تجارت و بازرگاني (بازدید: 277)
شنبه 21/5/1391 - 13:29 -0 تشکر 503620
هشدار جرج سوروس درباره بحران اقتصادی حاكم بر دنیا

- آمریكا و اروپا باید خود را آماده مواجهه با هرج و مرج و شورش های خیابانی كنند

 

جرج سوروس، میلیاردر 81 ساله صهیونیست و پدر انقلاب های مخملی برای نشان دادن عمق فاجعه ای كه غرب را تهدید میكند به این جمله بسنده كرد كه « حاضرم در این اوضاع و احوال زنده بمانم تا این كه یك ثروتمند باقی بمانم. »

 

همزمان با انتشار اخبار گسترش اعتصاب و تظاهرات ضد دولتی در كشورهای اروپایی، و تحلیل های كارشناسان مبنی بر قریب الوقوع بودن سقوط اتحادیه اروپا و پول واحد یورو، «جرج سوروس» میلیاردر معروف صهیونیست طی اظهاراتی، مهر تأییدی بر پیش بینی های این كارشناسان زد.

به نوشته روزنامه «دیلی میل»، میلیاردر 81 ساله و پدر انقلاب های مخملی در گفت وگو با هفته نامه «نیوزویك» به صراحت اعلام كرد، بحران اقتصادی حاكم بر دنیا به خصوص غرب آن قدر جدی است كه در آمریكا باعث «وقوع شورش های خیابانی» شده و اروپا را به سمت «هرج و مرج و ناآرامی» سوق می دهد.

سوروس با هشدار نسبت به «سقوط نظام اقتصاد جهانی» گفت: «شورش های خیابانی آمریكا در راه است دنیا با یك اوضاع بحرانی مواجه شده و اروپا در حال دست و پنجه نرم كردن با بحرانی است كه می رود این قاره را با یك هرج و مرج رو به رو كند

«سوروس» در ادامه برای نشان دادن عمق فاجعه ای كه دنیا به خصوص آمریكا و غرب را تهدید می كند به این جمله بسنده كرد كه «حاضرم در این اوضاع و احوال زنده بمانم تا این كه یك ثروتمند باقی بمانم.»

این تئوری پرداز مشهور تأكید كرد «یورو باید زنده بماند» و در توجیه این اجبار گفت: «اگر یورو سقوط كند، دنیا از عهده پیامدهای آن بر نخواهد آمد

وی در ادامه با مقایسه اوضاع اقتصادی حاكم بر غرب با بحران بزرگ 1930 و اوضاع شوروی سابق نتیجه گرفت: اكنون همان شرایطی در اروپا حاكم است كه در سال 1991 به سقوط شوروی منجر شد.

«سوروس» به نیوزویك گفت: سقوط یورو باعث بروز منازعاتی خواهد شد كه نتیجه آن ایجاد شكاف در اروپا و افزایش نژادپرستی (در این كشورها) خواهد شد. اوضاع به قدری وخیم خواهد شد كه دولت ها برای حفظ نظم و قانون، استفاده از مشت آهنین را در دستور كار خود قرار خواهند داد. مردم غرب به درستی نمی دانند در چه اوضاعی قرار گرفته و چه اتفاقی در حال وقوع است!

سوروس در پایان اعلام كرد، اروپا هنوز فرصت دارد كه با كمك آمریكا جلو ادامه این روند را بگیرد.وی همچنین پیش بینی كرد، باراك اوباما با پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری 2012 آمریكائی ها را غافلگیر خواهد كرد!

هدف بنیاد سوروس كه ریاست آن را جرج سوروس برعهده دارد هدایت و تربیت كادر و پشتیبانی مالی از كودتای مخملی در كشورهای دیگر است.

ناظران سیاسی در این باره می گویند تاكتیك هایی كه سوروس برای انجام كودتای مخملی به كار می گرفت اكنون در آمریكا و اروپا اجرا می شود.

به گفته این ناظران، همان روش های سوروس برای اجرای كودتای مخملی نظیر شورش خیابانی به خودشان برگشته و پیش بینی این میلیاردر صهیونیست این كه آمریكا و اروپا باید منتظر شورش های خیابانی باشد.

سوروس كه در فتنه 88 ایران نقش برجسته ای داشته به شدت از تشدید بحران در غرب نگران است و هشدار داده كه سران غرب تا دیر نشده باید وارد عمل شوند و جلو گسترش بحران اقتصادی را بگیرند.

این ناظران معتقدند آمریكا و اروپا كه خود دیگر كشورها را تحریم می كنند حاضر نیستند به شرایط بحرانی اعتراف كنند و در جهت تامین خواست های معیشتی مردم خود گام بردارند.

اوباما رئیس جمهور آمریكا هم در سخنرانی سالیانه خود به صراحت به مشكلات اقتصادی آمریكا اشاره كرده و گفته است كه بیشتر مردم آمریكا از بحران اقتصادی جاری رنج می برند.

منبع: روزنامه کیهان

 •  

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی