انجمن ها > انجمن قرآن و عترت > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
قرآن و عترت (بازدید: 1166)
پنج شنبه 31/5/1387 - 9:33 -0 تشکر 53265
*بوی بهشت از مسجد میاد*

سلام

مسجد خانه سبز امید است ،روشن به نور خداوند قادر یکتا و شاداب از نسیم دل انگیز نماز و ذکر و دعا. مسجد گلزار نوبهاری را ماند،با شمیم بهشت که بس روح پرور و دلنواز است و درش به روی دین باوران خداجوی باز .

*******

ما چه قدر به مسجد اهمیت میدیم ... مسجد برامون چه جایگاهی داره ... آیا شان خانه خدا حفظ میشه ؟؟؟؟

امروز آغاز هفته جهانی مسجده و فرصت خوبیه که درباره اهمیت و جایگاه مسجد از دیدگاه قرآن و اهل بیت صحبت کنیم .... اصلا میخواهیم مسجد رو احیا کنیم ... باید حق مسجد رو ادا کنیم  ... پس بسم الله ...

ماندگار باشید

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

پنج شنبه 31/5/1387 - 12:50 - 0 تشکر 53286

به نام خدا

سلام دوستای خوبم.

به این آیه توجه کنید:

   «جز این نیست که مساجد خدا را آن کس آباد می کند که به خدا و روز واپسین ایمان داشته باشد و نماز بگزارد و ذکات بپردازد و جز از خدا نترسد. امید است که اینان از رهیافتگان باشند.»    (سوره توبه،آیه 81)

امید که از رهیافتگان باشیم...

یا علی

موفقیت حاصل تصمیم گیری درست است، و تصمیم گیری درست حاصل تجربه و جالب اینکه تجربه اغلب حاصل تصمیم نادرست است!

 

پنج شنبه 31/5/1387 - 15:14 - 0 تشکر 53309

سلام

به به... چه عنوان زیبایی! وقعا بوی بهشت، از مسجد میاد!

یاحق...

پنج شنبه 31/5/1387 - 20:47 - 0 تشکر 53361

سلام

فضائل  آثار رفت و آمد به مسجد 

مسجد به عنوان پایگاه عبادت و یا خداوند متعال و پایگاه جهاد فکری و تعلیم و تعلم معارف اسلامی می­باشد در آن پایگاه وحدت مسلمین و نمایش روح وحدت و یکپارچگی به دشمنان پیدا و پنهان جامعه اسلامی می­باشد. در شرع مقدس اسلام بسیار سفارش شده است که نماز را در مسجد بخوانید و بهتر از همه مسجدها، مسجدالحرام می­باشد و بعد از مسجدالحرام، مسجدالنبی (ص) و بعد مسجد کوفه و بعد از آن مسجد بیت المقدس و بعد از آن مسجد جامع هر شهر و بعد از آن مسجد محله و بعد از مسجد محله مسجد بازار می­باشد. زیاد رفتن به مسجد و رفتن در مسجدی که نمازگزار ندارد مستحب است و همسایه مسجد اگر عذری نداشته باشد مکروه است در غیر مسجد نماز بخواند. و نیز مستحب است انسان با کسی در مسجد حاضر نمی­شود غذا نخورد و در کارها با او مشورت نکند و همسایه او نشود و از او زن نگیرد و به او زن ندهد.

فضائل مسجد

 سکونت در جوار عرش الهی پاداش مسجد است. در فردای قیامت و کسب مغفرت گناهان از خداوند متعال یکی دیگر از فوائد و آثار رفت و آمد به مسجد است و فرشتگان از اهل مسجد دیدار می­کنند و تسبیح زمین برای انسانهای مسجدی یکی دیگر از آثار و برکات رفت و آمد به مسجد است. امام صادق (ع) می­فرماید: «مَنْ مَشَى إِلَى مَسْجِدٍ مِنْ مَسَاجِدِ اللَّهِ فَلَهُ بِكُلِّ خُطْوَةٍ خَطَاهَا حَتَّى یَرْجِعَ إِلَى مَنْزِلِهِ عَشْرُ حَسَنَاتٍ وَ مُحِیَ عَنْهُ عَشْرُ سَیِّئَاتٍ وَ رُفِعَ لَهُ عَشْرُ دَرَجَاتٍ ». «کسی که به سوی مسجد گام بر می­دارد بر هیچ خشک و تری پا نمی­گذارد مگر اینکه از زمین اول تا هفتم برای او تسبیح می­کنند». (وسائل الشیعه، ج 3، ص 483)

موفق باشید

فی امان الله

الهی و ربی من لی غیرک... 

پنج شنبه 31/5/1387 - 22:16 - 0 تشکر 53367

هو الرحمن الرحیم

سلام

شاید بارزترین ویژگی که مسجد داره اون آرامشه است...من خیلی خوشم میاد از این آرامش مسجد... اصلا شاید بخاطر همینه که اعتکاف باید تو مسجد برگزار شه.چون شاید خیلی ها بگن اعتکاف و گوشه نشینی رو میشه همه جا انجام داد مثل خونه.

یه جایی هم خوندم نوشته بود مسجد بهترین خلوتگاه برای تخلیه روحی و تفکر و تصمیم‌گیری است...یه دوستی داشتم میگفت من هر وقت می خوام کار مهمی رو شروع کنم که ارادشو ندارم یا تصمیم مهمی رو بگیرم میرم مسجد.فکر میکردم با خودم حرف می زدم...انقدر می موندم تا یه قرار خوب با خودم بزارم...نمیدونم چرا...

راستی این طرح و شکلهای تو مسجد نشونه چیه؟چرا رنگش آبیه؟از کی بوده؟اونا هم خیلی حس خوبی به آدم میدن...

اللهم عجل الولیک الفرج

ياد خدا آرامبخش قلبهاست...

جمعه 1/6/1387 - 15:51 - 0 تشکر 53475

هوالباقی...

سلام

(و ان المساجدلله فلاتد عوامع الله احدًا)

واینكه مساجد از ان خداست. پس هیچ كس را با خدا نخوانید.(جن:18)

دراین ایه برای مساجد چند وجه اورده اند:1)حضرت امام رضا(ع) در جواب معتصم كه از معنای این ایه پرسیدفرمودندمراد هفت اندام یا هفت موضع انسان است به هنگام سجود.2)هفت اندامی كه مسجد بر ان واقع می شود 3)مساجد معروف كه عبادتگاه مسلمانان است 4)مسجد الحرام5)همه ی بقاع ونقاط روی زمین6)مصدر میمی است به معنای سجود.

وقول اول از همه موجه تر است.(كنزالعرفان جلد 1 صفحه ی 127)

در پناه یزدان پاك...

و او تنها پناه  همه ي ماست...
جمعه 1/6/1387 - 18:29 - 0 تشکر 53496

سلام به همگی

   ( قسمتی از وصیت نامه شهید غلام حسین رضایی کوهنجانی )

توصیه من به معلمان گرامی این است که بیشتر در صحنه حاضر بشوند ، ودانش آموزان بدانند که مدرسه جبهه آنها و میز و نیمکت سنگر آنها و قلم اسلحه آنها می باشد ، بنابراین به هیچ عنوان مدرسه را خالی نگذارید ، زیرا امام عزیزمان فرمودند : اول درس ، بعد جبهه و توصیه این بنده حقیر به امت حزب ا... و شهید پرور این است که در مراسمات و تظاهرات شرکت کنند ، زیرا همین مراسمات و تظاهرات است که پشت دشمنان اسلام را به لرزه می اندازد ، و دیگر اینکه پشتیبان روحانیت باشند ، چون دشمنان از همین روحانیت متعهد ضربه خورده اند و از آنان می هراسند ، در پایان به شما امت شهید پرور متذکر می شوم ، در مرحله اول نماز را بپادارید ، که خداوند تعالی در قرآن کریم تذکر داده است ، نماز را بپا دارید ، مخصوصاً نماز به وقت و به جماعت و در سنگر عبادت مسجد ، ضربه ای که منافق داخلی و خارجی از سه سنگر ( مسجد ، بسیج و مدرسه ) می خورد در خط مقدم جبهه نمی توان چنین ضربه ای وارد کرد و همه اینها مستلزم ایمان و تقوا می باشد و بعد از آن امر به معروف و نهی از منکر را فراموش نکنید ، که مهمترین اعمال بعد از نماز در نزد خداوند بزرگ است ، از سوء ظن نسبت به هم بپرهیزید که به فرموده قرآن کریم گناه بسیار بزرگی است و بدانید تمام محور جنگ و جهاد به خاطر اصول دین و فروع دین است .

گر از تو کسی راهنمایی جوید کاری نکنید که راه باطل پوید

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

جمعه 1/6/1387 - 18:37 - 0 تشکر 53499

سلام به همگی

مردی بود كور كه خیلی زود از خواب بیدار شد تا نماز صبح را با جماعت در مسجد بخواند وی لباس خود را پوشید و وضو گرفت سپس راهی مسجد شد در نیمه راه پای او لیز خورد و بر روی زمین افتاد و لباسش كثیف شد دوباره به خانه برگشت و لباسش را پوشید و وضو گرفت و برگشت تا اینكه در مسجد نماز بخواند و برای بار دوم در همان مكان اول پایش لیز خورد و افتاد و باز هم لباسش كثیف شد دوباره به خانه برگشت و لباسش را عوض كرد و وضو گرفت و راهی مسجد شد در وسط راه با مردی كه چراغ در دستش بود روبرو شد از آن مرد پرسید كه تو كی هستی مرد جواب داد كه من تو را دیدم كه دوبار در وسط را افتادی و با خودم گفتم كه راه تو را نورانی كنم تا بتوانی به مسجد بروی و آن مرد با آن مرد كور به مسجد رسیدند و مرد كور به آن مرد گفت كه بیا داخل نماز بخوانیم اما آن مرد خودداری كرد دوباره به او گفت كه بیا نماز بخوانیم این بار مرد به شدت خودداری كرد بعد از آن مرد كور از او پرسید چرا دوست نداری نماز بخوانی مرد در جواب گفت كه من شیطانم در بار اول من تو را بر زمین انداختم تا نتوانی به مسجد بروی اما وقتی كه تو به خانه برگشتی خداوند تمام گناهانت را بخشید و برای بار دوم كه تو را انداختم و تو هم دوباره به خانه برگشتی و راهی مسجد شدی خداوند تمام گناهان اهل بیت تو را بخشید و برای بار سوم ترسیدم تو را بیندازم مبادا دوباره برگردی و خداوند بوسیله این كارت تمام گناهان اهل روستا را ببخشد ...

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

جمعه 1/6/1387 - 18:46 - 0 تشکر 53502

سلام به همگی

امام صادق (ع ) :

ما یمنع احدکم اذا دخل علیه غم من غموم الدنیا ان یتوضأ ثم یدخل المسجد فیرکع رکعتین یدعو الله فیهما، اما سمعت الله تعالی یقول : "واستعینوا بالصبر و الصلاة "

چه مانعی  دارد که چون یکی از شماغم و اندوهی از غمهای دنیا بر او درآمد، وضو بگیرد و به مسجد برود و دو رکعت نماز بخواند و برای  رفع اندوه خود خدا را بخواند. مگر نشنیده ای که خدا می فرماید:"واستعینوا بالصبر و الصلاة ".

( مجمع البیان ، ج 1، ص .100 وسائل الشیعه ، ج 5، ص 263 )

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

جمعه 1/6/1387 - 18:55 - 0 تشکر 53503

سلام

امام صادق (ع ) :

من اقام فی مسجد بعد صلوته انتظارللصلوة فهو ضیف الله و حق علی الله ان یکرم ضیفه

کسی که بعد از هر نماز درمسجد بایستد، در حالی که انتظار نماز بعدی  را می کشد، پس او مهمان خداست ، و برخداست که مهمانش را اکرام کند.

( جامع احادیث الشیعه ، ج 4، ص 78 )

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

جمعه 1/6/1387 - 19:1 - 0 تشکر 53505

سلام

هشت فایده مسجد

قالَ الْحَسَنُ ابْنُ عَلِىٍّ - عَلَیْهِ السَّلامُ - :«مَنْ اَدامَ الْاِخْتِلافَ اِلَى الْمَسجِدِ اَصابَ اِحْدى ثَمانٍ: ایَةً مُحْكَمَةً وَ اَخاً مُسْتَفاداً وَ عِلْماًمُسْتَطْرَفاً، وَ رَحْمَةً مُنتَظِرةً وَ كَلِمَةً تَدُلُّهُ عَلَى الْهُدى اَوْ تَرُدُّهُ عَنْ رَدِىٍّ وَ تَرَكَ الذُّنُوبَ حَیاءً اَوْخَشْیَةً

«كسى كه همواره به مسجد (براى اقامه نماز و غیره) رفت و آمد كند، یكى از این هشت‏فایده به او برسد:

1 . استفاده از آیه روشنى از قرآن.

2. یافتن رفیق نیك.

3. فراگیرى علم تازه.

4. برخوردارى از رحمتى كه در انتظارش بود.

5. شنیدن سخنى كه راهنماى راه باشد.

6. از انحراف در امان باشد.

7. موجب ترك گناه از روى حیا شود

.8. موجب ترك گناه بر اثر ترس گردد

اللهم عجل لولیک الفرج

ماندگار باشید

یا حق

اللهم ‌ارزقنا توفیق‌الشهادة فی سبیلك تحت لواء ولیك

همراه شما در انجمن سیاسی anjoman.siasi@tebyan.org

و انجمن ورزش و تندرستی anjoman.varzesh@tebyan.org

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی