انجمن ها > انجمن معارف > صفحه اول بحث
لطفا در سایت شناسائی شوید!
معارف (بازدید: 475)
جمعه 20/5/1391 - 21:54 -0 تشکر 502713
مطلبی راجع به شیطان (حتما بخوانید)

 

 

شیطان از جنس جن است و از آتش خلق شده است و قبل از اینکه از بهشت رانده شود خدا را بسیار عبادت میکرد و به همین دلیل عزازیل نام گرفت.حضرت علی "ع"فرمودند:شیطان هفتاد هزار سال خدا را عبادت کرد و فقط یک نماز دو رکعتی او چهار هزار سال طول کشید.وقتی خدا انسان را از خاک آفرید و در آن روح دمید به تمام ملائکه دستور داد که بر آدم سجده کنند و همه سجده کردند به غیر از ابلیس شیطان به خدا گفت:من هفتاد هزار سال تو را عبادت کردم و خودت فرموده ای که هرکسی مرا عبادت کند عبادتش را بی نتیجه نمیگذارم و عوضش را به او میدهم.
خداوند فرمودند:هر چه میخواهی در دنیا به تو عطا میکنم .شیطان گفت:
*اول اینکه اجازه بدهی تا قیامت زنده بمانم.خداوند فرمود:تا آنروز تو را مهلت میدهم.
*دوم اینکه در مقابل هر یک از فرزندان آدم دو فرزند به من عطا کنی که برای هر یک از اولاد آدم دو فرزند را مسلط کنم تا آنها را به گمراهی بکشانند.خداوند باز هم قبول کرد.
*سوم اینکه از تو میخواهم مرا در بدن اولاد آدم همچون خون جریان دهی که از هر جای بدن بتوانم او را به مصیبت بکشانم.
*چهارم اینکه میخواهم اولاد آدم ما را نبینند ولی ما آنها را ببینیم.
*پنجم اینکه میخواهم به من قدرتی دهی که به هر شکلی که میخواهم در آیم و هر جا که میخواهم بروم.
*ششم اینکه میخواهم تا دم مرگ پیش اولاد آدم باشم (یعنی حتی وقتی حضرت ملک الموت برای قبض روح به سراغ انسان می آید شیطان هم حاضر میشود و انسان را وسوسه میکند) امام محمد باقر "ع"فرمودند:هنگامی که انسان در حال جان کندن است خیلی تشنه میشود و در آن هنگام شیطان با یک لیوان آب می آید و میگوید اگر یر من سجده کنی و کافر شوی این آب را به تو میدهم وقتی نا امید میشود شیطان آب را میریزد و میگوید من از تو بیزارم و میرود.
*هفتم اینکه از تو میخواهم که مرا بر سینه اولاد آدم مسلط گردانی تا او را وسوسه کنم.

خداوند در پایان می فرمایند تمام خواسته هایت را برآورده میکنم ولی هر کس پیرو تو باشد او را با تو به جهنم میفرستم.بعد شیطان میگوید:ای خدا به عزت و جلالت قسم که همه انسان ها را گمراه میکنم مگر عده ی معدودی که بنده خاص تو هستند.سپس گفت:حالا که مرا بیرون میکنی جایی برای زندگی کردنم معین کن .خداوند فرمودند:تو را در حمام ها و هر جا که محل رفت و آمد مردم است قرار دادم . شیطان گفت: غذای من چه باشد؟خداوند فرمودند:سر هر سفره ای که نام من (بسم الله الرحمن الرحیم)برده نشود بشین با آنها که همچون حیوان گرسنه هستند غذا بخور.حضرت امام محمد باقر "ع"در این باره می فرمایند:اگر اول غذا یادتان رفت بسم الله بگویید اخر غذا بگویید تا شیطان هر چه خورده برگرداند. بعد شیطان گفت:که من احتیاج به آب دارم خداوند فرمودند:آب تو شراب و هر چیز مست کننده باشد . بعد گفت:برای من کتابی قرار بده،خداوند فرمودند:کتاب تو وشم(خالکوبی ها و کتاب های سحر و جادو)اولین کسی که سحر و جادو به انسان آموخت شیطان بود. بعد شیطان گفت: برای من حدیثی قراربده ،خداوند فرمودند حدیث تو دروغ است بعد گفت برای من دام و وسیله شکار قرار بده، خداوند فرمودند:زنان را وسیله صید و به دام انداختن مردم قرار بده...
روزی حضرت محمد"ص"شیطان را حاضر در مسجد الحرام دید پیش او رفت و به او گفتند:ای ملعون چرا ناراحتی؟شیطان گفت:از دست تو و امت تو ناراحتم . حضرت فرمودند: چرا از من ناراحتی؟شیطان گفت : که چون اینهمه تلاش میکنم که مردم را گمراه کنم ولی تو در قیامت از آنها شفاعت میکنی و تمام زحمات مرا به هدر میدهی به همین خاطر با تو دشمنم. حضرت فرمودند:از امتم چرا ناراحتی؟
شیطان گفت: امت تو خصوصیاتی دارند که امت های دیگر ندارند.
*اول اینکه وقتی به هم میرسند سلام میکنند که (سلام) اسم خداوند است و من از این اسم میترسم.
*دوم اینکه وقتی هم دیگر را میبینند به یک دیگر(دست)میدهند و تا دست هایشان از هم در نیامده گناهانشان بخشیده میشود.
*سوم اینکه وقتی میخواهند غدا بخوردند(بسم الله الرحمن الرحیم) میگویند و من دیگر نمیتوانم غذا بخورم و گرسنه میمانم.
*چهارم اینکه بعد از غذا خوردن (احمد الله) میگویند.
*پنجم اینکه وقتی اسم تو می آید بلند بلند (صلوات)ختم میکنند و انقدر ثواب آن زیاد است که من فرار میکنم.
*ششم اینکه وقتی میخواهند کاری کنند بکنند(انشا ا...)میگویند و من دیگر نمیتوانم در آن کار دخالت کنم و آنها را بر هم زنم.
*هفتم اینکه صدقه میدهند و وقتی که (صدقه)میدهند هم گناهانشان آمرزیده میشود و هم هفتاد نوع بلا را از خود دور میکنند به همین دلیل حضرت نبی اکرم "ص"فرمودند:وقتی انسان دستش را در جیبش میکند تا صدقه بخواهد هفتاد شیطان دست او را میگیرند تا او را منصرف نمایند.
*هشتم اینکه انان که قرآن میخوانند و در خانه ای که قرآن خوانده میشود دیگر جایی برای من نمیماند چون در آن خانه ملائکه رفت و آمد میکنند.
*نهم اینکه مرا زاد لعنت میکنند و با هر لعنت یک زخم بر بدنم می افتد و تا زمانی که آن شخص را به گمراهی نکشانم آنها خوب نمیشود.
*دهم اینکه هنگامی که گناه میکنند سریع توبه میکنند و زحمات مرا هدر میدهند.
*یازدهم اینکه عطسه که میکنند الحمد الله میگویند. حضرت فرمودند:عطسه از طرف خداوند و خمیازه از طرف شیطان است و وقتی که عطسه میکنید باید الحمد الله بگویید.
وقتی انسان نماز میخواند شیطان از او دور میشود بخصوص اگر سجده نماز طولانی باشد شیطان از روی ناراحتی فریاد میکشد.
امام صادق "ع"فرمودند:هرکسی نماز نخواند از شیطان پست تر است چون شیطان یک خطا کرد و آن هم اینکه بر انسان سجده نکرد ولی انسان اگر نماز نخواند برای خدا سجده نمیکند حضرت محمد "ص"فرمودند:مجوز عبور از پل صراط نماز است و فرمودند:اگر نماز مومن قبول شود بقیه اعمال او نیز قبول درگاه الهی باشد در نمازها نماز صبح خیلی سفارش شده است و دلیل آن این است که در هنگام شب فرشتگان شب پیش انسان هستند و اعمال شب را مینویسند و هنگامی که اذان صبح را می دهند فرشتگان شب میروند و جای خود را به فرشتگان روز می دهند پس اگر نماز صبح را بخوانیم در دو پرونده ثبت میشود و آخرین عمل که همین نماز صبح است را فرشتگان مینویسند و اولین چیزی که در پرونده صبح ثبت میشود همین نماز صبح است و همچنین از حضرت امام صادق "ع"منقول است : که از صفات مومن این است که بسم الله الرحمن الرحیم را در نماز بلند بگوید و هر کس بعد از تکبیر نماز قبل از شروع حمد اعوذ باالله من الشیطان رجیم را بگوید به اندازه هر موی که در بدن اوست هزار حسنه برای او مینویسند و حضرت پیامبر فرمودند: هر کسی بع از نماز تسبیحات حضرت زهرا "س" 34 مرتبه الله اکبر 33مرتبه احمد الله و 33مرتبه سبحان الله را بگوید بخصوص اگر با انگشتان بشمارد همان دست هایش او را در روز قیامت شفاعت میکند.
 

برو به انجمن
انجمن فعال در هفته گذشته
مدیر فعال در هفته گذشته
آخرین مطالب
 • آلبوم تصاویر بازدید از کلیسای جلفای...
  آلبوم تصاویر بازدید اعضای انجمن نصف جهان از کلیسای جلفای اصفهان.
 • بازدید از زیباترین کلیسای جلفای اصفهان
  جمعی از کاربران انجمن نصف جهان، در روز 27 مردادماه با همکاری دفتر تبیان اصفهان، بازدیدی را از کلیسای وانک، به عمل آورده‌اند. این کلیسا، یکی از کلیساهای تاریخی اصفهان به شمار می‌رود.
 • اعضای انجمن در خانه شهید بهشتی
  خانه پدری آیت الله دکتر بهشتی در اصفهان، امروزه به نام موزه و خانه فرهنگ شهید نام‌گذاری شده است. اعضای انجمن نصف جهان، در بازدید دیگر خود، قدم به خانه شهید بهشتی گذاشته‌اند.
 • اطلاعیه برندگان جشنواره انجمن‌ها
  پس از دو ماه رقابت فشرده بین کاربران فعال انجمن‌ها، جشنواره تابستان 92 با برگزاری 5 مسابقه متنوع در تاریخ 15 مهرماه به پایان رسید و هم‌اینک، زمان اعلام برندگان نهایی این مسابقات فرارسیده است.
 • نصف جهانی‌ها در مقبره علامه مجلسی
  اعضای انجمن نصف جهان، در یك گردهمایی دیگر، از آرامگاه علامه مجلسی و میدان احیا شده‌ی امام علی (ع) اصفهان، بازدیدی را به عمل آوردند.
 • وبگردی