فرهنگ پایداری (بازدید: 392)
جمعه 27/5/1391 - 15:37 -0 تشکر 516484
شهدا و دفاع مقدس -- -- دو ابو شریف

بنام خدا

سلام به ارواح طیبه شهدا و امام شهیدان

روایتی را از دو شهید میخواهم بگویم که بین سال 60 0 61 با انها آشنا شدم .

1- شهید ابوشریف که درتیپ 37 نور در منطقه جبهه سوسنگرد با او آشنا شدم او که تابعه کشور لبنان بود و از جوانان شیعه و مبارز که وقتی شنید صدام به ایران اسلامی حمله نموده به دفاع از شیعیان ایران اسلامی به جبهه های جنگ تحمیلی آمد و در منطقه سوسنگرد حضور یافت و زحمات خوبی هم کشید . ایشان را که نگاه میکردی خدائیش چقدر زیا و متدین و چهره ای نورانی که تواضع ایشان و علاقه اش به ما رزمندگان زیاد بود فکر کنم 3 الی 4 سالی از من بزرگتر بود اما ایشان مدتی با ما بود که تهدیدات رژیم غاصب صهیونیستی او را وادار کرد که به دفاع از مردم شیعه جنوب لبنان وی را به بازگشت سرزمینش بکشاند و در همان جبهه جنگ با رژیم غاصب اشغال گر ایشان به فیض عظمای شهادت نائل گردد . در جبهه پیش ما که بود او را ابو شریف صدا میکردیم روحش شاد و راهش پر رهرو با . آمین یا رب العالمین

2- شهید ابو شریف از بچه های واحد اطلاعات و عملیات قرارگاه سری نصرت در جنوب . ایشان را در زمان شروع جنگ در شهر اهواز می دیدم و سلام علیک داشتیم ولی از نزدیک و بهتر سال 61 با او آشنا شدم او از بچه های واحد اطلاعات و عملیات برون مرزی در منطقه دشت آزادگان بود اصلیتش شوشتری ولی بچه شهر اهواز بود . هیکلی رشید و محاسنی بلند داشت و به واسطه صلابت و شجاعت و مردانگی اش بچه های جنگ او را ابو شریف صدا میکردند او بسیار مهربان و مهمان نواز بود و خیلی خوشم می آمد از این احوال مهمان نوازیش که مثلا وقتی به سنگر آنان که ان موقعها سنگری در پهنه بیابانهای اطراف جاده جفیر بودند سر میزدم بسیار خوب ما را تحویل میگرفت و در کار شناسایی برون مرزی دشمن بعثی تا عمق خاک عراق نفوذ میکرد و موانع و منطقه قابل عملیات را برای فرماندهان شرح گزارش میفرستادند . او در عملیاتهای مختلف از شروع جنگ حضور داشت احتمالل متولد سال 1338 هم بود نام وافعی اش هم از یادم رفته ولی ما با همان نام ابو شریف او را در منطقه دشت آزادگان میشناختیم و بالاخره ایشان در شناسایی عملیات بدر به شهادت نائل آمد . روحش شاد و راهش پر رهرو باد . آمین یا رب العالمین .

نثار ارواح همه شهیدان صلوات بفرستید .

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی