انجمن ها > انجمن امور تربیتی > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
امور تربیتی (بازدید: 199)
شنبه 11/6/1391 - 12:32 -0 تشکر 538062
چه هراسی دارد ، تربیت کردن !

 

« به نام خداوند بخشنده و مهربان »


این راه رانهایت صورت کجا توان بست

کش صد هزار منزل ، بیش است در بدایت

حافظ

شنبه 11/6/1391 - 12:35 - 0 تشکر 538066


چه هراسی دارد تربیت کردن ! اما چگونه است که ما به هراس نمی افتیم ؟


چگونه است که در هنگام شکل دادن روان و عواطف کودکان به هراس نمی افتیم ؟ وچگونه است که در هنگام جراحی روان و شخصیت متربیان به دلهره و اضطراب دچار نمی شویم ؟ این در حالی است که  در هنگام جراحی یکی از اعضای جسم کودک همگی به فقدان توانایی خود اعتراف می کنیم و تنها متخصص رشته جراحی را لایق این اقدام حساس و ظریف می دانیم . مگر ممکن است کسی بدون تخصص و بدون بهره گیری از آموزش های پیچیده و مهارت های علمی و تجربی بتواند جرات دست زدن به جراحی راداشته باشد ؟پس چگونه است که ما برای دستکاری احساسات و عواطف کودکان ، و اصلاح شخصیت آنان هیچگونه اضطراب و دلهره ای ندایم و هر چه به ذهنمان رسید ، به عنوان راه حل تربیتی و روشهای درمانی ارائه می دهیم ؟آیا تربیت یا اصلاح شخصیت و تغییر رفتار یک انسان که نوعی جراحی روانی محسوب می شود ، هراسی کمتر از جراحی مغز و اعصاب دارد ؟


آیا وقتی کودک دچار افسردگی ، شب ادراری ، ناخن جوی ، اضطراب جدایی و ... می گردد ، می توانیم با هر نسخه ای که به ذهنمان می تراود ، راه حل های درمانی را ارائه بدهیم ، بدون اینکه بدانیم این گونه راه حل ها چه عوارضی به دنبال خواهد داشت ؟

شنبه 11/6/1391 - 12:37 - 0 تشکر 538068


شواهد بالینی و تجربیات شهودی نشان می دهد که اختلالات و ناهنجاری های رفتاری در کودکان ، غالبا هنگامی شدت می یابد که افرادی تحت عنوان درمانگر و یا بزرگسالانی در قالب اصلاح گر به درمانگری و اصلاح گری می پردازند و این یعنی یک فاجعه و یک تراژدی درد ناک در جریان تربیت !به تعبیر مولانا :هر چه کردند و علاج از دوا

گشت رنج افزون و حاجت ناروا


از هلیله قبض شد ، اطلاق رفت

آب آتش را مدد شد ، همچو نفت

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی