انجمن ها > انجمن سياسي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
سياسي (بازدید: 103)
پنج شنبه 2/6/1391 - 1:3 -0 تشکر 524084
آمریکا بخشی از تحریم‌های ایران را معلق کرد

وزارت دارایی آمریکا، با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت این وزارتخانه، بخشی از تحریم‌های مصوب علیه ایران را به حالت تعلیق درآورد. این تعلیق به درخواست چهارده نماینده کنگره و سازمان‌های ایرانیان در آمریکا صورت گرفته است.

پنج شنبه 2/6/1391 - 1:4 - 0 تشکر 524094

تحریم یک کشور به عنوان یکی از غیر انسانی‌ترین سیاستی است که مجموعه‌ای از کشور‌ها می‌توانند با اجماع بر موضع حتی باطل خود، علیه هر کشوری اعمال کنند و همه موازین بشر دوستانه را زیر پا بگذارند. در واقع هیچ گاه تحریم با مسائل بشردوستانه یکجا گرد هم نمی‌آید

پنج شنبه 2/6/1391 - 1:6 - 0 تشکر 524109


امریکایی‌ها که علیه ایران تحریم‌های متعددی را اعمال کرده‌اند و در ارتباط با ایران به موازین مخالف بشر دوستی متوسل شده‌اند، در بیانه‌ای اعلام کرده‌اند، بخشی از تحریم‌های مالی علیه ایران را به مدت ۴۵ روز معلق می‌کنند تا انجمن‌های خیریه و نهادهای غیر دولتی در آمریکا، بتوانند کمک‌های مالی خود را به زلزله زدگان آذربایجان شرقی برسانند.بنابراین، هر سازمان خیریه‌ای که دارای مجوز فعالیت باشد، می‌تواند تا حداکثر‌سیصد هزار دلار برای کمک و بازسازی به مناطق زلزله زده بفرستد.نهادهای خیریه ای که می‌خواهند بیش از سیصد هزار دلار به ایران انتقال دهند، باید مجوز جداگانه دریافت کنند.

پنج شنبه 2/6/1391 - 1:8 - 0 تشکر 524125

تا پیش از تصمیم اخیر وزارت دارایی آمریکا برای تعلیق تحریم‌ها، نهادهای خیریه و انجمن‌های غیر دولتی فقط می‌توانستند دارو و مواد غذایی برای زلزله زدگان ایران بفرستند.وزارت دارایی تأکید کرده است که این استثنا تنها برای انتقال کمک به زلزله‌زدگان است و هرگونه ارتباط مالی با نهادهای أیگر همچنان ممنوع خواهد بود.شورای ملی ایرانیان آمریکا و ۹ نهاد ایرانی ـ آمریکایی دیگر ساعاتی پس از وقوع زلزله از دولت ایالات متحده خواسته بودند با صدور چنین معافیتی اجازه دهد، بانک‌های آمریکایی کمک‌های مالی آنها را به زلزله زدگان برسانند.

پنج شنبه 2/6/1391 - 1:8 - 0 تشکر 524130

ویا، در شرایط طبیعی که همین مردم به واسطه تحریم‌های ظالمانه دولتی مانند آمریکا هر روز زیان بیشتری می‌بینند، چنین رویکردی از سوی آمریکایی‌ها بیشتر به ژست سیاسی شبیه است که دیگر تکراری شده است. کشوری که از روی میز بودن همه گزینه‌ها از جمله حمله نظامی به ایران و بمباران کشور و مردم به صورت هر روزه سخن می‌گوید، بعید است که با این گونه ژست‌ها، بتواند چهره عمومی خود را اصلاح کند.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی