انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 142)
چهارشنبه 8/6/1391 - 11:9 -0 تشکر 533703
چطور بر ترس خود از پرواز غلبه کنیم؟


منبع:برترین ها
بر اساس آخرین پژوهش‌های صورت گرفته ترس از پرواز، رتبه سوم را در میان 10 ترس رایج در دنیا  به خود اختصاص داده و مردم همه روزه برای غلبه بر این ترس خود در حال کوشش و مبارزه هستند. روان‌شناسان چهار الگوی  فکری را در افرادی که ترس از پرواز دارند، شناسایی و تکنیک‌هایی را برای مبارزه با آنها معرفی کرده‌اند:

 

چهارشنبه 8/6/1391 - 11:9 - 0 تشکر 533704

اندیشه منفی غالب

زمانی که فرد نسبت به بد بودن موقعیتی که در آن قرار گرفته است دچار نوعی وسواس فکری می‌شود و این افکار منفی بر او غلبه می‌کنند. روان‌شناسان معتقدند بهترین راه برای مبارزه با این الگوی فکری، این است که به یک نکته مثبتِ هر چند خیلی کوچک، در رابطه با این تجربه بیندیشید و سعی کنید که افکارتان را معطوف و متمرکز به آن نکته کنید. این نکته مثبت می‌تواند منظره‌ای که بیرون از پنجره هواپیما در پیش چشم شماست یا فیلمی‌ که در مانیتور روبه‌رویتان در حال نمایش است، باشد.

چهارشنبه 8/6/1391 - 11:10 - 0 تشکر 533705

سرزنش کردن خود

زمانی که فرد بر شکست‌هایش تمرکز کرده و به آنها اجازه می‌دهد که ترسش را بیش از پیش تقویت کنند، در این حالت فرد می‌تواند خود را حتی به خاطر ترسی که از پرواز دارد هم ملامت کند اما بهترین راه برای غلبه بر این سرزنش کردن خود چیست؟ به یاد خود بیاورید همین تصمیمی ‌که شما مبنی بر مسافرت با هواپیما گرفته‌اید، در حقیقت به نوعی موفقیت و دستیابی بزرگی برایتان به حساب می‌آید و این نقطه آغاز یک فرآیند آهسته و پیوسته برای غلبه کامل بر این ترس است.

چهارشنبه 8/6/1391 - 11:11 - 0 تشکر 533707

تسلیم شدن

زمانی که فرد نومیدانه احساس می‌کند هیچ تسلط و کنترلی بر شرایط و محیطی که در آن قرار گرفته است ندارد، در این حالت ذهن فرد از شدت ترس، فلج شده و او به هیچ عنوان نمی‌تواند آرامش یابد. بهترین راه برای غلبه بر این نوع از ترس این است که به یاد خود بیاورید شما بر موقعیتی که در آن قرار دارید تسلط دارید. شما بر نفس کشیدن خود و استفاده از تکنیک‌های آرام‌بخش ماهیچه‌ای تسلط دارید و از این طریق می‌توانید بر استرس خود غلبه کنید.

چهارشنبه 8/6/1391 - 11:11 - 0 تشکر 533708

منتظر فاجعه بودن

در این حالت ترسی که در فرد وجود دارد، باعث می‌شود او در رابطه با بد بودن موقعیتی که در آن قرار دارد یا قرار خواهد گرفت خیالبافی کند. افرادی که ترس از پرواز دارند می‌گویند این نوع ترس که تصور کردن فاجعه‌ای است که از دید آمار و ارقام احتمال وقوعش تقریبا وجود ندارد، رایج‌ترین الگوی فکری ترس برای آنها به شمار می‌آید. بهترین راه برای غلبه بر این نوع ترس این است که ترس خود را بپذیرید و آن را به چالش بکشید. زمان دیگری را که بر چنین ترسی که در شما به وجود آمده بود غلبه کردید  یا زمانی که در مقابل مشکلات‌تان قد علم کرده و ایستادید را به خاطر بیاورید. همان‌طور که بر آن ترس‌ها و مشکلات غلبه کردید، خود را برای غلبه بر این ترس‌ها هم به چالش بکشید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی