دانش و فن آوری (بازدید: 1105)
شنبه 28/5/1391 - 17:37 -0 تشکر 518290
حاشیه‌های وب (1)

کلیدبرق عکاس/ تبلت چوبی/ دستکش هوشمند/ تلفن معطر/ صفحه نمایش باهوش/ تبلت اپل در ازای یک کلیه/ باکتری شارژر/ تلفن همراهی که می‌نویسد/ تصاویر سه بعدی انفجاری و...


تصاویری از رایانه‌های صفحه لمسی با قاب چوبی
این صفحه نمایشگرهای چوبی که "iameco" (من دوستدار محیط زیست هستم) نام دارد 70 درصد کربن کمتری نسبت به صفحه نمایش رایانه‌های معمولی تولید می‌کند. این رایانه یک صفحه نمایش لمسی و یک قاب چوبی دارد که در آن به جای استفاده از پنکه‌های پرمصرف از یک سیستم لوله‌کشی مسی برای خنک‌سازی استفاده شده است.


کلید برقی که مخفیانه عکس می‌گیرد!
درون این کلید برق یک دوربین به شکلی استادانه و درون لوگوی شرکت سازنده جاساز شده که به حرکت حساس است و به محض احساس حرکت از سوی انسان از او عکس یا فیلم می گیرد. شما می‌توانید درون آن سیم‌کارت انداخته و این تصاویر و فیلم‌ها را در قالب ام‌ام‌اس در گوشی شخصی خود دریافت کنید.


نسل جدید دستكش‌های جراحی هوشمند در راهند
محققان موفق به توسعه فناوری قطعات الكترونیك پوشیدنی شده‌اند كه می‌تواند نویددهنده طراحی دستكش‌های جراحی هوشمند با قابلیت‌های ارتقای عملكرد جراح در حین عمل باشد. این روش می‌تواند در آینده به ساخت نسل بسیار پیشرفته دستكش‌های جراحی هوشمند منجر شود كه به جراح امكان می‌دهد تنها با اشاره انگشت قادر به جداسازی یك بافت قلب باشد.


طرح مفهومی کفش ورزشی توئیت‌کننده
این کفش قرمز به یک ال‌سی‌دی کوچک تک رنگ مجهز شده تا توئیت‌ها را دریافت کرده و به نمایش گذارد. این کفش‌ها نه تنها می‌تواند توئیت‌های یک اکانت خاص را به نمایش بگذارند، بلکه می‌توانند خودشان هم توئیت‌هایی را ارسال کنند.


"طراحی بازی سه بعدی قرآنی" در رتبه اول ایده‌های قرآنی
"بازی سه بعدی قرآنی برای کودکان" از نگاه بازدیدکنندگان بیستمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، پرطرفدارترین ایده قرآنی ثبت شده در وب‌سایت مرکز رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شد.

تبدیل گل و گیاه خانه به ریموت كنترل تجهیزات الكترونیكی!
دانشمندان فناوری‌ای ارائه دادند كه به كاربران اجازه می‌دهد دستگاه‌های الكترونیكی را با لمس گیاهانشان كنترل كنند. فناوری معرفی شده آن‌ها یك رابط صفحه‌نمایش لمسی معمولی نیست و در آن یك الكترود متصل به سیم ویژه‌‌ای در درون خاك تعبیه می‌شود و در سراسر گیاه قرار می‌گیرد. این امر امكان شناسایی ژست‌های دقیق و ترسیم آن‌ها بر روی رایانه را می‌دهد.


صاحب مجسمه سه بعدی جنین خود شوید!
این مدل سه بعدی از یك فناوری خاص موسوم به "بافت زیستی" برای پردازش سه بعدی اطلاعات تصویر استفاده كرده است. این مدل سه بعدی سپس با یك چاپگر سه بعدی شكل گرفته كه دو رزین شفاف برای رحم مادر و سفید برای بدن جنین را به طور هم‌زمان می‌افشاند.


ابداع رایانه‌ای با قابلیت پیش‌بینی رفتار بعدی انسان
یك محقق دست به ساخت یك برنامه رایانه‌ای زده كه می‌تواند حركت بعدی افراد را با نظارت بر رفتار آن‌ها پیش‌بینی كند. این اطلاعات به یك الگوریتم داده شده كه یك گمان تجربی را در مورد رفتار بعدی انسان ثبت می‌كند.

ساخت تلفن همراه هوشمند معطر
محققان به دنبال طراحی نسل جدید تلفن همراه هوشمند معطر با قابلیت انتشار بوهای مختلف پس از هر بار شارژ كردن هستند. جزئیات دقیقی از طرح تلفن همراه هوشمند معطر منتشر نشده است، اما این محصول مانند برخی نمونه‌های مشابه مانند برچسب معطر، مخزن یا تراشه عطری نخواهد بود.


ابداع روشی برای نوشتن با نگاه كردن به صفحه رایانه
عملكرد نرم‌افزار‌های نگارش با چشم به گونه‌ای است كه بیمار باید نگاه خود را روی واژه موردنظر متمركز كرده و سپس پلك بزند، اما حركت چشم‌ها برای انتخاب واژگان ثابت در صفحه نمایش، به‌طور طبیعی ناموزون است و موجب خستگی بیش از حد چشم می‌شود.

ساخت صفحه نمایشی كه با وضعیت بینایی افراد تغییر می‌کند
محققان در حال توسعه فناوری طراحی صفحات نمایشی هستند كه قابلیت تطبیق یافتن با وضعیت بینایی افراد را داشته و نیاز به عینك در هنگام مشاهده تلویزیون یا استفاده از تلفن همراه را برطرف می‌كند. زمانی كه تلفن همراه هوشمند یا تبلت در فاصله معمولی قرار می‌گیرند، افراد دوربین قادر به مشاهده درست صفحه نیستند، چرا كه چشم این افراد به طور طبیعی در یك نقطه دورتر تمركز كرده و نمی‌تواند بر روی اشیای نزدیك مانند صفحه نمایش متمركز شود.


خرید "اپل" با فروش کلیه!
مسابقه خرید و استفاده از آی‌فون‌ها و آی‌پدهای اپل در چین کاملا داغ و جدی است؛ تا جایی‌که رسانه‌های این کشور از جوانانی خبر می‌دهند که حاضر به فروش کلیه‌شان برای خرید این محصولات می‌شوند.


سلطان ارتباطات دنیا کدام کشور است
سرعت اینترنت در یک سال گذشته در سطح جهان بیش از ۲۵ درصد رشد داشته است و کره جنوبی همچنان با میانگین سرعت 15.7 مگابیت بر ثانیه، سلطان ارتباطات دنیا است.

شارژ تلفنهای همراه در حال حرکت با یک ویروس
این ویروس دارای خاصیتی است که از آن با عنوان پیزوالکتریسیته یاد می کنند، به این معنا که می تواند انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل کند. محققان اعتقاد دارند که این کشف می‌تواند روزی راه را برای شارژ تلفن‌های همراه در حال راه رفتن و تعویض عناصر سمی پیزوالکتریسیته‌ای که در حال حاضر در تلفن‌های همراه کاربرد دارد، به کار رود.


تلفن همراهی که می‌نویسد
این تلفن همراه طرحی میان خودکار و تلفن همراه است. در این طرح شما می‌توانید خودکار را داخل جیب‌تان بگذارید و در کنار آن نیز یک تلفن همراه با تمامی امکانات را داشته باشید. همچنین این تلفن همراه دارای سیستم عامل اندروید است و از تمامی برنامه‌ها پشتیبانی می‌کند.


تلفن همراه خود را به مینی روبات تبدیل کنید
دستگاه Romo یک داک رباتیک مجهز به سه پورت کمکی، یک پورت USB برای شارژ و کلید روشن و خاموش کردن است. این داک رباتیک با افزارهای مختلف قابل برنامه‌ریزی بوده و می‌تواند به طور هم‌زمان با دستگاه‌های دیگر از جمله تلفن همراه هوشمند یا تبلت ارتباط برقرار کند.مشاهده صفحات وب به صورت سه‌‌بعدی در مرورگر فایرفاکس!
کافی است در صفحه‌‌ای که دوست دارید آن را به صورت سه‌‌بعدی ببینید، کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+I را فشار دهید و یا این‌‌ که از منوی Firefox، به Web Developer رفته و Inspect را انتخاب کنید.

صفحه نمایشگری كه برای انتشار تصاویر سه بعدی منفجر می‌شود!
این نمایشگر موسوم به SplashDisplay قابل لمس در تاریكی بوده است. نمایشگر جدید كه از قطعات خودرو ساخته شده و حاصل تخیل محض است، یك تخت خواب كوچك دارای مهره‌های حبابی ریز است. در این سیستم یك دمنده از اسپیكر، انفجار هوا را صورت می‌دهد و مهره‌های سه بعدی را در الگوهای مدور به سمت آسمان می‌فرستد. پروژكتورهای واقع در قسمت فوقانی و جلویی، این مهره‌‌های سفید رنگ را با رنگ‌های گوناگون برجسته‌سازی كرده و به فرایند پاشیده شدن آن‌ها كمك می‌كند.


تجربه لمسی متفاوت با پوست الكتریكی
این فناوری كه "الكترو ارتعاش معكوس" نام دارد، از طریق یك دستگاه سیگنال الكتریكی ضعیفی را مستقیما به بدن كاربر ارسال می‌كند كه باعث ایجاد یك میدان الكترواستاتیك نوسانی در سراسر پوست می‌شود. بدن فرد دارای بار الكتریكی بوده و در تماس با هر جسم متصل به زمین به دلیل اختلاف پتاسیل بین انگشتان و الكترود، یك نیروی الكترواستاتیك ایجاد می‌شود كه باعث تجربه متفاوت در هنگام لمس اشیای گوناگون می‌شود.


آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.
اسلام پیروزاست.
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی