فرهنگ پایداری (بازدید: 356)
سه شنبه 24/5/1391 - 22:23 -0 تشکر 512576
شهید محمد نوری

قسمتش شهادت بود

مادر بزرگ محمد آمده بود منزل ما و من مشغول پذیرایی از او بودم که یک دفعه متوجه شدم محمد سه چهار ساله که داخل حیاط بازی می کرد، افتاد داخل حوض و وقتی در آوردیمش دیدیم که خفه شده پدرش و همسایه ها او را سریع دکتر بردند، اما دکتر که می خواست مطبش را تعطیل کند و دیده بود که محمد مرده است او را نپذیرفته بود و بالاخره با اصرار پدر محمد دکتر محمد را معاینه کرد و با آمپول و تنفس مصنوعی دوباره تنفس محمد برقرار شد. پدرش محمد را بیهوش آورد خانه و من هم همان جا نذر کردم که اگر این بچه تا قبل از نماز مغرب بیدار شد، برایش همان جا روضه پنج تن بگیرم. نزدیک مغرب که شد محمد بیدار شد و آب خواست و من هم فوری رفتم مسجد و به امام جماعت مسجد موضوع را گفتم و او را آوردم منزل و روضه خواند. آن روز قرار بود محمد زنده بماند تا بزرگ شود و بعد با شهادت برود.

هر هفته جمکران می رفت و جمکرانش ترک نمی شد به امام زمان(عج) هم ارادت خاصی داشت.

راوی: مادر شهید محمد نوری

محمد 19 تیرماه 1341 در دامن خانواده ای عفیف و پاک چشم به جهان گشود. در دوران کودکی با مبانی دینی آشنا شد و در مسجد سید سجاد(ع) آموزه های خود را تکمیل کرد. دوران دبستان و راهنمایی را با موفقیت گذراند و دوران دبیرستان را در هنرستان فنی کار آموز و تربیت سپری کرد. دوران تحصیل دبیرستان او همزمان شد با اوج گیری مبارزات علیه رژیم ستم شاهی، لذا محمد با شرکت در راهپیمایی ها و تظاهرات و نیز پخش اعلامیه های حضرت امام(ره) و نیز شرکت در جلسات مختلف در این مبارزات حضور فعال پیدا کرد. در همین اثنا در غروب روز 21 بهمن ماه مورد اصابت گلوله از ناحیه پا قرار گرفت. پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی علی رغم قبولی در آزمون دانشگاه افسری، خدمت در سپاه پاسداران را مناسب تر تشخیص داد و به عضویت سپاه در آمد. با شروع جنگ وارد میدان کار و زار شده و در نهایت پس از سپری 20 بهار از عمرش و بعد از سال ها انتظار و به مسجد جمکران رفتن وعده شهادت و دیدار حضرت صاحب الزمان(عج) را گرفت و صبحگاه روز دهم اردیبهشت ماه سال 1361 در آغاز عملیات غرور آفرین الی بیت المقدس در منطقه دارخوین از دست مبارک حضرن مهدی(عج) (بنا به مشاهدات دوستان همرزمش) با شربت شهادت سیراب شد.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی