فرهنگ پایداری (بازدید: 399)
جمعه 3/6/1391 - 13:46 -0 تشکر 526657
اخبار در رابطه ایثارگران

سلام در این قسمت اخبار  در رابطه با  ایثارگران و خانوادهایشان نوشته میشود

جمعه 3/6/1391 - 14:39 - 0 تشکر 526711

برگزاری سومین همایش استعدادهای درخشان شاهد و ایثارگر کشور با شعار "رهروان شهدای علم و فناوری"
سومین همایش سراسری دانش آموزان استعدادهای درخشان، برترین های المپیادهای علمی و ممتازین علمی شاهد و ایثارگر با هدف ارزش نهادن به جهادگران نوجوان علمی کشور، با شعار "رهروان شهدای علم و فناوری" سوم تا نهم شهریور در استان اصفهان برگزار می شود.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران (بشرا)، دکتر پاک سرشت مدیرکل آموزش عمومی بنیاد با اعلام این خبر گفت: این همایش در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت و توجه ویژه ایشان به تولید علم و نهضت نرم افزاری و خودکفایی کشور و تجلیل و تقدیر از دانش آموزان برتر شاهد و ایثارگر صورت می گیرد چرا که عقیده داریم این عزیزان پیرو واقعی پدران شهید خود هستند که در جهت اقتدار و سرافرازی میهن اسلامی مان تلاش می کنند.


وی با اشاره به اینکه شهرهای کرمانشاه و شیراز در دو سال گذشته میزبان این همایش بوده اند افزود: در این همایش 6 روزه در 2 مرحله ی پسران و دختران، 258 دانش آموزان مقطع دوم و سوم متوسطه از 26 استان کشور از سوم تا نهم شهریور حضور خواهند داشت که همگی این عزیزان برای نخستین بار در این مراسم شرکت خواهند کرد.


دکتر پاک سرشت تصریح کرد: در سومین همایش استعدادهای درخشان شاهد و ایثارگر کشور، دانش آموزان میهمان در این شش روز جهت تقویت روحیه و بنیه ی علمی خود از مراکز صنعتی، علمی، تاریخی این استان مانند مجتمع رویان، کارخانه ذوب آهن و اماکن تاریخی استان اصفهان بازدید بعمل می آورند و برای بالا رفتن روحیه معنویشان علاوه بر حضور در گلزار مطهر شهدای اصفهان در جلسات معرفتی نیز شرکت خواهند کرد.


وی افزود: در این همایش علاوه بر حضور جمعی از خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، دکتر مومنین معاون فرهنگی و امور اجتماعی بنیاد، رجائی مدیرکل بنیاد استان، رئیس و معاون سازمان استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز حضور خواهند داشت.


گفتنی است این همایش به همت اداره مشاوره اداره کل آموزش عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران و با همکاری سازمان استعدادهای درخشان وزارت آموزش و پرورش برگزار خواهد شد.

جمعه 3/6/1391 - 14:40 - 0 تشکر 526713

آغاز مسابقات سراسری قرآن کریم جامعه ی ایثارگری
مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر از روز جمعه در هتل طرقبه مشهد مقدس با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز می شود.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران (بشرا)، مراسم افتتاحیه ی این مسابقات که به همت اداره کل فرهنگی و هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می شود، با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد همراه خواهد شد.


بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در حالی آغاز میشود که تعداد 123 نفر از جانبازان و ایثارگران معزز و تعداد 267 نفر از فرزندان شاهد برای شرکت در آن برگزیده شده اند و در رشته های حفظ، مفاهیم، قرائت، تفسیر و نماز به رقابت میپردازند.


لازم به ذکر است این مسابقات در مقاطع زمانی غیرمشترک به تفکیک خواهران و برادران انجام میشود و تا 12 شهریور ادامه خواهد داشت.


همچنین مسئولین عالی رتبه بنیاد نیز همه ساله با حضور در جمع رقابت کنندگان، از آنها تجلیل و با آنها از نزدیک دیدار میکنند.

جمعه 3/6/1391 - 14:41 - 0 تشکر 526714

ابلاغ دستورالعمل اجرایی طرح عضویت همسران مکرمه شهدا
شرکت ذخیره شاهد در بیانیه ای از ابلاغ دستورالعمل اجرائی طرح عضویت همسران مکرمه شهدا در این شرکت خبر داد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران (بشرا)، متن این بیانیه به شرح ذیل می باشد:


در اجرای بخشنامه شماره1406/1/400 مورخ 4/5/91 ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران در خصوص طرح عضویت همسران مکرمه شهدا در موسسه اندوخته شاهد، شركت ذخیره شاهد كلیه امكانات خود را به كار گرفته تا به لطف الهی با پشتیبانی و همکاری مسئولین بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر كشوراقدام به فرهنگ سازی و آموزش مناسب جهت سوق دادن سرمایه های خانواده های معظم شهدا به سمت سرمایه گذاری مطمئن در مجموعه شاهد نماید.


بدیهی است سرمایه گذاری در مجموعه شاهد که به صورت اختصاصی برای تامین بخشی از معیشت حال و آینده  این عزیزان تاسیس گردیده علاوه بر این كه گامی موثر و مفید در راه توانمند سازی و استقلال اقتصادی خانواده های معظم شهدا می باشد، باعث افزایش توان تولید ملی و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص حمایت از كار و سرمایه ایرانی نیز خواهد شد.


 اینك مفتخریم اعلام نماییم در اولین گام عملی به منظور ایجاد بستر مناسب  برای اجرای صحیح طرح، تلاشهای مدیریت و كاركنان شركت ذخیره به ثمر نشسته و « دستورالعمل نحوه عضویت همسران مكرم شهدا در موسسه اندوخته شاهد » با تصویب مدیر عامل محترم موسسه یاد شده به این شركت ابلاغ گردید و متعاقباً این دستورالعمل توسط شرکت ذخیره شاهد به ادارات کل بنیاد شهید و امور ایثارگران سراسر کشور جهت اجرا ابلاغ شد.


امید است كلیه مدیران ارشد و میانی و عموم كاركنان بنیاد در ستاد مركزی، استانها و شهرستانها  با استفاده از تمامی ابزارهای لازم، زمینه تحقق کامل این طرح ارزشمند را فراهم نمایند.

جمعه 3/6/1391 - 14:41 - 0 تشکر 526715

پیام مهندس زریبافان به مناسبت آغاز هفته دولت
مهندس زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت آغاز هفته دولت پیامی صادر کرد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران (بشرا)، متن پیام مذکور به شرح ذیل می باشد:


بسمه تعالی


زندگی اگر منزلت طاعت یافت ، جمله عبادت می شود.


لحظه لحظه ی حیات، گام به گام خدمت و هر اندیشه و نیتی که برای رضای الهی و در راه تبعیت از ولایت باشد ، مرتبه عبادت می یابد.


به حکم رهروی و برای دستیابی به فضیلت رضای خداوندی ؛ راه و رسم بزرگانی را که زندگی شان قرین چنین خصائلی است، به عنوان نماد و نقطه شایسته و بایسته حرکت منظور می داریم تا مسیر تعالی شان همواره راهنما و یادآور مقصود عالی بماند.


دولت خدمتگزار نظام اسلامی نیز در محمل زمانی سالروز عروج ملکوتی شهیدان رجایی و باهنر ، با آرمان ها ی انقلاب و ارزش های امام راحل، تجدید عهد می نماید و با تأسی به راه شهدا ، تثبیت عزم می کند تا یادمان خدمت دولتمردان شهید ایران اسلامی و مرام آسمانی شان را پاس بدارد.


 بی گمان غایت همت دولت در لوای تبعیت از مقام عظمای ولایت فقیه، ادای دین به ملت شهید پرور و یافتن توفیق برای زمینه سازی استقرار دولت کریمه ی حضرت حجت (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است.


 امید است که این اهتمام مخلصانه و تعهد مجدانه در پرتو رهنمود های داهیانه رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای و تحت توجهات حضرت ولیعصر ( ارواحنا فداه) بر قرار و مستدام گردد.


مسعود زریبافان


معاون رئیس جمهور


و خادم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران

جمعه 3/6/1391 - 14:41 - 0 تشکر 526716

2900 مورد خدمات تخصصی در مراکز مشاوره بنیاد گیلان در چهارماهه نخست سال جاری
در 4 ماه نخست سال جاری، تعداد 2,902 مورد خدمات تخصصی شامل مشاوره فردی، خدمات مددکاری، روانپزشکی و روان سنجی در زمینه های ازدواج، هدایت و ارتقای تحصیلی، خانوادگی، سازشی، شغلی و .. به گروه های مختلف ایثارگری توسط 4 مرکز مشاوره شاهد و ایثار شهرستان های تابعه ارائه شد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران(بشرا)، معاون تعاون امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان با اشاره به برنامه های دیدار در سطح استان اظهار داشت: در راستای اجرای برنامه مراجعه خادم به مخدوم (طرح سپاس) در مدت یاد شده تعداد 141 مورد دیدار تخصصی و مشترک توسط مشاوران و مددکاران از ایثارگران دارای شرایط خاص استان با هدف شناسائی، مداخله در بحران، رسیدگی و حل مشکلات آنان انجام شده است.


عبداله پاکاری افزود: در این مدت 24 جلسه و نشست مشترک نیز با حضور مشاوران مراکز مشاوره بنیاد و مشاوران مدارس شاهد استان جهت شناسائی و حل مشکلات رفتاری و تحصیلی دانش آموزان ایثارگر و 107 جلسه آموزش خانواده با محوریت تحکیم مبانی خانواه در مراکز مذکور برگزار شد.

جمعه 3/6/1391 - 14:42 - 0 تشکر 526717

پاسخ سئوالات 15 روز آخر مسابقه پیامکی قرآن و نماز ماه مبارک رمضان
مسابقه پیامکی قرآن و نماز که از ابتدای ماه مبارک رمضان به همت اداره قرآن و معارف بنیاد آغاز شده بود با پایان ماه مبارک رمضان خاتمه یافت.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران (بشرا)، سوالات نیمه دوم ماه مبارک به همراه پاسخ های آنان به این شرح می باشد:


15- دستور زینت کردن و پاکیزگی هنگام رفتن به مسجد ، در کدام سوره آمده است؟


الف) بقره 125   ب) اعراف 31    ج) حج 26    *د) هرسه


16- نام مسجدی که در آیه 107 سوره توبه آمده چیست ؟


الف) مسجد منافقان       *ب) مسجد ضرار        ج) مسجد کنار    د) هرسه


17- فرمان محافظت و مراقبت بر نمازهای پنجگانه در کدام سوره آمده است ؟


الف) انعام 92   ب) معارج 34      *ج) بقره 238    د) هیچکدام


18- در آیات 22 تا 35 سوره معارج چند ویژگی برای نمازگزاران واقعی ذکر شده است ؟


الف) 4            ب) 5         ج) 7        *د) 8


19- آیه «اقم الصلاه لذکری» خطاب به کدام پیامبر است ؟


الف) عیسی (ع)    *ب) موسی (ع)           ج) یحیی (ع)      د) رسول اکرم (ص)


20- در کدام آیه به اهمیت فرضیه نماز اشاره شده است ؟


الف) بقره 238     ب) نساء 77    ج) نساء 102      *د) گزینه 1و 3


21- مفهوم آیه 9 سوره مؤمنون کدام است ؟


الف) خشوع در نماز        *ب) محافظت بر نماز       ج) برپاداشتن نماز           د) همه گزینه ها


22- در آیات 15 تا 20 سوره ذاریات از نشانه های متقیان است ؟


الف) شرکت در نماز جمعه ب) نماز شب و استغفار در سحرگاه  ج) کمک به مستمندان *د) گزینه2 و 3


23- در کدام آیه به مسئله وضو ، غسل و تیمم اشاره شده ؟


الف) نساء 43   *ب) مائده 6   ج) بقره 222              د) مدثر 4


24- کدام آیه به « نماز خوف » در شرایط جنگی اشاره دارد ؟


الف) بقره 83   *ب) نساء 102    ج) عنکبوت 45       د) فاطر 18


25- آیه ای که از رابطه و دوستی با مسخره کنندگان اذان و نماز نهی کرده است ؟


الف) نساء 140     ب) توبه 65    *ج) مائده 57 و 58     د) کهف 56 و 57


26- از نشانه های منافقان « نماز با کسالت و انفاق با کراهت » در کدام آیه آمده است ؟


*الف) نساء 142   ب) احزاب 12      ج) منافقون 8   د) توبه 54


27- کدام آیه درباره اوقات نماز است ؟


الف) عنکبوت 45   ب) اسراء 78   ج) هود 114   *د) گزینه 2 و 3


28- چند شرط برای آبادکنندگان مساجد در آیه 18 سوره توبه آمده است ؟


الف) 3 شرط    *ب) 4 شرط   ج) 5 شرط     د) هیچکدام


29- « نماز و رکوع و سجده بهترین مصداق شکر نعمتهای الهی است » در کدام آیه آمده است ؟


الف) حج 26    ب) فتح 29     ج) بقره 43    *د) آل عمران 43


30-نشانه های مردان خدا با توجه به آیه 37 سوره نور چیست ؟


الف) فراموش نکردن خدا   ب) ترس از روز قیامت   ج) برپا داشتن نماز و پرداخت زکات  *د) هر سه مورد

جمعه 3/6/1391 - 14:42 - 0 تشکر 526718

انتصاب معاون جدید بهداشت و درمان بنیاد
مهندس زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در حکمی دکتر "عبدالرضا عباسپور" را به سمت معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب کرد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران (بُشرا)، متن این حکم به این شرح است:


جناب آقای دکتر عبدالرضا عباسپور


با سلام


بدینوسیله نظر به تعهد شایستگی، تجارب و علاقمندی شما به جامعه ایثارگری، جنابعالی را به موجب این حکم به سمت معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران منصوب می نمایم.


بدون شک ایثارگران گرانقدر و خانواده معظم آنها، پشتوانه مستحکم انقلاب اسلامی، طلایه داران عرصه های دفاع مقدس و حامیان حاضر در همه صحنه های نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشند.


امید است با سرلوحه قرار دادن اصول حاکم بر خدمات دولت کریمه، حول عدالت محوری، مهرورزی، خدمت به بندگان خدا و تعالی مادی و معنوی کشور، با بسیج تمام امکانات و توانمندی های سازمان، تلاش مضاعفی را برای خدمت به خانواده معظم شهدا، جانبازان عزیز و آزادگان سرافراز و خانواده معزز آنان در ابعاد مادی و معنوی و در سطوح فردی و اجتماعی و با رویکرد فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نحو احسن به کار گیرد.


انشاء الله توفیق بزرگ خدمتگزاری به بهترین بندگان خداوند تبارک و تعالی را با تلاش خالصانه و همه جانبه و شبانه روزی، شاکر خواهیم بود.


مسعود زریبافان


معاون رئیس جمهور


و خادم خانواده های شهدا و ایثارگران

جمعه 3/6/1391 - 14:43 - 0 تشکر 526719

نتصاب مدیرکل بنیاد استان فارس
مهندس زریبافان معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران طی حکمی، محمود پاکدل را به عنوان مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس منصوب کرد.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران (بشرا)، در این حکم آمده است:


جناب آقای محمود پاکدل


با سلام


نظر به تعهد، شایستگی، تجارب و علاقمندی شما به جامعه ایثارگری، جنابعالی را به موجب این حکم برای مدت سه سال به سمت مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس منصوب می نمایم.


بدون شک ایثارگران گرانقدر و خانواده معظم آنها، پشتوانه های مستحکم انقلاب اسلامی، طلایه داران عرصه های دفاع مقدس و حامیان حاضر در همه صحنه های نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشند.


بدون تردید خدمت به این عزیزان بنا به فرمایش حضرت امام راحل (رحمه الله علیه) خدمت به نبی اکرم (صلی الله علیه و اله) است.


امید است با سرلوحه قرار دادن اصول حاکم بر خدمات دولت کریمه، حول عدالت محوری، مهرورزی، خدمت به بندگان خدا و تعالی مادی و معنوی کشور، با بسیج تمام امکانات و توانمندی های سازمان، تلاش مضاعفی را برای خدمت به خانواده معظم شهدا، جانبازان عزیز و آزادگان سرافراز و خانواده معزز آنان در ابعاد مادی و معنوی و در سطوح فردی و اجتماعی و با رویکرد فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به نحو احسن به کار گیرید.


انشاءالله توفیق بزرگ خدمتگزاری به بهترین بندگان خداوند تبارک و تعالی را با تلاش خالصانه و همه جانبه و شبانه روزی، شاکر خواهیم بود.


مسعود زریبافان


معاون رئیس جمهور


و خادم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران

جمعه 3/6/1391 - 14:43 - 0 تشکر 526720

«انتقال فرهنگ ایثار و شهادت»؛ رویکرد بنیاد در ساماندهی گلزارهای شهدا
سرپرست اداره کل ساماندهی گلزارهای بنیاد گفت: ما در رویکرد جدید بنیاد به سمت بهسازی و مناسب سازی مزار مطهر شهدا با شاخص های جدید برای انتقال هر چه بهتر فرهنگ ایثار و شهادت می رویم.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران (بشرا)، دکتر احمدی سرپرست اداره کل ساماندهی گلزارهای بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: گلزارهای شهدا انتقال دهنده فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان است و ما باید کاری کنیم که به خصوص در دهه های بعد مزار مطهر شهدا هدیه خانواده ای معظم شهدا به نسل های جوان ما برای انتقال این فرهنگ باشد.


دکتر احمدی افزود: سیاست جدید ما در بنیاد شهید و امور ایثارگران ساماندهی مزار شهدا به نحوی است که تعبیری از بهشت و جنت را داشته باشد و بجای ساخت رواق، دیوار کشیدن و یکسان سازی از فضای سبز، رنگ های متنوع و آب های روان استفاده شود.


وی ادامه داد: ما در رویکرد جدید بنیاد و ریاست عالی بنیاد به سمت بهسازی و مناسب سازی مزارها با شاخصهای جدید برای انتقال هر چه بهتر فرهنگ ایثار و شهادت می رویم لذا ساماندهی گلزار شهدا یک کار فرهنگی است.


سرپرست اداره کل ساماندهی گلزارهای بنیاد در خصوص ضرورت این کار نیز گفت: مهمترین ضرورت این ساماندهی، مطالبه جانبازان به خصوص جانبازان ویلچری و نابینا و همینطور پدران و مادران کهن سال شهدا است لذا ما در این طرح به دنبال هموار کردن مسیر برای همه زائران هستیم.


وی افزود: ما باور داریم بجای هزینه های زیاد برای ایجاد جداره های سنگی می توانیم از فضاهای سبز همراه با رنگ، آب و نور به بهترین شکل استفاده کنیم.


دکتر احمدی با اشاره به طرح "ماندگار کردن" سنگ مزار شهدا گفت: یک سنگ قبر شکسته را یا باید با حفظ همان ظاهر قبلی و نوشته های گذشته اش مرمت کنیم و مجدداً با یک چهارچوپ جدید در جای خود قرار دهیم و یا تنها با صلاحدید خانواده شهید، سنگ جدیدی جای سنگ قبلی نصب شود که این کار هم قطعاً تنها با رضایت کتبی خانواده آن عزیز صورت خواهد گرفت.


وی در مورد نحوه رضایت گرفتن از خانواده شهدا نیز گفت: ابتدا نحوه کار بصورت تصاویر سه بعدی آماده می شود و برای کسب رضایت به خانواده معظم شهدا ارائه می شود و در کنار آن نیز از پیشنهادات این عزیزان قطعاً استفاده خواهد شد.


سرپرست اداره کل ساماندهی گلزارهای بنیاد همچنین یادآور شد: ما اعتقاد داریم که مزار مطهر شهدا برای استفاده عموم مردم است لذا بافت گلزار باید به شکلی باشد که هر فردی را از هر سنی و هر قشری به خود جذب کند و دلیل آن هم اعتقاد ما به زنده بودن شهید است.


وی در آخر تصریح کرد: چنانچه نتوانیم زمینه ی انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و قدردانی جامعه از شهدا و ایثارگران را در ساماندهی گلزارها شکل دهیم، قطعاً اگر دنبال این کار نرویم بهتر است؛ چرا که یکی از اهداف ما کسب رضایت خانواده معظم شهدا است.


شنبه 4/6/1391 - 16:44 - 0 تشکر 528794

آغاز مسابقات سراسری قرآن کریم جامعه ی ایثارگری
مسابقات سراسری قرآن کریم ویژه خانواده های شاهد و ایثارگر از روز جمعه در هتل طرقبه مشهد مقدس با برگزاری مراسم افتتاحیه آغاز می شود.


به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد شهید و امور ایثارگران (بشرا)، مراسم افتتاحیه ی این مسابقات که به همت اداره کل فرهنگی و هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می شود، با حضور و سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد همراه خواهد شد.


بیست و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در حالی آغاز میشود که تعداد 123 نفر از جانبازان و ایثارگران معزز و تعداد 267 نفر از فرزندان شاهد برای شرکت در آن برگزیده شده اند و در رشته های حفظ، مفاهیم، قرائت، تفسیر و نماز به رقابت میپردازند.


لازم به ذکر است این مسابقات در مقاطع زمانی غیرمشترک به تفکیک خواهران و برادران انجام میشود و تا 12 شهریور ادامه خواهد داشت.


همچنین مسئولین عالی رتبه بنیاد نیز همه ساله با حضور در جمع رقابت کنندگان، از آنها تجلیل و با آنها از نزدیک دیدار میکنند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی