• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 4557)
دوشنبه 4/6/1387 - 16:55 -0 تشکر 53946
@...هفته ای به نام دولت...@

هفته دولت یادآور شهادت دو تن از راد مردان ایران اسلامی، شهیدان سرافراز رجایی و باهنر است و از این رو، این هفته دارای معانی و مفاهیم ارزشمند و والایی میباشد که با اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی و حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری عجین شده است .. معانی ارزشمندی که پس از شهادت این دو بزرگوار برای ما متجلی شده همواره روشنی بخش راه و مسیری است که دولتهای جمهوری اسلامی ایران آن را طی کرده و در دسترسی به اهداف توسعه بلند و کلان کشور و دستیابی آن به قلل رفیع موفقیت و پیشرفت،کمک شایانی کردند. بی شک، شهادت این شهیدان بزرگوار، همواره الهام بخش کوشش ها و تلاش هایی است که دولتمردان نظام اسلامی برای تعالی جویی و کمال یابی جامعه و پیشرفت و توسعه آن، انجام می دهند.

این واقعه همچون هفت تیر علی رغم خیال باطل دشمنان اسلام که معتقد بودند موجبات منزوی شدن مردم و سقوط نظام آن را فراهم می آورد , باعث رشد و آگاهی و حضور بیشتر و فعال مردم در صحنه گردید و نظام کاملاً تثبیت و بیمه شد.به همه تلاش های دولتمردان و روسای جمهور بعد از شهید رجائی که ادامه دهنده راه شهید رجائی و باهنر و از یاران صدیق و مورد تائید حضرت امام (ره) بودند , مثل دولت حضرت آیت الله خامنه ای و دولت آقای هاشمی رفسنجانی و آقای خاتمی و در حال حاضر دولت فعلی جناب آقای دکتر احمدی نژاد سپاس گوئیم و قدرانی کنیم و به همه زحمتکشان نظام جمهوری اسلامی خسته نباشید بگوئیم. . چرا هفته دولت ؟

هفته دولت یادآور شهادت دو تن از رادمردان ایران اسلامی، شهیدان سرافراز رجایی و باهنر است و از این رو، این هفته دارای معانی و مفاهیم ارزشمند و والایی می باشد که با اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی و حضرت امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری عجین شده است .

این واقعه همچون هفت تیر علیرغم خیال باطل دشمنان اسلام که معتقد بودند موجبات منزوی شدن مردم و سقوط نظام آن را فراهم می آورد , باعث رشد و آگاهی و حضور بیشتر و فعال مردم در صحنه گردید و نظام کاملاً تثبیت و بیمه شد.به همه تلاشهای دولتمردان و روسای جمهور بعد از شهید رجائی که ادامه دهنده راه شهید رجائی و باهنر و از یاران صدیق و مورد تائید حضرت امام (ره) بودند , مثل دولت حضرت آیت الله خامنه ای و دولت آقای هاشمی رفسنجانی و آقای خاتمی و در حال حاضر دولت فعلی جناب آقای دکتر احمدی نژاد سپاس گوئیم و قدرانی کنیم و به همه زحمتکشان نظام جمهوری اسلامی خسته نباشید بگوئیم. .

ایام این هفته فرصت های مهم و ارزنده برای دستاندرکاران در سازمان ها و نهادها و ادارات برای بازتاب دادن و انعکاس تحولات و پیشرفت ها و دستاوردهای حوزه های کاری خود فراهم می سازد که چه بسا، چنین فرصتی در طول ایام سال، به نحوی که در هفته دولت شاهد آن هستیم،ایجاد نگردد. بی شک، تمامی بدنه قوه اجرایی متشکل از نهادها و سازمانها و ادارات، نیازمند انعکاس کارها و عملکردهای خود به افکار عمومی بوده و ازاین رو در این هفته، کوشش همه نهادهای دولتی در چارچوب انعکاس شفاف و پویا و مستمر اقدامات و عملکردها متبلور می شود.

مردم با همه طیفهای اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی، در این هفته در انتظار انعکاس و اطلاع رسانی پویا و شفاف نهادها و سازمان ها بوده و مایلند که از سیاهه اقدامات و فعالیتها و به طور کلی کارنامه قوه مجریه مطلع شوند و البته،این اطلاع رسانی انگیزه های شکل دهنده پلهای ارتباطی میان دولت و مردم را به شدت مستحکم کرده و هرگونه شکاف و روزنه در پیوندهای دولت و مردم را ترسیم خواهد کرد و این البته نیازمند اطلاع رسانی دقیق ، مستحکم و همه جانبه و توام با برنامه ریزی می باشد.

دوشنبه 4/6/1387 - 16:57 - 0 تشکر 53947

دولت اسلامی در کلام رهبری

یك نكته در باب دولت اسلامى عرض كنیم. یكى از شعارهاى خوبى كه آقاى رئیس‏جمهور، هم در دوره‏ى انتخابات، هم بعد از آن تكرار كردند، مسأله‏ى دولت اسلامى است.

دولت اسلامى شامل همه‏ى كارگزاران نظام اسلامى است؛ نه فقط قوه‏ى مجریه؛ یعنى حكومتگران و خدمتگزاران عمومى. اینها باید جهتگیرى‏ها و رفتار اجتماعى و رفتار فردىِ خود و رابطه‏شان با مردم را با معیارهاى اسلامى تطبیق دهند تا بتوانند به آن اهداف برسند. بعد هم باید آن جهتگیرى‏ها را در مدّ نگاه خودشان قرار دهند و بسرعت به سمت آن جهتگیرى‏ها حركت كنند؛ این مى‏شود دولت اسلامى.. از همان اوان كار، تلاش براى تشكیل دولت اسلامى شروع شد. بعضى‏ها مى‏گویند شما بعد از 27 سال مى‏خواهید دولت اسلامى تشكیل دهید؟ نه، تلاش و اقدام براى تشكیل دولت اسلامى از روز اول شروع شد؛ منتها افت و خیز داشته؛ پیشرفت و عقبگرد داشته؛ در جاهایى موفق بودیم، در برهه‏یى موفق نبودیم. بعضى از ماها وسط راه پایمان لغزید؛ بعضى از ماها در اصل هدف مردد شدیم؛ بعضى از ماها نتوانستیم خود را نگه داریم؛ دلبسته‏ى به رفتارهاى طاغوتى شدیم.

اسم ما كه دولت اسلامى باشد، كافى نیست؛ والّا قبل از ما چند دولت جمهورى اسلامىِ دیگر در منطقه‏ى ما و آفریقا و جاهاى دیگر وجود داشته و الان هم هست. بنابراین اسم ما دولت اسلامى باشد، كافى نیست؛ باید عمل و جهتگیرى ما اسلامى باشد. اگر در اینها اختلال پیدا شد، حركت مستمر و مداوم و پوینده‏یى كه لازم است تا دولت اسلامى به صورت كامل شكل بگیرد، اسم ما كه دولت اسلامى باشد، كافى نیست؛ والّا قبل از ما چند دولت جمهورى اسلامىِ دیگر در منطقه‏ى ما و آفریقا و جاهاى دیگر وجود داشته و الان هم هست.

معناى شعار دولت اسلامى این است كه ما مى‏خواهیم اعمال فردى، رفتار با مردم، رفتار بین خودمان، و رفتار با نظامهاى بین‏المللى و نظام سلطه‏ى امروز جهانى را به معیارها و ضوابط اسلامى نزدیكتر كنیم. این شعار، بسیار باارزش است؛ ان‏شاءاللَّه به این شعار پایبند بمانید و این تلاش را جدى‏تر، بى‏آسیب‏تر و واقعى‏تر كنید

نكته‏ى دوم: یكى از شعارهاى این دولت، عدالت است. عدالت یقیناً محور انقلاب بود؛ در این شكى نیست. هیچ دولتى هم از اول نیامده صریحاً بگوید من نمى‏خواهم طبق عدالت رفتار كنم؛ لیكن من باید از آقاى احمدى‏نژاد تشكر كنم كه ایشان كار جدیدى كردند؛ عدالت محورى را به عنوان یك شعار گذاشتند وسط؛ این كار خیلى بزرگى بود. وقتى كه ایشان تبلیغات انتخاباتى مى‏كردند، به افراد خانواده‏ى خودم مى‏گفتم اگر آقاى احمدى‏نژاد رأى هم نیاورد، این خدمت بزرگ را به انقلاب كرد كه شعار عدالت محورى را مطرح كرد؛ نگذاشت به فراموشى سپردنِ این شعار بشود یك سنت. این شعار مطرح شد و ذهن‏ها را به خودش متوجه كرد. خوشبختانه مردم هم فهمیدند، خواستند، دوست داشتند و رأى دادند. این كار، كار مهمى است. بنابراین عدالت‏محور بودنِ این دولت حرف بزرگى است؛ طرح این شعار به عنوان محور حركت دولت، یك كار جدید است؛ خودش یك تحول است؛ به این پایبند باشید.

وظیفه‏ى حتمىِ دیگرِ دولت اسلامى، گسترش علم و دانایى است؛ چون دولت اسلامى بدون گسترش علم و دانایى به جایى نخواهد رسید. گسترش آزاداندیشى هم مهم است. واقعاً انسانها باید بتوانند در یك فضاى آزاد فكر كنند. آزادى بیان تابعى از آزادى فكر است. وقتى آزادى فكر بود، به‏طور طبیعى آزادى بیان هم هست مبارزه‏ى با فساد، یكى دیگر از وظایف بسیار مهم است. من درباره‏ى مبارزه‏ى با فساد این‏قدر در صحبت‏هاى عمومى و خصوصى حرف زده‏ام كه فكر مى‏كنم تكرارى است. البته بحمداللَّه اركانى در این دولت هم خودشان به این مسأله كاملاً توجه دارند.

نكته‏ى بعد، تأمین عزت ملى است. یك ملت اگر احساس عزت كرد، پیشرفت خواهد كرد و خواهد بالید؛ اما اگر توسرى خورد، استعدادها در او خفه خواهد شد.مبارزه‏ى با سلطه هم یكى از وظایف دولت اسلامى است
مطلب دیگرى كه عرض مى‏كنم، این است كه كارى كنید خدمت‏رسانى شما محسوس شود. واقعاً گاهى اوقات دولتها سرمایه‏گذارى‏هایى كردند كه خیلى هم كلان نبوده؛ اما اثرش را مردم در مقابل چشمشان دیدند. در كنار این، نظام پاسخگویى را براى خودتان متحتّم بدانید.

توصیه‏ى دیگر، كار جمعى و متوازن است. نكته‏ى بعد، توجه به ساده‏زیستى است. یكى از شعارهاى خوب آقاى احمدى‏نژاد مسأله‏ى ساده‏زیستى است
برادران عزیز و خواهران عزیز! بارتان سنگین و كارتان دشوار است. اگر خوب عمل كنید، اجرتان دو برابر است؛ اما اگر خداى نكرده بد عمل كنید، مؤاخذه‏تان هم د و برابر است

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار رئیس جمهور و هیأت وزیران 8/ شهریور/84

منبع: سایت دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای

دوشنبه 4/6/1387 - 16:58 - 0 تشکر 53948

ارزیابی رهبری از دولت نهم

شما هم دولتى هستید كه این دو خصوصیت را جزو شعارها و برنامه‏هاى عملكرد خودتان قرار داده‏اید؛ هم به مردم امید مى‏دهید، هم وعده‏ى عدالت مى‏دهید. همان امید هم به خاطر این است كه شما پرچم عدالت را بلند كرده‏اید و دم از عدالت مى‏زنید. حقیقتاً هم خلأ امروز دنیا، بیش از همه چیز خلأ عدالت است. در كشور و جامعه‏ى خود ما هم بیشترین چیزى كه این جامعه تشنه‏ى اوست، عبارت است از عدالت. وقتى ما به مشكلات، كمبودها، توقعات و انتظارات مردم و آرزوهاى بلندى كه در ذهن خود ما براى مردم هست، نگاه مى‏كنیم، مى‏بینیم تقریباً همه‏ى اینها برمى‏گردد به مسئله‏ى تأمین عدالت؛ كه اگر عدالت تأمین بشود، همه‏ى این چیزها حل خواهد شد. شما عدالت را مطرح كردید، خیلى خوب است. البته ممكن است در این وادى طولانى و پرخطر و دشوار، شما بتوانید قدمهایى را طى كنید؛ ممكن است تا پایان راه، عمرهاى ما یا فرصتهاى خدمتگزارى كفاف ندهد؛ اما همین قدمى كه مى‏گذارید و جهتى كه اتخاذ كرده‏اید، بسیار باارزش و زنده‏كننده‏ى این شعار است.

...تقریباً دو سال است كه شماها مشغول خدمتید. در این دو سال، آنچه كه من از رفتار این دولت تلقى كردم، اینهایى است كه عرض مى‏كنم و تصور مى‏كنم ناظران برخوردار از انصاف هم - كه اكثریت نزدیك به اتفاق ملت ایران هستند - همین دریافتها و برداشتها را داشته باشند:
شعارهاى شما، فضاى اصولگرایى و فضاى ارزشهاى انقلابى و فضاى وفادارى به مبانى امام و انقلاب را بر جامعه حاكم كرده است؛ این خیلى چیز باارزشى است. اولین و مهمترین شاخصه‏ى دولت شما این است. و دوم، همین پایبندى به عدالت است كه عرض كردیم. ممكن است شماها نتوانسته باشید - یا تا آخر هم نتوانید - همه‏ى آنچه را كه در مورد عدالت مى‏باید انجام داد، انجام بدهید؛ لكن نفس رویكرد شما به عدالت، چیز بسیار باارزشى است و هر مقدارى كه مى‏توانید بایستى حركت كنید كه:

به را بادیه رفتن به از نشستن باطل
که گر مراد نجوییم به قدر وسع بکوشیم

بهتر از این است كه انسان اصلاً دم از عدالت نزند، عدالت را فراموش كند، عدالت را در لابه‏لاى مفاهیم دیگرى مخفى و گم كند و از ذهن و چشم انسان دور بشود. اینها جایز نیست. وقتى عدالت رو آمد و به عنوان یك معیار و شاخص اصلى مورد توجه قرار گرفت، به‏طور قهرى در برنامه‏ها هم خواهد آمد. پایبندى به عدالت هم، شاخصه‏ى بعدى است.. شعارهاى شما، فضاى اصولگرایى و فضاى ارزشهاى انقلابى و فضاى وفادارى به مبانى امام و انقلاب را بر جامعه حاكم كرده است؛ این خیلى چیز باارزشى است. اولین و مهمترین شاخصه‏ى دولت شما این است. پایبندى به خدمت هم یكى از شاخصه‏هاى این دولت است كه قابل ارج‏گزارى و ذكر است. پركارى این دولت هم انصافاً چیز برجسته‏اى است؛ حتى بعضیهایى كه مخالف هم هستند، این را نمى‏توانند انكار كنند؛ یعنى بى‏انصافیها هرچه هم زیاد باشد، نمى‏تواند بر این حقیقت غلبه پیدا كند كه دولت شما انصافاً دولت پركارى است و تلاشتان و كارتان و تحركتان خیلى زیاد است. این بسیار جاى خرسندى دارد.
خصوصیت دیگر، شجاعت این دولت و قاطعیت اوست. این كار بزرگى كه شما براى سهمیه‏بندى بنزین انجام دادید كه یك قدم اولى است تا یارانه‏ها هدفدار و هدفمند شده و به آن سرمنزل خود هدایت و مصرف بشود. از جمله‏ى خصوصیات دیگرى كه من یادداشت كرده‏ام در این‏جا بگویم، مسئله‏ى روحیه‏ى تحول‏گرایى و نوآورى و اصلاح است. همین‏طور كه الان آقاى رئیس‏جمهور گزارش دادند، تغییراتى كه در ساخت عمومى تشكیلات دستگاه و دولت داده مى‏شود، خیلى كارهاى اساسى‏اى است. اصلاح هم واقعاً همینهاست كه انسان بیاید و در جهت صلاح، بخشهاى مختلف را نگاه كند و ساختها را به‏طور اساسى تغییر بدهد و دگرگون كند

یك خصوصیت دیگر هم كه باز جاى ذكر دارد، این است كه این دولت در برابر زیاده‏خواهیهاى استكبار، دچار انفعال نشد؛ این به‏نظر من خیلى مهم است كه در تعامل با دنیا، انسان جاى خودش را بداند، خواست خودش را بداند، نیرو و قدرت خودش را بداند و بداند كه باید چه‏كار كند
در رساندن خدمت به افراد محروم جامعه و عدالت، به اعتقاد این مسئله‏ى سفرهاى استانى خیلى مهم است. این كارى كه آقایان بر دوش گرفتید و راه افتادید و رفتید و همه‏جاى كشور را زیر پا گذاشتید و با مردم تماس گرفتید و از نزدیك درد دلهاى مردم را - كه از زبان مسؤولینشان، ائمه‏ى جمعه‏شان و افراد شاخصشان گفته مى‏شود - شنیدید، خیلى به‏نظر من خوب است. بنده خودم سالهاست در مسائل اجرائى و غیر اجرائى این كشور هستم؛ اما وقتى به یك منطقه‏اى مسافرت مى‏كنم و برمى‏گردم، معلومات من نسبت به آن منطقه چند برابر معلوماتى مى‏شود كه انسان از روى كاغذ و در گزارشها بطور کامل می بینید پایبندى به خدمت هم یكى از شاخصه‏هاى این دولت است كه قابل ارج‏گزارى و ذكر است. پركارى این دولت هم انصافاً چیز برجسته‏اى است.

بحمداللَّه شما این موفقیتها را داشته‏اید. حالا وظیفه‏تان در قبال این موفقیتها چیست؟ وظیفه‏تان شكر است؛ شكر خداست. مبادا كسى از شما - چه آقاى رئیس‏جمهور، چه یكایك حضرات - تصور كنند كه اینها را شما بودید كه انجام دادید. نه، خداى متعال بود كه به شما این توفیق را داد. هركارى كه شما كردید به توفیق الهى بود، با قوّتى بود كه خدا به شما داده بود، با شوقى بود كه خدا در دلتان گذاشته بود، با فرصتى بود كه خدا براى خدمتگزارى به شما داده بود مبادا غرور ما را بگیرد سفارش اول ما مسأله‏ى «سند چشم‏انداز» است. در گزارش آقاى رئیس‏جمهور یك جمله‏ى كوتاهى گفته شد و اسم سند چشم‏انداز آمد؛ لكن این كافى نیست. سند چشم‏انداز، یك مسأله‏ى فرادولتى است؛ مال این دولت و آن دولت و این سیاست و آن سیاست و این جریان و آن جریان نیست؛ محصول یك كار فشرده و متراكم است؛ كارِ كارشناسى شده است؛ و درست هم هست. این سند، در واقع برنامه‏ى كلان بیست‏ساله‏ى ماست و یك سند به معناى حقیقى كلمه است .
سفارش دوم مسأله‏ى تقویت كارشناسى است. من حرفهایى را كه مخالفان شما و منتقدان باانصاف و بى‏انصاف شما در زمینه‏ى كارشناسى نشده بودنِ كارهاى دولت ذكر مى‏كنند، هیچ جدى نمى‏گیرم و آنها ملاك قضاوت من نیست؛ چون مى‏بینم كه یك جاهائى كارهاى كارشناسى بسیار خوبى هم انجام مى‏گیرد؛ اما مى‏خواهم تأكید كنم بر این‏كه كار كارشناسى را حقیقتاً جدى بگیرید یك سفارش دیگر من مسأله‏ى تعامل با دیگر قواست. خوشبختانه امروز روابط قوه‏ى مجریه با قوه‏ى مقننه و قوه‏ى قضائیه روابط خوبى است؛ لكن در بدنه باید این تعامل تقویت بشود؛ یعنى كوشش بشود كه تعامل منطقى و صحیح برقرار شود یك مسئله هم این گرانی هاست؛ این را واقعاً فكرى برایش بكنید. گرانی ها - بخصوص در مسئله‏ى مسكن و برخى از كالاها - واقعاً وجود دارد و به مردم فشار مى‏آورد.

نكته‏ى دیگرى كه مى‏خواهم سفارش بكنم، مسأله‏ى اطلاع‏رسانى است كه آن روز هم در اجتماع كارگزاران دولتى گفتم؛ واقعاً اطلاع‏رسانى را قوى كنید؛ رسانه‏هاى مناسب را تغذیه كنید؛ رسانه‏ى ملى هم باید در مورد دولت كار فعالانه بكند نكته‏ى بعدى كه مى‏خواهم سفارش كنم، این است كه از بخش فرهنگ رفع مظلومیت كنید. بخش فرهنگ انصافاً بخش مظلومى است. الان در گزارش آقاى رئیس‏جمهور، اصلاً اسمى از فرهنگ نیامد؛ یا در اولویت‏بندیها این اولویت فداى اولویتهاى دیگر شد و آنها تقدم پیدا كرد كه در كوتاهى وقت، بیان بشود! این مظلومیت است دیگر. واقعاً مسأله‏ى فرهنگ را دست كم نگیرید. خیلى از مشكلات جامعه‏ى ما با فرهنگ‏سازى حل مى‏شود.

به همین مناسبت و در همین جهت، من به مسأله‏ى علم و تحقیقات بپردازم. خیلى باید به مسأله‏ى نهضت علمى در كشور اهمیت داد؛ باید آن را جدى گرفت خودتان را عالم كنید. كشورتان و ملتتان را در قافله‏ى علم جلو ببرید. ما در این زمینه عقب‏ماندگى داریم. لعنت خدا بر آن كسانى كه در هنگام خود، اولویت علم و تحقیق را در این كشور نفهمیدند و كشور را عقب نگه داشتند یك مسئله هم مسئله‏ى سیاستهاى اصل 44 است كه حالا به‏طور موردى من این را عرض مى‏كنم؛ سیاستهاى اصل 44 خیلى مهم است یك مسئله هم كه باز یك مسئله‏ى موردى است كه مى‏خواهم عرض بكنم، مسئله‏ى این گرانیهاست؛ این را واقعاً فكرى برایش بكنید. گرانیها - بخصوص در مسئله‏ى مسكن و برخى از كالاها - واقعاً وجود دارد و به مردم فشار مى‏آورد.

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى‏ در دیدار رئیس جمهور و اعضاى هیأت دولت به مناسبت هفته دولت و در آستانه‏ى نیمه‏ى شعبان 4/شهریور/86

منبع: سایت دفتر حفظ ونشر اثار آیت الله العظمی خامنه ای

دوشنبه 4/6/1387 - 17:0 - 0 تشکر 53949

یک رئیس جمهور شگفت انگیز!

شبکه فاکس نیوز آمریکا زمانی از محمود احمدی نژاد، رییس جمهور ایران پرسید: «زمانی که شما هنگام صبح به آینه نگاه می کنید چه چیزی به خودتان می گویید؟» و احمدی نژاد پاسخ داد: «من شخصی را در آینه می بینم و به وی می گویم به خاطر داشته باش، شما فردی بیش از یک خدمتگزار کوچک نیستی، امروز مسئولیت سنگینی پیش روی شماست و آن خدمتگزاری به ملت ایران است.»

به گزارش عصر ایران هفته نامه ساندی آیلند، چاپ سریلانکا، در گزارشی با بیان این مقدمه به بررسی ساده زیستی رییس جمهور ایران پرداخت و نوشت: "احمدی نژاد زمانی که به مسند ریاست جمهوری تکیه زد با اهدای کلیه فرش های گران قیمت دفتر ریاست جمهوری به یکی از مساجد تهران و جایگزینی آن با فرش های معمولی و ارزان قیمت باعث شگفتی خیلی ها شد."

وی همچنین با مشاهده یک اتاق بسیار تجملاتی و پرزرق و برق برای استقبال از شخصیت های بسیار مهم دستور داد در این اتاق بسته شود و در مقابل از مسوولان تشریفات خواست یک اتاق معمولی برخوردار از صندلی های چوبی را برای این منظور آماده کنند..علاوه بر این رییس جمهور ایران هر زمان تحت مسوولیت خود به انتصاب وزیری اقدام می کند از وی یک سند امضاشده دریافت می کند که در آن تاکید شده سطح زندگی وزیر مورد نظر نباید اشرافی باشد، حساب های شخصی وی و بستگانش تحت نظر خواهد بود و روزی که این فرد وزارت خانه را ترک می کند باید از وی به نیک نامی یاد کنند. از این رو وی و بستگانش اجازه نخواهد داشت از هرگونه مزایای پست وزارت استفاده کنند.

به نوشته ساندی آیلند احمدی نژاد در زمان به قدرت رسیدن اول از همه میزان دارایی های خود را اعلام و عنوان کرد: وی صاحب یک خودرو پژو 504 مدل 1977 و یک خانه قدیمی است که 40 سال قبل از پدرش در یکی از مناطق فقیرنشین تهران به وی ارث رسیده است.همچنین تنها پولی که به حساب وی واریز می شد مربوط به حقوق وی از استادی دانشگاه بود که این مبلغ تنها در حدود 250 دلار در ماه بوده است.

این گزارش می افزاید: "محض اطلاع شما رییس جمهور ایران همچنان در همان خانه قبلی ساکن است و این در حالی است که وی رییس جمهور کشوری است که از نظر استراتژیکی، اقتصادی، سیاسی و با توجه به ذخایر نفت خود یکی از مهم ترین کشورهای دنیا محسوب می شود."وی حتی حقوق شخصی خود از ریاست جمهوری را با این استدلال که همه دارایی ها متعلق به ملت ایران است و شخص وی حافظ ملت محسوب می شود، دریافت نمی کند.به نوشته ساندی آیلند یکی از مسائلی که تاکنون کارکنان ستاد ریاست جمهوری را تحت تاثیر قرار داده، کیف احمدی نژاد است که هر روز آن را به محل کار خود می آورد. این کیف حاوی صبحانه وی، تعدادی ساندویچ یا نان همراه روغن زیتون و پنیر است که توسط همسرش آماده شده و رییس جمهور آن را با لذت تناول می کند.

همچنین از مسائل دیگری که احمدی نژاد در مورد تغییر آن اقدام کرد به هواپیمای شخصی رییس جمهور مربوط می شد که احمدی نژاد به منظور صرفه جویی در هزینه های خزانه عمومی مملکت دستور تعویض آن را صادر و اعلام کرد: وی با یک هواپیمای عادی سفرهای خود را انجام خواهد داد.علاوه بر این برگزاری نشست های گاه و بیگاه با وزرا یکی از برنامه های احمدی نژاد محسوب می شود که وی به این منظور پست مدیر دفتری ریاست جمهوری را از میان برداشت تا هر وزیری بتواند بدون واسطه وارد دفتر وی شود و احمدی نژاد از میزان فعالیت و کارایی این وزیر مطلع شود.

رییس جمهور ایران در اقدامی دیگر از تشریفات پرهزینه مراسم استقبال از شخصیت های خارجی کاست..این گزارش اضافه می کند: "احمدی نژاد هر زمان قصد اقامت در هتل را دارد جهت اطمینان از مسوولان درخواست می کند از دادن اتاقی با تختخواب بزرگ به وی خودداری کنند چرا که او ترجیح می دهد بر روی یک تشک ساده با پتو و بر روی زمین استراحت کند."

ساندی آیلند در پایان نوشت: "هنگام نماز می توان مشاهده کرد که احمدی نژاد در صف اول نمی ایستد و ترجیح می دهد در صفوف بعدی به اقامه این فریضه بپردازد."

دوشنبه 4/6/1387 - 17:2 - 0 تشکر 53950

دستاوردهای دولت نهم:

1- سفرهای استانی و توجه به روستاها

به هر دلیلی که بوده عمده امکانات کشور در سالهای پیشین به شهرها و عمدتا شهرهای بزرگ اختصاص یافت. احمدی نژاد که با هدف تمرکز زدایی از تهران، پای به صحنه انتخابات گذاشت، بعد از پیروزی در انتخابات به جای تکیه زدن بر کرسی ریاست جمهوری، به سفرهای استانی مبادرت کرد تا در طول این سفرها اعتبارات دولتی را در اقصی نقاط کشور توزیع کند. اکنون دور دوم سفرهای استانی در جریان است.

2- کارت سوخت

شاید آمدن موضوع جزیی ای چون کارت سوخت در زمره دستاوردهای دولت عجیب باشد، به ویژه آنکه توزیع این کارت دردسرهایی را برای مردم به دنبال داشته و دارد اما اگر منصفانه بنگریم یکی از اقدامات مثبت دولت قلمداد میشود. در سال انجام طرح کارت سوخت میزان یارانه های اختصاص یافته به واردات بنزین به بیش از 5 میلیارد دلار رسید که 4 برابر یارانه نان و گندم از کل بودجه آموزش و پروش بیشتر است! آیا عاقلانه بود که این حجم از پول را در خودروها بسوزانیم و به محیط زیست ضرر بزنیم؟

3- پرونده هسته ای


بی تردید پرونده هسته ای ایران پیچیده ترین مساله سیاست خارجی ایران در چند دهه اخیر است. دولت نهم توانست با شجاعت و تدبیر این مساله را به پیش ببرد و از مواضع مسلم ایران در برخورداری از انرژی هسته ای کوتاه نیاید. چرا که خصلت استکبار این است که اگر قدمی به عقب برداری آنها گامی به پیش خواهند آمد.

4- اقدامات عمرانی

حجم اقدامات عمرانی صورت گرفته در دولت نهم از لحاظ حجم و تعداد در مقایسه با سایر دولتها قابل مقایسه نیست. این اقدامات در حیطه های مختلفی چون راه سازی، بهداشت و درمان، مدرسه سازی و ورزش در حال انجام است.

دوشنبه 4/6/1387 - 20:6 - 0 تشکر 53977

 سلام

بنده هم هفته ی دولت رو تبریک میگم

فقط یک عرض کوچک:ظاهراً بخش انتقاد از دولت نهم از قلم افتاده.بنده با اجازه تکمیلش میکنم

انتقاد از دولت نهم 1

1- تغییر 9 وزیر

هر چند محمود احمدی نژاد به درستی تغییر وزرا را حق رییس جمهوری می داند اما مسلم است که هر تغییر وزیری هزینه های فراوانی را به همراه خواهد داشت. در مدتی که وزراتخانه بدون وزیر خواهد بود با سرپرست اداره می شود. هر وزیری نیز سبک و سیاق خود را در اداره دارد و تا آن سبک و سیاق حاکم شود و مدیران وزارت خانه با آن آشنا شوند وزیر رفته است.

2- تورم

تورم به افزایش قیمت کالا ها گفته می شود. بسیاری از مردم از محاسبات پیچیده اقتصادی سر در نمی آورند اما افزایش قیمت کالا ها برای آنها محسوس است. به هر دلیلی که بوده در برخی موارد کنترل تورم از دست دولت خارج شد.

3- قطع گاز و قطع برق

در زمستان سال قبل با قطع گاز وارداتی از ترکمنستان بخشهایی از کشور در اوج سرما با قطعی گاز روبرو شدند و در تابستان امسال نیز به دلیل خشکسالی و از مدار خارج شدن نیروگاه های آّبی قطعی برق بر مردم تحمیل شد. هر چند دلایل گفته شده در جای خود درست است اما عدم برنامه ریزی دولت و عدم سرمایه گذاری مناسب در صنایع گاز و برق را نیز نباید نادیده گرفت.

منبع:سایت تبیان 

--------------------------------------------------------------------------------------------

به مهربانی خدا ایمان دارم...خدا دروغ نمی گوید

--------------------------------------------------------------------------------------------

دوشنبه 4/6/1387 - 23:23 - 0 تشکر 54004

وافعا آقای احمدی نژاد مملکت را بدتر کرد .. وضع زندگی همه مردم بدتر شده است غیر از یک عده خاص دور و بری هایش.

همه وعده هایی که باعث شده من به او رای بدهم را جلوی چشمان خودم دروغ و عمل نشده می بینم ... آقای احمدی نژاد! تا برقمان قطع نشده امروز بگذار این را بگویم: هرگز به تو دیگر رای نخواهم داد.

--------------------------

ظهور کن که ابرهاي ظلماني فتنه احاطه مان کرده است.

 

سه شنبه 5/6/1387 - 6:1 - 0 تشکر 54046


به مناسبت پیروزمندیهای پی درپی دكتراحمدی نژاد درعرصه های داخلی وخارجی

http://img.tebyan.net/big/1387/04/245110412474824624215139311125759227162.jpg

این آقا ،محمود احمدی نژاد است .اسمش این روزها نقل خیلی از محافل است. یك ویژه گیهایی دارد كه نگو ونپرس .قدی دارد كوتاه ،اما به اعتراف بسیاری از آگاهان ،نباید اینجوری دیدش،دهبرابرش ناپیداست وبا همین قد كوتاه،آنچنان محكم پایش راگذاشته است بیخ گلوی امپریالیسم وصهیونیسم كه خرخر خفه شدنشان حتی نوكرهای فارسی زبان آنهارو هم سخت متوحش كرده است.این اعجوبه ،شبانه روزی حدودا 48 ساعت كار می كند وكمتركسی تابه حال خوابیدن اورادیده است.

می گویند همیشه بادوتا هواپیما به مسافرت می رود وهواپیمای دوم جگرش جگرش رو حمل می كند!آخركارهایی كه او انجام داده كسی نمی توانسته بایك جگرمعمولی ازپسش بربیاد.

كارهایی مثل كاهش نرخ سودتسهیلات بانكی ،توزیع سهام عدالت ،حذف سازمان عریض وطویل مدیریت وبرنامه ریزی ،سهمیه بندی بنزین ،مبارزه با اختاپوسهای اقتصادی ،آزادسازی سواحل شمال ،سفرهای استانی با هییت دولت ومهمترازهمه تشكیك درمسیله ی هولو كاست وسینه سپر كردن برای غنی سازی اورانیوم وخلاصه جان به سر كردن غرب وآمریكا واسراییل وحمله ی دلیرانه به جای دفاع بزدلانه

اما اصلی ترین ویژه گی محمود خان ،لبخند خونسردانه ومكش مرگ مای اوست كه شده است بلای جان همه ی رساته های صیهونیستی .چه بسا گزارشگران كهنه كار این رسانه ها با هزار من ادعا درپیچاندن مخاطب ،كه وقتی با محمود خان به مصاحبه می نشینند با همین لبخند مكش مرگ مای اوضربه فنی شده ،قافیه رو می بازند وتشنج عصبی می گیرند.شایع است كه او با همین لبخند مكش مرگ مایش برخی شبها به خواب بوش ورایس و ساركوزی واولمرت وپرزونتانیاهوواینها می رود وبا عث می شود كه صبح همه ،ملافه هایشان راعوض كنند.روان پریشی سران اسراییل وكاخ سفید وكاخ الیزه وكاخ با كینگهام ،ازهمین لبخندمكش مرگ مای محمود خان ،دردبی درمانی شده كه هیچ دكتری قادر به علاجش نیست.

با همه ی این احوال ،این لبخند های محمود خان هرچند پدر همه ی زورگویان رادر آورده ،اما ملتهای دنیا ومخصوصا مردم ایران ،عاشقش هستن ومخصوصا كه می دونن لبخندزدنهای رییس جمهورشون مثل بعضی ها مصنوعی نیست ومثل همه ی كارهای دیگرش ،ازته دل واقعی است ،محمود خان رو دوستش دارن حمایتش می كنند وبرایش دعا می كنند .این را هم می دونن كه آقا محمود ،درمقابل دشمنان اسلام خان است ،امادرمقابل مردم كشورش ،خودرانوكر وخادم آنها می داند ...

درود بر رییس جمهور مردمی وعزیز

   

مدیر انجمن حوزه علمیه 

تماس بامن:

forum:www.mahdiyavar.mihanbb.com

e-mail:ya_lasaratelhosain@yahoo.com


 

چهارشنبه 6/6/1387 - 1:40 - 0 تشکر 54301

نکات مثبت دولت را نادیده نگیریم!

پافشاری و پایداری: اولین خصلت مثبت احمدی نژاد، پافشاری سرسختانه او بر مواضعی بود ‏که اتخاذ آن مواضع اگرچه ضررهای زیادی داشت، ولی همین که حتی تا بعد از اینکه اشتباه ‏بودن آن محرز شد، ایشان باز هم اصرار بر ادامه آن داشت، موضوع مهمی است. مگر ما ‏چند نفر در دنیا داریم که وقتی متوجه می شوند سیاست اقتصادی شان باعث نابودی کشورشان ‏می شود، باز هم با شهامت و دلیری پای حرف شان بایستند و همان سیاست را ادامه دهند. ‏مگر چند رئیس جمهور در جهان داریم که وقتی می دانند که وزیرشان به ملت و مجلس دروغ ‏گفته باز هم با پایداری و پافشاری از او دفاع کنند؟

پرکاری: ملت ایران می داند که قبلا روسای جمهور هر کدام روزی هشت ساعت، یا حداکثر ‏ده ساعت در روز کار می کردند و روزی سه چهار ساعت فکر می کردند، اما احمدی نژاد ‏این کار را نکرد.

سرزدن به همه جای کشور: یکی از برجسته ترین نکات در کارنامه احمدی نژاد، این است که ‏وی موفق شده است تمام کشور را زیر پا بگذارد. او در سفرهای استانی بی شمارش میلیونها ایرانی را دیده است و به آنها قول داده است ‏که برایشان استادیوم می سازد و مشکلات شان را حل می کند، حالا اینکه آیا رئیس جمهور ‏مجبور است به قول هایش عمل بکند یا نه، موضوع دیگری است. رئیس جمهور می تواند دو ‏عمل انجام دهد، یکی اینکه قول بدهد و دوم اینکه به قولش عمل نکند. آیا عمل نکردن به قول ‏ها و وعده های آیا می تواند باعث شود که ما تمام آن وعده ها را نادیده بگیریم؟ وعده دادن ‏خودش یک هنر بزرگ است که نباید آن را انکار کرد. بخصوص اینکه یک رئیس جمهور ‏اصرار داشته باشد هر هفته به یک استان برود و هی قول بدهد که برایتان جاده می سازم و ‏استادیوم می سازم. ‏

ارتباط گسترده با تمام سران جهان: یک خصوصیت بزرگ احمدی نژاد این است که حداقل با ‏بیش از 120 رهبر و رئیس جمهور در جهان ملاقات کرده و توانسته است برای آن 120 نفر ‏از نزدیک نشان بدهد که رئیس جمهور ایران چه شکلی است. همین تلاش بی وقفه است که ‏باعث شده است، ما موفق شویم چهار بار اجماع جهانی را علیه خودمان در شورای امنیت ‏ایجاد کنیم.

--------------------------

ظهور کن که ابرهاي ظلماني فتنه احاطه مان کرده است.

 

چهارشنبه 6/6/1387 - 1:40 - 0 تشکر 54302

نکات مثبت دولت را نادیده نگیریم!

پافشاری و پایداری: اولین خصلت مثبت احمدی نژاد، پافشاری سرسختانه او بر مواضعی بود ‏که اتخاذ آن مواضع اگرچه ضررهای زیادی داشت، ولی همین که حتی تا بعد از اینکه اشتباه ‏بودن آن محرز شد، ایشان باز هم اصرار بر ادامه آن داشت، موضوع مهمی است. مگر ما ‏چند نفر در دنیا داریم که وقتی متوجه می شوند سیاست اقتصادی شان باعث نابودی کشورشان ‏می شود، باز هم با شهامت و دلیری پای حرف شان بایستند و همان سیاست را ادامه دهند. ‏مگر چند رئیس جمهور در جهان داریم که وقتی می دانند که وزیرشان به ملت و مجلس دروغ ‏گفته باز هم با پایداری و پافشاری از او دفاع کنند؟

پرکاری: ملت ایران می داند که قبلا روسای جمهور هر کدام روزی هشت ساعت، یا حداکثر ‏ده ساعت در روز کار می کردند و روزی سه چهار ساعت فکر می کردند، اما احمدی نژاد ‏این کار را نکرد.

سرزدن به همه جای کشور: یکی از برجسته ترین نکات در کارنامه احمدی نژاد، این است که ‏وی موفق شده است تمام کشور را زیر پا بگذارد. او در سفرهای استانی بی شمارش میلیونها ایرانی را دیده است و به آنها قول داده است ‏که برایشان استادیوم می سازد و مشکلات شان را حل می کند، حالا اینکه آیا رئیس جمهور ‏مجبور است به قول هایش عمل بکند یا نه، موضوع دیگری است. رئیس جمهور می تواند دو ‏عمل انجام دهد، یکی اینکه قول بدهد و دوم اینکه به قولش عمل نکند. آیا عمل نکردن به قول ‏ها و وعده های آیا می تواند باعث شود که ما تمام آن وعده ها را نادیده بگیریم؟ وعده دادن ‏خودش یک هنر بزرگ است که نباید آن را انکار کرد. بخصوص اینکه یک رئیس جمهور ‏اصرار داشته باشد هر هفته به یک استان برود و هی قول بدهد که برایتان جاده می سازم و ‏استادیوم می سازم. ‏

ارتباط گسترده با تمام سران جهان: یک خصوصیت بزرگ احمدی نژاد این است که حداقل با ‏بیش از 120 رهبر و رئیس جمهور در جهان ملاقات کرده و توانسته است برای آن 120 نفر ‏از نزدیک نشان بدهد که رئیس جمهور ایران چه شکلی است. همین تلاش بی وقفه است که ‏باعث شده است، ما موفق شویم چهار بار اجماع جهانی را علیه خودمان در شورای امنیت ‏ایجاد کنیم.

--------------------------

ظهور کن که ابرهاي ظلماني فتنه احاطه مان کرده است.

 

چهارشنبه 6/6/1387 - 1:46 - 0 تشکر 54303

 جنبه های مثبت دولت ....

حل مشکل بنزین: اگر دولت نهم هیچ کاری برای این کشور نکرده بود و فقط موفق شده بود ‏مساله بنزین را حل کند، کاری کرده بود کارستان. که توانست و کرد. اگر چه عواقب ‏خطرناک آن از جمله تورم و ایجاد صف های طولانی برای گرفتن بنزین سهمیه ای، ایجاد شد، ‏اما دولت با پافشاری بر مواضع خودش باعث شد که پس از یکی دوماه، اولا مصرف بنزین به ‏همان مقدار باقی بماند و در عوض مردم بطور منظم برای زدن بنزین توی صف بایستند. و ‏این صف چیزی بود که جامعه ما به آن نیاز داشت. البته نباید از این مهم گذشت که دولت ‏موفق شد پس از تحمل آن همه سختی کاری کند که ترافیک کشور، که یکی از نیازهای مهم ‏جامعه امروز ایران است، حفظ شود. و این کار کمی نبود. ‏

افزایش قیمت نفت: بالارفتن قیمت نفت یکی دیگر از جنبه های مثبت دولت نهم بود که باعث ‏شد علاوه بر اینکه مشکلات زیادی را برای جهان ایجاد کند، باعث شد مشکلات بیشتری را ‏برای خودمان ایجاد کند. اقتصاددانان کوردل غربی هرگز به ذهن شان هم خطور نمی کرد که ‏قیمت نفت در عرض سه سال سه برابر و درآمد کشور ایران نیز در عرض سه سال سه برابر ‏شود، اما زندگی مردم سخت تر شود. اقتصاد غرب چنین معجزه ای را نمی تواند بفهمد چون ‏معنویت در آن مرده است و فقط قیمت نفت در آن افزایش یافته است.

ایجاد امنیت در تمام کشور: تا سه سال قبل در ایران امنیتی وجود نداشت، گاهی اوقات ‏تظاهرات زنان و دانشجویان برگزار می شد و گاهی اوقات دزدان دزدی می کردند و اشرار ‏شرارت می کردند، اما سه سال است که بطور مرحله ای مشکلات امنیت کشور حل شده است. ‏ما موفق شدیم زندگی را برای تروریست هایی که در همین سه سال تولید شدند، سخت کنیم، ‏موفق شدیم کاری کنیم که درهمه جا امنیت کامل برقرار شود و هیچ عملیات خرابکارانه ای در کشور انجام نشود، ما موفق شدیم کاری کنیم که حرکات ضد امنیتی مانند بلند کردن موی پسران، پوشیدن ‏شلوار فاق کوتاه، کشیدن قلیان، استفاده از آلبوم مدل برای آرایشگاهها، پوشیدن روسری ‏کوچک، پوشیدن شلوار تنگ و کوتاه و مواردی از این دست که امنیت کشور را واقعا بخطر ‏انداخته بود، از بین برود.

حل مشکلات علمی جهان: بی تردید دولت احمدی نژاد حق بزرگی به گردن علوم و ‏دانشگاههای جهان دارد. این نقشی است که تاریخ بعدها در مورد آن قضاوت خواهد کرد. ‏حضور احمدی نژاد توانست بسیاری از جوانان کشور را با قلبی مصمم به سوی کلاس های ‏درس در دانشگاههای خارج بفرستد. بی تردید اگر هر روز خبر موفقیت جوانان ایرانی را در ‏دانشگاههای جهان می شنویم، در آینده این خبرها را بیشتر خواهیم شنید. شاید روزی بخش ‏تاریخ دانشگاه هاروارد مجسمه ای از احمدی نژاد را در حیاط این دانشگاه نصب کند و ‏بسیاری از دانشمندان آینده جهان او را به یاد بیاورند.

--------------------------

ظهور کن که ابرهاي ظلماني فتنه احاطه مان کرده است.

 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.