انجمن ها > انجمن برق > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
برق (بازدید: 517)
سه شنبه 24/5/1391 - 23:41 -0 تشکر 513012
کمترین برق غیرمجاز کجای ایران مصرف می شود

براساس اظهارات مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز، این شهر پایین ترین میزان استفاده غیر مجاز از برق در میان کلانشهرهای کشور را داراست.
علی اکبر برقی مقدم افزود: با توجه به تعداد مشترکان برق تبریز که بیش از 730 هزار مشترک است، تنها 0.23 درصد استفاده غیر مجاز از انرژی برق در این شهر وجود دارد.
وی اقدام های پیشگیرانه را مهمترین گام در پاکسازی انشعاب های غیر مجاز عنوان و تشریح کرد: اقدام های مهمی از سال 1382 شامل اجرای طرح های نیرو رسانی برای مناطق فاقد شبکه به تعداد 320 پروژه، جمع آوری انشعاب های غیر مجاز و واگذاری انشعاب به تعداد 10150 متقاضی، واگذاری انشعاب اقساطی به مناطق محروم و حاشیه نشین به میزان 4000 مورد عملی شده است.
وی ادامه داد: رفع حریم خطوط فشار قوی در کل منطقه خلیل آباد و واگذاری انشعاب برای 300 متقاضی از دیگر اقدام های برق تبریز در راستای مقابله با انشعاب غیر مجاز بوده که در کنار آن تلاش شده است تا با استفاده از کابل خودنگهدار به طول 5000 متر، اقدام های قضایی و فرهنگی از طریق رسانه های گروهی، آمار استفاده غیر مجاز به حداقل برسد.
برقی مقدم علل شیوع انشعاب های غیرمجاز در برخی مناطق کلانشهر تبریز را عدم امکان اجرای پروژه های نیرو رسانی به برخی از مناطق به دلیل وجود قوانین شهرداری و ماده 8 منع واگذاری انشعاب، صدور پروانه احداث ساختمان بدون هماهنگی با شرکت توزیع نیروی برق تبریز و عدم کنترل شهرداری ها در جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز برشمرد.
وی تصریح کرد: در مناطق روستایی نیز ساخت و سازهای ساختمانی در مناطق خارج از محدوده طرح هادی روستایی و عدم صدور مجوز از طرف دهیاری و بنیاد مسکن و شهرسازی از دلایل عمده استفاده غیر مجاز از برق است./

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی