انجمن ها > انجمن روانشناسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
روانشناسي (بازدید: 185)
جمعه 3/6/1391 - 10:22 -0 تشکر 526407
مفت باشه، گوش باشه!

این روزها بعضی ها دنبال گوش مفت می گردند، شما چطور؟
 

دورو برتان را بگردید حتما كسی را پیدا می كنید كه همیشه دنبال گوش مفتی است كه به حرفهایش گوش بدهد.هنر منحصر به فرد آنها، پایین آوردن مخ است.این تیپ آدم ها اغلب خودشان هم از این خصلت خبر ندارند اما به طرز عجیبی از هیچ فرصتی برای برقراری ارتباط جدید دریغ نمی كنند.

اگر آن آدم خودتان هستید!
 

باید پرحرفی را درمان كرد.پس شروع كنید.درد خود درمانی كمتر از درمان توسط دیگران است.
- سكوت را تمرین كنید.خیلی اوقات زمانی كه حرفی برای گفتن دارید و واقعا دلتان می خواهد حرف بزنید، سكوت كنید.سخت است، اما نشدنی نیست.

- قبض تلفن همراه و ثابت را جلویتان بگذارید.واقعا دلیلی دارد كه این همه پول به خاطر حرف زدن بپردازید؟

- به كارهای نیمه كاره تان فكر كنید كه همین پرچانگی باعث ناقص ماندن آنها شده.برای اینكه با آدم های كناریتان بحث جدیدی را باز نكنید، یك هدست داخل گوشتان بگذارید.

- هر جمله ای را كه می خواهید به زبان بیاورید در ذهنتان مدام تكرار كنید.ببینید زدن آن حرف چیزی را عوض می كند یا هیچ تاثیری ندارد.اگر هیچ تاثیری ندارد پس دلیلی ندارد آن را بگویید.

- خودتان را با كارهای مفید خسته كنید.مثلا كتاب بخوانید، پیاده روی كنید، ورزش كنید تا فرصت حرف زدن پیدا نكنید.

- این چه كاری است كه برای دیگران حرف بزنید.حرف ها، خاطره ها و حتی درد دل هایتان را در یك دفترچه و یا یك وبلاگ شخصی برای خودتان بنویسید.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

جمعه 3/6/1391 - 10:24 - 0 تشکر 526408

چه دام هایی دارند؟


همیشه موقعیت هایی اهست كه به پرحرف ها برمی خوریم و نمی دانیم چطور باید از دست آنها فرار کنیم؛ پس مجبوریم تا آخر ماجرا با پرحرف های عزیز بمانیم.

- داخل اتاق كارتان نشسته اید و مشغول كارید كه یكی از دوستان وارد می شود و با كلی كاغذهای روی میزتان بازی می كند و از كارهایی كه انجام داده اند و می خواهند انجام بدهند حرف می زند.هرجای حرفشان هم كه تمام می شود و از شما سكوت می بینند.ادامه بحث با سوال شروع می كنند و سوال پیچتان می كنند.كلی هم از كار بقیه كارمندها ایراد می گیرند.

- همیشه از او یك پیامك دارید.هر پیامی هم كه جواب بدهید، او پیامك تازه ای می فرستد.

- كار تمام شده و از پله ها در حال پایین رفتن هستید كه سرو كله اش پیدا می شود و تا ماشین همراهی تان می كند و آخر سر هم بی تعارف سوار می شود و از شما می خواهد كه تا یك جایی از مسیر او را ببرید.این بار غیر از گوش، ماشین مفت هم گیر آورده.

- زنگ در خانه را می زنند.همسایه آمده بپرسد دیروز بعد از ظهر كه تلفن زده، چرا شما جواب نداده اید.باید توضیح بدهید هر چه هم تعارف كنید داخل نمی آید.به خیال خودش می خواهد زود برود.اما نمی رود و دایرالمعارف كاملی از فعالیت یك هفته گذشته همسایه ها تحویل می دهد.

- توی اتوبوس یك جا برای نشستن پیدا كرده اید و می خواهید سرتان را به پنجره تكیه بدهید كه نفر كناری اسم ایستگاه را می پرسد.او یك همدم برای خودش دست و پا كرده و می خواهد تا انتهای ایستگاه یك بند بیخ گوشش حرف بزند.

- تا آن لاین می شوید، یك پنجره سلام سبز می شود.بعضی ها غیرحضوری و مجازی هم گوش مفت گیر می آورند.آن قدر بحث را دنبال می كند كه چشم تان را توی مانیتور ببرد.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

جمعه 3/6/1391 - 10:25 - 0 تشکر 526410

چه خصوصیاتی دارند؟


بیشتر خصوصیات اخلاقی شان از همین پرحرفی شروع می شود، به همین دلیل، تشابهات زیادی دارند.

- وقتی وارد یك جمع جدید می شوید این گروه از آدم ها جزو اولین كسانی هستند كه به سمتتان می آیند و می خواهند گروه را به شما معرفی كنند.اول كاری خیلی تحویلتان می گیرند و حسابی هوایتان را دارند.

- همان اول سفره دلشان را باز می كنند و هرچه در دل تنگشان هست بیرون می ریزند.از شما هم توقع دارند مثل آنها رفتار كنید.

- چون به خاطر این پرحرفی دست رد به سینه شان زیاد خورده و همیشه از زمین و زمان شاكی هستید و دنبال فرصتی برای درد دل كردن می گردند و پشت سر عالم و آدم حرف می زنند.

- برایشان فرق نمی كند با چه كسی حرف بزنند.فقط باید حرف بزنند.خاله زنك های بزرگی هستند.چون مدام حرف دیگران را وسط می كنشد و كلی حرف این طرف و آن طرف می برند.

- آدم وقتی زیاد حرف بزند، زیاد هم اشتباه می كند پس ممكن است برای لاپوشانی اشتباهاتشان مدام دروغ های دنباله دار به هم ببافند.

- چون هر روز بخش زیادی از گوش شما را می خورند، این توهم را دارند كه دوست صمیمی تان هستند و باید در جایگاه یك دوست صمیمی مدام نصیحت تان كنند.همیشه خودشان را یك دانای كل می دانند.مثلا مدام برای رفتارها و كارهایتان نظر می دهند.ممكن است هیچ ربطی به آنها نداشته باشد.اما این صمیمیت تخیلی زبانشان را به كار انداخته!

- همیشه به دنبال افزایش روابطشان هستند و به همین دلیل دوستی های عمیقی ندارند و ممكن است خیلی اوقات زیر رفاقت های قبلی هم بزنند.چون همیشه دنبال یك آدم جدید می گردند تا تجربه های تلخ قبلی ها را فراموش كنند.

- اكثر این تیپ آدم ها اعتماد به نفس پایینی دارند.همیشه دنبال این هستند كه توجه اطرافیان را به خودشان جلب كنند.مدام از خودشان تعریف می كنند و از افتخاراتشان حرف می زنند.

- بیشتر از اینكه گوش داده باشند حرف زده اند و اطلاعات كمی دارند.اما همیشه و در هر مساله ای كه شاید تخصصی در آن نداشته باشند مدام اظهار نظر می كنند.مثلا هنوز از راه نرسید یكهو وارد بحث می شوند و ادامه می دهند.

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

جمعه 3/6/1391 - 10:26 - 0 تشکر 526412

چه كارهایی می شود كرد؟


گوش راه ورود به مغز و اعصاب است.باید چاره ای پیدا كنید كه در این موقعیت ها قرار نگیرید و اگر هم قرار گرفتید چطور از آن فرار كنید.

- جدی و سر و سنگین رفتار كنید.تا حساب كار دستشان بیاید كه گوش شما از آن گوش ها نیست كه مفت گیرش بیاورند.

- چیزی برایشان تعریف نكنید، از خاطره هایتان نگویید كه كوهی از خاطرات داشته و نداشته شان را در گوش شما فرو خواهند كرد.

- طوری رفتار كنید كه انگار حرف او را می فهمید، اگر فكر كند حرفش را نفهمیده اید، مدام برای شما تكرارش می كند.
- مستقیم بگویید وقت ندارید به حرف های او گوش كنید و حتما باید به كارتان برسید.گفتن همین جمله شما را از عذاب بزرگی نجات می دهد.اگر چه اولش كمی سختتان می آید.

- بفهمانید به شما نزدیك نیستند و به هیچ وجه در مسائل شخصی راهشان ندهید.

- اگر همكار یا كارمند پرحرف دارید از او بخواهید در خواست هایش را فقط مكاتبه كند.آنها قدرت نوشتاری و نامه نگاری اداری شان اصلا به پای حرف زدنشان نمی رسد.

منبع: همشهری جوان شماره 315

خدا نکنه تا آدم نشدیم دنیا بهمون رو کنه

کربلا کربلا اللهم الرزقنا

السلام علیک یا ابا عبدالله الحسین (ع)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی