فرهنگ پایداری (بازدید: 161)
جمعه 27/5/1391 - 15:17 -0 تشکر 516471
زندگی نامه شهید شعبان نوروزی

شهدا و دفاع مقدس
زندگی نامه شهید شعبان نوروزی
بنام خدا
سلام و تحیت بر روح بزرگوار کلیه شهدای انقلاب اسلامی
زندگی نامه شهید شعبان نوروزی
شهید شعبان نوروزی متولد 1342 در منطقه مستضعف نشین آسیاباد اهواز به دنیا آمد در دوران کودکی از همان کلاس اول دبستان که به مدرسه علامه می رفتم با او آشنا شدم و طی چند سالی که در دوره ابتدایی و راهنمایی بودیم از دوستان صمیمی با هم محسوب میشدیم در کودکی به بازیهای محلی علاقه زیادی نشان میدادیم شهید شعبان از همان کودکی فردی مودب کم حرف ولی زرنگ و پر جنبه جوش بود .
در دوره دبیرستان فکر کنم او به دبیرستان دیگری رفت اما باز کم و بیش همدیگر میدییم تا اینکه ضمضمه های انقلاب به گوش مان رسید و شعبان در این فعالیت ضد رژیم یعنی شرکت در راهپیماییها شرکت می نمود پس از پیروزی انقلاب حضور ما در مسجد زیاد شد و در کارهای اجرایی مسجد با هم فعالیت می نمودیم شهید شعبان الگو خوبی از عمل برای همه بچه های مسجد بود یعنی خودش به تنهایی آنهم سعی میکرد در اوقاتی که بچه ها در مسجد نیستند کار یک خادم مسجد را انجام دهد تمام صحن مسجد حجت زیتون کارگری اهواز را خودش می شست و و صحن داخل مسجد که خیلی بزرگ است را به تنهایی جاروب میکرد و اصلا احساس خستگی به خودش نمی داد ما چون خیلی با هم رفیق بودیم گاهی که از خانه یا جبهه به مسجد می آمدم و او را کمک میکردم دقت زیادی داشت که مثلا یک لکه روی سرامیک های مسجد باقی نماند و کاملا آنرا نظافت مینمود .
با توجه به اینکه بچه های مسجد مرتب در عملیاتها شرکت مینمودند ترسی داشتم که او اگر به جبهه بیاید بهترین دوستم نیز همانند شهید قادر راشدی شهید شود و لذا دل خوشی ما این بود اگر از مرخصی جبهه می آمدم شهید شعبان را میبینم . او سرمشق خوبی برای نیروهای بسیجی مسجد بود کارهای زیاد مسجد در حمایت از جبهه ها گرفته و مسائل فرهنگی و سمعی و بصری و فرماندهی پایگاه مقاومت مسجد به عهده شهید شعبان بود با اینکه حسرت رفتن به خط مقدم در دلش متبلور بود اما هیچکدام از بچه های مسجد دوست نداشتیم او را از دست بدهیم هر چند شهدا زنده اند و نزد خدا روزی میخورند .
شهید شعبان را یک صحبتی با او داشتم اینکه من که شاغل جای دیگری هستم ول چون در جبهه هستم اگر میخواهی به سپاه برو و پاسدار رسمی بشو و در کارهای فرهنگی شهر خدمت تو بیشتر موثر است اما او گفت میخواهم بسیجی باقی بمانم که هر وقت خواستم به گردان های اهواز بروم دیگر سپاه یکوقت نگوید نمی شود و مثل شهید قادر مانع رفتنم به خط شوند .
لذا او تا آخر جنگ بسیجی ماند و بالاخره به خواسته اش رسید و به یکی از کردانهای اهواز فکر کنم گردان جعفر طیار رفت و اعزام به منطقه ماهوت عراق شد و در فتح تپه های ماهوت عراق در عمق خاک دشمن به فیض شهادت نائل گردید تاریخ شهادت او چند روز قبل از قبول قطعنامه میباشد و در سال 67 ایشان به خیل دوستان شهیدش پیوست . روحش شاد و راهش پر رهرو باد .
خصوصیات شههید : خیلی مهربان بود اگر کسی مشکلی داشت و به مسجد می رفت با دلی باز و روی گشاده کارش را انجام می داد همیشه لباسش ساده بود یک کت داشت که با اینکه برایش کوچک شده بود آنرا میپوشید میتوانست در قالب لباسهای بسجی که سپاه می داد مثلا از اورکتش استفاده نماید اما او وسایل بیت المال را خیلی دقت داشت و روح و کالبدش در جای دیگر سیر میکرد به دنیا و وابستگیهایش جواب رد داده بود . اخلاق حسنه ای داشت و همیشه شاداب بود در دوران کودکی در مدرسه به بعضی کودکانی که خیلی در استضعاف بودند رژیم سابق به تظاهر حمایت از آنها یک لباسهایی را میدادند که بعضی از بچه ها میگرفتند ولی شهید شعبان با اینکه میدانستم خانواده اش از اقشار مستضعف جامعه انروز هستند از گرفتن این چیزها خودداری می کرد . خیلی توجه به مستضعفین داشت و در مسجد در کمک رسانی به آنان کوتاهی نمی کرد. ازدواج نکرد چون می ترسید مانعی دنیوی از علائق دنیا مانع وصال او به عشق موعودیش شود . نثار روح پرفتوحش و روح تمامی شهدا صلوات بر محمد و آل محمد.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی