سينما و تلویزیون (بازدید: 247)
پنج شنبه 9/6/1391 - 0:24 -0 تشکر 534489
اخراج بازیگر سینما از همایش انسان دوستانه

تحمل این را ندارم که شما را اینجا ببینم. بفرمایید بیرون» من حتی از ایشان فرصت خواستم که چند ثانیه با هم حرف بزنیم اما ایشان گفت: من هیچ صحبتی با شما ندارم.

پنج شنبه 9/6/1391 - 0:30 - 0 تشکر 534504

 حتی آنها که به لحاظ محتوایی با «قلاده های طلا» مشکل دارند نتوانستند چشمشان را بر تواناییهای بازیگر اصلی این فیلم علیرام نورایی ببندند.

 بازیگری که به مدد تبحری که در ایفای نقش اصلی کاملا فیزیکی و پراکت این فیلم نشان داد توانست توجه جمع بسیاری از مخاطبانی که حتی نام وی را نمی دانستند هم به خود جلب کند با این حال هم در زمان اکران فیلم و هم به هنگام عرضه دی.وی.دی آن در شبکه نمایش خانگی نام نورایی که بازیگر اصلی فیلم بود در ابتدای فهرست بازیگران نیامد با این حال متانت این بازیگر به او اجازه نداد که به چنین موضوعی معترض شود.

پنج شنبه 9/6/1391 - 0:32 - 0 تشکر 534506

 بهانه مان برای گفتگو با علیرام نورایی صحبت درباره کارهای اخیرش بود اما زودتر از حد تصور بحث به باندبازی در سینما و البته اتفاق عجیب اخراج نورایی از جمع هنرمندانی که برای کمک به زلزله زدگان آذربایجان گردهم آمده بودند، کشید؛ بله، نورایی که کاملا داوطلبانه برای کمک به زلزله زدگان آذربایجان در گردهمایی چند روز قبل سینماگران شرکت کرده بود توسط یکی از سینماگران پیشکسوت از این جمع اخراج شد. چرایش را حتی خودِ نورایی هم نمی داند.

به نظر می رسید بعد از ایفای نقش در «قلاده های طلا» پیشنهادات بازیگری بیشتر به شما ارائه شود. آیا این اتفاق رخ داد؟

نه، توفیر چندانی نکرد. البته خودم فکر می کردم بازخورد این فیلم این مزیت را داشته باشد که پیشنهادات بازیگری بیشتری به من ارائه شود اما متاسفانه باندبازی در سینمای ایران همچنان بیداد می کند.

مدتهاست که گروهی از سینماگران از باندبازی در سینما سخن می گویند اما کسی نیست که به طور جزیی در این باره صحبت کند. واقعا جرا؟

برای همین صحبتهای فراوان دیگران است که من ترجیح می دهم در این باره صحبت نکنم  اما فقط در این حد می گویم که باندبازیهای آن قدر امتداد یافته که حدودا دو هفته قبل برای کمک به زلزله زدگان آذربایجان در گردهمایی سینماگران شرکت کردم اما بی دلیل از آن جمع اخراج شدم.


پنج شنبه 9/6/1391 - 0:33 - 0 تشکر 534511

این کارگردان جزو هیات مدیره خانه سینما که نیست؟

نمی دانم. راستش را بخواهید من نه هیچ گاه عضو خانه سینما بوده ام و نه به خانه سینما رفته ام و نه اصلا می دانم که خانه سینما کجاست!

آیا فقط این شخص بود که دوست داشت شما در آن جمع نباشید.


یکی دو نفر دیگر هم بودند که نگاهشان نسبت به من خیلی مشکل داشت اما این یکی انگاری خیلی ناراحت بود که دستور به اخراج من داد. باور کنید من به خاطر خلوص نیت رفتم و تنها چیزی که انتظار نداشتم، همین بود.

 باز اگر محفل، رسمی بود این کار ایرادی نداشت اما در جمعی دوستانه و آن هم جلوی چشم مردم این رفتار چه معنایی می تواند داشته باشد.

پنج شنبه 9/6/1391 - 0:34 - 0 تشکر 534512


دیالوگی هم بین شما با او که دستور اخراجتان را داد برقرار شد؟

ایشان گفت:«تحمل این را ندارم که شما را اینجا ببینم. بفرمایید بیرون» من حتی از ایشان فرصت خواستم که چند ثانیه با هم حرف بزنیم اما ایشان گفت:«من هیچ صحبتی با شما ندارم.»

 بسیاری از هنرمندان و از جمله خانم معتمدآریا و آقایان حسن پورشیرازی و همایون اسعدیان شاهد این قضیه بودند و جالب اینکه آقای پورشیرازی نزد من آمد و با دلجویی گفت:«این را به حساب ناراحتی از چیز دیگر و گیر دادن بگذار» اما من مگر چکار کرده بودم که این آقا مرا سکه یک پول کرد.

این اتفاقی بود که همان موقع می توانستم آم را جنجالی کنم اما در نهایت به ایشان گفتم:«ببخشید بدون اجازه شما آمدم. شما پیشکسوت ما هستی و من احترام شما را به جا می آورم.» اما این آقا اصلا به من نگاه هم نمی کرد. از من که جدا شد نزد خانم معتمدآریا رفته و با ایشان پچ پچ می کرد.

پنج شنبه 9/6/1391 - 0:34 - 0 تشکر 534513


اینکه این کارگردان را آقا خطاب کردی، جنسیت او را هویدا ساخت.

بله، ایشان یکی از کارگردانان مرد شناخته شده سینمای ایران هستند. من در برابر ایشان خیلی کارها می توانستم انجام دهم اما ترجیح دادم با یک قلب دردناک از آن جمع جدا شوم. دوستان بسیاری بودند که از من خواستند همان موقع بحث را رسانه ای کنم اما من این کارگردان را به خدا واگذار کردم.

پنج شنبه 9/6/1391 - 0:36 - 0 تشکر 534514

شاید این آقای کارگردان از حضور شما در «قلاده های طلا» خوشش نمی آمده.

نمی دانم، شاید هم از قیافه ام خوشش نمی آمده، شاید هم به قول شما «قلاده های طلا» ناراحتش کرده بود اما به هر حال ایشان با رفتار غیرمنصفانه خود دلم را شکست.


پنج شنبه 9/6/1391 - 0:36 - 0 تشکر 534517
جالب می شود که یک روز این کارگردان از شما برای بازی در فیلمش دعوت کند.

بله، خودم هم منتظر آن روز هستم.

البته این احتمال هم وجود دارد که ایشان به دلیل رد شدن فیلمنامه هایش از سوی اداره نظارت از علیرضا سجادپور دلگیر بوده و دق دلی اش را سر شما خالی کرده.


{با خنده} اگر این طور باشد باید با آقای سجادپور درباره کارگردانانی که فیلمنامه شان رد شده یک گپ مفصل بزنم.


پنج شنبه 9/6/1391 - 0:47 - 0 تشکر 534551

سوالی که می خواستم در ابتدای گفتگو بپرسم و نشد این بود که با توجه به اینکه شما نقش اصلی «قلاده های طلا» را ایفا کردید اما اسم شما در تیتراژ و در پوسترها و حتی در جلد دی.وی.دی در میان بازیگران نقش مکمل آمد. این مساله ناراحتت نکرد؟

ببینید من به این مسائل عادت کرده ام و آن را خیلی پیچیده نمی دانم. من روزی که برای بازی در این فیلم قرارداد بستم خودم می دانستم که این اتفاق رخ خواهد داد اما در این فیلم بازی کردم که تواناییهایم را نشان دهم و اینکه نام من، اول بیاید یا دوم برایم اهمیتی نداشت.       

پنج شنبه 9/6/1391 - 11:35 - 0 تشکر 535035

سلام
واقعا که شرم آوره اصلا اینکارها مهنی نداره ایشون برای کمک به زلزله زدگان اومده بود چکار به خصومت شما داشته که اخراجش کردین چشم ظاهر بینم متوجه میشه که تقصیر با پیشکسوت سینما بوده چون هر خطاییم کرده بوده برای مردم زلزله زده اومده بوده و این بی احترامی نباید بهش میشده واقعا به خاطر یک سیاست اینگونه دل مردم را شکستن شرم اوره.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی