انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 354)
شنبه 28/5/1391 - 15:10 -0 تشکر 518124
چرا روضه مظلومیت حضرت زهرا (س) سانسور شد؟

صدای شیعه: سید «محمود خسروشاهی» از شهر مقدس قم با ارسال این مطلب نوشت: شب شهادت امیرالمومنین (ع) توفیقی حاصل شد تا ساعتی را در حرم مطهر حضرت معصومه (س) حضور داشته باشم. یکی از برنامه های حرم، سخنرانی جناب آقای میرباقری بود که به دلیل ضیق وقت و قصد شرکت در مراسمی دیگر نتوانستم از همه آن استفاده کنم و تصمیم گرفتم از شبکه اول سیما کامل آن را گوش کنم. اما حکایت از آنجا شروع می شود که در پخش تلویزیونی ناگهان با سانسور و فیلتر سخنرانی مواجه شدم و برای اطمینان و احتمال اینکه اشتباه می کنم سی دی مراسم را هم از بخش صو تی و تصویری حرم مطهر تهیه کردم و با کمال تاسف شک به یقین تبدیل شد و نتیجه اینکه ناظر پخش شبکه اول سیما در شب قدر و شب شهادت اول مظلوم عالم، بخشی از سخنرانی را که درباره مظلومیت حضرت علی (ع) و مادر همیشه مظلوممان، حضرت صدیقه طاهره (س) بوده، حذف کرده است. برای اطلاع بخش حذف شده را پیاده کرده که در ادامه می خوانیم:

((می دونید 30 سال «صبرت وفی العین قضاء و فی الحلق شجاء» امیرالمؤمنین کسی نبود که در مقابل این تخلف ها تحمل بکنه. سکوت بکنه.

کسی نبود که امیرالمؤمنین صدای فاطمشو پشت در بشنوه و دست رو دست بگذاره. کسی که فرمود به من خبر دادند خلخال از پای یک زن غیر مسلمان درآوردن، اگه جوانمرد بشنوه از غصه دق کنه ملامتش نمی کنم، اهل این نبود که تماشا بکند مقابل چشمش تو کوچه نامحرما فاطمه زهرا را هتک بکنن این مصیبت ها خیلی برای امیرالمؤمنین سنگین بود.

کسی نبود تو خونه بنشینه براش خبر بیارن یا علی چه نشسته ای نامحرما تو کوچه راه رو بر فاطمه تو بستند. العیاذ بالله یا بقیةالله منو ببخشید سیلی به صورت فاطمه تو زدند خیلی عظیمه نمیشه بگی چقدر این مصیبت ها عظیمه.

کسی نبود جلو چشمش درب خانشو آتش بزنن، بعد فاطمه زهرا رو بین درو دیوار خانه قرار بدن و صدای غربت فاطمه زهرا بلند بشه او دست رو دست هم بگذاره. فرمان نبی اکرم دستشو بسته بود بهش فرمود علی جان باید صبر کنی. چاره ای نیست. 30 سال صبر کرد. دیدید اونهایی که خیلی بیماریشون سخت می شه گاهی دوروبریشان می گن راحت شد. واقعا امیرالمؤمنین گرچه مصیبتش خیلی عظیمه ولی حقیقتا راحت شد. فزت و رب الکعبه.))

ملاحظه می فرمائید بیان حقایق تاریخی که هم شیعه و هم سنی در کتب مختلف و روایات بسیاری آن را نقل کرده و اشاره ای  بوده  گذرا به ظلمهایی که به  مقام ولایت و امامت شده و تنها حدود دو دقیقه از سخنرانی را شامل می شد توسط  پخش سیمای جمهوری اسلامی به طرز ماهرانه ای  حذف می شود و لابد هم عجب خدمتی به اسلام و مسلمین  انجام شده!

اما سوال اینجاست: آیا مطالب بیان شده از نظر مسوول پخش نادرست بوده است؟ یا در مطالب فوق از ظالمین و غاصبین اسمی برده شده؟ و یا با پخش آن وحدتی (کدام وحدت!) خدشه دار می شده است!؟ خوب است واقعا پاسخ داده شود که وقتی پخش سریال خداحافظ بچه! با کمترین نشانی از اخلاقیات و معنویت و کمترین شباهت به جامعه شیعی ایرادی ندارد، تازه  آنهم با کمترین گذشت زمان از هنگام اذان مغرب، یا وقتی تا ساعت 2 و 3 شب قدر پخش والیبال و بسکتبال المپیک آنهم بطور مستقیم و با اعلام چندباره از قبل، بلامانع است، و یا پخش مسابقات شنا و واترپلو ی مردان! در ایام شهادت باعث افتخار شبکه ورزش است، حذف حقایق نه تنها تاریخی بلکه به تعبیر بزرگان، حقایق مسلم اعتقادی با چه سیاست و استدلالی صورت گرفته است؟ البته بررسی و نقد برنامه های سیما در شبهای قدر و کلا در شب های ماه مبارک رمضان هم مجالی دیگر می طلبد و اینجا ما تنها در پی کسب یک جواب هستیم برای حرکتی که گفته شده برای اولین بار هم نبوده و ظاهرا سابقه دار! هست. والعاقبة للمتقین
منبع: شیعه آنلاین
رونوشت: تمامی رسانه های دلسوز !!

لینک خبر: http://sedayeshia.com/showdata.aspx?dataid=8962

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی