سينما و تلویزیون (بازدید: 1407)
جمعه 27/5/1391 - 16:48 -0 تشکر 516583
لحظاتی با تهیه کننده مجریان معروف

سلام

علی زاهدی , تهیه‌کننده برنامه‌های مناسبتی از جمله «ماه عسل» و «جزر و مد» ـ درباره‌ی همکاری با مجریانی که پس از مدتی در تلویزیون چهره می‌شوند،

گفت: افرادی مانند فرزاد حسنی، احسان علیخانی، وحید یامین پور و حسین رنجبر افرادی بوده‌اند که تاکنون با من کار کرده‌اند و پس از مدتی دیده شده‌اند؛

البته به نظر من این افراد شایستگی و توانایی قهرمان شدن را داشته‌اند و این ویژگی در ذات آنها وجود داشته است؛

فقط کافی بوده که امکانات در اختیار آنها قرار بگیرد تا توانایی خود را نشان بدهند.

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 27/5/1391 - 16:49 - 0 تشکر 516587


برنامه‌سازی مثل بازی فوتبال است


این برنامه‌ساز مناسبتی در گفت‌وگویی خاطرنشان کرد: البته من همیشه گفته‌ام که من به شخصه کاری نکرده‌ام و همه مجموعه‌ای که در کنار هم قرار گرفته‌اند، هدفشان تخریب همدیگر نبوده و به هم کمک کرده‌اند تا برنامه‌ی خوبی ارائه داده شود. همه چیز را مانند فوتبال می‌بینم و بر این باور هستم که همه‌ی افراد در تیم برنامه‌سازی باید بتوانند با پاس‌کاری درست برنامه را به سر انجام برسانند.


زاهدی درباره‌ی ستاره‌سازی در تلویزیون گفت: این موضوعی است که وجود دارد؛ البته تصمیم خود افراد هم در این راستا بی‌تاثیر نیست.


مجریان می‌توانند با انتخاب‌هایشان رو به بالا یا پایین حرکت کنند.


گاه افراد به علت شرایطی که در آن قرار می‌گیرند و یا به دلیل نبود مشاور تصمیمات غلطی می‌گیرند که باعث سقوطشان می‌شود. هر مجری باید درک درستی از جایگاه خود داشته باشد.وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 27/5/1391 - 16:50 - 0 تشکر 516590


علیخانی بهترین گزینه برای اجرای «ماه عسل»


تهیه‌کننده «نیمروز» گفت: به نظر من و بدون شک احسان علیخانی بهترین گزینه برای اجرای برنامه «ماه عسل» است و در این موضوع شکی نیست.


نمی‌دانم افرادی که تصمیم گرفته‌اند علی ضیاء را برای این برنامه انتخاب کنند در این زمینه فکر کرده‌اند یا نه به هر حال امیدوارم که تصمیمشان درست بوده باشد. گرچه ظاهر قضیه این را نشان نمی‌دهد


در زمینه‌ی انتخاب مجری برای برنامه‌ها باید یک تیم به طور برنامه‌ریزی شده و حساب شده تصمیم‌گیری کنند.


او اذعان کرد: من به شخصه قبل از برنامه با چند مجری مانند احسان علیخانی و فرزاد حسنی به عنوان مشاوره صحبت می‌کنم که آنها به من مشورت بدهند که فضای برنامه من چه مجری را می‌طلبد.


بدون شک هر تهیه کننده‌ای دوست دارد بهترین برنامه را بسازد و قبل از برنامه و در فضای مجازی او فکر می‌کرده که کارش جواب می‌دهد اما بعد از اینکه برنامه بر روی آنتن می‌رود مشخص می‌شود که این تصمیم درست بوده یا نه.


وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 27/5/1391 - 16:50 - 0 تشکر 516593


مدیران رسانه با شامه‌شان تشخیص دهند الان مردم به چه برنامه‌ای نیاز دارند


زاهدی در پاسخ به این سؤال که به نظر شما برنامه‌ی موفق چگونه برنامه‌ای است؟


گفت: به نظر من برنامه‌ای موفق است که تاثیرگذار باشد و اثرات آن در جامعه نمودار شود و سال‌های آینده هم تاثیرات آن برنامه قابل مشاهده باشد به نظر من شروع خوب برنامه‌ای بود که این ویژگی را داشت و من آن را بر سایر برنامه‌هایی که تاکنون ساخته‌ام ترجیح می‌دهم.


او در همین راستا ادامه داد: تهیه‌کنندگان و مدیران رسانه وظیفه دارند که با شامه‌شان تشخیص دهند که الان رسانه و مردم به چه نوع برنامه‌ای نیاز دارند و چه چیزی می‌خواهند.


من دلیلی نمی‌بینم که دوباره مردم «کوله‌پشتی» یا «نیمروز» را دوست داشته باشند.


فضا و آدم‌های مناسب باید در کنار هم قرار داشته باشند.وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
جمعه 27/5/1391 - 16:51 - 0 تشکر 516595


شاید یک مجری جوان درک نکند که چرا نباید شلوار جین بپوشد


او در رابطه با نحوه‌ی پوشش مجریان در رسانه گفت: باید همان تیمی که از آن نام بردم در ارتباط با مد و نحوه‌ی پوشش مجریان هم تصمیم‌گیری کنند؛ شاید یک مجری جوان درک نکند که چرا نباید شلوار جین بپوشد اگر مسائل روانشناختی، جامعه شناختی و چگونگی اجرا در رسانه برای این افراد حل شود و این افراد در این زمینه توجیه شوند، این مسائل پیش نمی‌آید.


مجری باید لباسی بپوشد که در شأن رسانه باشد حال خود رسانه باید در این زمینه دست به کار شود و یا مدل‌هایی بیاورد که مجریان از آن در رسانه استفاده کنند و یا مجری‌ها لباس‌های مناسبی استفاده کرده و آن لباس‌ها را در جامعه مد کنند.


به نظر من مجری‌ها باید لباس‌های متعادل‌تری را انتخاب کنند.


وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی