انجمن ها > انجمن اجتماعي > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
اجتماعي (بازدید: 314)
يکشنبه 22/5/1391 - 23:1 -0 تشکر 507457
تو نیکی کن

اهداء بنز 150 میلیونی به بیماران سرطانی قم

به گزارش واحد مرکزی خبر، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی استان قم گفت: این خیر با مشاهده برنامه زنده تلویزیونی طرح اکرام ایتام و نیازمندان از شبکه استانی قم خودرو خود را برای درمان بیماران سرطانی قم هدیه کرد.

پایانی‌فر افزود: پول حاصل از فروش این ماشین برای درمان بیماران سرطانی قم اختصاص داده می شود.

وی گفت: این بانوی نیکوکار در مراسمی در روز عید سعید فطر، سوئیچ خودروی خود را به مسئولان  کمیته امداد امام خمینی قم تحویل خواهد داد.

دوشنبه 23/5/1391 - 12:47 - 0 تشکر 509420

افرین بر مرام این خانم.

جمعه 27/5/1391 - 17:58 - 0 تشکر 516641

سومین سفر فصلی سفیر مهرآفرین، روز شنبه چهاردهم مرداد ماه با سفر به استان سیستان و بلوچستان و مرکز این استان، شهر زاهدان برگزار شد . ‌ 

به گزارش فرارو به نقل از وب سایت رسمی موسسه مهرآفرین، در این سفر کتایون ریاحی به اتفاق فاطمه دانشور مدیرعامل و تعدادی از مدیران موسسه مهرآفرین و فرزندانشان، از خانواده ‌های تحت پوشش و همچنین از بخش‌های محروم شهر زاهدان دیدار کردند و ضمن اهدای کمک‌های موسسه مهرآفرین به تعدادی از خانواده‌های بی‌بضاعت شهر زاهدان و حواشی آن، به درد دل‌ها و مشکلات آنان گوش دادند؛ و قرار شد اقداماتی در رفع چهره فقر از این شهر صورت پذیرد. ‌ 

سفیر مهرآفرین و همراهان ابتدا در مدرسه شبانه روزی ویژه دختران یتیم وابسته به بنیاد حمایت و هدایت اسلامی شرکت کردند.

پس از این جلسه، سفیر مهرآفرین و همراهان به بخش محروم شهر رفتند و از چند خانه و مددجویان تحت پوشش موسسه، دیدار و عیادت کردند؛ به رغم گستردگی جغرافیایی و پیشرفت بسیار زیاد شهر زاهدان و تمیزی و زیبایی‌های این شهر بزرگ، دیدن فقر زیاد در بخش‌های محروم، و محرومیت‌های اولیه از منظر بهداشت و یا حتی وجود محیط‌های آلوده آنهم در منطقه پرتراکم شهر در مرکز استان، برای سفیر و همراهان بسیار جانکاه بود و حاضران را بشدت تحت تاثیر قرار داد. 

بعد از بازدید از این مناطق، طبق دعوتی که اعضای هیات و اتاق بازرگانی شهر زاهدان انجام داده بودند، مدیرعامل و سفیر مهرآفرین در جمع بازرگانان استان سیستان و بلوچستان حاضر شدند تا پیام این سفر را به نحو بهتری انتقال دهند.

در این مراسم، عبدالحکیم ریگی ریاست اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان ضمن استقبال از سفر و حضور سفیر و مسوولان مهرآفرین به شهر زاهدان، قول مساعد همکاری در حرکتهای جدی‌تر برای دفع چهره فقر از بخش‌هایی از این استان و مرکز آن را داد و از همه حاضران خواست تا در این ماموریت بزرگ، همه کسانی که می‌توانند کاری بکنند، دست به دست هم بدهند و به میمنت این حضور‌ها، کام همه مردم شهر شاد شود. 

در پایان این دیدار، امام جمعه محترم شهر زاهدان و فرماندار این شهر، در محل اقامت سفیر و همراهان موسسه مهرآفرین حاضر شدند و ضمن قدردانی از مدیر عامل و سفیر مهرآفرین برای سفر و حضور در شهر زاهدان، از ایشان قدردانی کرده و ماموریت مهرآفرین در ریشه کنی فقر از کشور عزیزمان ایران را، یک ماموریت بزرگ و ملی و همگانی برشمردند.

جمعه 27/5/1391 - 19:44 - 0 تشکر 516739

جمع آوری کمکهای نقدی و غیر نقدی هموطنان با حضور اهالی سینما عصر پنج شنبه  26 مرداد 91 در سینما آزادی تهران برگزار شد.

شنبه 28/5/1391 - 8:1 - 0 تشکر 517659

كمك یك میلیارد تومانی خیرین مشهدی برای آزادی 300 زندانی
مدیرعامل ستاد دیه خراسان رضوی از جمع‌آوری بیش از یك میلیارد تومان كمك مردمی در جشن گلریزان مشهد خبر داد.


منصور عبادی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - منطقه خراسان تصریح كرد: این مبلغ كمك به بودجه اصلی است كه به كمك آن، ستاد دیه می‌تواند زندانیان را آزاد كند.


وی ادامه داد: هدف ما این بوده است كه با این وجوهات در ماه مبارك رمضان 300 نفر از زندانیان آزاد شوند

شنبه 28/5/1391 - 20:42 - 0 تشکر 518444

خیرین و نیكوكاران قصرشیرین 175 میلیون ریال به آزادی زندانیان كمك كردند

يکشنبه 29/5/1391 - 1:25 - 0 تشکر 518776

سلام
خدا خیرشون بده

خدا به کسانی که قدرت خرج و محبت های اینطور دارند بیشتر عنایت کنه

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
دوشنبه 30/5/1391 - 14:34 - 0 تشکر 520359

روز شنبه جام جم آنلاین از وزارت بهداشت، زهرا غلامی گفت: با اعلام مرگ مغزی مرحوم «علیرضا سیدیان مقدم فینی» 35 ساله از سوی پزشكان، خانواده وی رضایت خود را جهت اهدای اعضای بدن وی به بیماران نیازمند پیوند اعلام كردند و طی اقدامی کبد و دو کلیه این فرد، اهدا شد.

دوشنبه 30/5/1391 - 14:36 - 0 تشکر 520360

سلام

ممنونم از دوستانی که این قسمت را دنبال میکنند


و برای  مرحوم «علیرضا سیدیان مقدم فینی» یک صلوات بفرستید

سه شنبه 31/5/1391 - 1:31 - 0 تشکر 520908

دوستان این متن رو که میخونید داستان نیست ! یک اتفاق کاملا واقعی است... امیدوارم درس عبرتی باشه واسه همه اونایی که رنگ و بوی انسانیت رو فراموش کردن..!×!

...
چند وقت پیش با پدر و مادرم رفته بودیم رستوران كه هم آشپزخانه بود هم چند تا میز گذاشته بود برای مشتریها ,, افراد زیادی اونجا نبودن , 3نفر ما بودیم با یه زن و شوهر جوان و یه پیرزن پیر مرد كه نهایتا 60-70 سالشون بود .

ما غذا مون رو سفارش داده بودیم كه یه جوان نسبتا 35 ساله اومد تو رستوران یه چند دقیقه ای گذشته بود كه اون جوانه گوشیش زنگ خورد , البته من با اینكه بهش نزدیك بودم ولی صدای زنگ خوردن گوشیش رو نشنیدم , بگذریم شروع كرد با صدای بلند صحبت كردن و بعد از اینكه صحبتش تمام شد رو كرد به همه ما ها و با خوشحالی گفت كه خدا بعد از 8 سال یه بچه بهشون داده و همینطور كه داشت از خوشحالی ذوق میكرد روكرد به صندوق دار رستوران و گفت این چند نفر مشتریتون مهمونه من هستن میخوام شیرینیه بچم رو بهشون بدم ,,

به همشون باقالی پلو با ماهیچه بده ,, خوب ما همه گیمون با تعجب و خوشحالی داشتیم بهش نگاه میكردیم كه من از روی صندلیم بلند شدم و رفتم طرفش , اول بوسش كردم و بهش تبریك گفتم و بعد بهش گفتم ما قبلا غذا مون رو سفارش دادیم و مزاحم شما نمیشیم, اما بلاخره با اسرار زیاد پول غذای ما و اون زن و شوهر جوان و اون پیره زن پیره مرد رو حساب كرد و با غذای خودش كه سفارش داده بود از رستوران خارج شد .

خب این جریان تا این جاش معمولی و زیبا بود , اما اونجایی خیلی تعجب كردم كه دیشب با دوستام رفتیم سینما كه تو صف برای گرفتن بلیط ایستاده بودیم , ناگهان با تعجب همون پسر جوان رو دیدم كه با یه دختر بچه 4-5 ساله ایستاده بود تو صف ,,, از دوستام جدا شدم و یه جوری كه متوجه من نشه نزدیكش شدم و باز هم با تعجب دیدم كه دختره داره اون جوان رو بابا خطاب میكنه ,,

دیگه داشتم از كنجكاوی میمردم , دل زدم به دریا و رفتم از پشت زدم رو كتفش ,, به محض اینكه برگشت من رو شناخت , یه ذره رنگ و روش پرید ,, اول با هم سلام و علیك كردیم بعد من با طعنه بهش گفتم , ماشالله از 2-3 هفته پیش بچتون بدنیا اومدو بزرگم شده ,, همینطور كه داشتم صحبت میكردم پرید تو حرفم گفت ,, داداش او جریان یه دروغ بود , یه دروغ شیرین كه خودم میدونم و خدای خودم,,

دیگه با هزار خواهشو تمنا گفت ,,,,, اون روز وقتی وارد رستوران شدم دستام كثیف بود و قبل از هر كاری رفتم دستام رو شستم ,, همینطور كه داشتم دستام رو میشستم صدای اون پیرمرد و پیر زن رو شنیدم البته اونا نمیتونستن منو ببینن كه دارن با خنده باهم صحبت میكنن , پیرزن گفت كاشكی می شد یكم ولخرجی كنی امروز یه باقالی پلو با ماهیچه بخوریم ,, الان یه سال میشه كه ماهیچه نخوردم ,,, پیر مرده در جوابش گفت , ببین امدی نسازیها قرار شد بریم رستوران و یه سوپ بخریم و برگردیم خونه اینم فقط بخاطر اینكه حوصلت سر رفته بود ,, من اگه الان هم بخوام ولخرجی كنم نمیتونم بخاطر اینكه 18 هزار تومان بیشتر تا سر برج برامون نمونده ,,

همینطور كه داشتن با هم صحبت میكردن او كسی كه سفارش غذا رو میگیره اومد سر میزشون و گفت چی میل دارین ,, پیرمرده هم بیدرنگ جواب داد , پسرم ما هردومون مریضیم اگه میشه دو تا سوپ با یه دونه از اون نونای داغتون برامون بیار ,,

من تو حالو هوای خودم نبودم همینطور اب باز بود و داشت هدر میرفت , تمام بدنم سرد شده بود احساس كردم دارم میمیرم ,, رو كردم به اسمون و گفتم خدا شكرت فقط كمكم كن ,, بعد امدم بیرون یه جوری فیلم بازی كردم كه اون پیر زنه بتونه یه باقالی پلو با ماهیچه بخوره همین ,,

ازش پرسیدم كه چرا دیگه پول غذای بقیه رو دادی ماهاكه دیگه احتیاج نداشتیم ,, گفت داداشمی ,, پول غذای شما كه سهل بود من حاضرم دنیای خودم و بچم رو بدم ولی ابروی یه انسان رو تحقیر نكنم ,, این و گفت و رفت ,,

یادم نمیاد كه باهاش خداحافظی كردم یا نه , ولی یادمه كه چند ساعت روی جدول نشسته بودم و به درودیوار نگاه میكردم و مبهوت بودم .واقعا راسته كه خدا از روح خودش تو بدن انسان دمید

سه شنبه 31/5/1391 - 1:34 - 0 تشکر 520916

«مگی هندریکس» در یاهو ، از «اقدام شجاعانه یک ورزشکار ایرانی در جلوگیری از غرق شدن پدر و دختر آلمانی» خبر داده و به تمجید از این ایرانی پرداخت.


به گزارش انتخاب ؛ این ایرانی که رضا مددی نام دارد، در روز حادثه، بر روی قایق موتوری و مشغول گشت و گذار در آب های اطراف استکهلم بود. مربی اش که در ساحل رستوران دارد با او تماس می گیرد و او نیز به لب آب می آید. پیتزا می گیرد و در مجاورت دریا مشغول صرف غذا می شود.


پدری با دو کودک خردسال از مقابلش می گذشتند. یکی از دخترها سه یا چهار ساله بود و دیگری کمتر از دو سال. بچه کوچکتر داشت کالسکه اش را هم با خودش می کشید.


آن نقطه خلوت از ساحل را تازگی ها توسعه داده اند و فعلاً خبری از امکانات امدادی و نصب تیوب های نجات دهنده نیست.

ناگهان موج بزرگی می آید و کودک را با خودش از روی نرده ها، به داخل آب می کشد. امواج به بتون های ساحل می خوردند و بچه دیده نمی شد.


مددی می گوید: پدرش مسخ شده بود. مثل بقیه آدم هایی که آن حوالی بودند و فقط نگاه می کردند. بلافاصله پریدم توی آب. بچه را از داخل آب پیدا کردم و سریع آوردم بالا. اما در این فاصله، پدر نیز خودش را انداخت توی آب. بلافاصله بچه را رساندم ساحل. دیدم پدرش دارد بین موج شکن ها دست و پا می زند! مجدداً پریدم و او را نیز کشیدم بیرون.


وی می افزاید: کودک چهارساله که صحنه های نا آشنایی دیده بود، از خود بیخود شده و داشت جیغ می زد. مرد هم بهت زده شده و بچه کوچکتر هم بیحال بود. افرادی که آنجا بودند خواستند عکس و فیلم بگیرند اما من اجازه ندادم. گفتم این سوء استفاده از وضعیت خانواده ای است که هیچ کدام در شرایط طبیعی نیستند.


مرد که خود و کودکانش را مجدداً زنده می دید، مددی را در آغوش می گیرد تا از او تشکر کند. رضا می گوید، به او گفتم که این کار در فرهنگ ماست و من کار خاصی نکردم. ما این طوری بزرگ شده ایم و اگر کاری از دستمان بربیاید دریغ نمی کنیم.


یکی از خویشاوندان مدیر رستوران که از آمریکا آمده بود، وقتی به نیویورک باز می گردد، مستندات ماجرا را در توئیتر منتشر می کند. UFC اتحادیه جهانی این رشته ورزشی ((Ultimate Fighting Championship نیز به نشر ماجرا می پردازد. این جنبه از ماجرا نیز جالب است که ورزشکارانی که در قفس مبارزه می کنند و با تکنیک های جودو، کاراته، تکواندو، بوکس و کشتی آزاد و فرنگی به کتک زدن حریف مشغولند، خارج از محیط مسابقه، شهروندانی عادی با روحیاتی انسانی هستند که حتی برای نجات همنوع، از به خطر انداختن جان خود هم دریغ نمی کنند.


مددی کیست؟


رضا مددی که در سوئد زندگی می کند، ورزش کشتی را در غرب تهران و باشگاه باغ فیض، پایین تر از میدان پونک آغاز کرد. در نوجوانی به سوئد مهاجرت کرد و پس از چندسال حضور در تیم های کشتی آزاد و فرنگی این کشور، به ورزش های رزمی ترکیبی روی آورد و اینک عنوان نخست اروپا در رشته مهیج «میکس مارشال آرتس» (Mixed martial arts ) را در اختیار دارد.


با توجه به اینکه این رشته ورزشی تلفیقی از رشته های مختلف است، سوابق او در کشتی، همچنین شناختش از جوجیتسوی برزیلی تاثیر چشمگیری در موفقیت هایش داشته است.


کوین جکسون، خوئل رومرو و کرم جابر قهرمانان کشتی آزاد و فرنگی المپیک و جهان از آمریکا، کوبا و مصر، نمونه هایی از قهرمانان کشتی هستند که به این ورزش حرفه ای و پرطرفدار روی آوردند.


مددی در هفت مسابقه حرفه ای آخر خود پیروز بوده و قهرمانان سرشناسی مثل اوریل گاست از اسپانیا، ریمون یارمان از هلند، کارلو پارتر از برزیل، ریک کلمنتی (آمریکا) و یوسلاندی ایزکوئردو (کوبا) را تسلیم کرده.

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی