ارتباطات و فن آوری اطلاعات (بازدید: 417)
دوشنبه 6/6/1391 - 1:17 -0 تشکر 530951
عادتهای اشتباه در دنیای فناوری که برایتان گران تمام می شود

 آیا می دانید هنگام کار با ابزارهای الکترونیکی خود، ممکن است چه اشتباه هایی مرتکب شوید که به ضررتان تمام شود و امنیت تان را در دنیای پیچیده فناوری مدرن به خطر بیاندازد؟

کریستوفر نول از نویسندگان وب سایت PCWorld در مطلب به بدترین عاداتی اشاره کرده که هر یک از کاربران رایانه ها ممکن است به علت نا آگاهی، عدم توجه یا حتی تنبلی گرفتارش شده باشند و ندانند که این اشتباه ها تا چه حد می تواند به ضررشان تمام شود.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:18 - 0 تشکر 530952

عدم استفاده از سیستم امنیتی نرم افزارها

شاید شما فکر کنید نیازی به آنتی ویروس (نرم افزارهایی که سیستم رایانه را در مقابل ویروس ها، بدافزارها و دیگر نرم افزارهایی که بدون اطلاع کاربر بر روی سیستم رایانه نصب و راه اندازی می شوند، محافظت می کند) ندارید و فقط به این اکتفا کنید که سایت های مورد استفاده تان را می شناسید و روی لینک های ناآشنا کلیک نمی کنید و ای میل های غیرعادی را باز نمی کنید. اما بهتر است از هر محافظی هر چیزی استفاده کنید تا سیستم تان را در مقابل هکرهایی که از وجود شما خوشحالند (!) و درست شما را هدف قرار داده اند، حفاظت کنید. برای شروع می توانید از نسخه های رایگان آنتی ویروس ها استفاده کنید.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:19 - 0 تشکر 530953

تنبلی در تهیه فایل پشتیبان (بک آپ)

بعضی ها با افتخار اقرار می کنند که هیچ اعتقادی به تهیه فایل پشتیبانی ندارند و بدترین موضوع این است که خودشان هم می دانند کار بدی است و معمولا اعتراف شان را این طور آغاز می کنند که: «می دانم کار بدی می کنم اما ...». این دسته افراد بهتر است یادشان باشد که تمام هارددیسک های رایانه ها بالاخری روزی از کار خواهند افتاد و هارد شما هم استثنا نیست! پس تا دیر نشده دست به کار شوید و برای آشنایی با این کار از خودآموزهایی که در اینترنت پیدا می شود، کمک بگیرید.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:19 - 0 تشکر 530954

دست کم گرفتن بک آپ

تصور کنید دزد به خانه تان آمده و لپ تاپتان را دزدیده، اما شما چندان ناراحت نمی شوید؛ چراکه دیشب از تمام فایل هایتان بک آپ گرفته اید.... اما نه! بک آپ را روی حافظه جانبی ذخیره کرده بودید که درست کنار لپ تاپتان بود و آقای دزد آن را هم برده! پس حالا می توانید بنشینید و یک دل سیر گریه کنید؛ هم به حال لپ تاپ نازنین تان و هم تمام اطلاعاتی که روی بک آپ درایوتان ذخیره داشتید. اما اگر بک آپ تان را در مکان دیگری نگه داشته بودید، قطعا حال و روز بهتری داشتید؛ پس بهتر است چند بک آپ از اطلاعات تان داشته باشید و در چند مکان متفاوت نگهداری کنید تا در چنین مواقعی خود را سرزنش نکنید.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:19 - 0 تشکر 530955

پاسخ دادن به هرزنامه ها!

هیچ وقت تا به حال از خودتان پرسیده اید که چرا حجم هرزنامه ها (اسپم ها) هر روز بیشتر از روز قبل می شود و این کار چه سودی برای فرستنده های این هرزنامه ها دارد؟ خب پاسخ این سوال کاملا واضح است: تا زمانی که تعداد زیادی از دریافت کنندگان هرزنامه ها به این نامه ها علاقه و توجه نشان می دهند، این روند صعودی ادامه خواهد داشت. شما به سادگی می توانید با کلیک بر روی لینک «حذف من» (remove me)، پاسخ دندان شکنی به این گونه ای میل ها بدهید. البته اگر این هرزنامه ها از سوی برندهای معتبر فرستاده شده، ارزش یک بار دیده شدن را دارند! این شعار را سرمشق خود قرار دهید: «اگر شما بخشی از راه حل نیستید، پس بخشی از مشکل خواهید بود». برای رفع مشکل هرزنامه ها هم می توانید از سیستم مبارزه با هرزنامه که در ایمیل تان تعبیه شده، کمک بگیرید.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:20 - 0 تشکر 530956

حرکت با رایانه روشن

اگر در خانه عادت دارید همان طور که با رایانه کار می کنید، آن را بغل گرفته و از این طرف به آن طرف ببرید، هیچ اشکالی ندارد اما به خاطر خودتان هم که شده، این کار را با رایانه محل کارتان نکنید. هارد درایوهای چرخشی رایانه ها، به راحتی آسیب می بینند، به خصوص اگر در مکان های محدود و کوچک قرار بگیرند که خیلی سریع «داغ می کنند». بنابراین بهتر است رایانه محل کار را همان طور که روشن است، از این سو به آن سو نبرید و در خودرویتان نگذارید که بد می بینید! سعی کنید حتما قبل از جابجا کردنش، آن را خاموش کنید. اصولا ویندوز، تنظیماتی را برای دکمه پاور رایانه ها قائل شده که هم زمان با بستن لپ تاپ، رایانه را به طور خودکار خاموش کند.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:22 - 0 تشکر 530957

استفاده از لپ تاپ در تخت خواب

اگر عاشق این هستید که در تخت خواب لم دهید و لپ تاپ تان را روی تشک بگذارید و روشن کنید، بهتر است به این نکته دقت کنید که بالش و تشک های پف دار، جلوی خروجی هوای لپ تاپ را گرفته و با ممانعت از تهویه هوا، رایانه را داغ می کنند. پس بهتر است یک میز یا پایه کوچک زیر لپ تاپ تان قرار دهید تا بین بالش و خروجی هوای رایانه فاصله ایجاد شود. در ضمن، اگر در حالت نامتعارفی به کار با رایانه و تایپ بپردازید، مسلما از لحاظ فیزیکی آسیب خواهید دید. پس نکات ارگونومیک را هم از یاد نبرید!

دوشنبه 6/6/1391 - 1:22 - 0 تشکر 530959

چاپ همه چیز!

در حال حاضر همه نوع ابزاری برای ذخیره دیجیتال اطلاعات وجود دارد، پس چه نیازی به چاپ (پرینت) کردن آن هاست؟ حتی فرم هایی را که نیاز به امضا دارند، می توان با گزینه «امضای دیجیتال» به سرانجام رساند. حتی می توان برای انتقال یا آرشیو کردن فایل ها نیز، یک نسخه PDF از آن ها تهیه کرد.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:24 - 0 تشکر 530960

بردن دوربین به ساحل دریا

وجود یک دانه ماسه در شاتر یا مکانیزم زوم دوربین، کافی است تا دوربین تان را جزغاله کند! اگر مجبور به عکاسی از ساحل دریا هستید، دوربین را در یک قاب «ضدآب» یا یک کیف پلاستیکی قرار دهید. بهتر از همه این است که یک دوربین ضد آب تهیه کنید.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:24 - 0 تشکر 530961

گذاشتن لپ تاپ در خودرو

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که لپ تاپ را روی صندلی خودرو رها می کنید و تنها به قفل کردن درب های خودرو اکتفا می کنید، خیلی خوش شانسید که هنوز لپ تاپ تان را ندزدیده اند! چراکه کافی است شیشه خودرویتان را با ضربه ای خرد کنند. البته اگر فکر می کنید خیلی زرنگ هستید و لپ تاپ تان را درست وسط خیابان جایی که از ماشین پیاده می شوید و پارک می کنید داخل صندوق می گذارید که جلوی چشم نباشد، باز هم اشتباه بزرگی می کنید. یادتان باشد همیشه کسانی هستند که بدون جلب توجه شما، مواظب رفتارتان هستند و منتظر فرصتی برای سرقت اموال با ارزش لحظه شماری می کنند. در ضمن باز کردن صندوق به مراتب راحت تر از شکستن شیشه اتومبیل است! پس حداقل اگر راه دیگری جز قرار دادن لپ تاپ در صندوق ندارید، قبل از حرکت و در همان پارکینگ منزل تان این کار را انجام دهید و آن را تا حد امکان در گوشه از صندوق مخفی کنید. اما بهترین راه، همراه بردن لپ تاپ یا استفاده از قفل سفر است.

دوشنبه 6/6/1391 - 1:26 - 0 تشکر 530962

تمام ای میل های من!

اگر تا به حال هیچ کدام از ای میل های دریافتی تان را پاک نکرده اید، باید به شما تبریک گفت! با این کار تقریبا هیچ وقت نمی توانید دنبال پیغام های مورد نظرتان بگردید! مگر اینکه آن ها را دسته بندی کرده و با نام گذاری های واضح، یک آرشیو درست و حسابی از پیغام های الکترونیک تان تهیه کرده باشید. البته بهتر است به کلید «حذف» (Delete) هم کمی بیشتر توجه کنید!

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی