فرهنگ پایداری (بازدید: 170)
سه شنبه 24/5/1391 - 22:22 -0 تشکر 512566
شهید زنده اسلام از دیار جنوب.شهید نادر مهدوی

نادر مهدوی در چهاردهم خرداد ماه سال ‪ ۱۳۴۲‬در خانواده مستضعف اما متدین و پرهیزكار در روستای نوكار از توابع شهرستان دشتی، دیده به جهان گشود.

او تحصیلات ابتدایی را در دبستان زائر عباسی آغاز كرد و درسال دوم دبستان همزمان به مكتب قرآن رفت و در مدت ‪ ۲۵‬روز قرآن را ختم كرد و درهمین سال‌ها بود كه خانواده وی از روستای نوكار به روستای بحیری نقل مكان كردند و در آنجا ساكن شدند.

نادر مهدوی پس از اتمام تحصیلات ابتدایی دوره راهنمایی را در مدسه ادب شهرخورموج مركز شهرستان دشتی آغاز كرد و به ادامه تحصیل پرداخت و در كنار مردم تمام تحولات انقلاب را در كنار تحصیل دنبال می‌كرد.

 

دوری ازمنزل و مشكلات اقتصادی و پرداختن به مسایل انقلابی موجب شد نادر پایه دوم راهنمایی را ترك تحصیل كند و در یك مغازه كه تنها ملك پدر و بردارش بود در شهر خورموج مشغول به كار شد تا بار معیشت خانواده را سبك كند.

وی در تاریخ پنجم آذرماه سال ‪ ۵۹‬به عضویت بسیج درآمد و با اولین كاروان رزمندگان شهرستان دشتی قصد عزیمت به جبهه داشت امابه علت پایین بودن سنش از ورود او به كاروان ممانعت كردند.

شهید مهدوی به خاطر علاقه زیادی كه به سپاه داشت در مورخه یكم اردیبهشت ماه سال ‪ ۱۳۶۰‬به استخدام رسمی سپاه درآمد و در كسوت سپاهی مشغول به خدمت شد و درهمان تاریخ به پادگان شهید مسگر شیراز اعزام شد و آموزش‌های اولیه پاسداری را در این پادگان آموخت.

پس از مدتی كه برای مبارزه با گروه‌های ملحد و منافق به تهران اعزام شده بود به عملیات طریق القدس اعزام شد و پس از بازگشت به منزل به عنوان معاون سپاه شهرستان جم استان بوشهر منصوب شد و به مدت دوسال فعالیت‌های خود را در این منطقه ادامه داد.

بعدازدوسال شهید مهدوی به سپاه‌بوشهر رفت و درآنجا به‌عنوان معاون عملیات سپاه خارك منصوب شد و تا سال ‪ ۶۳‬در آنجا به خدمت مشغول بود و در سال ‪۱۳۶۱‬ ازدواج كرد و حاصل پنج سال زندگی مشترك یك دختر بود كه چهل روزپس‌از شهادت وی متولد شد.

درجریان اعزام طرح" لبیك یاامام" به عنوان فرمانده گروهان عازم جبهه شد وبه‌دشت عباس رفت و پس از بازگشت گروهان ناوتیپ‌امیرالمومنین را بنیانگذاری كرد و خود فرماندهی آن را بر عهده گرفت.

درجریان عملیات بدر باگروهان تحت فرمان خود عازم جبهه شد و پس از نبردی پیروزمندانه به بوشهر بازگشت و ناوگروه دریایی ذوالفقار را تشكیل داد و تا زمان شهادت، فرماندهی آن را بر عهده داشت.

درعملیات والفجر هشت وكربلای سه بطور فعالانه شركت كرد وبا ورود ناوگان دریایی آمریكا به خلیج فارس شهید مهدوی و ناوگروه ذوالفقار، یك لحظه هم دست از مبارزه با آمریكای جنایتكار نكشیدند.

عاقبت در‪ ۱۶‬مهرماه سال ‪ ۱۳۶۶‬سردار شهید نادر مهدوی در یك مبارزه خونین باناوگان آمریكایی، اسیر شد و به شهادت رسیدو پس از شش روز پیكر پاك شهید مهدوی به ایران تحویل داده شد و در روستای بحیری در میان حضور پرشور ملت شهید پرور به خاك سپرده شد.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

اولین مدرسه عشق که تأســـیس شده 

درس عشق علی و فاطمه تدریس شده

گـل ادم چـو سـرشـتن به کاه از عـلــی

اولـین کلمه که آمـوختن علـی بود علـی

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی