بهداشت و سلامت (بازدید: 367)
يکشنبه 5/6/1391 - 1:21 -0 تشکر 529700
این‌طوری اعصاب شوهرتان را آرام كنید!

نوشیدنی‌هایی كه به‌صورت طبیعی یا صنعتی آنها را تهیه و برای افزایش رطوبت بدن و كاهش دمای بدن‌مان استفاده می‌كنیم اما علاوه بر این نوشیدنی‌ها كه بیشتر آنها از آبمیوه و عصاره انواع و اقسام میوه‌های تابستانی تهیه می‌شوند، می‌توانید از عرقیات گیاهی نیز بهره ببرید. تهیه شربت از عرقیات گیاهی علاوه بر آنكه می‌تواند از عطش و دمای بدنتان بكاهد می‌تواند فواید متعددی برای سلامت جسم و روح شما داشته باشد. در روزهای باقیمانده از تابستان این شربت‌های گیاهی را در كنار اعضای خانواده خود تهیه كرده و تابستانی خنك و سالم را با عرقیات گیاهی تجربه كنید.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:23 - 0 تشکر 529701

با شاه‌تره  با نشاط شوید


اگر قصد دارید در یك روز تعطیل از گروهی از دوستان و آشنایان‌تان پذیرایی كنید انتخاب شربت گیاهی شاه‌تره یكی از بهترین گزینه‌هاست. عرق شاه‌تره به این جهت كه نشاط آور، خنك‌كننده و صفرا بر است می‌تواند یكی از بهترین گزینه‌ها برای پذیرایی از مهمانان‌تان باشد. طعم این عرق گیاهی ملایم است و بوی بسیار مطبوعی دارد. می‌توانید این شربت را به تنهایی یا همراه خاكشیر آماده كرده و از مهمانان‌تان پذیرایی كنید. در صورتی كه از این عرق گیاهی به‌صورت روزانه مصرف كنید، می‌توانید عملكرد كبد را تقویت كرده و از خاصیت ضد‌نفخ و اشتهاآوری آن نیز بهره‌مند شوید.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:23 - 0 تشکر 529702

اعصاب شوهرتان را تقویت كنید


اگر همسرتان بعد از یك روز كاری سخت و گرم به منزل برگشته و نیاز به یك نوشیدنی خنك و گوارا دارد، بهترین گزینه برای او استفاده از عرق بیدمشك است. این عرق گیاهی درصورتی كه به‌صورت خنك سرو شود، علاوه بر آنكه او را خنك و آسوده می‌كند موجب آرامش و از بین رفتن تنش‌ها و استرس‌های كاری‌اش نیز می‌شود. عرق بیدمشك علاوه بر این به‌عنوان داروی گیاهی مقوی قلب و تنظیم‌كننده تپش قلب مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر عرق بیدمشك، شربت گلاب نیز می‌تواند گزینه مناسبی برای كاهش استرس و تنش‌های كاری همسرتان باشد.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:24 - 0 تشکر 529703

اگر زیاد میوه می‌خورید، بخوانیدافرادی كه در فصل تابستان به دلیل گرمی هوا دائم در حال نوشیدن انواع نوشیدنی‌ها و مصرف میوه‌های مختلف تابستانی به‌ویژه هندوانه هستند بهتر است در طول روز یك بار شربت نعناع كه ضد‌نفخ و درد معده است بنوشند. برای تهیه این شربت می‌توانید مقداری عرق نعناع و اندكی سكنجبین را در نصف لیوان آب بریزید و به‌صورت روزانه میل كنید.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:25 - 0 تشکر 529704

شربت سكنجبین، ویژه عصرهای آتشین


نوشیدن شربت سكنجبین به‌دلیل خاصیت و طبع سرد و خنكی كه دارد موجب كاهش حرارت بدن و از بین رفتن گرمای درونی می‌شود.

به این ترتیب فرد بعد از نوشیدن این شربت احساس راحتی و خنكی می‌كند. بهتر است این شربت را به‌صورت خنك در كنار یخ سرو كرد و مقداری خیار رنده شده نیز در آن ریخت تا علاوه‌بر رفع تشنگی، التهاب‌های ناشی از گرما را در بدن تسكین دهد.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:26 - 0 تشکر 529705

شربت آویشن تسكین  كوفتگی‌هاشربت آویشن اگر چه طعم چندان شیرینی ندارد اما می‌تواند عرقی گیاهی و بسیار مفید برای كاهش خستگی‌ها و كوفتگی‌های شما باشد. این نوشیدنی گیاهی درصورتی كه با كمی آب و سكنجبین تركیب شود، می‌تواند مفیدترین نوشیدنی روزهای تابستان شما باشد. این شربت علاوه بر آنكه مقوی قوه بینایی است، دردهای مفصلی و سیاتیك را برطرف می‌كند و برای بهبود تنفس و تقویت مجاری تنفسی نیز بسیار مفید است.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:26 - 0 تشکر 529706سردردهای تابستانی را آرام كنید


در روزهای گرم تابستان به‌ویژه روزهایی كه مجبورید زیر نور و تابش خورشید به محل كار بروید یا برای خرید از خانه خارج شوید، حتما شربت خاكشیر بنوشید. نوشیدن شربت خاكشیر كه با مقداری گلاب و شكر طعمدار شده باشد تاثیر زیادی در كاهش حرارت بدن، تسكین سردرد، بی‌حالی و سرگیجه ناشی از گرما دارد. این شربت علاوه بر این مقوی معده و هاضمه بوده و در رفع التهاب‌های كلیه و مجاری آن بسیار موثر است.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:27 - 0 تشکر 529707

شربتی برای شب‌هایی كه بی‌خواب می‌شویدتهیه شربت سنبل‌‌الطیب بسیار ساده است. برای تهیه این شربت كافی است نصف لیوان عرق را با نصف لیوان آب مخلوط كرده و یك قاشق غذاخوری سكنجبین و یك قاشق غذاخوری تخم شربتی یا خاكشیر به آن اضافه كنید. این شربت اگر چه طعم چندان شیرینی ندارد اما در صورتی كه مصرف‌كننده پرهیز غذایی خاصی نداشته باشد، می‌تواند با سكنجبین  بیشتر آن را شیرین كند. این شربت برای درمان تحریكات عصبی و تسكین اعصاب بسیار مفید است و به‌عنوان یك آرام‌بخش و خواب‌آور گیاهی مطمئن برای شب‌های بی‌خوابی بسیار مفید است.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:27 - 0 تشکر 529709

به همراه شیرینی عرق هفت گیاه بنوشید


اگر علاقه‌مند به مصرف انواع شیرینی‌ها هستید و در عین حال به سلامت خود اهمیت می‌دهید بهتر است پس از مصرف شیرینی در طول روز یك لیوان عرق هفت گیاه بنوشید. نوشیدن این عرق گیاهی همراه یك قاشق خاكشیر كمك می‌كند تا میزان قند خون شما تنظیم شود. توجه داشته باشید كه این توصیه تنها برای افرادی كه در شرایط طبیعی قرار دارند توصیه می‌شود و افراد مبتلا به دیابت و بیماری قند باید براساس تجویز پزشك از داروهای خود مصرف كنند و هرگز تغییری در برنامه درمانی خود بدون مشورت پزشك ایجاد نكنند.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:28 - 0 تشکر 529710

شربت كاسنی و رفع ناراحتی‌های پوستی  یكی از ویژگی‌های شربت‌ها و عرق‌های گیاهی آن است كه می‌توان با دوهدف مختلف از آن‌ها بهره‌برداری كرد. به این ترتیب كه با نوشیدن آنها به‌صورت خنك می‌توان حرارت و دمای بدن را كاهش داد و از شدت گرمای بدن كم كرد و در عین حال می‌توان از خواص مفید گیاهی كه عرق آن تهیه شده نیز بهره برد. شربت كاسنی نیز یكی از این شربت‌های گیاهی است كه با تركیب آب و یك قاشق غذاخوری خاكشیر و سكنجبین بسیار فرح بخش است. این شربت علاوه بر تقویت كبد، برای درمان یبوست و درمان بیماری‌های پوستی و افزایش نشاط و شادابی پوست بسیار موثر است.

يکشنبه 5/6/1391 - 1:29 - 0 تشکر 529711

با عرق هل خوشبو شوید


عرق هل كه از دانه‌های معطر و خوشبوی هل تهیه می‌شود در گروه عرقیاتی قرار می‌گیرند كه طعم چندان شیرینی ندارند  اما می‌توانید این عرق را با تركیب آب و سكنجبین و خاكشیر خوش طعم و گوارا كرده و از آن در عصرهای تابستان به جای آب و دیگر نوشیدنی‌‌ها استفاده كنید. این عرق ضمن آن‌كه مقوی معده و مسكن دردهای عصبی است برای برطرف كردن بی‌خوابی بسیار مفید است و بسیاری از درمانگران نوشیدن آن را برای تسكین سردردهای عصبی بسیار مفید می‌دانند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی