انجمن ها > انجمن شمال > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
شمال (بازدید: 821)
يکشنبه 22/5/1391 - 22:25 -0 تشکر 507359
رامسر شهر سیاحت

                      

شهرستان رامسر یكی از شهرستان های مهم استان مازندارن است كه از شمال به دریای مازندران، از جنوب به بلندی‌های البرز میانی، از غرب به شهرستان رودسر (از استان گیلان) و از شرق به شهرستان تنكابن محدود می‌شود. ارتفاع تقریبی آن 20 متر از سطح دریای آزاد پایین‌تر و آب و هوای آن نسبتا معتدل و مرطوب است. سابقه و پیشینه تاریخی رامسر در برخی منابع و متون، حدود ده‌ ‌قرن آورده شده است. رامسر پیش از سال 1310 ه. ش. دهی آباد به نام "سخت سر" بود. تغییرات ایجاد شده در سال های اخیر باعث گردیده هم اكنون این شهرستان به یكی از بهترین‌ و معروف‌ترین گردشگاه های شمالی ایران بدل گردد. شهرستان توریستی رامسر در دامنه‌های جنگل و كرانه‌های دریای مازندران در فضایی رویایی و سرسبز واقع شده و از زیباترین نواحی شمال كشور و استان مازندران به شمار می‌رود. رامسر تلاقی زیبایی هاست و در مركز ثقل زیبایی‌های شگفت انگیز طبیعی واقع شده و عظمت الهی را به رخ بندگان خدا می كشد. با این اوصاف دیدنی های فراوانی برای این شهرستان می توان برشمرد كه از آن میان می توان به موارد زیر اشاره نمود:
جواهرده، جنگل دال خانی، قله ماركو، چارك جنگلی صفارود، آبشار ایج یا ده‌قلو در روستای ایج اشكور، آبشار ازارك در سنگ پشته رامسر، آبشار ریش براز و چشمه های جواهرده، كتالم و سادات محله

يکشنبه 22/5/1391 - 22:26 - 0 تشکر 507368

ییلاق گرسماسر رامسر
یكی از زیباترین نقاط رامسر و در واقع یكی از شاهكارهای خلقت است. هوای آن در فصل تابستان بسیار خنك و گاهی سرد است. دشت‌های بسیار زیبا، كوههای بسیار بلند و چشمه‌های بسیار خنك، این ییلاق را از سایرین متمایز می‌كند. دزكول نیز در این ییلاق قرار دارد كه بسیار زیبا و بلند است. از روی این كوه تمام نقاط رامسر و تنكابن قابل مشاهده‌اند. گردشگاه های این ییلاق، رستم سر، تله بن، راه كنار، مسجد ابجی,دزكول, فولاد چشمه و... می‌باشندكه هر یك زیبایی خاصی دارند. در مسیر رفتن به این نقطه از جنگل زیبای دالخانی خواهید گذشت. برای رفتن به این ییلاق از جاده تنكابن به رامسر وارد جاده هریس شوید وبه طرف كو ه‌های سر به فلك كشیده، حدود یك ونیم تا دو ساعت حركت كنید.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:27 - 0 تشکر 507373

ییلاق لپاسر رامسر 
بلندترین ییلاق منطقه است. برای رفتن به این ییلاق باید به یكی ازییلاق‌های مجاور مثل نمكدره یا جواهرده بروید (نمكدره از سایرین به لپاسر نزدیكتر است) و سپس پیاده یا با اسب به طرف این ییلاق حركت كنید. كوههای لپاسر بسیار بلند هستند و در تابستان نیز روی كوه‌های ان برف وجود دارد و كوه سمامس (بلند ترین كوه رامسر با ارتفاع ‌٣٦٠٠ متر) در نزدیكی این ییلاق قرار دارد . یك یخچال طبیعی در این ییلاق وجود دارد كه اب این ییلاق، از آن است. این ییلاق دارای یك اب معدنی (به نام اب سیاه) می‌باشد كه قابل شرب است وبرای بیماری‌های كلیوی بسیارمفید است. برای رفتن به این ییلاق حتما چادر و لباس گرم و تا حد امكان خوراكی به همراه خود ببرید. در ماه شهریور دراین ییلاق برف می‌بارد.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:27 - 0 تشکر 507377

سادات محله شهری است واقع در شرق رامسر كه در گذشته نه چندان دور،قریه ای بیش نبود و تا اوایل قرن چهاردهم معروف به معاف محله از توابع گرجیان به شمار می آمد و بیش و كم نیز سیدمحله یا ساداتمحله به كار می رفت اما از آن به بعد به ساداتشهر اشتهار یافت.اسناد و اوراق خطی متعلق به دو سه قرن پیش حاكی از این است كه ساداتمحله وجود نداشت و سادات این محل در برشی مقیم بودند(برشی از توابع كتالم است)و به سادات برشی موسوم بودند.هیچ قباله یا سندی در دست نیست كه وجود محل یادشده را در آن عصر تایید كند.برشی كه در گویش محلی به بیرشی معروف است در حد فاصل بین ساداتشهر و كتالم قرار دارد و اكنون یكی از محلات ساداتشهر است.ضمنا در جواهرده رامسر نیز یك محل دیگری به این نام وجود دارد كه محلی بسیار زیبا است و دارای آبهای شیرین بسیاری است.


هوای ساداتشهر مانند نقاط دیگر معتدل و مرطوب است و اراضی آن اغلب شوره زار و كمتر مستعد كشاورزی میباشد.وجود آبهای گرم معدنی(شرح آن در بخش آبهای معدنی رامسر آمده است)و رسوبی كه در مسیر راه از خود بر جای می نهد،سنگهای آهكی و تلخ آبها باعث نامستعد بودن اراضی مجاور است.


پیش از تاسیس شهرداری آب آشامیدنی مردم از یك حلقه چاه آب شیرین واقع در كندسر ساداتشهر،و نیز از چشمه آب شیرینی كه در همان حوالی جریان داشت،تامین می شد.


چاههایی كه در بقیه نقاط این محل حفر می شد آب شور از آنها بیرون می آمد و امروزه هم اگر كسی بخواهد مبادرت به حفر چاه نماید باز هم آب آن چاه شور است و این از ویژگی های خاك ساداتشهر رامسر است.قلت آب آسامیدنی سالیان سال است كه مردم این محل را رنج می داد تا اینكه با تاسیس شهرداری در این منطقه مردم با ایجاد تاسیسات مدرن لوله كشی آب از بی آبی نجات یافتند.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:28 - 0 تشکر 507381

كتالم شهری نوبنیاد است كه تا قبل از سنه 1320هیچ قریه یا آبادی در آن موضع وجود نداشت و اراضی آن اغلب بایر و علفزار احشام بود.بعد از آنكه كارخانه چای در آن دایر گردید،به صورت منطقه ای مسكونی درآمد و با شتابی روز افزون روی به آبادانی نهاد و در اسرع وقت مبدل به شهری آباد گردید.محتملا وجود آبهای راكد بركه ها سبب گردید آنجا را كتالم بنامند.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:28 - 0 تشکر 507384

غارگرگرلوكا رامسر:


این غار دارای شیبی تند بوده و در منطقه صعب العبور از ارتفاعات كوه ایلمیلی با دیواره های صخره ای قرار دارد . لوكا به زبان محلی به سوراخ و شیار گفته می شود . این غار عجیب بسیار زیبا و دیدنی است.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:29 - 0 تشکر 507385

غار یاغی لوكا رامسر:


غار یاغی لوكا دارای شیبی 95 درجه بوده كه دهنه بالائی غار سه متر می باشد و حدود هزار متر از سطح دریا ارتفاع داشته و در شمال غربی رامسر واقع است .

يکشنبه 22/5/1391 - 22:30 - 0 تشکر 507387

غار شب پره چال رامسر:


این غار به علت وجود شب پره ( خفاش ) فراوان و آویزان در داخلش به این نام معرف شده است و می گویند راه مخفی قلعه های اطراف بوده است . غار شب پره چال هم زیبا و دیدنی است به شرطی كه از خفاش ها نترسید.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:31 - 0 تشکر 507388

چشمه آبگرم با خواص درمانی در رامسريکشنبه 22/5/1391 - 22:32 - 0 تشکر 507390

این تله كابین در فاصله 10 دقیقه از رامسر به سمت چابكسر از مبدا ساحل تا بر فراز كوه ایلمیلی امتداد یافته است. و دارای محیطی جذاب می باشد كه با توجه به وجود پیست كارتینگ و مراكز خرید و كافی شاپ و مراكز تفریحی محیطی شاد و كامل را رقم زده است. تله كابین رامسر به عنوان بزرگترین تله كابین كشور از كنار ساحل خزر تا ارتفاعات جنگلی با 40 كابین به طول 2 كیلومتر امتداد دارد و توسط بخش خصوصی ایجاد شده است. تله كابین رامسر تنها تله كابین خاورمیانه است كه ساحل دریا را به ارتفاعات جنگلی متصل میكند. این تله كابین كه به واحدهای پذیرایی و اماكن تفریحی- گردشگری مجهز است با ظرفیت 50 كابین ظرفیت حمل 450 نفر در ساعت را دارد.

يکشنبه 22/5/1391 - 22:33 - 0 تشکر 507391

رامسر و دریا از درون تله كابینبرو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی