انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 95)
جمعه 3/6/1391 - 2:35 -0 تشکر 525261
با 5 گروه از انسان‌ها نباید دوست شد

 از 5 گروه از انسان‌ها باید دوری کرد و به عنوان دوست انتخاب نشوند.

 

خبرگزاری فارس: با 5 گروه از انسان‌ها نباید دوست شد

 

با کسانی نباید دوستی کرد که:

1- دوری از کسی که آیات خدا را مسخره می‌کند؛ هر وقت کسی که آیات ما را استهزاء می کند از آنان دوری کن. (انعام/68)

2- با نااهلان دوستی نکن که عاقبت شومی در انتظار تو خواهد بود؛ (به خاطر بیاورید) روزی که ستمکار دست خود را (از شدت حسرت) به دندان می‌گزد و می‌گوید: ای کاش با رسول خدا راهی برگزیده بودم. ای وای بر من کاش فلان(شخص گمراه) را دوست خود انتخاب نکرده بودم- او مرا از یادآوری (حق) گمراه ساخت بعد از آنکه یاد حق به سراغ من آمد و شیطان خوار کننده انسان بوده است.(فرقان/27-29)

3- از نادان بپرهیز؛ از نادانان روی برگردان.(اعراف/199)

4- با کسانی که یاد خدا را فراموش کرده اند مباش؛ با کسانی مباش که یاد ما را فراموش کرده و دنبال هوی و هوس خویش گرفته و کار آنها افراطی است.(کهف/28)

5- با دوزخیان دوستی نکنیم؛ سوال می‌کنند از مجرمان چه چیز شما را به دوزخ فرستاد؟ می‌گویند: ما از نمازگزاران نبودیم و اطعام مستمند نمی‌کردیم و پیوسته با اهل باطل همنشین و هم صدا بودیم و همواره روز جزا را انکار می‌کردیم تا زمان مرگ ما فرا رسید و لذا شفاعت شفاعت کنندگان به حال آنان سودی نمی‌بخشد.(مدثر/40-48)

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی