انجمن ها > انجمن خانواده > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
خانواده (بازدید: 361)
يکشنبه 5/6/1391 - 13:58 -0 تشکر 530036
طلایی ترین قواعد فنگ شویی برای خانه شما

بر اساس دیدگاه بسیاری از حکمای فنگ شویی در چین برقراری شادابی، شادی و سلامت در خانه و زندگی رابطه زیادی با وضعیت خانه، چینش وسایل و آراستگی آن دارد. در حقیقت آنها بر این باورند در خانه ای که کدبانوی خانواده اهمیتی به نظم و انضباط چیدمان خانه، بهداشت آشپزخانه و برقراری تعادل در خانه نمی دهد، نمی تواند محیطی شاد، سالم و پرنشاط را برای اعضای خانواده اش فراهم کند. شاید در نگاه اول به نظر بیاید این نکات چندان پراهمیت نیستند و رنگ و بویی خرافی دارند، اما وقتی دقیق تر به آنها توجه کنیم، متوجه می شویم که در پس هر یک از توصیه های طرح شده در فنگ شویی رابطه علت و معلولی روشنی میان آراستگی، سلامت و بهداشت اعضای خانواده نهفته است.

يکشنبه 5/6/1391 - 14:0 - 0 تشکر 530037

● ورودی آشفته، سلامت را می کشد


ورودی خانه همان جایی است که فرد پس از گذشتن از در اصلی خانه در آنجا کفش هایش را درمی آورد تا برای ورود به خانه آماده شود. بر اساس دیدگاه حکمای چینی اگر ورودی خانه فضایی شلوغ و بی نظم داشته باشد امکان برقراری نشاط و حفظ سلامت در آن خانه ناممکن است، زیرا در صورتی که کفش ها و دمپایی اعضای خانواده در این محل هر یک در گوشه ای قرار گرفته باشد و درهم و برهم جلوی در خانه یا آپارتمان تلمبار شود این مسئله موجب می شود تا اعضای خانواده هر بار با منظره ای نامناسب و ناآرام روبه رو شوند و این به مرور زمان بر میزان نشاط و شادابی آنها تاثیر می گذارد، ضمن آنکه دیدگاه دیگری نیز در این زمینه در چین باستان وجود داشته که تجمع کفش ها و دمپایی ها مقابل در ورودی منزل که چند بار در طول روز باز می شود ممکن است منجر به نفوذ آلودگی آنها از طریق هوا به درون خانه و از بین رفتن سلامت خانواده شود، به همین دلیل چینی ها بر این باورند که «ورودی آشفته، سلامت را از خانه دور می کند.»

يکشنبه 5/6/1391 - 14:3 - 0 تشکر 530038

● چکه کردن شیر ثروت تان را به باد می دهد


یکی دیگر از باورهای مردم چین این است که اگر شیر آب یا لوله های وابسته به آن در خانه چکه کند، ثروت و آسایش از آن خانه دور می شود. گاهی بسیاری از ما ساده از کنار این موضوع رد می شویم و حتی ممکن است آن را یک امر خرافی بدانیم. در حالی که اگر خوب به این نکته توجه کنیم چکه کردن هر قطره از آب و هدر رفتن آن در دنیایی که بسیاری از مردم در شرایط سخت و بدون امکان دسترسی به آب آشامیدنی و سالم هستند، اسرافی بزرگ و ناشکری محسوب می شود. از سوی دیگر جمع شدن این قطره های کوچک و دریا شدن آنها در انتهای ماه منجربه پرداختن هزینه ای زیاد برای قبض آب خانه تان می شود. از این روست که در مثل های چینی، مثل «چکه کردن شیر آب ثروتت را به باد می دهد» مهم و ارزشمند قلمداد می شود.

يکشنبه 5/6/1391 - 14:4 - 0 تشکر 530039

تکرار شد

.

يکشنبه 5/6/1391 - 14:14 - 0 تشکر 530044

● ساعت خراب، عمرتان را تلف می کند
باوری میان مردم سرزمین های شرقی از قبیل هند، تبت و چین وجود دارد که اگر در منزل ساعت شکسته یا خرابی وجود دارد باید فورا آن را از خانه دور یا آن را تعمیر کرد. مردم این سرزمین ها معتقدند وجود یک ساعت خراب یا شکسته در محیط خانه مانع از برنامه ریزی منظم و استفاده بهینه از وقت و زمان می شود. به همین دلیل مردم این سرزمین ها به دقت مراقب ساعت هایشان هستند و آنها را در زمان معین کوک کرده و به خوبی از آنها مراقبت می کنند. در فنگ شویی نیز توجه به ساعت در منزل و محیط کار از جمله مهم ترین ارکان برقراری نظم و موفقیت های شغلی است. آنها معتقدند که برای احاطه داشتن به زمان و کسب موفقیت باید مدیریت زمان را به دست گرفت و دور کردن ساعت های خراب یا شکسته از منزل یکی از این راه حل هاست، زیرا ساعت خراب یا ساعتی که زمان درست را به شما نشان نمی دهد، می تواند قاتل موفقیت شما باشد.

يکشنبه 5/6/1391 - 14:21 - 0 تشکر 530050

● چرا نباید روی زمین بخوابید

بسیاری از حکمای چینی به خانواده ها توصیه می کنند که هرگز خود و فرزندانشان روی زمین نخوابند زیرا این کار موجب جذب انرژی های منفی توسط بدن می شود. این نکته حتی امروزه نیز به خانواده ها توصیه می شود که برای پیشگیری از سقوط بچه ها از روی تخت هرگز آنها را روی زمین نخوابانند، بلکه به جای آن از تخت هایی که دارای محافظ هستند، استفاده کنند. مقصود حکمای چینی از این نکته چیست؟ امروزه مشخص شده خوابیدن روی زمین به دلیل سرد بودن ذات خاک منجربه نفوذ سرما به بدن کودک و آمادگی بدن او برای ابتلا به بیماری های مختلف از قبیل سرماخوردگی، آنفلوآنزا، بیماری های مفصلی و... می شود. این مسئله در افراد بزرگسال نیز شایع است و در متون طب سنتی کشورهای مختلف نیز به آن پرداخته شده است.


يکشنبه 5/6/1391 - 18:10 - 0 تشکر 530367

سلام
اره واقعا قدیمها یک سری باورهایی داشتن که اصلا وقتی میشنویم خندمون میگیره خیلی مسخرست  همین باورها را کسانی هستند که فوق العاده بهش اعتقاد دارن که باعث شده زندگیشون به هم بپاشه و مشکلات براشون به وجود بیاد .
هر باوری که با عقل انسان جور در نیاید اصلا نباید باور کرد.

 

  به طواف كعبه رفتم ،به حرم رهم ندادند          كه برون درچه كردي، كه درون خانه‌آئي

 

                                    

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی