ورزش و تندرستی (بازدید: 171)
دوشنبه 6/6/1391 - 14:50 -0 تشکر 531549
8 اصل برای ورزش های تابستانی

با سلام

در اینجا چند توصیه برای تان داریم که نباید آنها را نادیده بگیرید تا بتوانید از فواید ورزش بهره مند شوید و خودتان را در بهترین شرایط نگه دارید.


ورزش تابستانی بدون کوفتگی

دوشنبه 6/6/1391 - 14:51 - 0 تشکر 531551

در تابستان، خوراکی و نوشیدنی های تان شور باشدعرق کردن باعث بی آبی بدن می‌شود، از نمک به منظور جذب آب برای بدن تان استفاده کنید.
جوشانده ها، آب سبزیجات و... را فراموش نکنید.نوشیدنی های انرژی زا به همین علت، حاوی سدیم هستند. از سوی دیگر، جریان خون را اصلاح می‌کنند که فایدۀ این اصلاح جریان خون، جلوگیری از گرفتگی عضلات است.

دوشنبه 6/6/1391 - 14:51 - 0 تشکر 531553

لباسی بپوشید که گرما را تخلیه کنداز پوشیدن لباس های چسبان، رنگ های تیره که گرما را در خود نگه می‌دارند و جنس هایی که مانع از تنفس بدن می‌شوند، خودداری کنید، در عوض از لباس های گشاد و نرم، با رنگ های روشن و از جنس کتان بهره ببرید.ضمناً پیش بینی تجهیزاتی که بیشترین تهویۀ هوا را دارند، نیز مفید است، تجهیزاتی مانند: زانوبند، کلاه، کفش و... .

دوشنبه 6/6/1391 - 14:52 - 0 تشکر 531554

کفش های مناسب به پا کنید، به هیچ وجه بدون جوراب ورزش نکنیدکفش هایی مناسب با ریخت شناسی پاهای تان و متناسب با ورزشی که انجام می‌دهید، انتخاب کنید.کفش هایی بپوشید که عرق را جذب می‌کنند. اگر لازم است، از کفی های ضد عرق استفاده کنید. پودر تالک هم راه حل مناسبی برای کم کردن عرق پاهاست.

دوشنبه 6/6/1391 - 14:52 - 0 تشکر 531555

هنگام شنا خیلی احتیاط کنید

برای جلوگیری از شوک دمایی آب، ابتدا گردن تان را خیس کنید و سپس به آهستگی وارد آب شوید.

برای جلوگیری از سوختگی پوست، به مقدار بسیار زیاد کرم ضد آفتابی که در برابر آب مقاوم است به بدن تان بمالید، ضمناً عینکی که فیلتر آفتابی داشته باشد، به چشم بزنید.

و آخر اینکه، مقدار بسیار زیادی آب بنوشید: حتی زمانی که درون آب هستید، زیرا آنجا هم بدن تان عرق می‌کند!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی