تفریح

خیلی سخت است که با سن کم وارد جوی شوی که خیلی‌ها تجربه بازیشان بیشتر از شماست، آن هم در فوتبال ایران. اعتقاد دارم که با زحمت بیشتر، از خداوند مزد بیشتری دریافت می‌کنم. در تمرینات قبل یا پس از آن، بیشتر از سایرین در زمین می‌ماندم و تمرین می‌کردم. فکر می‌کنم برای آنکه زود پیشرفت و خودت را تحمیل کنی، باید از خیلی چیزها بگذری. مثلا من امسال سال هفتمی است که حتی یک مسافرت هم نرفته‌ام. حتی به خاطر حضور در اردوهای فوتبال، نرسیدم به مجلس عروسی یکی از برادرانم بروم. شاید خیلی‌ها این مسئله را باور نکنند، اما من هر شب، ساعت 11 در رختخواب هستم تا بخوابم، چه فردای آن روز تمرین داشته باشم چه نداشته باشم. در مورد تغذیه هم همین‌قدر سخت‌گیری دارم. پزشک دارم و تغذیه‌ام به طور کامل زیرنظر اوست. بدنسازی‌ام را زیرنظر یک بدنساز حرفه‌ای دنبال می‌کنم که او Fitness  (شکل‌دهی به عضلات بدن) را به من آموزش می‌دهد. بزرگترین اتاق‌خواب منزل را من برداشته‌ام که اگر بیایید و ببینید، متوجه می‌شوید نیمی از اتاق من، با وسایل ورزشی اشغال شده است

سه شنبه 14/6/1391 - 20:5 - 0 تشکر 543424


رمز پنجم: دغدغه مالی نداشتن


خدا را شکر وضعیت خانواده‌ام خیلی خوب بوده و تامین بودم. همه چیز در زندگی من برنامه‌ریزی شده و دارای اصول است. مبلغ اولین قرارداد فوتبالی‌ام 25 هزار تومان بود که با تیم بزرگسالان ذوب‌آهن اردبیل منعقد کردم. 14 ساله بودم که با ذوب‌آهن اردبیل قرارداد بستم و پولی که می‌گرفتم واقعا دلچسب و شیرین بود. 20 هزار تومان قراردادم بود که چون ملی‌پوش شدم، 5 هزار تومان به آن اضافه شد. وقتی در رشته کاری خودت به موفقیت برسی، هر چیز دیگری هم بخواهی به دنبالش برایت می‌آید. پول، شهرت، محبوبیت و...سه شنبه 14/6/1391 - 20:6 - 0 تشکر 543425

رمز ششم: برنامه‌ریزی اقتصادی

پدر و برادرانم مشاوره اقتصادی به من می‌دهند. من پولم را به آنها می‌دهم تا برایش برنامه‌ریزی کنند. از نظر سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی، برنامه‌هایی مدنظرم بوده است. ساخت و ساز در ایران خوب جواب می‌دهد. داشتن ملک و املاک در تهران خیلی خوب است. غیر از فوتبال، زندگی بازیکنان سطح اول دنیا را رصد می‌کنم. واقعیتش را بخواهید، تمرینات بازیکنان را دنبال می‌کنم و به همراه آن، ویدئوها و کلیپ‌های فوتبالی و غیرفوتبالیشان را دانلود می‌کنم و می‌بینم. البته نمی‌توان همه رفتارهای این بازیکنان را الگو قرار داد، چون آنها در یک کشور دیگری زندگی می‌کنند و تفاوت‌هایی با ما دارند. من کلیپی از زندگی کریستیانو رونالدو دیدم که کلا 25 دقیقه است و تمام چیزهایی که باید از زندگی این بازیکن بدانیم در آن گنجانده شده است. من هم باید از این مسائل الگو بردارم. من 30 یا 35 سال ندارم، بلکه 22 ساله هستم و محتاجم به الگوهایی که در  زندگی و فوتبال  به پیشرفتم کمک ‌می‌کنند. ابتدای لیگ بحث بر سر این بود که من و جواد نکونام گران‌ترین بازیکنان لیگ برتر هستیم. من در این مورد چیزی نمی‌دانم، چون مبلغ قرارداد باقی بازیکنان را نمی‌دانم. من زیاد به دنبال رقم و اعداد و مبالغ نیستم، ولی باید بگویم همه چیز برایم خوب بوده است. دارایی‌ام از سنی که دارم، خیلی بیشتر است. خدا خواست که در این خصوص هم پیشرفتم جهشی باشد.

سه شنبه 14/6/1391 - 20:6 - 0 تشکر 543427


رمز هفتم: استفاده از تجربیات


دکتر بهرامی‌نژاد، بدنسازم، فیلم تمام تمریناتی که رونالدو انجام می‌دهد را در اختیارم قرار می‌دهد تا آن را ببینم. من در آی‌پادم کلیپ‌های مربوط به همه بازیکنان و مهاجمان دنیا را دارم و هر روز آنها را نگاه می‌کنم که در فوتبال من تاثیر به‌سزایی دارد. این فیلم‌ها را قبل از هر بازی یا جلسه‌ تمرینی، می‌بینم تا شرایط روحی و تمرکزم بهتر شود. فیلم بازی اکثر مهاجمان را دارم. هرکدام که شما بخواهید!  ولی تورس، ابراهیموویچ، رونالدو، دروگبا، وین رونی، داوید ویا، مسی و... برایم مهمترند. از بین مهاجمان ایرانی اگر بخواهم یک نفر را نام ببرم، می‌گویم علی دایی که اتفاقا فیلم مربوط به گل‌های ایشان را هم دارم و زیاد نگاه می‌کنم. در فصل قبل از آن هم با 19 گل زده، مقام سوم آقای گل‌های لیگ را به خودم اختصاص دادم. می‌توانم بگویم گل‌هایم کمی به برخی از گل‌های مهاجمان بزرگ دنیا شبیه بود، مثلا شبیه به گل‌هایی که مولر، مهاجم آلمانی می‌زد. یکی از سایت‌ها، 10 گل از من گذاشته بود و 10 گل از مولر که تقریبا شبیه به هم بود.

سه شنبه 14/6/1391 - 20:6 - 0 تشکر 543430


رمز هشتم: تک بعدی نبودن


بین تمام مهاجمان دنیا، فکر می‌کنم هم کریس رونالدو و هم لیونل مسی در بعدهای مختلف از همه موفق‌تر هستند. این دو نفر در داخل زمین فوتبال و خارج از آن، چهره‌‌های موفقی هستند. همه می‌دانیم که آنها چه کارهایی جدا از فوتبال انجام می‌دهند. فکر می‌کنم الان باید بگوییم، این دو نفر از همه جهات موفق هستند. این بازیکنان الگوی من هستند و می‌خواهم شبیه به آنها باشم. دوست دارم شبیه به کریس رونالدو باشم. او بی‌نهایت تلاش می‌کند و در فیلم‌هایی که من از رونالدو دیدم، تمریناتش سنگین و فشرده است. البته لیونل مسی هم بازیکن بزرگی است، اما بعید می‌دانم به اندازه رونالدو تمرین کند.

سه شنبه 14/6/1391 - 20:6 - 0 تشکر 543431

رمز دهم: برنامه‌ریزی رسانه‌ای

مدیر رسانه‌ای دارم. اما این به این معنا نیست که خودم مصاحبه نمی‌کنم و این فرد به جای من صحبت می‌کند. خودم مصاحبه‌هایم را انجام می‌دهم، اما حقیقتش را بخواهید به دنبال آن هستم تا به زودی صاحب یک سایت اینترنتی بشوم. من معمولا جایی برای انجام مصاحبه نمی‌روم؛ با اینکه تعداد زیادی از مجله‌ها و روزنامه‌ها از من می‌خواهند تا به دفترشان بروم، اما یکی از دوستانم هست که کارهای مصاحبه‌ام را در مجله‌های مختلف انجام می‌دهد. برادرم هم به من کمک می‌کند. چون در فصل نقل و انتقالات مدیر برنامه‌هایم خارج از کشور بود، برادرم به مذاکره با تیم‌هایی که خواهانم بودند، پرداخت.

سه شنبه 14/6/1391 - 20:6 - 0 تشکر 543432


رمز یازدهم: زیر سایه خانواده


باید به جوان‌ها بگویم برای موفقیت باید نکاتی را رعایت کنند. اول اینکه از خانواده‌شان جدا نشوند و زیر سایه خانواده‌شان بمانند. هر بچه‌ای حتی اگر شر و پر سر و صدا هم باشد، باز هم پدر و مادر، آن را دوست دارند. خانواده می‌تواند روی درس و ورزش  بسیار تاثیرگذار باشد. شخصا برای خانواده‌ام احترام زیادی قائل هستم و مطمئنم آنها نیز همیشه دعای خیرشان پشت سر من است. هر کجا کمکی خواستم ابتدا به خانواده‌ام انتقال دادم تا پایه‌های زندگی‌ام مستحکم باشد. نکته دوم این است: فقط تلاش، تلاش و باز هم تلاش. نباید از مسیری که می‌خواهیم طی کنیم خارج بشویم. به طور کلی همه مشکلاتم را در خانواده حل می‌کنم، چون بیشتر اوقات در خانه خودمان هستم. صمیمی‌ترین دوستان من، اعضای خانواده‌ام هستند که با آنها احساس راحتی می‌کنم و همه جا در کنارشان هستم.

سه شنبه 14/6/1391 - 20:7 - 0 تشکر 543433


رمز دوازدهم: خداحافظ حاشیه


در چند نوبت نزدیک بود به حاشیه بروم بخصوص زمانی که در مورد مبلغ قراردادم با پرسپولیس حرف‌هایی با علی فتح‌الله‌زاده زده شد. من به ایشان جوابی ندادم. حتی بعد از آنکه در برنامه نود حرف‌هایی زده شد. من نتوانستم برنامه را ببینم، اما گفتم ابتدا برنامه را می‌بینم و بعد نظر می‌دهم که چند ساعت پس از آن متوجه شدم کار درستی نیست جواب کسی را بدهم. به نظرم هرچه بود گذشته و درست نبود من چیزی بگویم و علی فتح‌الله‌زاده حرف دیگری در جواب من بگوید. به طور کل برای پیشرفتم ترجیح می‌دهم با حاشیه خداحافظی کنم. شهرت و محبوبیت برای من در این سن و سال کار سختی است. باید جنبه داشته باشم تا وارد یک‌سری از حاشیه‌ها نشوم و خودم را گم نکنم. در این سن پیشرفت که می‌کنی، خیلی‌ها به سراغت می‌آیند که در ابتدا خوب هستند، اما بعدها مشخص می‌شود قصدشان ضربه زدن به توست. من بازیکن بی‌تجربه‌ای نیستم، چون سال‌هاست فوتبال بازی می‌کنم، خانواده‌ام هم کمک زیادی به من کرده‌اند. آنها با من صحبت می‌کنند تا مبادا کاری غیر از آنچه برایش زحمت می‌کشم انجام دهم و فوتبالم نابود شود. خودم هم از طریق روزنامه‌ها در جریان امور فوتبالی هستم و دوست ندارم اتفاق حاشیه‌ای برایم رخ دهد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی