انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 127)
سه شنبه 7/6/1391 - 12:3 -0 تشکر 532459
خانم ها و آقایان خستگی را با خود به خانه نبرید

اگر تصور كرده اید كه تنها با انتخاب همسری مناسب و ازدواج با عشق و علاقه، خوشبختی تان تضمین شده است، لطفاً تجدیدنظر فرمایید. قبل از هر چیز باید بدانید كه هر حركت، رفتار و گفتار شما روی مسیر زندگی و خوشبختی تان تأثیر می گذارد. شاید این سؤال برای تان پیش بیاید كه آن همه علاقه و محبت برای چه محو می شود؟

یكی از دلایل اصلی آن را برای تان بیان می كنیم:
 

وقتی شما تصور كنید كه پس از ازدواج و تشكیل زندگی مشترك، صرفاً باید وظایف و مسئولیت های محوله را انجام دهید، برای مثال تأمین غذا و نظافت منزل را برعهده بگیرید یا این كه به عنوان مرد خانه به تأمین مخارج بپردازید، پس هرگز انتظار نداشته باشید كه عشق و علاقه نخستین، در خانه شما جا خوش كند.
آنچه شما نمی دانید این است كه زندگی نیازمند توجه به علایق و احساسات طرفین است.
اگر به رفتار مادران با فرزندان شان نگاه كنید، درخواهید یافت كه مادر، علاوه بر مسؤولیت ها و وظایف مادری در نگهداری و تربیت كودكان، به آنها توجه و محبت نشان می دهد و همین امر موجب وابستگی روحی فرزند به مادر می شود. چنانچه روابط شما در زندگی مشترك، خالی از توجه و محبت شود، هیچ وابستگی روحی در آن ایجاد نخواهد شد.
نكته قابل توجه در این قضیه هم این است كه در چنین شرایطی طرفین احساس خواهند كرد آزادی شان در زندگی مشترك محدود شده و پس از مدتی نیز از كنار هم بودن لذت نخواهند برد، زیرا صرفاً به كار و انجام مسؤولیت می پردازند و احساس می كنند در قبال آنچه در زندگی انجام می دهند چیزی نمی گیرند. پس احساس قربانی بودن و عدم توجه كرده و ادامه زندگی برای شان دشوار خواهد شد. بدین ترتیب با كمترین اختلاف و مشكلی، احساس ناكامی و شكست كرده و انگیزه ای برای تلاش و حل مشكل در خود نمی بینند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

سه شنبه 7/6/1391 - 12:3 - 0 تشکر 532460

كار برای زندگی نه زندگی برای كار


گاهی اوقات برخی از زوجین برای عدم توجه و محبت، بهانه های زیادی می آورند از قبیل این كه:« ما برای تأمین خوشبختی و رفاه خانواده كار می كنیم، پس وقتی برای اعضای خانواده و همسرمان نداریم.»‌آیا این بهانه از نظر شما منطقی است؟
وقتی خستگی كار بیرون را به منزل می آورید و بی حوصله هستید، پس از مدتی استرس بیشتری نیز در فضای خانه حكمفرما می شود و به دنبال آن حرف كمتری نیز برای تبادل با همسرتان دارید. پس فاصله میان شما به تدریج بیشتر می شود. به یاد داشته باشید كه خانه باید همواره محلی برای آرامش و راحتی اعضای خانواده باشد تا در آن استرس كار، جای خود را به احساس امنیت و شادی بدهد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

سه شنبه 7/6/1391 - 12:4 - 0 تشکر 532461

به راستی چگونه می توان بر استرس ناشی از كار غلبه كرد و آن را به منزل منتقل نكرد؟


برای حصول این امر ابتدا باید از خود بپرسید كدام یك مهمتر است؛ زندگی مشترك یا زندگی شغلی؟ محل زندگی و كار را همواره می توان با كمی تغییر پیدا كرد، اما یافتن همسر مناسب، كار بسیار دشواری است. از طرفی پس از بازنشستگی چه خواهید كرد؟ چه كسی در كنارتان خواهد بود؛ همسرتان یا شركت و اداره ای كه در آن كار می كنید؟

برای بسیاری افراد، استرس و خستگی ناشی از كار، بخشی دایمی از وجودشان شده و تمام فكر و ذهن شان را به خود مشغول كرده است. بنابراین از لحظه ای كه به خانه می رسند، با سردی صحبت می كنند یا به دنبال هر مسأله یا بحثی، سریعاً به دنبال مقصر می گردند تا احساس ناراحتی خود را به همه نشان دهند و غیرمستقیم بیان كنند كه خسته هستند و حوصله حرف یا كاری را ندارند.

البته طبیعی است كه در شهر شلوغ و پرترافیك و پس از چندین ساعت كار مداوم، انسان خسته می شود، اما می توان در مورد استرس و نگرانی ها با همسرمان صحبت كنیم. می توانیم كنار همسرمان ضمن نوشیدن یك فنجان چای داغ، به گوش كردن یك موسیقی زیبا و روح نواز یا دیدن یك برنامه جالب تلویزیونی بنشینیم. البته این موارد در صورتی است كه حوصله خارج شدن از منزل و گشتن در شهر را نداشته باشید.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

سه شنبه 7/6/1391 - 12:4 - 0 تشکر 532462

خانه را باید نقطه پایان ناراحتی ها بدانیم


اگر هنگام برگشتن به منزل مدام در این فكر باشیم كه امروز كدام یك از وسایل خانه را تعمیر كنیم و چه زمانی باید به مدرسه فرزندمان سر بزنیم یا چقدر به موعد اجاره خانه باقی مانده، بدیهی است كه با رسیدن به خانه، هم خودمان احساس راحتی نخواهیم كرد و هم این احساس را از همسرمان خواهیم گرفت و محبتی را كه حق یكدیگر است، از هم دریغ خواهیم كرد. با این شرایط آیا می توان احساس خوشبختی كرد؟
سعی كنید همواره بین كار و زندگی، تعادلی برقرار كرده و هریك را در جای خود قرار دهید. بگذارید ازدواج به عنوان مرهمی برای تان باشد تا بتوانید با انگیزه و شادابی بیشتری كار كنید، نه این كه كارتان باعث شود هم به جسم و روح تان و هم به ازدواج و زندگی مشترك تان آسیب وارد شود.
منبع: نشریه كوچه ما، شماره 8.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

سه شنبه 7/6/1391 - 12:27 - 0 تشکر 532520

سلام
مبحث خیلی خوبیه بله متاسفانه همین مشکلات و خستگی های محل کار را به خانه آوردن باعث مشکلات بسیاری در خانواده میشه مبحث خیلی مفیدی بود.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی