انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 566)
چهارشنبه 6/6/1387 - 1:51 -0 تشکر 54305
امام جمعه شمیرانات: تورم کمر مردم را شکسته است

هولوکاست آغاز خوب ولی فرجام بدی داشت
امام جمعه شمیرانات به کارنامه دولت در حوزه اقتصادی و سیاست خارجی اشاره کرد و اظهار داشت: برخی ناشی‌‏گری‌‏ها در سیاست خارجی باعث شد دولت در این عرصه کارنامه قابل قبولی نداشته باشد، به عنوان مثال طرح قضیه هولوکاست در مرحله نخست خوب مطرح شد، ولی باید می‌‏دانستند که از نظر سیاسی تا کجا باید پیش بروند.
وی افزود: در قضیه هولوکاست به دلیل برخی ناشی‌‏گری‌‏ها تا حدی پیش رفتند که درون وزارت خارجه، همایش هولوکاست برگزار کردند، که باعث محکومیت ایران توسط شورای امنیت شد. هولوکاست آغاز خوب ولی فرجام بدی داشت.
دعاگو با بیان اینکه برخی سیاست‌‏مداران ایران در عرصه سیاست خارجی کنترل کافی بر گفتارشان ندارند، اظهار داشت: طرح حذف اسرائیل از سوی حضرت امام دارای پیام سیاسی بود ولی این افراد، به گونه‌‏ای موضوع را مطرح کردند که از آن پیام نظامی استنباط شد.

تورم مسکن کمر مردم را شکسته است
وی همچنین با انتقاد شدید از عملکرد دولت در حوزه اقتصادی، گفت:‌ در مساله گرانی آنچنان ناشیانه برخورد کردند به صورت فاحشی اکثر اقلام مورد نیاز مردم با گرانی روبرو شد. اگر برخی افراد در مورد بعضی مسائل اظهارنظر نکنند، ملت ایران باید از آنها تشکر کنند.
عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز به طرح تحول اقتصادی دولت اشاره کرد و گفت:‌ می‌‏خواهند یارانه مواد غذایی و سوخت را حذف کنند و بعد به خود مردم برگردانند، ولی نمی‌‏دانند که این روش چه مقدار تورم زا و چه گرانی‌‏هایی را پدید می‌‏آورد.
وی تاکید کرد: حذف یارانه بدون حل شدن سلسله مراتب آن مانند تصویب قانون وصول مالیات مستقیم در مجلس، فقط مشکل ساز است و یک فاجعه اقتصادی در کشور اتفاق می‌‏افتد.
نماینده ولی فقیه در آموزش و پرورش با توصیه به مسوولان برای تجدیدنظر در طرح تحول اقتصادی، گفت: مسوولان باید در روش‌‏های خود در زمینه طرح تحول اقتصادی تجدید نظرکنند، زیرا مردم دیگر بیش از این تحمل گرانی‌‏ها را ندارند، بخصوص تورم مسکن کمر مردم را شکسته است.
دعاگو با مثبت ارزیابی کردن سفرهای استانی دولت، اظهار داشت: سفرهای استانی دولت برای نظام نعمت بزرگی است. زیرا این دولت حاضر است به میان مردم برود و نیازهای مردم را بررسی کند.
وی افزود: ساده زیستی، مواضع انقلابی و جهت گیری‌‏های فرهنگی دولت قابل تقدیر است.


بی‌‏ثباتی در حوزه مدیریت اجرایی برنامه‌‏ریزی‌‏های دراز مدت را مشکل ساز می‌‏کند
عضو شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به تغییر وزرا و مدیران اجرایی در دولت نهم اشاره کرد و گفت: یکی از بی‌‏ثبات‌‏ترین دولت بعد از انقلاب دولت نهم است چرا که هیچ وزیری نمی‌‏داند تا چند ماه آینده در وزارتخانه حضور دارد و این احساس بی‌‏ثباتی، تصمیمات وزرا را موردی و کوتاه مدت می‌‏کند.
وی افزود: بی‌‏ثباتی در حوزه مدیریت اجرایی برنامه‌‏ریزی‌‏های دراز مدت را مشکل ساز می‌‏کند. همچنین اجراء سند چشم انداز 20 ساله و سیاست‌‏های برنامه پنج ساله را با چالش روبرو می‌‏کند.
دعاگو تاکید کرد: رئیس‌‏جمهور بدعت بسیار بدی را در نظام جمهوری اسلامی در خصوص مدیریت اجرایی کشور گذاشت و یکی از نقاط ضعف دولت فعلی بی‌‏ثباتی در حوزه مدیریت سیاسی است.
عضو ارشد جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اجرای صحیح سند چشم انداز 20 ساله، گفت: به اعتقاد من آن مدل راهنمایی که کشور را به عرصه‌‏های بزرگ مدنیت می‌‏رساند، سند چشم انداز 20 ساله که رهبر انقلاب آن را ابلاغ نموده‌‏اند، است.
وی با بیان اینکه اصلاح وزارتخانه عاقلانه است، نه تغییر مکرر وزیران، اظهار داشت: بی‌‏ثباتی در حوزه مدیریت اجرایی کشور وعده‌‏های کوتاه‌‏مدت رئیس‌‏جمهور را محقق نمی‌‏سازند، حتی آثار و برکات سفرهای استان را هم تحت الشعاع قرار می‌‏دهد.
امام جمعه شمیرانات در ادامه تصریح کرد: احساس می‌‏کنم اعتبار نظام جمهوری اسلامی به خاطر برخی نارسایی‌‏ها دچار مشکل شده است.
دعاگو در پایان این گفت‌‏وگو در خصوص اظهارنظر افراد در خصوص رد صلاحیت خاتمی در صورت حضور در انتخابات نیز واکنش نشان داد و گفت: اظهارنظر درباره کسی که در دو دوره رئیس جمهور بوده و در حال حاضر نیز در معرض کاندیدا شدن قرار دارد و قبل از اینکه شورای نگهبان اعلام نظر کند و حتی خود شخص حضور خود را اعلام کند، اشتباه است و به لحاظ سیاسی تخریب افراد شناخته می‌‏شود.

--------------------------

ظهور کن که ابرهاي ظلماني فتنه احاطه مان کرده است.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی