ورزش و تندرستی (بازدید: 109)
سه شنبه 7/6/1391 - 12:18 -0 تشکر 532493
لیبرو؟؟

لیبرو و نحوه بازیش در زمین:

 

بازیکنی است که معمولا قد کوتاه است

رنگ لباسش با بقیه بازیکن ها فرق دارد

در سه منطقه عقب زمین حق بازی دارد  ۱ و ۶ و ۵

یه جورایی پاسور دوم تیم محسوب میشه(پاسور مناطق عقب)

تعویض لیبرو توسط داور انجام نمی شود و درجدول ثبت نمیشود وهنگام تعویض فقط در مناطق عقب زمین قرار می گیرد وهنگامی که در منطقه ۵ قرار گرفت بایک دنده چرخش جای خود را به بازیکن سرعتی میدهد تا در منطقه ۴ برای دفاع قرار گیرد

نحوه پاس دادن لیبرو درزمین:

۱-پاس ازپشت خط یک سوم:(که به هر بازیکنی می تواند پاس بدهد) البته لیبرو های باهوش تو این حالت به بازیکن سرعتی پاس نمی دهند دلیلش واضحه که دراین حالت ،لیبرو در منطقه عقب زمین قرار دارد واگر پاس نیز بدهد بازیکن سرعتی در برداشتن گام هایش دچار مشکل میشود ولی وقتی پاس به بازیکن قدرتی(بلند زن)داده میشود ریسک کار کمتر است واو می تواند به راحتی اسپکش را به امتیاز تبدیل کند.

۲-پاس از داخل یک سوم:لیبرو دراین حالت برخلاف مقررات در داخل یک سوم پاس میدهد اما نه به بازیکن سرعتی ونه بازیکن قدرتی،بلکه به بازیکن پایپ زن(پشت خط زن)!!!!!!!!!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی