سينما و تلویزیون (بازدید: 98)
جمعه 3/6/1391 - 2:53 -0 تشکر 525360
دروغ بستن به اهل‌بیت(ع) در سریال سیما !

سایت Iranpn طی یادداشت نوشت:

سال‌های مدیدی است که فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی ما، به جای آن که در مقابل این هجمه و شبیخون گسترده ناتوی فرهنگی، امکان و فرصتی برای نشر معارف اسلامی، تبلیغ دین، مقابله با تهاجم و سبب رشد و ارتقای سطح علمی و فرهنگی اذهان عمومی در آشنایی با فرهنگ غنی اسلام ناب ولایی باشند، خود به قوز بالا قوز و درد بی درمان دیگری مبدل شده‌اند.

به جرأت می‌توان اذعان داشت که این روند منسجم، با سریال «همسران»، ساخته رسام و بیرنگ [که همه ساخته‌هایشان بدون استثناء در همین راستا است]، آغازی تشکیلاتی و هدفدار پیدار کرد و با سریال‌هایی چون «پدر سالار» - «میوه ممنوعه» و ...، تداوم یافت. در سینما نیز فیلم‌هایی چون عروس، روسری آبی، دختری با کفش کتانی، قرمز و ...، بنیانگذار بودند و اغلب فیلم‌های بعدی، این روند را ادامه داده و کامل‌تر کردند.
 
اشاعه فرهنگ منحط فمینیسم، بد نشان دادن نقش پدر و شوهر، تصویر بد از افراد مؤمن، مسخره کردن باورها و اعتقادات مذهبی در موضوعات متفاوتی چون ایمان به خدا، توکل، توسل، باور به مرگ، قبر، برزخ، ملائک الهی و هم چنین ضد تبلیغ علیه ازدواج مجدد و یا ازدواج موقتی که تنها جایگزین بلای خانمان‌سوز «زنا» می‌باشد از یک سو و تطهیر خطاکاران و اهل معصیت، ترویج تجمل گرایی، هنجار شکنی و تبلیغ رفتارهای غیر متعارف در خانواده و بین جوانان از سوی دیگر، محورهای اصلی این هجمه است که در قالب‌های مختلف و اشکال متفاوت و تحت عنوان سوژه‌ها‌ی گوناگون فضای فیلم و سریال را [به ویژه در ماه‌های مبارک رمضان]، بدون هیچ نظارتی در اختیار گرفته است و هیچ گونه، اعتراض و انتقادی نیز به جایی نمی‌رسد!
 
و اکنون این انحطاط و جسارت در راستای هنجارشکنی دینی به جایی رسیده است که به راحتی به اهل عصمت (ع) دروغ می‌بندند؟!
 
دروغ بستن به خدا و رسول و بالتبع اهل بیت‌(ع)، از گناهان کبیره‌ای است که طبق فتوای همه فقهای قدیم و جدید، حتی مبطل روزه است. یعنی کسی که دورغی به آنها نسبت داد، مانند کسی که وسط روزه و در حال روزه آب آشامیده یا چیزی خورده یا کاری کرده که روزه را باطل می‌کند، روزه‌اش باطل است.
 
در احکام اسلامی تصریح شده است که: «اگر روزه دار به گفتن یا نوشتن یا به اشاره و مانند اینها به خدا و پیغمبر صلی الله علیه و آله و سلم و جانشینان ان حضرت عمداً نسبت دورغ بدهد، اگر چه فوراً بگوید دروغ گفتم یا توبه کند، روزه او باطل است و احتیاط واجب آن است که حضرت زهرا سلام‌الله علیها و سایر پیغمبران و جانشینان آنان هم در این حکم فرقی ندارند». برای آشنایی بیشتر به فتاوای برخی از مراجع اشاره می‌گردد:
 
امام خمینی (ره): اگر روزه‏دار به گفتن یا به نوشتن یا به اشاره و مانند اینها، به خدا و پیغمبر و جانشینان آن حضرت عمداً نسبت دروغ بدهد، اگر چه فوراً بگوید دروغ گفتم، یا توبه كند، روزه‌ی او باطل است. و احتیاط واجب آن است كه حضرت زهرا سلام الله علیها و سایر پیغمبران و جانشینان آنان هم در این حكم فرقى ندارند.
 
امام خامنه‌ای: دروغ بستن به خدا و پیامبران و معصومین(ع): بنابر احتیاط، موجب باطل شدن روزه مى‏شود، هرچند بعداً توبه كند و بگوید كه دروغ بسته است.
 
آیت الله‌العظمی سیستانی: چهارم از مبطلات روزه: دروغ بستن به خدا و پیغمبر و جانشینان پیغمبر علیهم‏السلام بنابر احتیاط واجب است.
 
و البته فتاوای دیگر مراجع نیز همین است.
 
 
اما ماجرا از این قرار است كه با کمال تأسف و تأثر، مثل سایر روزه‌داران و مردم عزیز پس از افطار به دیدن سریال «خداحافظ بچه» نشستم. البته نه برای تعقیب قصه‌ی سخیف و پرداخت سبک آن، بلکه چون یقین داشتم محال است سریالی [به ویژه برای ماه مبارک رمضان] بسازند و در آن نیش زهرداری به اسلام نزنند، مترصد آن بودم که در این بخش چه خواهند کرد؟!
 
از ضد تبلیغ علیه ازدواج موقت، در حالی که دوست دختر و دوست پسر بازی تبلیغ می‌گردد، از تطهیر بچه دزدی به گونه‌ای که بیننده جرمی را که حتی اشد مجازات را در پی دارد، ساده و عادی ببیند و حتی شاید راضی‌تر باشد به این که این بچه دزدی هیچ وقت افشا نگردد و ... بگذریم، ناگهان دیدم که بازیگری در نقش یک پیرزن از بستر رختخواب برخاست و گفت: حضرت فاطمه زهراء علیها السلام را در خواب دیدم که دست مرا گرفت و چنین و چنان گفت(؟!) و در حالی که به ایشان دروغ بست، در سکانس بعدی از مذمت دروغ گفتن (به طور عام) سخن به میان آورد!
 
نمایش این پیام کار سختی نبود. می توانست بگوید پدر یا مادرم را در خواب دیدیم که فلان حدیث را برایم خواند. پس این دروغ بستن، بدعتی عمدی برای هنجارشکنی دینی است.
 
دروغ بستن به خدا و رسول و اهل عصمت (ع)، چه در نوشتن، چه در بیان و چه در فیلم و سریال، گناه کبیره است و این بدعت بسیار بد و مضر و نیز جسارت بسیار وقیحانه‌ و هنجار‌شکنی دینی بسیار خسران‌آوری است که طبق معمول از فیلم و سریال و صدا و سیما آغاز می‌گردد! همین مانده بود که از فردا در هر فیلم و سریال ببینیم که اهل عصمت (ع) به خواب آمدند و چنین و چنان فرمودند!
 
اگر چه طبق روال تردیدی نیست که پس از پایان سریال، اگر آقای ضرغامی راه نیافتد و به مجلس و قم رفت و آمد نکند و تأیید و تشکر نگیرد، دست کم با نشان دادن چند پشت صحنه و نیز مصاحبه با چند رهگذر، استقبال مردم ازاین سریال‌های منحط تبلیغ و القا خواهد شد . چه بسا جایزه هم بدهند. اما امید است که رسانه‌ها، سایت‌ها، روزنامه‌ها و ...، در سطح گسترده‌ای نارضایتی مردم، فقها و مؤمنین را از این همه انحطاط، جسارت و هنجار شکنی دینی، به ویژه بدعت گذاری در دروغ بستن به اهل عصمت (ع) را منعکس نمایند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی