• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
سينما و تلویزیون (بازدید: 2244)
جمعه 20/5/1391 - 22:1 -0 تشکر 502721
ستاره های سریال «امام علی»+عکس


سریال «امام علی» ساخته داوود میرباقری بعد از گذشت نزدیک به یک دهه و نیم از ساخت و روی آنتن رفتن اش همچنان جذاب ترین سریال مذهبی تلویزیون ایران شناخته می شود. در زیر مروری کوتاه داشته ایم بر فعالیتهای هنری ستاره های این سریال و تازه ترین آثارشان.


آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 20/5/1391 - 22:6 - 0 تشکر 502732


داریوش ارجمند در نقش «مالک اشتر»


ارجمند حدودا سه دهه ای است در سینما و بعد از آن تلویزیون حضور دارد با این حال همچنان بهترین آثار کارنامه هنری او همان آثاری هستند که در دهه هفتاد خلق شدند؛ شخصیتهایی مانند «مالک اشتر» سریال «امام علی» و «حاجی نقدی» درام تحسین شده «سگ کشی» نقطه اوج بازیگری ارجمند هستند. این بازیگر 68 ساله سال گذشته به واسطه بازی در سریال «ستایش» و خلق کاراکتری تیپیکال به نام «حشمت فردوس» که کپی برداری تمام عیاری بود از کلاه مخملیهای فیلمفارسی مدتها در کانون توجه قرار داشت. «جرم» و «گزارش یک جشن» را می توان آبرومندترین فیلمهای ارجمند در دهه هشتاد قلمداد کرد.


آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 20/5/1391 - 22:9 - 0 تشکر 502734


محمدرضا شریفی نیا در نقش «ولید»


شریفی نیا تکامل بازیگری خود در سینما را مدیون داوود میرباقری است چراکه اگر میرباقری نقش «ولید» سریال «امام علی» را به او نمی سپرد و شمایل شیادمنشانه «ولید» آن همه مورد توجه قرار نمی گرفت محال بود شریفی نیا بتواند به این راحتی ها به سینما وارد شده و نه فقط به عنوان بازیگر بلکه به عنوان مسئول انتخاب بازیگر بسیاری از پروژه های سینمایی به فعالیت مشغول شود اما شریفی نیا چنان در این حیطه پیش رفت که در سالهای اخیر بسیاری او را به باندبازی در سینما متهم نمودند. شریفی نیا به تازگی بازی در اولین ساخته غیرکمیک جناب ده نمکی یعنی «رسوایی» را پشت سر گذاشت.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 20/5/1391 - 22:11 - 0 تشکر 502736


سیروس گرجستانی در نقش «اباقطام»


سیروس گرجستانی از آن بازیگرانی است که سالها قبل از آن که با بازی در سریالهای طنزی مانند «متهم گریخت»، «زن بابا» و «خوش نشینها» مورد استقبال مخاطبان تلویزیون قرار گیرد تجربه نقش آفرینی در آثاری نظیر «تیغ و ابریشم»، «شکار خاموش» و «آدم برفی» را داشت اما از آنجاکه به خاطر ویژگیهای ظاهری اش اغلب نقشهای مکمل به او واگذار می شد نتوانست چنان که باید مورد توجه مخاطبان قرار گیرد. با این حال گویا به لحاظ مالی هم که شده کار در سریالهای تلویزیونی بیشتر مورد پسند گرجستانی واقع شده و او تقریبا هفت سالی می شود که هیچ فعالیت سینمایی خاصی نداشته است. آخرین سریال پخش شده از او «دختری به نام آهو» بود.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 20/5/1391 - 22:13 - 0 تشکر 502741مهدی فتحی در نقش «عمروعاص»


فتحی را باید جزو هنرمندانی دانست که دوم به دنیا آمد، دوم زیست و دوم هم از دنیا رفت! دوم در اینجا به معنای آن است که وی هیچ گاه نتوانست حتی نیمی از حقش را از سینما بازستاند. فتحی که بازیگری برآمده از تئاتر بود از میانه دهه شصت کار در سینما را با «تحفه ها» آغاز کرده و دیری نگذشت که به بازیگر نقش مکمل بسیاری از آثار سینمایی بدل شد. وی نه تنها در سریال «امام علی» و در نقش «عمروعاص» با بازی برونگرایش، ویژگیهای شخصیتی این کاراکتر حیله گر را به مخاطبان عرضه ساخت بلکه دو همکاری موفق دیگر با میرباقری در فیلم «آدم برفی» و نمایش «دندون طلا» را هم تجربه کرد. فتحی در آخرین روز اسفند 1382 درگذشت.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 20/5/1391 - 22:19 - 0 تشکر 502745


ویشکا آسایش در نقش «قطام»


ویشکا آسایش به واسطه دایی اش مازیار پرتو به داوود میرباقری معرفی شد تا نقش «قطام» سریال «امام علی» را ایفا کند و بازی اش در این نقش آن قدر خوب بود که بتواند برای چند سالی هم که شده به واسطه پیشینه همین نقش پیشنهاد بازیگری دریافت کند. اما از جایی به بعد آسایش که حس می کرد بدجوری به تکرار افتاده فعالیتهای بازیگری خود را کم کرده و به حیطه هایی همچون طراحی صحنه سرک کشید تا در نهایت بازی در نقش یک خانم مدیر سرسخت و یکدنده به نام «دارابی» در «ورود آقایان ممنوع» مخاطبان را با جلوه ای تازه از تواناییهای وی آشنا کرد. آسایش درام «برف روی کاجها» را آماده اکران دارد.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

جمعه 20/5/1391 - 22:21 - 0 تشکر 502750


عنایت بخشی در  نقش عبدا.. بن وهب راسبی


مرور کارنامه بازیگری بخشی  ما را به همان صفتی می رساند که مرحوم فتحی را با آن یاد کردیم؛ عنایت بخشی هم علیرغم توانمندیهای فراوانش به دلیل آن که چه در سینمای قبل از انقلاب و چه بعد از آن همواره ایفاگر نقشهای مکمل بوده  آن هم نقشهای مکمل منفی، هیچ گاه چنان که باید حق مطلب درباره وی ادا نشده است. با این حال هستند نقشهایی مانند «صبوری» فیلم «سگ کشی» یا همین «عبدا.. بن وهب راسبی» که یکی از خوارج کشته شده در جنگ نهروان بود که در جمله ماندگارترین نقشهای وی جای می گیرند.

آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست

                                     هرکجا هست خدايا به سلامت دارش

شنبه 21/5/1391 - 0:12 - 0 تشکر 502939

سلام
خداییش هنوزم ستارن
خدا مهدی فتحی رو بیامرزه به حق این شبهای عزیز ... چه کرد در این فیلم...

فراهانی هم که جای خودش را دارد

وَأُفَوِّضُ أَمْرِي إِلَى اللَّهِ

 
شنبه 21/5/1391 - 14:33 - 0 تشکر 503772

فیلم خیلی زیبایی بود...
کاش میشد فیلم محمد رسول الله رو ایرانی ها هم میساختن...اون هم خیلی زیبا میشه

 

 

دوران خوش آن بود که با دوست به سر شد ***باقی همه بی حاصلی و بی خبری بود  

 

 

 

 

 

 

شنبه 21/5/1391 - 20:57 - 0 تشکر 504491

نفس صبحدم گفته است :
[quote=نفس صبحدم;705102;503772]فیلم خیلی زیبایی بود...
کاش میشد فیلم محمد رسول الله رو ایرانی ها هم میساختن...اون هم خیلی زیبا میشه

سلام..دارن میسازن عزیزم..یه فیلم سینمایی به کارگردانی مجید مجیدی...

نگاهی به پروژه سینمایی محمد(ص)فیلم محمد(ص) را باید یكی از بزرگترین پروژه های سینمای ایران دانست كه به كارگردانی مجید مجیدی درباره دوران كودكی پیامبر اكرم اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) ساخته می شود. خبر فیلم «محمد(ص)» هر چند در سال 1389 رسما منتشر شد اما از 3 سال پیش از آن تحقیقات برای نوشتن فیلمنامه شروع شده بود. سال 1388 كامبوزیا پرتوی و مجید مجیدی اولین نسخه فیلمنامه را نوشتند. حمید امجد، استاد تئاتر، در نوشتن دیالوگ های فیلمنامه با آنها همكاری كرد. جمعی از حرفه ای ترین های سینما چون رضا میركریمی و بیژن میرباقری و سیروس حسن پور در تیم كارگردانی قرار گرفتند تا بزرگترین پروژه سینمای ایران را كلید بزنند. پروژه ای كه از همان ابتدا اعلام شد به خاطر اهمیت مضمونش قطعا با همكاری بهترین های سینمای ایران و جهان ساخته خواهد شد.
    اولین نام هم اسكات.ای.اندرسون، طراح جلوه های ویژه بین المللی و برنده جایزه اسكار بود. از صدها بازیگر برای نقش های مختلف تست گرفته شد و در نهایت اسامی كه اعلام شد و نقش هایشان به این ترتیب بود: مهدی پاكدل برای نقش ابوطالب، عموی پیامبر (ص)، ساره بیات برای نقش حلیمه، دایه پیامبر (ص)، مینا ساداتی برای نقش آمنه، مادر پیامبر(ص)، محسن تنابنده برای نقش ساموئل، تاجر یهودی، حمید فرخ نژاد برای نقش ابوسفیان، رعنا آزادی ور برای نقش ام جمیل، همسر ابولهب، هدایت هاشمی برای نقش حناطه، برده آزاد شده و نگار عابدی برای نقش همسر حناطه.
    فیلم «محمد(ص)» قرار است در فهرست آثار فاخر سینمای ایران قرار بگیرد. فیلمی كه احتمالاپرهزینه ترین فیلم تاریخ سینمای ایران تا به امروز خواهد بود و قطعا برای پخش بین المللی آن، چه در كشورهای جهان اسلام كه مخاطب اصلی فیلم زندگی پیامبرشان خواهند بود و چه در كشورهای غربی كه به دنبال تصویر و روایتی از زندگی حضرت محمد (ص) هستند، برنامه ریزی های گسترده ای صورت خواهد گرفت. این پروژه ای است كه جدا از ارزش های سینمایی، از لحاظ محتوایی هم بسیار مورد توجه قرار خواهد گرفت. فیلمی كه قرار است پس از پایان فیلمبرداری، دكور عظیم آن، تحت عنوان شهرك سینمایی پیامبر اعظم (ص) به تمام پروژه های سینمایی جهان درباره تاریخ اسلام امكان بهره برداری بدهد. بناست سه گانه ای سینمایی و مستقل از هم تولید شود كه به مقاطع مختلف حیات پیامبر اسلام (ص) بپردازد. در اولین فیلم، قصه از دوران جاهلیت و شرایط اجتماعی زمان تولد حضرت آغاز می شود و در 12 سالگی ایشان به پایان می رسد. با توجه به تنوع جغرافیایی كشورمان، كلیه لوكیشن های فیلم نیز در ایران انتخاب شده تا با تمركز تولید، استاندارد كیفی مطلوب تری حاصل شود. پس از تحقیقاتی كه درباره مشخصات جغرافیایی شهرهای مقدس مكه و مدینه انجام شد، مكان هایی كه مشابهت لازم را با مختصات فیزیكی این دو شهر داشتند در ایران انتخاب شد، مكانی برای احداث مكه و مدینه در نظر گرفته شد و در حال حاضر كل شهر مكه با مشخصات 1400 سال قبل، در اندازه یك به یك (مختصات واقعی) طراحی و ساخته شده است.بی شك بینندگان با دیدن اعمال و رفتار یك طفل بی گناه، وقایع دردناك زندگی او و سختی ها و مشقاتی كه از بدو تولد با آن رو به رو می شود، بیش از هر چیز تحت تاثیر قرار می گیرند و به همین خاطر فیلم «محمد (ص)» مجید مجیدی را از هم اكنون می توان جزء تاثیر گذار ترین فیلم ها در ترویج واقعیت پیرامون اسلام و پیامبر آن پیش بینی كرد، البته احتمال دارد كه مجید مجیدی و همراهانش دنباله های فیلم «محمد (ص ) را با تمركز بر وقایع دوره سنی كودكی تا جوانی و جوانی تا وفات حضرت محمد (ص) بسازند، چنانچه برخی شنیده ها نیز حاكی از این است كه در صورت كسب موفقیت در اكران و نمایش جهانی«محمد (ص)» دنباله های این فیلم همچون بسیاری از سه گانه ها و چندگانه های سینمای هالیوودی ساخته خواهد شد .


 روزنامه رسالت، شماره 7607 به تاریخ 15/5/91، صفحه 7 (حرف امروز)

یک نیمه ی من شعور افلاطون است، یک نیمه ی دیگرم دل مجنون است،،،من بر لب تیغ راه رفتم یک عمر،این رنگ حنا نیست به پایم، خون است

 


شنبه 21/5/1391 - 20:58 - 0 تشکر 504499
محسن تنابنده در نمایی از فیلم محمد(ص)


علیرضا شجاع نوری ،مهدی پاکدل ، حمید فرخ نژاد، ساره بیات، محسن تنابنده و مینا ساداتی از بازیگران این فیلم هستند.

فیلم سینمایی «محمد (ص)» روایتگر زندگی خاتم انبیا (ص) در مقطع پیش از تولد تا 12 سالگی ایشان است.

یک نیمه ی من شعور افلاطون است، یک نیمه ی دیگرم دل مجنون است،،،من بر لب تیغ راه رفتم یک عمر،این رنگ حنا نیست به پایم، خون است

 


برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.