انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 129)
يکشنبه 12/6/1391 - 16:42 -0 تشکر 540882
عجیب ترین فناوری تلفن همراه مرتبط با زندگی خصوصی کاربران!

معایب فن‌آوری جدیدی که با استفاده از اطلاعات تلفن همراه کار می‌کند، نگرانی‌های زیادی در ارتباط با زندگی خصوصی به وجود می‌آورد.

 

به گزارش  سیتنا به نقل از فارس، وبگاه خبری «اند د لای» در مقاله‌ای به قلم «مدیسون روپرت» می‌نویسد؛ پژوهشگران اخیراً پی برده‌اند که می‌توان با استفاده از اطلاعات تلفن همراه، حرکات و مکان بعدی کاربر را پیش‌بینی کرد، این اطلاع در عین اینکه می‌تواند کمک شایانی به پلیس کند، نقض آشکار حریم خصوصی افراد است.

يکشنبه 12/6/1391 - 16:43 - 0 تشکر 540885

فن‌آوری‌های جدید به شهروندان کمک می‌کند که جاسوسی یکدیگر را بکنند

تلفن‌های همراه در حال تبدیل شدن به یکی از قدرتمندترین ابزار نظارت و مراقبت هستند و شاهد این مدعا نیز، موفقیت‌هایی است که در زمینه فن‌آوری ردیابی فوق دقیق مکان به دست آمده است، فن‌آوری‌ای که به شهروندان امکان می‌دهد بتوانند از طریق تکنیک‌های «کنترل نرم» و حتی ریزتراشه‌هایی که می‌توانند آن طرف دیوار را ببینند، جاسوسی یکدیگر را بکنند. حال، با توجه به این فن‌آوری‌ها و همچنین تقاضاهای فراوان برای اطلاعات مشتری که کمپانی‌های تلفن همراه آمریکا پاسخگوی آن هستند و فن‌آوری‌های درونی مثل «کریر آی‌کیو»، با وضعیت مشکل‌سازی روبرو می‌شویم.

يکشنبه 12/6/1391 - 16:43 - 0 تشکر 540888

فن‌آوری‌ای که زندگی خصوصی را کاملاً از بین می‌برد

وقتی به پژوهش جدید تیمی در دانشگاه بیرمنگام پی می‌بریم، می‌فهمیم که اوضاع از این بدتر هم می‌شود؛ طبق گزارش روزنامه «بریتیش دیلی میل»، در این پژوهش نشان می‌دهند که می‌توان حرکات بعدی کاربری را با اندک خطایی به اندازه 180 سانتی‌متر پیش‌بینی کرد. برخی می‌گویند که از این توانایی برای بازاریابی کاملاً شخصی استفاده خواهد شد –مانند حق انحصاری عجیبی که مدتی پیش به گوگل پاداش دادند- اما دیگران به حق معتقدند که این اختراع، هجومی عظیم به زندگی خصوصی اشخاص است.

يکشنبه 12/6/1391 - 16:44 - 0 تشکر 540889

پژوهشگران از داده‌های تلفن همراه، الگوریتمی برای پیش‌بینی می‌سازند

پژوهشگران توانستند با استفاده از داده‌های مکانی که پیشتر بوسیله تلفن همراه جمع‌آوری شده بود، الگوریتمی بسازند که حرکات بعدی کاربر را با دقتی اعجاب‌انگیز پیش‌بینی می‌کند. پژوهشگران روی داده‌هایی که از فرد و شبکه اجتماعی‌اش به دست آمده بود کار کردند، در نتیجه توانستند حرکات بعدی را بر اساس میزان زمانی که در هر مکان در گذشته صرف شده و همچنین تعداد دفعات برخورد افراد مورد پژوهش، پیش‌بینی کنند.

يکشنبه 12/6/1391 - 16:44 - 0 تشکر 540892

پیش‌بینی بر اساس احتمالات صورت می‌گیرد

روزنامه «دیلی میل» اینطور گزارش می‌کند که «مثلاً اگر دو فردی که ارتباطی نزدیک دارند به رستورانی خاص بروند، احتمالش بسیار زیاد است که دفعه بعدی که هر دو دارند به منطقه‌ای می‌روند که رستوران در آن قرار دارد، این رستوران همان‌جایی باشد که به آن خواهند رفت.»

يکشنبه 12/6/1391 - 16:44 - 0 تشکر 540895

اطلاعاتی که از تلفن همراه به دست می‌آید هم جالب است هم خطرناک

پژوهشگر سرپرست پروژه، دکتر «میرکو موسولسی» می‌گوید «اطلاعاتی که از کاربرد تلفن همراه به دست می‌آید، منبع بسیار جالبی از داده‌هایی درباره رفتار افراد است.» بله، واقعاً هم جالب است اما در صورتی که به این مسئله فکر نکنید که کسی می‌تواند دقیقاً پیش‌بینی کند فرداشب کجا می‌روید. دکتر «موسولسی» می‌افزاید «ما نشان داده‌ایم که اگر حرکت پیشین و اطلاعات مربوط به تحرک گروه اجتماعی فرد را لحاظ کنیم، می‌توانیم دقت پیش‌بینی مکان‌های آینده‌ای که فرد به آنها می‌رود را بیشتر کنیم.»

يکشنبه 12/6/1391 - 16:45 - 0 تشکر 540896

الگوریتم در شهرهایی دقیق‌تر است که حرکات افراد هماهنگ‌تر است

پژوهشگران 200 نفر را که در لوزان در سوییس یا اطراف آن زندگی می‌کردند، مورد مطالعه قرار دادند و دریافتند که شاید این الگوریتم نماینده عموم جمعیت به عنوان یک کل نباشد اما در عوض، در شهرهایی که حرکات افراد اغلب هماهنگ‌تر است دقیق‌تر عمل می‌کند.

يکشنبه 12/6/1391 - 16:45 - 0 تشکر 540899

اختراع جدید از همین حالا بسیاری را نگران ساخته است

روشن است که منافع این فن‌آوری برای اهداف مربوط به بازاریابی و همان‌طور که «دیلی میل» به درستی اشاره می‌کند، اجرای قانون، بسیار زیاد است. اما تأثیر آن بر زندگی خصوصی تا همین‌جا نیم‌بند ما، بیشتر خواهد بود و گروه حامیان زندگی خصوصی و آزادی‌های مدنی «دیده‌بان دولت» از همین حالا اعتراض خود را نسبت به آن اعلام داشته است. «اما کار»، نایب رئیس گروه حامیان زندگی خصوصی و آزادی‌های مدنی «دیده‌بان دولت»، به روزنامه «ساندی تایمز» گفت: «این اختراع، نگرانی‌های زیادی در ارتباط با زندگی خصوصی به وجود می‌آورد.»

يکشنبه 12/6/1391 - 16:45 - 0 تشکر 540901

راه سوءاستفاده از این فن‌آوری برای همه باز است

از آن نگران کننده‌تر اینکه، برخی قصد دارند این الگوریتم را به عنوان یک رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار (API) روانه بازار کند و این کار راه سوءاستفاده از این فن‌آوری را در اختیار هر کسی می‌گذارد.

يکشنبه 12/6/1391 - 16:45 - 0 تشکر 540903

دیلی میل می‌کوشد بر جنبه‌های مثبت فن‌آوری تأکید کند

«دیلی میل» می‌کوشد تأکید کند که می‌توان از این فن‌آوری برای «افرادی که تبلیغات شخصی دارند و برای این کار از اطلاعاتی درباره اینکه شخص کجا بوده یا به کجا خواهد رفت استفاده کرد» یا اینکه می‌تواند «مورد استفاده نرم‌افزارهای کاربردی سوم شخص قرار بگیرد که تخفیف‌ها و دیگر پیشنهادات خوب را به اطلاعمان می‌رسانند، تا بتوانیم با پیش‌بینی اینکه شخص در کدام زمان و مکان خاص هست او را از قیمتها و قراردادهای خوب بهره‌مند سازیم»، اما خود پژوهشگران هدف اصلی این فن‌آوری را فاش کرده‌اند.

يکشنبه 12/6/1391 - 16:46 - 0 تشکر 540906

پژوهشگران امیدوارند این الگوریتم مورد استفاده پلیس قرار گیرد

مقاله روزنامه «دیلی میل» با این جمله گویا به پایان می‌رسد که پژوهشگران امیدوارند پلیس بتواند از این الگوریتم برای پیش‌بینی مکان‌ آینده جرم و جنایات سود برد. که این تغییر دیگری در جهت فن‌آوری پیشاجنایی است که اخیراً اوج گرفته است.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی