انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 697)
شنبه 19/5/1387 - 14:51 -0 تشکر 51355
از رنجی که می بریم...

فکر کنم دیگه صحبت درباره روابط دختر و پسر و ... کافی باشه. افتتاحیه المپیک پکن دیروز خیلی چیزها رو ثابت کرد . چیزهایی که البته گفتنش جسارت می خواهد و متاسفانه این مغوله هم که فعلا کیمیاست.

درست در روزهایی که ماشین برخورد با مفاسد اجتماعی خانمها و آقایان دارای آرایش را سوار میکند و می برد تا آنها را ارشاد کند ، کیلومترها آنطرفتر در چین ، مراسن افتتاحیه المپیک تابستانی برگزار می شود و این به قول ما چشم بادامیها عالمی را مبهوت برنامه زیبایشان می کنند. نمی دانم دیگران چه حالی داشتند ولی اینجانب تماما مشغول خودخوری بودم که چگونه کشوری که بیش از یک میلیارد جمعیت دارد ، از درآمدهای نفت و گاز و ... بی بهره است و البته اکثریت قریب به اتفاقشان هم قطعا در آتش جهنم خواهند سوخت !! این گونه پیشرفته است و ما ، یعنی مملکتی که سرشار است از منابع زیرزمینی ، که تنها 70 میلیون جمعیت داریم و تنها درآمد نفتی مان چندین و چند برابر شده - به نسبت دو سال گذشته- و ضمنا قرار است مملکت امام زمان هم باشیم!! ، این اندازه مفلوکیم.

متاسفانه ما حتی قادر نیستیم پذیرای عبور مشعل از چند کیلومتر از خاک سرزمینمان باشیم. این متاسفانه که میگویم بابنت رنجی است که می بریم . وگرنه کدامتان باور ندارید اگر مملکت دست افراد باشعور و تحصیلکرده و راستگو و با فرهنگ باشد ما هم می توانیم به چین و امثالهم برسیم؟

يکشنبه 20/5/1387 - 18:13 - 0 تشکر 51585

مسلما تا وقتی دوستانی مثل شما با تنگ نظری شما باشند ایران ما همین هست همین هم می ماند .

دوشنبه 21/5/1387 - 14:39 - 0 تشکر 51727

سلام

در مورد اقتصاد چین و ایران و حرفهای شما باید بگم تو عمرم تفکری به این محدودی ندیده بودم

شما برتری رو در چی میدونید؟ اینکه بقول شما مشعل المپیک از کشورمون رد شه یا اینکه ماهم از این مراسم باشکوه برگزار کنیم تا شما دیگه "رنج" نکشید؟!

بله... تا زمانی که افرادی مثل شما تو این مملکت باشن این پاشون رو بندازن رو اون پاشون و بگن ما نفت داریم پول داریم چرا پیشرفت نمیکنیم مملکت از این بهتر در نمیاد

در پناه حق

دوشنبه 21/5/1387 - 21:6 - 0 تشکر 51797

به نام خدایی که همین نزدیکی هاست

سلام

یکم شما غیر منصفانه در مورد این موضوع گفتین، با شرایط دینی و مذهبی که ایران داره هرگز المپیک در ایران برگزار نخواد شد، چون تصحیلاتی که ورزشگاههای ما داره برای بانوان مناسب نیست.

مسئله بعدی اقتصاد قوی چین هست که شده یکی از قطب های صنعتی دنیا، اقتصاد فقط به نفت و گاز محدود نمیشه، که بگیم ایران این همه ثروت داره پس چرا ایران اینقدر ضعیفه و عقب مونده از دنیا.

التماس دعا

كار ما نیست شناسائی "راز" گل سرخ
كار ما شاید این است
كه در "افسون" گل سرخ شناور باشیم...
چهارشنبه 23/5/1387 - 3:0 - 0 تشکر 52043

باعث خوشحالی شد که علاقه مند به بحث در این مورد وجود داره. متاسفانه باید عرض کنم که دوستان پاسخگو اصلا متوجه مقصود نویسنده نشده اند. اینکه جناب دانیال فرموده اند این تفکر در مورد برتری اشتباه است و اینکه اصلا برتری در چیست اولا که مورد بحث من نبوده و ثانیا خودش موضوع خوبی است . اینکه ببینیم امکانات و منابع ایران چیست و امکانات و منابع چین چیست. سپس تعداد جمعیت و مشکلات 50 ساله اخیر هر دو کشور را مقایسه کنیم و آنوقت ببینیم برتری - در کلیه زمینه ها - با کدام کشور است. آنگاه که نتیجه مشخص شد لزومی ندارد همدیگر را محکوم کنیم. یا به قول خودتان بگوییم دلیلش این است که مثلا این پای شما روی آن پایتان است!! تقصیرات متوجه دولتمردان و تصمیم گیرندگان است . نه من و شما. متاسفانه ما به رغم تحصیلات عالیه ای که داریم و تجربیاتی که در عرصه های متفاوت داریم ، هیچ سهمی در تصمیم گیری ها نداریم. که اگر همین سازمان تربیت بدنی تنها دست خود من یا شما بود مطمئنا نتایج المپیکمان بدتر از این نمیشد. عملکرد حضرات و متاسفانه تفکر حاکم بر سیستم اداره مملکت خطاست. اینکه قبل از المپیک حرف از مدالهای رنگارنگ بزنیم و در روز چهارم که هیچ مدالی دشت نکردیم بگوییم نفس شرکت مهم است ، این یک طرز فکر بیمار است که متاسفانه در ورزش ، اقتصاد ، سیاست و سایر حوزه ها حاکم است.

در مورد صحبت "ممل" هم باید بگویم که بنده اقتصاد را به نفت و گاز محدود نکردم ، بلکه حرفم این بود که با وجود این ذخایر هم به جایی نرسیده ایم. ضمنا واژه تنگ نظری تعریف دیگری دارد که  میتوانید مصادیقش را در رفتار ، گفتار و کردار برخی آقایان ، نظیر رییس سازمان تربیت بدنی مشاهده فرمایید.

چهارشنبه 23/5/1387 - 12:30 - 0 تشکر 52101

-:- به نام حضرت دوست -:-

سلام... دوست عزیز باید بگم كه اتفاقا من هم در حال فكر بودم! اما من به چیز دیگه ای فكر میكردم! من تماما داشتم به این فكر میكردم كه این تكنولوژی ای كه چین داره ازش استفاده میكنه حاصل چی هست! بچه های مملكت ما میتونن همچین چیزی رو درست كنن!؟ یا بهترش رو! من چی كار میتونم بكنم! اصلا رشته ی من ربطی داره؟؟من كه مدام تصاویر استادیوم آزادی خودمون رو برای خودم مجسم میكردم!

مشكل ما كه حالا داره باعث خود خوری ما میشه اینه كه هیچ وقت فكر نمیكنیم اون اولین نفری كه باید شروع كنه خودمونیم! همه مون از بقیه توقع داریم!... ولی تا من از شما .. شما از من توقع داشته باشید كه ایران رو آباد كنیم! وضع همینی میشه كه الآن هست! اینكه همه سرشون فقط تو كار خودشونه! اینكه همه ی ذخایر مملكتمون به باد میره با كمترین استفاده برای ما!

در ضمن! به قول خودتون ما فقط ادعای اینو میكنیم كه مملكت امام زمان هستیم و میخوایم بشیم! از ادعا تا عمل كیلومتر كیلومتر فاصلست! اتفاقا به نظر من هر چی بیشتر فكر كنیم باقی آدما از ما بدترن و جاشون وسط جهنمه این فاصله بیشتر میشه! مردم چین اگر ایمان ندارن! اگه مسلمون نیستن! اگر حتی به خدا هم ایمان ندارن! یه نكته ی مثبت دارن! اونا خودشون رو شناختن حداقل! خود انسانشون رو! كاری كه من مسلمون هنوز توش موندم! اونا خودشون رو شناختن و تونستن بازارهای بزرگ جهان رو پر كنن از سازه های خودشون... تونستن بشن رقیب سرسخت خیلی از كشور های صنعتی! كار كردن... همه ی اون جمعیت كار كرده...اگه اون جمعیت 1 میلیاردی هم مثل ما میموند و فقط مصرف میكرد اون وقت بود كه چین ویرانه میشد! اما مردمش خودشون رو هدفشون رو شناختن! كار كردن و كار رو عار ندونستن! این چیزی هم كه الآن هستن مزد زحمتاشونه! نوش جونشون!...

پس به جای اینكه بشینیم و خود خوری كنیم ... بهتره خودمون رو باور كنیم و خودسازی رو شروع كنیم تا اون افراد با شعور و تحصیلكرده و لایق كه میگید خودمون باشیم!

ممنون از همه ی دوستان... یاعلی...

مواظب خودتون ودلای پاكتون باشید.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی