ورزش و تندرستی (بازدید: 208)
چهارشنبه 25/5/1391 - 11:41 -0 تشکر 513989
نظرات بسیارجالب و خواندنی فوتبالیست های ایرانی در مورد بچه داری!

فوتبالیست جماعت اهل زن و زندگی هستند یا نه؟ صحبت با این ۹چهره با این سؤال شروع می‌شود که «دوست دارید مثل دیوید بکام ۴فرزند داشته باشید؟»

از مقابل یکی از خروجی‌های فروشگاه بزرگ در لندن، «بکام» با آن هیبت و تیپ سوپراستاری‌اش با چند پلاستیک بزرگ رنگارنگ خارج می‌‌شود و البته حواسش را به پشت‌سرش جمع کرده، جایی که ۴فرزند قد و نیم‌قدش را مثل یک زنجیر دنبال خود می‌کشاند.

صحنه عجیب و شاید باورنکردنی است؛ دیوید بکام، ستاره فوتبال انگلستان که هنوز هم می‌تواندبرای تبلیغ یک ریش‌تراش یا کالای ورزشی هزاران پوند را به حسابش هدایت کند، در ۳۶سالگی درست مثل یک مرغابی مادر جوجه‌هایش را دنبالش به این سو و آن‌سو، می‌کشاند و البته به‌نظر می‌رسد از این اتفاق لذت هم می‌برد. شاید در دنیای ستاره‌ها به‌ویژه ورزشکاران حرفه‌ای، میل به تشکیل یک خانواده پرتعداد و سروکله زدن با فرزندان زیاد، چندان مرسوم نباشد اما یکی مثل بکام هم پیدا می‌شود که در اوج شهرت و ثروت همراه با همسر مشهورش، دنیای منحصر‌به‌فردی برای خود می‌سازد و یک‌بار دیگر نگاه‌ها را به سوی خود و خانواده‌اش جلب می‌کند. هرچند دیوید بکام و خانواده‌اش حتی در انگلستان و اروپا هم خانواده‌ای خاص به حساب می‌آیند اما علاقه او و ویکتوریا به داشتن ۴فرزند، این سؤال را برای بسیاری به‌وجود ‌‌آورده که ستاره‌ها و به‌خصوص ورزشکاران حرفه‌ای چقدر به داشتن یک خانواده پرتعداد و انرژی گرفتن از کانون گرم آن علاقه‌ نشان می‌دهند؟ پرسش دیگر هم پیش می‌آید و آن اینکه ورزشکاران چقدر راضی به ایجاد زندگی مشترک هستند و آیا از داشتن یک خانواده که با وجود همسر و فرزندانشان شکل می‌گیرد، لذت می‌برند یا نه؟ شاید با خواندن صحبت‌های ۹ مرد اهل فوتبال که در میانشان هم فرد متاهل وجود دارد هم مجرد، بتوان قضاوتی درخصوص این قشر موردتوجه جامعه داشت و اینکه فوتبالیست جماعت اهل زن و زندگی هستند یا نه؟ صحبت با این ۹چهره با این سؤال شروع می‌شود که «دوست دارید مثل دیوید بکام ۴فرزند داشته باشید؟»

چهارشنبه 25/5/1391 - 11:45 - 0 تشکر 513992

رضا شاهرودی:به ۲ تا راضی‌ام

«رضا مالدینی» این اسم و لقب فوتبالیستی است که خوش‌تیپی‌اش در دهه ۷۰ باعث شده بود هفته‌نامه‌ها و مجلات برای صفحه پوستر سراغ عکس‌های مختلفی از او بروند. رضا شاهرودی حالا یک پیشکسوت فوتبال و البته مردی خانواده‌دوست‌ است که می‌گوید: «من از اول هم دوست داشتم همین ۲فرزند را داشته باشم، ۲تا دختر دارم که به همین تعداد فرزند راضی‌ام. به نظر من همین تعداد فرزند کافی است.» شاهرودی سال ۱۳۸۵ ازدواج کرده و ۲دختر دوقلو به نام‌های یشنا و دینا دارد که ۴ساله هستند. همان‌قدر که آقارضا اصرار می‌کند دختران خانواده شاهرودی بابایی هستند، در پاسخ به این سؤال که دوست داشتید فرزندانتان دختر بودند یا پسر، صداقت دارد: «اول دوست داشتم پسر باشند اما الان یک تار موی‌شان را به صدتا پسر نمی‌دهم.» آقارضا البته از همسرش نمی‌ترسد و تاکید دارد زندگی متاهلی عالی است. او می‌خواهد کمی که دخترانش بزرگ شدند آنها را به سمت فوتبال و پرسپولیس بکشاند: «الان زیاد توجهی به فوتبال نمی‌کنند اما مگر می‌شود در این خانه فوتبالی نشد. من که می‌خواهم کمی که بزرگ​تر شدند مقابل آنها مدام رنگ قرمز بیاورم تا به این رنگ گرایش پیدا کنند.»

چهارشنبه 25/5/1391 - 11:45 - 0 تشکر 513993


مهدی شیری:همه چیز زندگی من عالیه...

فقط ۳۴سال دارد اما نیمی از موهایش البته به شکلی جالب سپید شده است. تینا تنها فرزند مهدی شیری است که روزگاری آبی بود و بعدها سرخ شد. شیری که از پرسش درباره تعداد فرزندان بکام از خنده ریسه رفته، یک جواب قاطع دارد: «نه» مهدی می‌گوید: «خب، بچه زیادی که بد نیست ولی تربیتشان سخت است.»


شیری که سال ۸۰ ازدواج کرده حالا از زندگی مشترک خود کاملا راضی است. او یک جمله نسبتا کلیشه‌ای دارد: «همه‌‌چیز عالی است.» تینا دختر کوچولوی دوست‌داشتنی شیری تنها فرزند این خانواده ۱۱ساله است که البته خودش ۵سال دارد. البته تینا که کنار پدرش نشسته فریاد می‌زند: «بابا من ۶سالمه» فوتبالیست شیرازی و خوش‌خنده سرخابی، یک پیشنهاد برای فوتبالیست‌ها دارد: «به همه فوتبالیست‌ها توصیه می‌کنم قبل از ۲۵-۲۴سالگی ازدواج کنند و هرچه زودتر وارد زندگی مشترک شوند.»


چهارشنبه 25/5/1391 - 11:46 - 0 تشکر 513994

 سعید دقیقی:فوتبالیست​ها باید زود ازدواج کنند و زیاد بچه داشته باشند

سعید دقیقی هم می‌تواند از جمله فوتبالیست‌های خاص باشد، چون می‌گوید: «بله‌، دوست دارم ۴فرزند داشته باشم.» و داستان تاهل آقا سعید جالب است: «خدارا شکر زود ازدواج کردم و یک بچه کوچک دارم. خوشبختانه فوتبالیست‌ها توانایی مالی دارند و می‌توانند در جوانی ازدواج کنند. البته مهم‌تر آن است که بچه‌های خوب بزرگ کنند. بچه‌هایی که برای اجتماع موثر باشند. من که خودم دوست دارم روز پیری دورو برم شلوغ باشد. البته ۳تا بچه کافی است اما اگر شرایطش را هم داشته باشی تا ۴تا هم ایراد ندارد.»دیبا دختر ۸ماهه سعید است که بعد از ۵سال زندگی مشترک، شیرینی خانه به حساب می‌آید. دقیقی هم از زندگی متاهلی راضی است اما توصیه​ای اخلاقی برای جوان‌ها دارد: «اگر بتوانی به جای احساس از روی منطق ازدواج کنی و از طرفی به لحاظ تعقل به مرتبه بلوغ رسیده باشی، ازدواج زود مناسب‌تر است. پس بهتر است ۲۲-۲۱سالگی ازدواج کنی.»

... و بالاخره جمله‌های پایانی گلزن سایپا که احساسی است: «وقتی یکی، دوماه از حضور بچه در خانه می‌گذرد مدام همه حواس به سمت او جلب می‌شود. من که خودم وقتی از تمرین به منزل می‌آیم به دیدن خانواده و فرزندم دلخوشم و خیلی هم از این قضیه راضی​ام.»

چهارشنبه 25/5/1391 - 11:47 - 0 تشکر 513996


 رضا عنایتی:چرا بکام مثل من نباشد؟

پاسخ رضا عنایتی که احتمالا عیال‌وارترین فوتبالیست ایرانی است، به سؤال ویژه ما که کاملا خاص است: «من که ۴تا بچه دارم، چرا نمی‌پرسید دیوید بکام دوست ندارد مثل من باشد؟» گلزن امسال مس کرمان، حرف‌های جالبی دارد برای اینکه بگوید چرا بر خلاف بیشتر فوتبالیست‌ها دل به دریا زده و ۴فرزند قدونیم‌قد دارد: «من در یک خانواده شلوغ رشد کردم، ۵ تا برادر داشتم،‌ ۳ تا خواهر و خاطرات زیادی از کوچکی و دوروبرهم بودن دارم. دوست دارم دوروبرم شلوغ باشد. از هیچ‌چیز هم نترسیدم. البته سعی می‌کنم تا جایی که بتوانم از لحاظ تربیتی و رفاهی برای بچه‌هایم پدری کنم.»


آقا رضا کلا به فرزندانش عشق می‌ورزد: «همین که می‌بینی جلوی چشمت راه می‌روند، لذت می‌بری. البته ما که لیاقت نداریم هردقیقه راه رفتن‌شان را ببینیم اما همین قدم زدنشان مقابل چشمانت دنیایی است.» این سختی‌های بزرگ کردن ۴فرزند قدونیم‌قد کاری کرد تا عنایتی یاد همسرش بیفتد: «واقعا بزرگ کردن ۴ تا بچه سختی‌های خاص خودش را دارد، به همین دلیل باید از همسرم تشکر کنم. بچه‌های من هم بابایی هستند و زمانی که مرا نمی‌بینند بی‌تاب می‌‌شوند به همین دلیل وظیفه مادرشان سنگین‌تر می‌شود.»معین، پسربزرگ عنایتی است که ۱۲سال دارد، امید ۸ساله است و آریا و ارینا تازه ۴ساله شده‌اند. عنایتی همیشه برای سروکله زدن با این ۴تا حوصله دارد: «مطمئن باش تا زمانی که اخلاقم خوب نباشد نمی‌روم خانه و همیشه حوصله آنها را دارم.» عنایتی ۲۰ساله بوده که ازدواج کرده و درباره شرایط تاهل برای فوتبالیست‌ها می‌گوید: «شرایط متاهل شدن ویژه است و باید روی ورزش و زندگی تمرکز کافی کنند. البته زود ازدواج کردن هم تضمینی برای موفقیت نیست.» آقا رضا که یک گلزن مادرزادی است از محسنات زندگی متاهلی می‌گوید: «در این‌صورت یکسری حاشیه‌ها برایت به وجود نمی‌آید ضمن اینکه در امر استراحت و تغذیه شرایط متاهلان بهتر است.»


چهارشنبه 25/5/1391 - 11:49 - 0 تشکر 513997

وحید شمسایی:فکر کنم همین ۳تا کافیه

آقای شمسایی شما دوست دارید مثل دیوید بکام ۴تا فرزند داشته باشید؟: «۳تا که دارم، دیگر چرا مثل دیوید بکام؟ دیوید بکام باید شبیه شمسایی شود» وحید که جزو فوتبالیست‌های عیالوار است در توجیه این اتفاق می‌گوید: «خب، فکرها و ذهن‌ها متفاوت است. هرکسی بنا به شرایط خودش تصمیم می‌گیرد اما ۳ تا بچه کافی است.» دوقلوهای وحید را خیلی‌ها دیده‌اند؛ کیمیا و کیانا که ۹ ساله‌‌اند. دختر بزرگ شمسایی هم نگار است که ۱۳سال دارد. شمسایی می‌گوید: «اگر ایده‌آل‌های زندگی سرجای خودش باشد، زندگی متاهلی برای ورزشکار خوب است. من در
۲۲-۲۱سالگی ازدواج کردم و از زندگی مشترکم خیلی هم راضی‌ام.» ادامه صحبت‌های شمسایی هم شنیدنی است: «انسان‌ها به لحاظ فکری متفاوتند. نمی‌شود بگوییم حتما در این سن باید ازدواج کرد. یکی مثل علی دایی بعد از پایان دنیای حرفه‌ای‌ به عنوان بازیکن ازدواج می‌کند و نمی‌توان گفت کسی که زود ازدواج می‌کند موفق است. خیلی‌ها هم با ازدواج زود به مشکل برخورده‌اند.»

وحید از رابطه‌اش با دخترانش می‌گوید و اینکه دوست دارد آنها هم ورزشکار باشند: «ورزش می‌تواند به شرایط روانی و شخصیتی آنها شکل خوبی بدهد. دختر خودم دوست دارد وارد فوتبال شود اما من اصراری ندارم.»

چهارشنبه 25/5/1391 - 11:49 - 0 تشکر 513999

پژمان جمشیدی:اگر می‌خواستم تا الان ۴تا بچه داشتم

در۳۴سالگی بخش عمده‌ای از موهای پژمان سفید شده هرچند احتمالا او سپید و سیاه شدن یک در میان موهایش را نشانه‌ای بر خوش‌تیپی می‌داند. پاسخ پژمان جمشیدی درباره تعداد فرزندان هم جالب است. «نه ۴ تا بچه زیاد است اگر من هم دوست داشتم این تعداد بچه داشته باشم، می‌توانستم اما...» پژمان مجرد است اما دلیلش برای مجرد ماندن: «خب، قسمت نشده هرچند به صورت جدی هم تصمیمش را نداشتم.» و اما ادامه صحبت‌های او درباره ازدواج نکردن: «همه‌چیز که درآمد نیست، مهم راهی است که برای زندگی مشخص کرده‌ای.» جمشیدی که فعلا قصدی برای ازدواج کردن ندارد درباره سن مناسب برای ازدواج فوتبالیست‌ها می‌گوید: «بستگی دارد، اگر ازدواج موفق باشد به رشد فوتبالیست کمک می‌کند و اگر هم نباشد، در فوتبالیست تاثیر منفی می‌گذارد.»

چهارشنبه 25/5/1391 - 11:50 - 0 تشکر 514000

مهرداد پولادی: بستگی به فردش داره

بالاخره خیلی از فوتبالیست‌ها دوست دارند خاص باشند. بعضی‌ها خاص بودن را در ظاهر‌شان نشان می‌دهند، بعضی مثل بکام همه‌چیزشان خاص است و عده‌ای مثل مهرداد پولادی تصمیم‌های خاص می‌گیرند. پولادی که از سؤال درباره تعداد فرزندان بکام و اینکه آیا خودش دوست دارد ۴فرزند داشته باشد جاخورده، قاطعانه می‌گوید: «نه» جواب بعدی مهرداد جالب‌تر است: «اگر می‌خواستم ۴تا بچه داشته باشم تا الان داشتم!» این بازیکن پرسپولیس می‌گوید: «کلا علاقه‌ای ندارم ازدواج کنم.» پولادی که حالا ۲۵ ساله است، درباره سن ازدواج فوتبالیست‌ها می‌گوید: «خب، بستگی به افراد و شرایط‌شان دارد. اگر کسی بتواند خیلی زود زوج ایده‌آلش را پیدا کند و اینکه کسی بتواند با زندگی فوتبالیست جماعت کنار بیاید خیلی خوب است که به موقع ازدواج کند اما من که علاقه خاصی به ازدواج کردن ندارم.»

چهارشنبه 25/5/1391 - 11:51 - 0 تشکر 514001

هادی شکوری:من هم دوست دارم مثل بکام باشم

در بین فوتبالیست‌ها بعضی با فرزندان خود رابطه فوق‌العاده‌ای ایجاد کرده‌اند. یکی از آنها هادی شکوری است که او هم بدش نمی‌آید مثل بکام ۴فرزند قدونیم‌قد داشته باشد. اتفاقا شکوری می‌گوید: «من هم دوست دارم مثل بکام باشم.» آرشا، تنها فرزند هادی است اما خودش می‌گوید: «به نظر من دو تا فرزند کافی است اما اگر شرایطش را داشته باشی فرزند بیشتر، چرا که نه؟» شکوری از مصائب زندگی مشترک و درگیری با ورزش حرفه‌ای می‌گوید: «به نظر من اگر یک فوتبالیست حرفه‌ای بعد از دوران بازیکنی‌اش ازدواج کند، بهتر است زیرا ورزش حرفه‌ای هم به زندگی لطمه می‌زند هم هضم این همه گرفتاری برای همسران آنها دشوار است. کلا زندگی با ورزشکار جماعت سخت است.» شکوری هم از زندگی متاهلی راضی است و از ارتباطش با آرشا می‌گوید: «واقعا مثل دو تا رفیق هستیم. آرشا احتیاج به یک همبازی و همصحبت دارد و ما معمولا با هم هستیم. بیشتر اوقات با هم پلی‌استیشن بازی می‌کنیم و جالب اینکه بعضی اوقات مجبورم می‌کند درخانه کفش استوک بپوشم و کنارش بازی کنم!»

چهارشنبه 25/5/1391 - 11:51 - 0 تشکر 514003

فرشید طالبی: بعضی‌ها در وجودشان می‌بینند

دربین فوتبالیست‌ها شاید خوش‌اخلاق‌ترین‌شان یک پسر باادب شیرازی است که می‌گوید درشرف ازدواج است. فرشید طالبی که امسال برای سپاهان بازی می کند،‌ می‌گوید: «نمی‌گویم داشتن ۴فرزند برای فوتبالیست خوب نیست. یکی در وجودش می‌بیند و بچه‌دار می‌شود اما فقط بچه‌دار شدن ملاک نیست. ما در قبال بچه‌دار شدن مسئولیت داریم چون باید روی تربیت‌شان تمرکز کنیم.» طالبی می‌گوید: «همه‌چیز پول نیست. خیلی از پولدارها فرزندهای قابلی ندارند اما برخی در روستاها فرزندهایی تربیت کرده‌اند که گاه نخبه‌های مملکت می‌شوند.» فرشید درباره ازدواج هم صحبت‌های جالبی دارد: «ازدواج سنت پیغمبر است و امری مستحب به حساب می‌آید. اما در عالم حرفه‌ای باید شرایط را درنظر بگیری. به نظر من برای فوتبالیست بهتر است سن ازدواج 26 الی 27 سالگی باشد یا کمی دیرتر.» تعبیرهای جالب طالبی تمام نمی‌شود: «روی پیشانی ما نوشته شده با چه کسی، چه جوری و کجا ازدواج کنیم. من درسال 80 در یکی از مصاحبه‌هایم گفتم، ان‌شاءالله در 30 سالگی ازدواج خواهم کرد و همین اتفاق هم می‌افتد.» فوتبالیست شیرازی سپاهان می‌گوید: «زن خوب واقعا انسان را تکان می‌دهد. شاید با یک همسر خوب بتوان مسیر 10 ساله را زودتر طی کرد. شاید برعکسش هم اتفاق بیفتد اما بیشتر فوتبالیست‌های موفق ما زود ازدواج کرده‌اند و بیشترشان بچه هم دارند.»

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی