سينما و تلویزیون (بازدید: 393)
شنبه 21/5/1391 - 12:24 -0 تشکر 503578
درس از زندگی رضا صادقی

روزهای اول، خیلی‌هایمان اسمش را هم نمی‌دانستیم. توی تاكسی آهنگ‌هایش را می‌شنیدیم، جذب صدای گرمش می‌شدیم و به‌دنبال ترانه‌هایش می‌گشتیم. انگار او خود ما بود كه حرف می‌زد. درد دل می‌كرد و گاهی با شعر‌هایش، همدم تنهایی‌مان می‌شد. رضا صادقی به جایی كه می‌خواسته رسیده ‌است. او در مصاحبه‌هایش گفته بود كه می‌خواهد همدم لحظات تنهایی مردم باشد و باید بگوییم كه در سال‌های فعالیتش، توانسته كسی كه می‌خواسته، باشد. به همین بهانه، سری به حرف‌هایش زدیم تا از زندگی‌اش 7 درس بگیریم

شنبه 21/5/1391 - 12:25 - 0 تشکر 503579

پشتوانه‌ای جز هنرش ندارد


موسیقی امروز ایران، تبدیل به صنعتی شده كه بیشتر از آنكه هنر هدایتش كند، وابسته به سرمایه و پول است. در میان صدها هنرمندی كه هرسال نامشان را می‌شنویم و مدتی بعد ناپدید می‌شوند، تنها چند نفر هستند كه مثل رضا صادقی، بدون پول و ثروت و تنها به دلیل هنرشان ماندگار شده‌اند. او می‌گوید:« آلبوم من كادوی تولدم نبود، پدر من وزیر یا كارخانه‌دار نبود كه بخواهد به من هزینه یك‌آلبوم را كادو بدهد. من فقط با یك دعای خیلی قوی پدرومادرم، پشتكار خودم و محبت خدا به جلو آمدم.»

شنبه 21/5/1391 - 12:26 - 0 تشکر 503584

خوب این اولیش بود اگه دوست داشتید بدونید بنویسید تا بقیه اش را هم بنویسم

يکشنبه 22/5/1391 - 14:14 - 0 تشکر 506267

سلام

باشه خودم میگم

يکشنبه 22/5/1391 - 14:15 - 0 تشکر 506271


با مخاطب یكی می‌شوداگر به كنسرت‌هایش نرفته‌اید، پس باید بگوییم كه خوب نمی‌شناسیدش. رضا صادقی روی صحنه آدم دیگری است. این را مدتی پیش مجله «زندگی ایده‌آل» هم نوشته بود و او را اینطور توصیف كرده بود: «صحنه او حال و هوای خاصی دارد نه اینكه راحتی صحنه‌اش خاص باشد، نه اینكه كارهای عجیب و غریب انجام دهد نه اینكه او هیچ كار خاصی نمی‌كند اما رابطه‌اش با گروه اركسترش و تماشاگرانش آنقدر صمیمی است كه موج تبادل انرژی را در كنسرت‌هایش می‌توان حس كرد. او آنقدر قدرت ارتباط برقرار كردنش با مخاطب بالاست كه بسیاری از خوانندگان و فعالان موسیقی به اتفاق او را به‌عنوان یك استیج‌گردان موفق مثال می‌زنند.»

يکشنبه 22/5/1391 - 20:5 - 0 تشکر 507060

سلام
بنده همراه هستم
بفرمایید...

البته من فکر کردم درس زندگی هست ینی غیر از هنرشون

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
يکشنبه 22/5/1391 - 23:21 - 0 تشکر 507559

ساده استآنقدر ساده‌گوست كه گاهی به بی‌سوادی متهمش می‌كنند اما سادگی او از بی‌سوادی‌اش نیست. او خودش را همانطور كه هست نشان می‌دهد و نمی‌خواهد كه كاستی‌هایش را لابه‌لای كلمات پنهان كند. او در این‌باره توضیح می‌دهد:«رشته تحصیلی‌ام ادبیات است و با شعر كاملا آشنایم اما نمی‌خواهم خودم را محصور قواعد دست و پاگیر كنم. بازی با كلمات ثقیل و سنگین كه نتوانند با مخاطب ارتباط برقرار كند به چه دردی می‌خورد؟»

يکشنبه 22/5/1391 - 23:22 - 0 تشکر 507561

سلام و ممنونم از همراهیتون

دوشنبه 23/5/1391 - 13:43 - 0 تشکر 509728

به خاطر مشکلش گوشه‌گیر نمی‌شودیك‌ساله و نیمه بوده كه توانایی راه‌رفتن را از دست داده اما این نقص جسمی، باعث نشده كه موفقیتش را فدا كند. او توانایی‌اش را شناخته و به‌جای آنكه زندگی‌اش را با غم از دست دادن پاهایش فدا كند، مسیری دیگری را برای شكوفا شدن انتخاب كرده است. خودش می‌گوید:« بعد از مشكلی كه برای پاهایم به‌وجود آمد زندگی من دیگر شبیه بچه‌های عادی نبود، قاعدتا سرگرمی‌های من هم با آنها فرق می‌‌كرد دیگر نمی‌‌توانستم مثل آنها توی كوچه و خیابان‌ها بدوم به همین دلیل مجبور بودم یك جا بنشینم و همین یك جا نشستن باعث شد كه دوستان من بیشتر بزرگ‌ترها باشند، از این بین دوست نازنینی به نام آقای غلام بهرامی بود كه من را با موسیقی كلاسیك آشنا كرد بعد از آن موسیقی را به شیوه‌ای كه خودم دوست داشتم، دنبال كردم.»

دوشنبه 23/5/1391 - 13:43 - 0 تشکر 509730

كم‌حاشیه و دوست‌داشتنی ‌استصادقی هنرمند كم‌حاشیه‌ای است. اغلب وقتی نامش می‌آید، چه از دوستانش و چه از كسانی كه تنها كارهایش را شنیده‌اند، تحسین و تمجید می‌شنویم. آرامش و صداقتی كه دارد، او را از حاشیه‌های كلیشه‌ای كه هنرمندان گرفتارش شده‌اند، دور كرده است. امیرحسین مدرس در باره او می‌گوید:« من سوای هنرمندی، شخصیت رضا صادقی را خیلی دوست دارم، یك شیوه خون‌گرمی و تعامل خوب با مردم، مردمداری، ادب و مسلك قلندری كه دارد، برای من ارزشمند است. اگر كسی اینها را داشته باشد واقعا هنر كرده. برای من این خصوصیات در درجه اول اهمیت قرار دارد

دوشنبه 23/5/1391 - 13:44 - 0 تشکر 509732

خودش را با خودش مقایسه می‌كنداگر بخواهیم خودمان را با دیگران مقایسه كنیم، هرگز به نتیجه نمی‌رسیم. همیشه آدم‌هایی موفق‌تر هستند كه حسرت مثل آنها نبودن را می‌خوریم و همیشه آدم‌هایی هستند كه از آنها موفق‌تریم و می‌توانیم به خاطر همین تفاوت، مغرور شویم. اما هیچ كدام از این آدم‌ها كلید پیشرفت ما نیستند و رضا صادقی هم این را می‌داند. او خودش را با توانایی‌های خودش می‌سنجد و همیشه تلاش می‌كند از دیروزش بهتر باشد. صادقی می‌گوید:« ببین من همیشه با خودم كَل و رقابت دارم. یك وقت‌هایی از خودم می‌بازم، یك وقت‌هایی می‌برم! الان حس می‌كنم كه از «وایسا دنیا»ی رضا صادقی برده‌ام. یعنی تا الان این شاخه بوده، خیلی هم خوب. اما از این به بعد این شاخه تازه را دنبال می‌كنم.»

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی