انجمن ها > انجمن موبایل > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
موبایل (بازدید: 93)
شنبه 11/6/1391 - 21:39 -0 تشکر 538928
نتیجه دادگاه اپل و سامسونگ - سامسونگ به پرداخت یک میلیارد دلار جریمه نقدی محکوم شد

بالاخره بعد از مدت ها بحث و جدل میان شرکت های اپل و سامسونگ، هیئت منصفه رای نهایی خود را به نفع شرکت اپل صادر نمود. هیئت منصفه این دادگاه بسیار جنجالی که شکایات و دفاعیات هر دو طرف را شنیده است، دیشب بعد از بررسی 21 ساعته، سامسونگ را به پرداخت 1,049,343,540 دلار جریمه نقدی به اپل محکوم کرد. البته شرکت اپل درخواست جریمه 2.75 میلیارد دلاری کرده بود که با شکست رو برو شد، اما همین نیز موفقیتی بزرگ برای این شرکت محسوب می شود. شرکت سامسونگ نیز که درخواست جریمه 421 میلیون دلاری کرده بود، حال باید بیش از دو برابر آن را به اپل بدهد.
هیئت منصفه دادگاه، شرکت سامسونگ را به دلیل نقض حق امتیاز برخی از پتنت های اپل در زمینه های طراحی و کاربری محکوم کرده که برخی از این پتنت ها به گفته هیئت منصفه "از روی عمد" نقض شده اند. از جمله مهمترین این پتنت ها استفاده از طراحی سری آیفون بوده که سامسونگ در برخی از اسمارت فون های خود از آن استفاده کرده است.برخی دیگر از این پتنت های نقض شده توسط سامسونگ نیز عبارتند از استفاده از آیکون های مربعی در رابط کاربری، استفاده از نوار آیکون ها در زیر رابط کاربری، Bounce-Back ،Tap-To-Zoom ،Covering Scrolling و اشارات انجام شده با دو انگشت که اکثر اسمارت فون های سامسونگ آنها را نقض کرده اند.
البته شرکت اپل در بخش تبلت به موفقیت چندانی نائل نشد و نتوانست دادگاه را قانع سازد که سامسونگ در سری گلکسی تب از طراحی آی پد این شرکت کپی برداری کرده است. همچنین در مقابل شرکت اپل، سامسونگ نتوانست هیچ موفقیتی در این دادگاه کسب کند و شرکت اپل به نقض هیچ پتنتی از سامسونگ محکوم نشد.

تشابه برخی از محصولات سامسونگ به آیفون شرکت اپل
این دادگاه تمام پتنت های ارائه شده از سوی اپل را قانونی شمرد و هیچ کدام را بی ارزش نخواند، هرچند برخی از ویژگی های ظاهری ثبت نشده آیفون و آی پد، از طرف این دادگاه غیر قابل دفاع اعلام شدند. البته پتنت های شرکت سامسونگ نیز همگی قانونی شمرده شده و برخلاف تلاش های اپل مبنی بر غیر موجه جلوه دادن آنها، دادگاه هیچ کدام از پتنت های سامسونگ را بی ارزش نخواند.بیانیه شرکت اپل در مورد رای هیئت منصفه:

«ما از هیئت منصفه به خاطر خدمتی که کرده است و زمانی که برای گوش دادن به داستان ما صرف کرده، سپاسگزاریم و از اینکه بالاخره می توانیم این داستان را بازگو کنیم، بی اندازه خوشحال هستیم. کوهی از شواهد که در دادگاه ارائه شد، نشان دهنده آن بود که کپی برداری سامسونگ از آنچه که ما فکرش را می کردیم نیز بیشتر بوده است. نزاع قانونی اپل و سامسونگ موضوعی بیش از پتنت و پول بوده است. این نزاع به خاطر ارزش ها بوده. در اپل ما به نوآوری و اصالت بها می دهیم و زندگی خود را وقف ساخت بهترین محصول بر روی زمین می کنیم. ما این محصولات را برای خوشحالی و رضایت مشتریانمان تولید می کنیم و نه به خاطر آنکه رقیبانمان به صورت وقیحانه از روی آنها کپی برداری کنند. ما این دادگاه را به خاطر اینکه رفتار سامسونگ را "عمدی" دانسته و پیام واضحی مبنی بر نادرست بودن نقض پتنت فرستاده، تحسین می کنیم.»

تصویر تیم کوک - مدیر عامل شرکت اپل
بیانیه شرکت سامسونگ در واکنش به رای هیئت منصفه:«رای هیئت منصفه امروز این دادگاه نباید به عنوان پیروزی برای اپل، بلکه شکستی برای مصرف کننده آمریکایی شناخته شود. این موضوع به انتخاب های محدود تر، نوآوری کمتر و قیمت بالاتر می انجامد. این مایه تأسف است که قوانین پتنت ها می تواند به یک شرکت حق انحصاری استفاده از مربع با گوشه های گرد یا فناوری هایی که هر روز توسط سامسونگ و دیگر شرکت ها بهبود می یابد را بدهد. مصرف کنندگان حق انتخاب دارند و آنها زمانی که محصولات سامسونگ را انتخاب می کنند، می دانند چه می خرند. این حرف آخر در این مورد یا نزاع هایی که در دادگاه ها و تریبون های سراسر جهان اتفاق می افتد، که بسیاری نیز ادعا های اپل را رد می کنند، نیست. سامسونگ به نوآوری و ارائه انتخاب برای مصرف کنندگان ادامه خواهد داد.»

البته شرکت سامسونگ از دادگاه درخواست تجدید نظر کرده و ممکن است رای نهایی دادگاه با آنچه که گفته شد متفاوت باشد. به هر ترتیب با این رای هیئت منصفه، شرکت سامسونگ، گوگل و حتی دیگر شرکت ها وضعیت پیچیده ای را در پیش رو دارند و اپل نیز احتمالاً در آینده شکایات بیشتری را به منظور دفاع از حقوق خود به دادگاه خواهد برد. شاید این همان چیزی است که استیو جابز مدیرعامل فقید اپل از جنگ اتمی نام برده بود، اگر این طور باشد آنگاه باید منتظر محاکمات بیشتری در دنیای فناوری باشیم.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی