انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 194)
سه شنبه 7/6/1391 - 13:59 -0 تشکر 532668
گام‌هایی به سوی خوشبختی

بر گرفته از روزنامه جام جم ( www.jamejamonline.ir )زهره زیارتی

حسین، آدمی درونگراست و مریم، همسر او زنی اجتماعی و خوش برخورد. نادر، مردی خوش مشرب است و اعتقاد خاصی به رعایت چارچوب های مذهبی ندارد، در عوض همسری اختیار کرده که کاملا برعکس خود اوست.

 سیما برخلاف همسرش که دوست دارد فقط در حد نیازهای خیلی ضروری دست در جیب کند، زنی است که لوکس فکر می کند و دوست دارد شیک زندگی کند و مد روز باشد.

 این زوج ها چطور با هم کنار می آیند؟ آیا زندگی اینچنینی بادوام خواهد بود؟ شما با این موضوع که می گویند زن و مرد باید معکوس هم باشند تا برای هم جذبه ایجاد کنند و مکمل هم باشند موافقید؟ راه و رسم ازدواج پایدار چیست؟

سه شنبه 7/6/1391 - 14:0 - 0 تشکر 532670

● برای مخارج آماده باشید

اگر شما خسیس هستید مهم نیست ولع خرید همسرتان چقدر در شما جاذبه و هیجان ایجاد می کند، مهم این است که اگر بنا باشد منبع این ولخرجی ها شما باشید دیگر برایتان جذاب نخواهد بود و رابطه تان را متزلزل می کند.

سه شنبه 7/6/1391 - 14:5 - 0 تشکر 532680


اولین چیزی که با بردن اسم ازدواج به ذهن می رسد یک هزینه هنگفت است. البته می شود ازدواج کرد و در خرج این مراسم اعتدال را رعایت کرد، اما حتی رعایت اعتدال در مخارج نیز هنوز خرج زیادی دارد. شما باید مراسم را برگزار کنید.


سه شنبه 7/6/1391 - 14:5 - 0 تشکر 532681لباس ها، وسایل و طلاهای عروس را بخرید، در خرید بخشی از لوازم منزل مشارکت کنید و از آن به بعد هزینه های زندگی همسرتان و بعد از مدتی هزینه های فرزندتان را هم به عهده بگیرید.
سه شنبه 7/6/1391 - 14:6 - 0 تشکر 532683زندگی کلی مخارج دیگر مثل اجاره خانه و هزینه جشن ها و هدیه ها و حضور در مراسم خانوادگی را نیز به همراه دارد. خانم های زیادی را دیده ایم که از ناتوانی شوهرانشان در تامین مخارج یا خسیسی آنها گلایه می کنند.
سه شنبه 7/6/1391 - 14:7 - 0 تشکر 532684بنابراین اگر خرج کردن برایتان سخت است یا یک خانم خیلی کم خرج برای زندگی پیدا کنید یا درآمد و سخاوتتان را با نیازهای همسرتان مطابقت دهید. در غیر این صورت برای تامین هر هزینه ای جار و جنجال خواهید داشت.
سه شنبه 7/6/1391 - 14:7 - 0 تشکر 532686نتایج یک بررسی در آمریکا نشان می دهد زوج هایی که از نظر خرج کردن متضاد هم هستند، نسبت به زوج هایی که از لحاظ خرج کردن مانند هم هستند، اختلاف های بیشتری بر سر پول پیدا می کنند و میزان رضایتشان از ازدواج پایین تر است.


سه شنبه 7/6/1391 - 14:9 - 0 تشکر 532691


● آشفتگی و جذابیت کاذبحمید می گوید: وقتی با سعیده آشنا شدم دختری خجالتی بود و هرچه بیشتر با او آشنا می شدم احساس می کردم شکننده و حساس است. من به او آرامش می دادم و این موضوع به من احساس رضایت می داد.


حس می کردم می توانم ستون زندگی اش باشم و به او اطمینان و آرامش ببخشم. فکر می کردم بیشتر آشفتگی اش به دلیل عشقی است که به من دارد و موضوعات مربوط به ازدواجمان نگرانش می کند، اما او در واقع شخصی عصبی و حساس است. اکنون که با او ازدواج کرده ام متوجه این موضوع شده ام. او از همه چیز نگران می شود و مدام با خودش درگیری دارد که یک چیز باید انجام می شد یا نباید و اگر بشود چه می شود و اگر نشود چه می شود.
سه شنبه 7/6/1391 - 14:9 - 0 تشکر 532693

● درمانده شده امپژوهشگران یکی دیگر از زندگی های ناپایدار را مربوط به شخصیت های عصبی و حساس می دانند، زیرا براحتی رابطه عمیق با کسی برقرار نمی کنند؛ اما در عین حال دریافته اند داشتن روابط زناشویی مستمر می تواند به پایداری ازدواج این افراد کمک کند.بعلاوه هماهنگ شدن زوج ها در اوایل زندگی سخت است و اگر پایداری به خرج دهید و همسرتان را دوست داشته باشید بزودی می بینید که دارید با هم کنار می آیید.


سه شنبه 7/6/1391 - 14:11 - 0 تشکر 532696

● سپاسگزار باشید


چرا ما متشکریم؟ برای این که فکر می کنیم چیزی داریم که به دنبالش بوده ایم و آن را می خواستیم و حتی فراتر از آن قبل از این که حتی آرزو کنیم به آن فکر شده و در اختیار ما قرار گرفته است.اما وقتی متشکر نباشیم یعنی همه اینها وجود ندارد. یعنی به چیزهایی که می خواسته ایم نرسیده ایم و هیچ چیز مطلوبی برای ما فراهم نیست و فقط داریم تحمل می کنیم.


زوج هایی که از نظر خرج کردن متضاد هم هستند، نسبت به زوج هایی که از لحاظ خرج کردن مانند هم هستند، اختلاف های بیشتری بر سر پول پیدا می کنند و میزان رضایتشان از ازدواج پایین تر است

سه شنبه 7/6/1391 - 14:12 - 0 تشکر 532698

این تحلیل زهرا ـ الف از رفتار همسرانی است که برایشان سخت است از یکدیگر تشکر کنند.او می گوید: همسرم همه خدماتی را که در واقع از وظایف و تکالیف همسری من نیست دریافت می کند، بی این که تشکر کند یا روی خوش نشان دهد. وقتی می پرسم غذا چطور بود تا چیزی بگوید، می گوید: اوم... یا بد نیست. همین.اثری از تشکر نیست. کم کم دارم به این نتیجه می رسم اگر برایش فرقی نمی کند چرا خودم را خسته کنم. می توانم به جای سلیقه به خرج دادن در خانه داری از بیرون کارگر بگیرم و پولش را خرج کنم بی این که خسته شوم.می توانم غذای حاضر رستوران را سفارش دهم برایش بیاورند که آن هم کیفیتش همان «بد نیست» می شود.


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی