فرهنگ پایداری (بازدید: 161)
شنبه 4/6/1391 - 1:53 -0 تشکر 527935
سرباز عراقی پشت موتور فرمانده ایرانی

هوالعزیز
سلام

در مسیر راه چون سید علی بی سیم داشت، با او تماس می‌گیرند که سید علی مواظب خودت باش. او داد میزد که من تا شما را شهید نکنم شهید نمی شوم. بچه ها گفتند: سید علی ترک موتورت کیه اونو می شناسی؟

وقتی عملیات والفجر ۸ انجام شد و شهر فاو توسط رزمندگان اسلام از دست دشمنان خارج گشت، بچه های اطلاعات و عملیات می بایست در یک نقطه جهت انجام امور محوله شان متمرکز می شدند.تقریباً ۴ الی ۵ روز بعد از فتح فاو ما در یک ساختمان مخابراتی که متشکل از چند اتاق اداری بود مستقر شدیم و با پتو و فرش آن را مفروش کردیم و گاهی نماز جماعت بر پا می کردیم.

شهید دوامی با یک موتور سیکلت قرمز رنگ مدل ۱۲۵ داشت از خط مقدم به سمت محل استقرار ساختمان مخابرات می آمد تا بتواند در نماز جماعت و ناهار حضور داشته باشد. سردار پاشا مسئول محور اطلاعات و عملیات هم چون خیلی خسته بود قصد کرد تا قبل از اذان ظهر و عصر یک چرتی بزند و گوشه‌ای از اتاق را انتخاب کرد که مانع رفت و آمد سایرین نشود. به من گفت آقای طوسی، زیر فرش چیه که این طوری قوز کرده؟ من گفتم دریچه رفتن به زیر زمین ساختمان مخابرات است.

گفت یعنی چه؟ گفتم تمامی کابل های مخابرات در زیر زمین و این دریچه رفت و آمد است.

گفت: ببینم. من دریچه را که باز کردم. دیدم یک عراقی لاغر اندام زیر آن افتاده، تا نور اتاق به چشمش خورد بنده خدا چشم هایش را گرفت و ترسید.

گفتم: عراقی زیر زمین چه کار می کند؟ آقای پاشا گفت: بنده خدا از ترس کشته نشدن به زیر زمین مخابرات پناه آورد.

اسیر عراقی را بیرون آوردیم و تر و خشکش کردیم، لباسش را عوض کردیم و به عنوان یک فرد عادی رزمنده در صف نماز جماعت در کنار خودمان او را قرار دادیم تا این که همزمان شهید دوامی هم از راه رسید و به صفوف نماز اضافه شد. ما قرار گذاشتیم طوری با این عراقی برخورد کنیم که الگویی باشد در کمپ اسرا و تبلیغی باشد برای ما ایرانی ها و مسلمانان .

وقتی نماز تمام شد سفره ناهار پهن شد و همگی با کمک یکدیگر غذا را چیدیم. این در حالی بود که صدای بمباران هواپیماهای جنگی و تیراندازی در فاو هنوز شنیده می شد و عراقی ها با تمام قوا قصد باز پس گیری این شهر استراتژیک را داشتند. چرا که این شهر هم به بندر ام القصر ارتباط داشت و هم به خلیج فارس و در واقع گلوگاه آنان در دسترسی به آب های آزاد بود.

خلاصه اسیر عراقی همانند دیگر افراد بر سر سفره بسیجیان نشست و غذا خورد ولی زیر چشمی همه را نگاه می کرد. افراد نا مطلع هم او را به عنوان تازه وارد ( نیروی جدید اطلاعات) نگاه می کردند. بعضی ها هم به او نوشابه و غذا تعارف می کردند.

شهید دوامی اصلاً این قضیه را متوجه نشد چون سخت درگیر خط مقدم بود و عجله رفتن داشت. به محض این که قصد داشت با موتور سیکلت خود از مسیر جاده البهار فاو به سمت خط مقدم برود یکی از برادران به سید علی گفت این بسیجی را کنار یگان دریایی لشکر ۲۵ کربلا پیاده کن.

آن عراقی سوار موتور شد. در مسیر راه چون سید علی بی سیم داشت، با او تماس می‌گیرند که سید علی مواظب خودت باش. او داد میزد که من تا شما را شهید نکنم شهید نمی شوم.

بچه ها گفتند: سید علی ترک موتورت کیه اونو می شناسی؟ وقتی این آقا کبریت بی خطره رسید به مقر یگان دریایی لشگر ۲۵ کربلا بگو این اسیر عراقی است، چون لباسش کثیف و پاره بود لباس بسیجی تنش کردند.

وقتی سید علی متوجه شد که واقعاً بچه ها چطور سر کارش گذاشتند پشت بی سیم داد زد شما نامردها عجب کاری می کنید می خواهید دست بسته منو عراقی بکشد؟ بچه ها گفتند: عراقی فکر می کند تو موضوع را میدانی لذا حساس نشو و رسیدی به مقر، عراقی را تحویل بده و برو خط مقدم، خدا نگهدارت باشد.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی